idei pentru animarea lumii 5

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Nişte rubrici :
- editorial, eseu săptămânal cu temă liberă, la alegerea celui mai ... activ forumist de pe 5 ? nu ştiu, un criteriu anume.
- performerii lunii : cea mai spectaculoasa crestere, dinamica, decizie, răsturnare de situaţie etc ... jucători, triburi, diplomaţii, razboaie. ştiu că se pot genera nişte numere
pe seama cărora s-ar deduce astfel de situaţii.
- bârfa zilei : se aude că ... aici am şi o propunere de editorialist, sper să nu mă refuze sau să se supere că îi pomenesc nickul (este vorba de megara)
- aşa nu / aşa da : preluate din atacuri şi defensive defectuoase sau strălucitoare
- de ce jucaţi ? motive ... gen : joc de 1 lună pentru că am găsit în sfârşit pe .ro un joc corect, fără teamă de abuzuri şi nedreptate, pentru că socializez cu persoane remarcabile, pentru că îmi prind încredere când văd atâta naivitate în jur, pentru că îmi place să aplic corecţii celor care nu mă respectă sau, de ce nu, pentru că îmi place să cheltui bani şi să pierd timp aiurea.
- răzbunare. mesaje de vendetta pentru anume jucători care ne-au enervat, cu obligaţia divulgării numelui real al celui care face "dedicaţia" - mesajul va fi trimis automat şi către părinţii lui, cu specificaţia : nu mă bannaţi, la naiba.
- pariuri tribale : pariez 1 mil din fiecare materie că aliat va scrie primul editorial al ziarului iar rainn21 o va ajuta pe sexy-sadik la alegerea copertelor.
 

DeletedUser

lord adex ma indoiesc ca rainn ma va ajuta atata timp cat e in vacanta :D
dar imi plac propunerile tale
 

DeletedUser

Te ajut eu contra cost :D.

@MorgulRat: Nu te mai baga nimeni in seama si te`ai gandit sa te legi de nickname`ul meu. Hai sa nu facem spam, te astept pe privat daca vrei sa`mi comunici ceva. Si intrebarea nu iti era adresata tie, in caz de te 'prinzi' mai greu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

KissMyAss a spus:
As trimite si eu o lista cu intrebari, dar presimt ca nici o intrebare nu va fi acceptata .
Binenteles ca nu! ID-ul spune totul despre tine! Ma gandesc oare cum ti se permite, ca eu daca imi pun ``SuckMyDick`` imi iau ban vreo 5 ani! :D:D:D
 

DeletedUser3919

Nişte rubrici :
- bârfa zilei : se aude că ... aici am şi o propunere de editorialist, sper să nu mă refuze sau să se supere că îi pomenesc nickul (este vorba de megara)

tocmai cand ma pregateam sa zic ca eu sunt responsabila cu barfele am citit pana la capat :D

Dar pot sa te intreb de ce si ce te-a facut sa te gandesti la mine?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Şi uite aşa îmi vin idei :
- La Tomberon Cu Tine ! - rubrică în care inventariem nick-uri, semnături, embleme şi posturi ce nu au trecut nivelul minim de decenţă, autocenzura şi bunul simţ (mă îndoiesc că se poate face ceva pentru ei, orice sancţiune fiind prea mică, important să aibă un loc numai al lor, unde să se simtă în largul lor). Exemplul de mai sus este strigător la ... tavan.

În continuare caut o temă care să fie nemoderată (adică postări absolvite de sancţiuni, doar editări eventual, în cazuri extreme, free penalties - ca sa fiu la modă), cu menţiunea că la schimb am putea oferi "ziua fără reclamaţii din săptămână" de exemplu lunea.

@sexy, era doar o aluzie la interesul pentru imagine a multora dintre jucătorii importanţi de aici, ţine de voi să căutaţi soluţii pentru a-i stimula cumva, în orgoliu sau conştiinţă. După cum vezi, sprijin ai/aveţi ... butoanele sunt la voi. Faceţi în aşa fel încât să vă recăpătaţi credibilitatea şi să vă execitaţi atribuţiile de moderatori, nu doar de jandarmi ai forumului.
Îmi pare rău, postez mai mult pe 5 pentru că pe 12 nu găsesc moderatorul.

LE : @megara, încă o dată îmi cer scuze, era doar o idee. De altfel, era un compliment şi trebuie tratat ca atare. De asta nu duc eu flori iubitei, mă întreabă mereu de ce şi devine brusc suspicioasă :p
 
Ultima editare:

DeletedUser

Si on-topic!
Poate parea aiurea, dar ati putea inventa un dispozitiv, contracost, desigur, care sa-l conectezi la telefon si sa-ti ``bipaie`` cand primesti atacuri! ;):)
 

DeletedUser

MorgulRat este vorba de forum. pe forum nu ai atacuri :eek:
sambata si duminica am sa ma ocupe pe indelete de toate propunerile.
 

DeletedUser

Aaaa, credeam ca e de joc! Scuza-ma! Aici mi se pare totul foarte ok, ba chiar prea animat! :cool:
 

DeletedUser15488

@Lord Adex
vad ca esti bine informat in legatura cu triburile din nord-vestul hartii si de aceea cred ca stii ca foarte rar am interventii pe forumul extern
desii dupa parerea mea lumea 5 si formul extern sunt destul de animate, ideea cu revista a fost super.......m-am stricat de ras.....astept cu nerabdare a doua editie
nu promit dar daca am inspiratie poate o sa-ti furnizez si ceva material
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Astept pe PM, oricum circulara lui ALIAT de astăzi a fost ... hmmm, ce sa zic ... a ajuns chiar şi la "postul zilei" :).
Presimt că urmatorul număr al revistei va avea supliment, aştept interviurile şi editorialul.
 

DeletedUser

propun un topic special pe forumul extern unde sa se injure lumea ca la usa cortului,sa-si spuna parerile despre arborele genealogic al inamicilor samd fara a fi taxati de catre moderatori,oricum vad prin toate topicurile de razboi numai atac la persoana si jigniri ,fara nici o treaba cu jocul.bun, poti sa-i zici omului ca-i prost (ca jucator:p) daca-i arunci si ceva rapoarte "doveditoare" peste nas dar sa-l faci prost aiurea in tramvai,cand nici nu-l cunosti..e altceva.probabil prea mult testoteron sau refulari si ar fi bine sa li se dea oamenilor ocazia sa se afirme "legal" :))
ati putea tranti chiar un concurs pe tema asta,ce ziceti don'soara cea sadica?sa vedeti atunci ce anima(la)tie :D
 

DeletedUser

theprintz cred ca nu esti la curent cu noutatile.
sexy-sadik nu mai este moderatoare, chiar e in vacanta pe forum.
 

DeletedUser7932

aiurea! am luat puncte de la don'soara sadik (ca sexy nu prea...) dar nu am simtit nici o placere.....habar nu avea de regulament.
Am luat puncte si de la Actualul moderator, dar macar le-am luat pe bune.
on topic: lumea 5 nu se poate anima decat prin razboaie. astea noi si cele viitoare:)) pacat ca forumul nu le prinde pe toate.....
 

DeletedUser11848

Cine e sexy aici ? :))):))=))
 
Ultima editare de un moderator:
Sus