Gala premiilor - Admini

  • Autor subiect DeletedUser5970
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser33975

Comenzi proprii Sosire Sosire în:
Atac asupra Sat de barbari (580|507) K55 astăzi la ora 18:20:20:521 0:03:55 scadent
Întoarcerea din Sat de barbari (587|509) K55 astăzi la ora 18:20:43:000 0:03:32 scadent
Întoarcerea din Sat de barbari (588|498) K45 astăzi la ora 18:20:57:000 0:03:18 scadent
Întoarcerea din Sat de barbari (584|505) K55 astăzi la ora 18:21:45:000 0:02:30 scadent
Întoarcerea din Sat de barbari (588|504) K55 astăzi la ora 18:24:12:000 0:00:03 scadent


cum puii mei sa joci asa? + 6 sittere la care trebuie farmat:confused:
s-a postat si la tema corespunzatoare dar acolo ploua ,iar cei ce trebuia sa vada nu au umbrele asa ca nu intra sa se ude

concluzie: cumparati cat mai multe puncte premium


hmmm...acum am observat...am un sitter care nu are cont premium si culmea ca merge perfect,mie imi da de gandit,vorbesc serios!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

frumoase vorbe , frumoase dispute ....o apreciez pe dana(congres) mai mult decat ma apreciez pe mine :D , este un player si un admin super bun( cu toate ca la inceputurile ei de player ma enerva de innebuneam prin contrazicerile si prin modul ei de a privi totul logic dar mi-a fost simpatica mereu:):p ) . acum sa revenim la tema aceasta pe care o tot sustineti ... poate ca ne scapa ceva , ceva care numai la noi , la micuta noastra comuna numita Romanica , se poate intampla . trebuie sa constientizam ca noi inainte de a asculta "tatal nostru" sau inainte de a zice "mama" , am spus " NU " ... e in natura noastra de urmasi ai lui decebal si ai lui traian ( cei care mai cred asta :p) sa ne contrazicem , sa ne luam cu mainile de *** in sus si sa spunem nu ..... suntem atat de convinsi ca 1+1 fac 2 , dar cand ne-o spune altcineva ne sare mustaru si bineinteles ca incepem cu vorba noastra de duh , in speta " NU "

EU CHIAR VREAU SA MA DISTREZ PE EXTERN , CHIAR IMI FACE PLACERE DAR POATE CA AR TREBUI SA FIM UN PIC MAI VESELI , MAI GLUMETI .... NICIODATA O GLUMA BUNA NU A FACUT RAU CUIVA ... HAI IN MAMA DRACULUI SA INVATAM CUM SA GLUMIM !!!!!!!
o sa imi iau ban pentru ca am provaduit numele necuratului dar sper sa nu ma provoace nimeni sa vorbesc in limbajul meu caracteristic

Referitor la Lamine , sa ma scuze si sa ma ierte dar cred ca ar trebui sa se retraga un picut din echipa manageriala ...aici este loc pentru cei ce stiu sa gandeasca si sa aprecieze cand cineva are dreptate sau nu ...... cu scuzele de rigoare :D
 

DeletedUser3919

Ce n-ai inteles tu din ce am scris este ca tu nu dai Cezarului ce i se cuvine. Iti place sa prezinti public imaginea cuiva care traieste intr-o sfanta binecuvantare a unei vieti in care totul este alb sau negru. Daca tu reusesti acest lucru, desi ma indoiesc, te felicit. In schimb, nu ma vei convinge, niciodata, ca nu ai facut niciodata compromisuri sau ca ai luat, mereu, decizii extremiste (alb/negru).
Prin urmare, daca ai facut un compromis, macar pentru momentul cand l-ai facut, ai fost si tu parte a unei turme. Ca turma ta nu s-a numit Echipa TT, asta e alta poveste.

Serios? Si ce i se cuvine Cezarului de ai tu impresia ca eu nu ii dau? :D:D:D
Bag seama ca tie ti se pare o mojicie din partea mea ca cer transparenta, corectitudine, cinste, onoare... Sau poate ti se par atribute greu de atins si in consecinta te culci pe o ureche si accepti toate compromisurile. Na ca eu nu ma culc pe o ureche si atata timp cat pot sa nu fac compromisuri nu le fac si voi continua sa strig dreptatea.
 

DeletedUser

Serios? Si ce i se cuvine Cezarului de ai tu impresia ca eu nu ii dau? :D:D:D
Bag seama ca tie ti se pare o mojicie din partea mea ca cer transparenta, corectitudine, cinste, onoare... Sau poate ti se par atribute greu de atins si in consecinta te culci pe o ureche si accepti toate compromisurile. Na ca eu nu ma culc pe o ureche si atata timp cat pot sa nu fac compromisuri nu le fac si voi continua sa strig dreptatea.

