Gala premiilor - Admini

  • Autor subiect DeletedUser5970
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5970

si eu mi-am luat-o pe atacabil, 24h, tot pentru fuck off nume la sat, marca stil
 

DeletedUser

nu ma deranjeaza , chiar m-am bucurat pentru ca nu avea cine sa ma atace . ma deranjeaza doar ca nu toate jignirile sunt pedepsite , ca pedepsele nu sunt diferentiate in functie de gravitate ... de exemplu smecherilor alora care incep cu ' sa-ti fac , sa-ti dau ' si se mai iau si de parinti/familei samd ar trebui sa li se ia sate nu sa le dea ban pe atacabil .
asta e alta discutie insa .

felicitari castigatorilor ;) asteptam berea :)
 

DeletedUser

Pe aceasta cale tin sa multumesc tuturor clănțăilor, trăncălăilor, trisoriilor dovediti cat si cocal arilor veritabili pentru nominalizare cat si pentru voturi.

E revigorant de stiut ca, desi nu mai sunt admin de prin primavara lui 2010, voi inca aveti cosmaruri cu mine iar prezenta mea chiar si pe forum va tulbura linistea. Pentru voi toti am toata luna asta oferta speciala la diplome cu autograful lui OZ.

Tot pe aceasta cale tin sa ii felicit pe toi ceilalti nominalizati. Tineti-o tot asa.

Va rog sa recititi regulamentul forumului extern. Incercati totodata sa nu aduceti prejudicii echipei din care ati facut parte, informatiile pe care le detineti din perioada aceea ar trebui sa ramana confidentiale. Multumesc de intelegere.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5970

si eu mi-am luat-o pe atacabil, 24h, tot pentru fuck off nume la sat, marca stil

rectific aici, a tinut alizeea sa-si apere printul, s-a uitat special in tikete si l-a gasit pe MamaZmeilor :D asa faci bre ?
Iar alizeea, sa stii ca nu-ti deschid mesajul, daca ai ceva de spus, spune de fata cu tot poporul, sunt satul de manevrele astea ce tind sa para intimidari... oricum, ca sa stii si tu, stil tot un wanna be o sa ramana ;)
 

DeletedUser3919

Pe aceasta cale tin sa multumesc tuturor clănțăilor, trăncălăilor, trisoriilor dovediti cat si cocal arilor veritabili pentru nominalizare cat si pentru voturi.

E revigorant de stiut ca, desi nu mai sunt admin de prin primavara lui 2010, voi inca aveti cosmaruri cu mine iar prezenta mea chiar si pe forum va tulbura linistea. Pentru voi toti am toata luna asta oferta speciala la diplome cu autograful lui OZ.

Tot pe aceasta cale tin sa ii felicit pe toi ceilalti nominalizati. Tineti-o tot asa.

wow ce aparitie :) Imi cer scuze ca am uitat de tine.
Tre sa recunosc public ca ti se simte lipsa de la adminat pe L5. De cand nu mai esti tu admin, nu se mai pune nimeni la verificat din proprie initiativa. Imi este de dor de vremurile cand ma uitam la membrii si vedeam cate 2-3 colegi inchisi deodata.
Se joaca extrem de murdar si adminii tolereaza. Banuiesc ca tipa Carmi "nu ma lasati fara jucatori" :D

PS: faine link-uri ai pus :D:D:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mersi mine pentru vot ;) multumesc fanilor si ce se mai zice la decernarea premiilor.... de prezentat nu cred ca mai este nevoie [nu cred ca intereseaza pe cineva sa imi auda povestea ;)]

cu placere. a fost un vot pe care l-am dat din suflet. si, sincer, eu una chiar sunt interesata de povestea ta. nu am avut prea mari tangente si as vrea sa aud si "povestea ta"... asta ca sa nu se spuna dupa ca imi fac simpatiile si antipatiile dupa gura lumii. chiar sunt curioasa cum ai ajuns in team, pentru mine asta e o adevarata enigma.

legat de ceilalti admini care au postat pe aici, tot respectul pt ca in sfarsit se pot purta discutii de la om la om si nu de la admin la jucator conform sistemului de tikete. topicul asta chiar a demonstrat care sunt membrii teamului carora le pasa de jucatori si care sunt cei pe care ii doare in partea pe care nu putea Megara sa o pronunte.

sincer, astept si discursul domnului lamine, asta in cazul in care gaseste timpul si cheful necesar sa scrie 3 cuvinte si pentru a face pe plac "muritorilor". pana si zeii mai coborau printre oameni si mai discutau cu ei... nu gasesc cuvantul care sa exprime ceva mai mult decat un zeu, ca sincer l-as fi folosit in loc de "domnul".
 

DeletedUser5970

Pai cu atitudinea asta, domnul lamine (nu gasesc cuvantul care sa exprime ceva mai mult decat un zeu, ca sincer l-as fi folosit in loc de "domnul"), cred ca are un singur scop: apararea titlului de campion la categoria dezamagirea anului, ca doar mai e un pic si vine gala de la anu`.

