idei pentru animarea lumii 5

DeletedUser

Deci, pe serverul romanesc sunt L1 si L3 care s-au oprit de la inscrieri pentru ca au depasit numarul de 300k de sate. In cazuri exceptionale, daca numarul acestora va scadea (se vor barbariza) se poate relua inscrierea.

PS.bv Megara
 

DeletedUser24788

am si eu o idee ELIMINAREA bonusului de noapte SI A MORALULUI
 

DeletedUser14300

chiar nu am nevoie de comentariile lor...comentam noi destul:D ei doar sa faca ceva pana nu moare lumea de plictiseala si se apuca de crosetat:D:D:D
da chiar...leul ce o face acum cu atata timp liber?...o tricota fulare?
 

DeletedUser24788

nu vroiam sa comenteze vroiam SA EXECUTE :))) ce mama naibii refuza cumva un ordin direct???:))
 

DeletedUser21711

ma intreb citeste vreun admin ce vorbim aici?

mai bine sa nu citeasca.... :D

nu vreau sa se inchida minunata lume 5.

Trebuie sa se umple toata lumea.. ca sa arate harta frumoasa. Acum de abia suntem la coordonatele 50|50 :)

Si... daca se inchide, scapam de n00bi aia.. care ne distreaza si ne mai face sa zambim si sa radem cu cate un mesaj de acela amuzant. Ce ne-am face fara n00bi... am muri de plictiseala...


Plus.. ca.. daca se inchide... cine o sa isi mai faca CP cu recrutare de jucatori ? :D


Deci.. sa nu ne dorim sa se inchida :D
 

DeletedUser22814

hai ca treaba cu costul redus e buna..
oricum sunt in mare criza de nobili in acest moment... nu imi pot acoperi numarul rezervarilor cu numarul nobililor.... trag din greu cu talerii si e cam nasol :)
mai bine sa nu citeasca.... :D

nu vreau sa se inchida minunata lume 5.
no hai, hotaraste-te, da ori ba?

Trebuie sa se umple toata lumea.. ca sa arate harta frumoasa. Acum de abia suntem la coordonatele 50|50 :)
mamica, ai inclinatie spre satele mici, inteleg de ce nu vrei sa se inchida. :rolleyes:

Si... daca se inchide, scapam de n00bi aia.. care ne distreaza si ne mai face sa zambim si sa radem cu cate un mesaj de acela amuzant. Ce ne-am face fara n00bi... am muri de plictiseala...
noobi(cu 0 in loc de o) sunt cei care abia au descoperit jocul si (bineinteles ca) nu stiu sa joace? (sunt sigura ca tu stiai absolut tot despre triburile imediat dupa primul login.) sau aia care joaca de 2-3 (sau mai multi) ani si nu s-a prins mare lucru de capul lor? asa cum sunt eu si multi altii? :D
intre noi fie vorba, pe mine ma amuza prostia celor care se cred cocosi si dau mesaje pentru a intimida. sau a celor care: se cred mari mistocari, cer numere de telefon si suna oamenii in toiul noptii, ameninta cu bataia etc.

si... ca tot venii vorba de inchidere. Eu zic sa formam un trib al lumii 5. Ne unim toti... toata lumea sa fie un singur trib.. si sa scapam rapid de suferinte... atacuri, aparari... si nopti nedormite. Nu ca ar fii buna indeea? :D
:))) si am ajuns la concluzia ca intradevar suferi.
Se citeste tot stai calm :p
si atat?
 

DeletedUser

am si eu o idee ELIMINAREA bonusului de noapte SI A MORALULUI

ar fi bine cu eliminarea acestora mai ales a cea a moralului,ca acum sunt destui care isi fac conturi mici ca sa se dea mari cocosi ca ei tin granitele in fata juc mari sau cind vad ca vin sute de atacuri pe ei,cedeaza imediat satele juc mic si altfel ataci de pomana
 

DeletedUser21711

noobi(cu 0 in loc de o) sunt cei care abia au descoperit jocul si (bineinteles ca) nu stiu sa joace? (sunt sigura ca tu stiai absolut tot despre triburile imediat dupa primul login.) sau aia care joaca de 2-3 (sau mai multi) ani si nu s-a prins mare lucru de capul lor? asa cum sunt eu si multi altii? :D
intre noi fie vorba, pe mine ma amuza prostia celor care se cred cocosi si dau mesaje pentru a intimida. sau a celor care: se cred mari mistocari, cer numere de telefon si suna oamenii in toiul noptii, ameninta cu bataia etc.