Nu voi pica in capcana intinsa de tine. Imi asum riscul oricaror epitete si iti las spatiu sa-ti strigi dreptatea. Cat priveste compromisuri, faci si tu destule. Diferenta este ca, atunci cand le faci tu, sunt scuzabile, naturale, firesti, de inteles, cand le fac altii este spirit de turma. Cred ca se numeste ipocrizie. :)
Distractie placuta.
 

DeletedUser5970

Ipocrizie ? asta e ca atunci cand m-ai facut incompetent, in sistemul de tikete...

Si pana la urma, ca sa zambiti si voi putin, cat timp face un paladin, dintr-un sat... in acelasi sat:

paladinciudat.jpg
 

DeletedUser5970

Apropo, congres, asta e bug ? ca noi doi avem o problema cu astia :D
 

DeletedUser3919

Nu voi pica in capcana intinsa de tine. Imi asum riscul oricaror epitete si iti las spatiu sa-ti strigi dreptatea. Cat priveste compromisuri, faci si tu destule. Diferenta este ca, atunci cand le faci tu, sunt scuzabile, naturale, firesti, de inteles, cand le fac altii este spirit de turma. Cred ca se numeste ipocrizie. :)
Distractie placuta.

Atunci cand faci o afirmatie, normal este sa o si argumentezi ca nu este treaba altuia sa dovedeasca contrariul afirmatiei tale.
O persoana logica si cu pretentii asa cum bag seama ca iti place sa tge cataloghezi, asa ar proceda.
Deci, ai afirmat ca eu fac destule compromisuri. Poti sa si argumentez? In caz contrar, consider ca ipocrizia ai vazut-o uitandu-te in oglinda.

Ipocrizie ? asta e ca atunci cand m-ai facut incompetent, in sistemul de tikete...
hahaha... te pui cu doamna "in triclinio Coa, in cubiculo nola" :D:D:D
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Consider ca deja s-a depasit de mult scopul acestei discutii, daca doriti sa continuati disputa ar fi de preferat sa o faceti in privat si acolo sa va prezentati argumentele si contraargumentele.

@GabbY-Ghost Apropo, congres, asta e bug ?

Da, este un bug, cel putin asa pare la prima vedere.
 

DeletedUser

Nu pare a fi bug, lumea 4 are viteza 1 prin urmare durata de mutare a unui paladin de pe un sat pe altul e de 6 ore: poti trimite paladinul ca sprijin pe un sat (sa transporte spre exemplu o ferma de catapulte mai repede) si odata ajuns pe satul ala sa doresti sa il muti in satul respectiv pentru a-l putea "plimba" pe satele de linga unde ai stationate alte ferme de catapulte. Situatia e descrisa pt lumile in care flama e buna la aparare, desigur...

merge si pe L14 chestia, decit ca acolo dureaza 4 ore
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3919

Nu pare a fi bug, lumea 4 are viteza 1 prin urmare durata de mutare a unui paladin de pe un sat pe altul e de 6 ore: poti trimite paladinul ca sprijin pe un sat (sa transporte spre exemplu o ferma de catapulte mai repede) si odata ajuns pe satul ala sa doresti sa il muti in satul respectiv pentru a-l putea "plimba" pe satele de linga unde ai stationate alte ferme de catapulte. Situatia e descrisa pt lumile in care flama e buna la aparare, desigur...

Problema e ca el paladinul face piruete in 6 ore :D .... nu paseste pe poarta satului :)
GabbY-Ghost, vezi de ce pe al meu l-am botezat "Prostu' satului" :p
 

DeletedUser5970

pai bre yanakis uita-te putin la coordonate, cum pana mea sa fac 6 ore din camera mea.. pana in camera mea ?
 

DeletedUser

Pai daca paladinul nu ar face piruete ar fi bug, e totusi trimis din alt sat acolo ca sprijin, nu? ;)
L-ai trimis ca sprijin din alt sat, e musafir acolo...
 

