Intrebari despre Biserica

  • Autor subiect Christinne
  • Data de început

DeletedUser

Va rog frumos spuneti-mi si mie ce armata-mi recomandati sa fac pe un sat cu biserica nivelul 3 ca sa fie aparata cat mai bine posibil? Multumesc mult!

nu exista mai bine sau mai prost , totul depinde de trupele cu care esti atacat
 

DeletedUser25287

Mare lucru nu prea mai poti face intr-un sat cu biserica 3, insa pentru a maximiza eficienta locurilor totusi disponibile este indicat sa apelezi doar la infanterie defensiva avand in vedere faptul ca fiecare ocupa doar cate 1 loc in ferma si asta trebuie sa urmaresti, fiecare sa ocupe locuri cat mai putine in ferma ca astfel sa scoti cat mai multi, apoi pentru o aparare echilibrata in acel sat este indicat sa scoti un numar cat mai egal din fiecare ( lanci, spade si arcuri ), astfel fiecare compenseaza slabiciunile celuilalt, oricum asa cum s-a mai spus pe un asemenea sat daca este situat in zone de risc va trebui obligatoriu sprijin trimis.
 

DeletedUser

intr-un sat care a fost barbarizat si mai are trupe in el, moralul acestora este 100%. intrebarea mea este : sunt trupele credincioase sau nu? satul de barbari are religie sau nu?
 

pirates406

member
Scor reacție
0
din cate stiu eu, un sat de barbari nu are biserica, deci nici trupele din el nu sunt credincioase... : )
 

Magie Noire

member
Scor reacție
3
intr-un sat care a fost barbarizat si mai are trupe in el, moralul acestora este 100%. intrebarea mea este : sunt trupele credincioase sau nu? satul de barbari are religie sau nu?

Conform update-ului din Mai 2009 ( versiunea 5.4 ), satele de barbari vor lupta cu credinta 100%.
 

DeletedUser

care ma lamureste si pe mine..

daca atac din satul meu care are biserica , trupele vor fii credincioase .
daca atac un sat strain care se afla in raza bisericii mele voi suferii pagube mai mari fata de celalta posibilitate,ca satul atacat sa fie in afara razei bisericii ?
 

DeletedUser

nu conteaza ca satul tinta este in raza bisericii tale sau in afara ei , conteaza doar daca satul din care ataci sa fie sub influenta uneia dintre bisericile tale . altfel spus nu conteaza unde ajunge ci de unde pleaca . in aparare este invers , nu conteaza de unde pleaca ci unde ajunge .
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare. Daca ai 2-3 sate este bine sa mai faci inca o biserica ?
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare. Daca ai 2-3 sate este bine sa mai faci inca o biserica ?

Daca ai 2-3 turme de oi nu mai angajezi un cioban? Chiar 2? Mai smechera ca biserica este catedrala dar trebuie proiect aprobat de mitropolie. Pt a ridica catedrala, tot asa, trebuie sa contactezi SUPORT-ul. Sa-i spui ca ai in proiect o catedrala pe unul din sate si ca vrei sa-l dai la aprobat. Suportul va analiza solicitarea ta si va da un raspuns afirmativ cererii tale . Cand ai un raspuns afirmativ de la SUPORT,poti sa demarezi lucrarile pt constructia catedralei pe unul din sate. Neaparat sa prezinti la SUPORT si satul pe care vrei sa construiesti catedrala,altfel nu poti incepe demararea lucrarilor. Apoi religia se extinde ca ciuma bubonica in Evul Mediu.
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare. Daca ai 2-3 sate este bine sa mai faci inca o biserica ?

daca nu le ai in raza primei biserici si 1 dintre ele este de atac trebuie neaparat sa mai ridici una ( nu pe satul de atac ci pe un sat de aparare ) dar daca sunt de aparare si nu risti sa fii atacat pe ele nu trebuie sa mai ridici .
 

DeletedUser

daca nu le ai in raza primei biserici si 1 dintre ele este de atac trebuie neaparat sa mai ridici una ( nu pe satul de atac ci pe un sat de aparare ) dar daca sunt de aparare si nu risti sa fii atacat pe ele nu trebuie sa mai ridici .


MS.
 

DeletedUser

m-am innobilat satul cu biserica principala(restul de biserici le-am lasat) si totusi nu puteam face pe sat alta biserica in afara de cea principala..unii zic ca trebuie sa astept pana se face adeziunea 100 sa pot construi o biserica normala si altii ca trebuie sa scap de toate bisericile, imi innobilez satul si de abia dupa pot sa construiesc alta biserica pe satul principal...in concluzie cum e?
 

DeletedUser

serverul iti da la construit principala atunci cand nu o ai . nu tine cont de adeziune sau de prezenta altor biserici pe cont . probabil considera ca principala trebuie obligatoriu sa fie construita insa poti fenta asta daca dai comanda de constructie pentru principala pe 1 dintre sate apoi dai o biserica nivel 1 unde vrei sa ridici si intrerupi constructia principalei . astfel iti va ramane disponibila .
 

DeletedUser

m-am innobilat satul cu biserica principala(restul de biserici le-am lasat) si totusi nu puteam face pe sat alta biserica in afara de cea principala..unii zic ca trebuie sa astept pana se face adeziunea 100 sa pot construi o biserica normala si altii ca trebuie sa scap de toate bisericile, imi innobilez satul si de abia dupa pot sa construiesc alta biserica pe satul principal...in concluzie cum e?
Daca ai eliberat Biserica principala,si vrei sa construiesti una normala(dar sa-ti ramana principala libera) mergi in alt sat ,dai la construit Biserica principala....te intorci in satul unde vrei sa construiesti biserica normala,dai comanda pentru cate nivele ai nevoie....si te intorci in satul unde ai dat principala la construit ca sa opresti comanda.....asa iti ramane libera Biserica principala
Dar ai grija ca principala se face repede ,in 3 minute,parca....de recomandat sa mai dai o comanda inainte,sa nu te trezezti cu biserica principala unde nu ai nevoie:))
 
Sus