Data viitoare deschizi tu mine topic, a inceput sa se traga in pianist :D
 

DeletedUser

Se joaca extrem de murdar si adminii tolereaza. Banuiesc ca tipa Carmi "nu ma lasati fara jucatori" :D

Ar fi si asta, ar fi si faptu ca regulamentu e neclar, traduceriie sunt facute cu picioarele iar asta lasa loc de interpretari , ar fi si foamea dupa cont premiu care face ca jucatorii ce dau cate 2500 atacuri comune sa fie penalizati doar pentru o mica parte din acestea iar la penalizarea calculata se da si discount desi omul are antecedente, ar mai fi si lipsa de transparenta, ar mai fi si faptu ca se admineaza fara respectarea unor reguli general valabile pe toate serverele.

Uite cateva exemple :
Regulamentul ro vorbeste in sus si in jos de actiuni comune. Din pacate nicaieri nu exista in regulamentul ro o definitie a "actiunii comune"
Acest lucru nu se intampla in alte regulamente de pe serverele externe. A se vedea regula 2 de pe .net unde exista clar specificat:

Definitions for this rule:

Interaction – Sending attacks, support or resource transports to a player on the same connection.
Coordination – Attacking, supporting or sending resources to the same player, from two or more players sharing a connection.

Erorile / omisiunile / neclaritatiile din traduceri duc la rezultate aberante. Avem in acest moment dupa stiinta mea 4 admini cu drept de master .. daca ii intrebi pe fiecare in parte ce e aia un atac comun de pe siter si care sunt atacurile luate in calcul la calcularea penalizari ai sa ai surpriza ca fiecare din cei 4 sa vina cu un alt raspuns.

Asa se face ca jucatori care meritau peste 400 sate asa cum a fost amintit mai devreme in aceasta discutie primesc recalculari de 100 sau mai putin desi au avut 2490 atacuri date de pe acelasi ip atat de pe conturile situite cat si de pe contul propriu fara sa intrerupa nici macar o secunda jocul de vacanta.

E cu atat mai regretabil faptul ca jucatorul respectiva nu era la prima abatere. Cu toate aste s-a oferit o reducere si pedepsei recalculate. Situatia asta este inca des intalnita datorita lipsei unor norme clare de acordare a discountului (ex : prima abatere, joc exemplar pana la momentu respectiv, abatere minora de la regula etc.). Care din cei prezenti aici are curaju sa parieze ca trisorul nu a primit si scrisori de scuze ?

Si iata cum jucatori care iti ameninta viata reala in tichete ajung sa apara pe forum si sa vorbeasca la persoana a treia despre ei ca si cum ar fi sfiinti /patriarhi si alte lighioane fara de prihana.

Doar la noi pe servere se intampla ca un cont care a fost inchis pe una din lumiile de joc (sa zicem lumea 8) pentru furt si fraudarea sistemului de plati cu ajutorul cardului sa poata continua jocul pe o alta lume de joc (asa cum ar fi lumea 2) si mai mult .. sa primeasca scuze in scris.

Acelasi lucru se intampla si pe forum. Exista regula ce interzice folosirea de proxy dar exista si jucatori ce recunosc in mod public ca folosesc proxy si li se da voie. De asemenea doar pe forumul acestui joc am vazut ca e permis ca aceasi persoana sa poata posta de pe 10 conturi de forum.

Lipsa de transparenta a regulamentului e regretabila.

Inchderea ochilor si ignorarea incalcariilor de regulament doar pentru ca jucatoru stie sa scrie un email si a cumparat premiu in ultima perioada e din nou regretabila.

Lipsa de consecventa in respectarea unor reguli autoimpuse este de asemenea extrem de regretabila.
Ex: Pentru a deveni admin una din conditii este aceea de a nu avea antecedente / incalcari de regula anterioare. :) foarte nostima regula asta atunci cand te uiti actualii admini.

Sunt curios daca acest mesaj imi va aduce o vacanta pe forum . .. e foarte posibil desi pot dovedi TOATE afirmatiile facute mai sus.

Acum ca m-am mai racorit va urez tuturor "gingle bele.. lerui` ler .. florile dalbe .. ca un mar ca un par si alea alea .."

Multumesc de asemenea, ca am uitat sa multumesc inainte, celor ce au stat inaintea mea si de la care am invatat adminatul : Rumi, Yna, Flo, Ciuli , Mucigashu, Albertus, Dave , etc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5970

da, da, da... gingle bele.. lerui` ler .. florile dalbe .. ca un mar ca un par si alea alea .. :D
Iti sunt iertate pacatele pentru postul asta :p Multumim ca existi, mama a zeilor
 

DeletedUser

Imi cer scuze pentru intarziere, acum am copt si o parte din diplome. Asa ca incepem decernarea premiilor conform clasamentului postat de gabby:
CALITATE:

13 voturi ---> Rakanishu
8 voturi ---> alizeea
4 voturi ---> congres

EU LE STIU PE TOATE, sau NU <=> MODESTIE

impart locul 1 cu cate 3 voturi de caciula, congres & vasy
2 voturi ---> lamine & Alizeea
1 vot ---> Moni columbeanu