DeletedUser5970

nu, e mutare de paladin, ca in poza. e tiket depus oricum, asteptam :)
 

DeletedUser

paladinul meu fiind in deplasare am rugat pe altcineva sa incerce:
pasul 1: e trimis paladinul ca sprijin:
Titlu bondarel015 sprijină iulik2
Expediat 04.01.11 22:01:33
din: iulik2
Origine: bondarel015 (567|510) K55
Către: iulik2
Ţel(direcţie): bondarel010 (568|510) K55

Unităţi:
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
pasul 2: paladinul odata ajuns acolo e mutat in fix acelasi sat:
Poruncă
Origine Jucător: iulik2
Sat: bondarel010 (568|510) K55
Ţel(direcţie) Jucător: iulik2
Sat: bondarel010 (568|510) K55
Durată: 4:00:00
Sosire: 05.01.11 02:01:46:455
Sosire în: 3:36:54
» Piaţa centrală


0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Daca vrei pot face rost si de print screen :)
Sper totusi sa primesti acordul scris de postare a raspunsului, e interesanta chestia...
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Este exact ce s-a intamplat si in cazul din poza. Paladinul apartinea altui sat si prin relocare in satul X a facut doar un drum teoretic in satul de origine Y si inapoi in satul unde a fost chemat ( X ), dar plecand tot din satul X apare la comenzi originea plecarii si tinta. Plastic vorbind....

Oricum, am raspuns si la ticket exact cu date, ore si rapoarte ( lucru ce nu puteam sa il pun aici ).
 

DeletedUser3192

cat despre admini ma abtin,dar daca as pati o singura data ceea ce se te aude,cum ca mai sunt unii care fac "magarii" a 2-a zi nu ma mai vedeti pe .ro....poate si din cauza asta multi s-au lasat,am zis poate,pentru ca nu acuz fara sa stiu ;)

Sunt nou in echipa triburile dar ca jucator si ca om: nu ma incred niciodata in "radio sant"/"radio zvon" sau cum vreti sa ii ziceti! Atata timp cat nu am patit-o pe pielea mea nu imi place sa arunc acuze nefondate...fie ele si aluzii si personal consider ca daca ar face asta toti jucatorii, jocul ar fi cu mult mai placut! Nu de alta dar intotdeauna la "radio sant" de la o simpla barfa prin adaugirea fiecarui participant se ajunge la ditamai complotul !

PS: si totusi ma incanta ca desii sunt nou nu am reusit sa apar cu nici un vot negativ pe aici :p si sper ca in viitor sa apar printre premianti!

Bafta la joc tuturor!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca un jucator a fost blocat definitiv pe o lume de joc sa poata face contestatie la un superior al celui care l-a blocat;
PS ca sa fac o mica gluma nevinovata INNO Games nu are o "condica de sugestii si reclamatii" ?

ideal ar fi ca acei superiori sa fie si ei cunoscuti la randul lor . eu din ce stiu unul dintre superiori ar fi rakanishu ( gasisem candva un topic unde scria ca el este master admin ) altii ... scuze dar in 3 ani jumate de ' tribele ' nu cunosc . ma insel ?
la punctul 2 no commnet .

Imi permit sa vin cu niste adaugiri la tot ce s-a spus pe aici, voi incepe cu asta :

3.
@SUPERPANDEV
EXACT cu "flexibilitatea" asta care duce la pedepse opuse sau fff diferite pentru greseli identice nu am fost de acord niciodata si am contestat acest lucru mereu...

Aici iti voi raspunde scurt : Nici un caz nu este identic cu altul, punct.

ok raka , nici un caz nu este identic cu altul , de acord . dar problema asta trebuie rezervata pentru ca intradevar uneori se dau pedepse nemeritate . sa luam concret cazurile de jignire , este conform regulamentului ca in caz de injurii pedeapsa sa fie ban pe atacabil , ca in cazul unor nume gen ' fuck off ' ( asta a fost cazul meu , imi poti vedea ultima ' infractiune ' ) pedeapsa sa fie iarasi ban pe atacabil ( pe aceeasi perioada de timp ca in cazul injuriilor ) dar in cazul unor nume gen ' x un pompalau si jumatate ' ( cazul unui coleg ) pedeapsa sa fie inexistenta , nici macar un mesaj clasic ' va rugam sa va schimbati numele satului ' ? chiar asa , cum se traduce ' fuck off ' ?

f
Referitor la Lamine , sa ma scuze si sa ma ierte dar cred ca ar trebui sa se retraga un picut din echipa manageriala ...aici este loc pentru cei ce stiu sa gandeasca si sa aprecieze cand cineva are dreptate sau nu ...... cu scuzele de rigoare :D

in ziua in care se va intampla asta am sa ma imbat de bucurie si voi topai intr-un picior pentru ca atitudinea sa pro player ( cel putin in cazul meu ) lasa mult de dorit . sa nu uitam ca fara jucatori nu ar exista admini sau moderatori ( si reciproca este foarte valabila in cazul acestui joc ; asta nu inseamna ca trebuie sa ne satisfaca toate capriciile doamne fereste ) , suntem mii ( zeci sau sute de mii ) de jucatori chiar si tot atatea caractere , idei si moduri de a privi si rezolva o problema diferite .
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus