Intrebari despre Biserica

  • Autor subiect Christinne
  • Data de început

DeletedUser18771

Care este raza unei biserici la nivelul 3??cam cate campuri aproximativ??
8 campuri?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ai aici numarul de campuri pe care il acopera biserica in functie de fiecare nivel construit:

Nivelul 1 - 4 campuri in toate directiile;
Nivelul 2 - 6 campuri in toate directiile;
Nivelul 3 - 8 campuri in toate directiile.
 

DeletedUser

am si eu o intrebare despre biserica :

Daca atac un alt sat in afara razei biserici, trupele mele mai sunt credincioase ? Conteaza sau nu distanta, atata timp cat am biserica pe sat, trupele vor fi credincioase indiferent de distanta pe care atac ?
 

DeletedUser8140

da, cand ataci conteaza sa ataci din sate care sunt sub influenta bisericii, nu conteaza cat de departe ataci, conteaza sa ai biserica de unde ataci :) iar la aparare e invers, conteaza sa ai biserica unde te aperi nu de unde ti-ai trimis sprijin :)
 

DeletedUser

am inteles, ms frumos pt info. eu credeam ca trupele sunt credicioase doar daca ataci satele din raza biserici.
 

DeletedUser31577

pe lumea 19 prima biserica exista, dar a doua biserica poate fi construita?
 

DeletedUser17342

incepand cu al doilea sat pe oricare o poti construi. dar nu trebuie. trebuie sa pastrezi religie 1 pe fiecare sat. nici mai putin nici mai mult.
 

DeletedUser

da poate fi dar nu are nici o importanta cat este religia....important este sa fie:)
 

DeletedUser

Deci daca e mai mare de 1 atunci nu ai nici un "avantaj" in plus , nu ?
 

DeletedUser

Intr-o formatiune de sate, avantajul este ca faci, sa zicem 5 biserici la nivelul 3, decat sa faci 12 la nivelul 1!
Castigi la locurile in ferma!
 

DeletedUser31577

inca nu imi e clar tot despre biserica, daca ataci un sat aflat in raza bisericii tale sa inteleg ca moralul trupelor tale e mai mare, iar cand nu ataci un sat aflat in raza bisericii sa inteleg ca moralul trupelor e mai mic?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Nu este vorba de moral aici. Acesta depinde de punctajul jucatorilor, nu de biserica.
Daca te referi totusi la credinta, aceasta este neschimbata, fie ca ataci un sat din raza fie ca ataci un sat din afara razei bisericilor tale.

Important este ca satul de pe care ataci sa se afle in raza bisericii !

In aparare conteaza satul care este atacat, nu de unde vin trupele (sprijinul de pe satele fara credinta se apara la fel daca sunt intr-un sat in raza bisericii).
 

DeletedUser

referitor la biserica ... dpmdv este o proasta idee introdusa in joc (cel putin pt. atacator)
Limiteaza atacul (avand in vedere ca iti injumatateste puterea de atac al trupelor tale daca ies din raza de acoperire a biserici ) la distante mai mari de 2ore(viteza1) de la granita. Daca cineva te ataca la o distanta de mai mare de 2 ore ... nici sa nu il bagi in seama ca oricum forta atacului lui e la jumatate. Dupa ce ca la un momendat in joc vei fi obligat sa ataci de la distante minim20ore .... si sansele de a primi sprijin respectivul sat sant destul de mari, acum nici putere atacului e diminuata substantial.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

referitor la biserica ... dpmdv este o proasta idee introdusa in joc (cel putin pt. atacator)
Limiteaza atacul (avand in vedere ca iti injumatateste puterea de atac al trupelor tale daca ies din raza de acoperire a biserici ) la distante mai mari de 2ore(viteza1) de la granita. Daca cineva te ataca la o distanta de mai mare de 2 ore ... nici sa nu il bagi in seama ca oricum forta atacului lui e la jumatate. Dupa ce ca la un momendat in joc vei fi obligat sa ataci de la distante minim20ore .... si sansele de a primi sprijin respectivul sat sant destul de mari, acum nici putere atacului e diminuata substantial.

Important este ca satul de pe care ataci sa se afle in raza bisericii !

Vezi postul lui adex de mai sus inainte sa vorbesti prostii.
 

DeletedUser

EXACT, deci daca vrei sa ataci in spatele frontului .... nu ai nici o sansa :)
Acum intrebare ... Eu de ce scriu prostii ?
 

DeletedUser

mai omule, daca satul de pe care trimiti atacul se afla in raza unei biserici (de-a ta) atunci trupele tale vor fi credincioase oriunde s-ar duce ele, la orice distanta

nu conteaza daca satul pe care il ataci e in raza ta de biserica, ci satul de pe care trimiti atacul

ex daca ai un sat in afara razei bisericii si ataci, cu trupele din acel sat, un sat din interiorul razei bisericii, trupele vor avea tot 50% putere de lupta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser31577

eu un singur lucru tot nu inteleg despre biserica, daca atac un sat din raza bisericii mele trupele mele vor lupta mai bine?
 
Sus