:))) si am ajuns la concluzia ca intradevar suferi.


Sunt n00bi? Sunt la inceputul jocului? primul Login? atunci de ce este facuta lumea 23? [ sau.. la faza asta nu te-ai gandit ]

Si nu, nu stiam jocul pe derost dupa primul Login, dar, am fost destept si am intrat cand trebuia pe lume, nu dupa 3-4 ani de la deschidere....
 

DeletedUser

tocmai de asta ar trebui eliminat moralul .nu cred ca mai sunt multi jucatori care vin noi aici,iar restul aia care sunt mici inseamna ca nu prea ii mai intereseaza de joc si ar cam trebui eleiminati.deci acesti juc mici probabil ca sunt destul de mult timp inactivi si oricum nu aduc nici un beneficiu jocului,sigur nici unul din ei nu are CP
 

DeletedUser

Cu moralul sta cam asa treaba ...

Lumea 1: #1 02.12.2010, 11:08:13 Sus
Dragi jucători,

În urma sondajului de opinii de pe lumea 1, vom dezactiva moralul pe această lume, luni, 6 decembrie 2010!

Vă doresc distracţie plăcută în continuare!

carmi
Lumea 3: #1 31.01.2011, 11:31:52 Sus
Dragi jucători,

În urma sondajului de opinii de pe lumea 3, vom dezactiva moralul pe această lume, marţi, 8 februarie 2011!

Vă doresc distracţie plăcută în continuare!

carmi


Dupa lumile 1 si 3 ... logic urmeaza 5. Eu am un client in crazy, daca peste o luna se dezactiveaza moralul in 24 ore tipu' da alegere colt harta :)
Cu taleri sta cam asa treaba...

Pentru a modifica costul talerilor pe un server vechi va trebui sa se indeplineasca anumite conditii si anume:

1. vechimea serverului
2. numarul de utilizatori ramasi activi (aproximativ 3000 utilizatori)
3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)
4. sondaj de opinie - atentie! votul trebuie sa fie individual in functie de dorinta si nu in functie de manipulare prin circulare si mesaje cu "apasa da ca asa e mai bine"

Cand vom considera ca un anumit server intruneste acele conditii, vom initia procesul de votare pe serverul in cauza, iar la un anumit interval de timp de la votare se va aplica (daca majoritatea doreste acest lucru)
 

DeletedUser

Daca ceea ce spui tu devine in curand realitate, L5 intr-adevar v-a renaste. Presupun ca este spre irelevant, cat de dezavantajati vor fi jucatori mici. Dar fie, sunt de acord daca totul duce la un carnagiu global.
 

DeletedUser

in loc sa te gandesti de unde sa iti faci rost de sprijin , tu bagi vrajeli pe extern :))
 

DeletedUser

aliat , lumea sa aiba aproximativ 3000 de membri sau mai putin de 3000 cum avem noi aproape 2000?
 

DeletedUser

mai e oricum pana sa ajunga lumea 5 la 3000 de membrii , sa fie inchisa..oho,moralul sa se scoata,ca de taleri avem noi grija :D
 

DeletedUser

Numărul generaţiilor de nobili care mai pot fi create
Limita - GN: 1324
- GN existente: 33
- GN în producere: 0
- numărul satelor cucerite: 1190
Mai pot fi create: 101

nobili am si eu :D:D
moralu de s ar scoate sau bonusu de noapte:))
 

DeletedUser

Crezi ca eu sunt spariat di bombe, mai baiatule? Oricum nu vad rostul sa-ti mai raspund, esti instument de consumat oxigen.
 
Sus