PREZENTA ("afisare" pe extern)

9 voturi ---> Rakanishu (cel mai bine cotat pe extern)
3 voturi (pozitive) ---> Alizeea
3 voturi (negative) ---> vasy

DEZAMAGIREA ANULUI

De departe, cu 8 voturi ---> lamine
4 voturi ---> vasy
2 voturi de caciula ---> MamaZeilor, Alizeea, Carmi

ADMINUL ANULUI

7 voturi ---> Rakanishu
4 voturi ---> alizeea
2 voturi ---> congres

Cu mult drag, ii oferim scumpului de raka titlul de Adminul anului
raka.png


O prezenta extraordinara, cea mai buna achizitie a teamului din ultima vreme, o pupam dulce si pe congres
congres.png


Aici nu am ce sa spun, decat ca sper sa ii vina mintea la cap si sa recupereze ce a pierdut
vasy.png


Probabil cel mai ciudat si controversat vot... e si buna si rea, si iubita si urata... nu stiu de ce dar am senzatia ca vorbesc despre mine
alizeea.png


Si, cel mai elocvent vot, care oricum era de asteptat
lamine.png


Sper ca acest vot sa ii motiveze pe cei ce au fost clasati in fruntea clasamentelor nefavorabile, o sa le dea de gandit celor ce nu au primit voturi si o sa ii stimuleze pe cei ce au fost apreciati sa isi continue treaba buna facuta pana acum.
Nu m-am obosit sa ii fac diploma domnisoarei Moni Columbeanu, ca si asa e prea ocupata, de-aia nu se merita sa imi pierd timpul pt ea.
Nu i-am inmanat diploma lui carmi, pentru ca inca poate sa ne demonstreze ca nu vrea sa ne dezamageasca si ca tine cu noi.
Nu am putut sa ii fac diploma mameizeilor pentru ca eu nu consider ca e o dezamagire. Parasirea teamului si sinceritatea de care a dat dovada dupa inchiderea votarii e doar un semn ca nu a vrut sa faca parte dintr-un sistem ... (aici ma abtin, gasiti voi cuvantul lipsa).

Sper ca aceste voturi vor da de gandit si, cu riscul unei vacante (prefer Cuba in perioada asta a anului), imi voi spune si eu parerea in urma acestui vot. Nu inteleg de ce atata timp cat nimeni nu il vrea, lamine inca mai conduce teamul. Nu inteleg de ce nu e schimbat cu rakanishu, aceasta schimbare ducand doar la calmarea spiritelor si crearea unui climat mai linistit. Diferenta intre cei 2 e evidenta: alex nu isi mai face treaba, sau o face dupa cum bate vantul, rakanishu e in primul rand corect, isi da interesul si comunica cu noi, e in primul rand jucator si ne trateaza cu respect, ne considera egali. As putea sa mai spun multe, dar se pare ca anul asta l-am inceput cu ceva mai mult bun simt, asa ca o sa incerc sa o las mai moale cu denigrarile. Astept sa vad daca acest vot va avea vreun efect.

Le multumim inca o data adminilor care au postat aici si ii asteptam in continuare si pe ceilalti sa isi ridice diplomele.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5970

Multumesc pentru ajutor mine, superbe diplome, stralucesc precum cei care le-au primit.
Am avut si confirmarea ca mesajul a ajuns unde trebuie:

carmi
Community Manager

Ultima activitate: Astăzi 13:21:32
Current Activity: Viewing Thread Gala premiilor - Admini
 

DeletedUser

(CALITATE) : - nu pot acorda
(EU LE STIU PE TOATE, sau NU <=> MODESTIE): -gykanes pentru modestie
PREZENTA ("afisare" pe extern): - rakanishu
DEZAMAGIREA ANULUI: - rakanishu,vasy
ADMINUL ANULUI : - nu pot nominaliza
 

DeletedUser

nu,dar iar ai trucat alegerile.ce ai oferit sa iti voteze adminii tai?=))
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Constat cu regret ca tema s-a transformat dintr-o idee decenta de a aprecia si dialoga pe marginea acestor aprecieri cu adminii, altfel decat prin sistemul de tichete, intr-o polemica menita sa denatureze relatiile dintre acestia si jucatori. Va rog foarte mult, daca aveti propuneri de imbunatatire a activitatii acestora sau vreti sa relevati anumite aspecte negative din activitatea lor adresati-le sistemului de suport, concise si coerente. Regulamentul forumului interzice criticile si reclamatiile la adresa adminilor, de aceea nu se pot afisa aici.

De asemenea, constat cu mahnire ca fosti membrii ai echipei de administrare folosesc informatii dobandite in acea perioada si lanseaza acuzatii si jigniri voalate la adresa unor jucatori activi. Este regretabil acest fapt si nu vom tolera astfel de prezente.

In consecinta voi inchide aceasta tema si va voi ruga sa nu mai deschideti teme de acest fel. Multumesc de intelegere.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus