Intrebari despre Paladin

DeletedUser

pentru thread :cool:

O mica intrebare off topic:
Arcaş călăreţ in ce calsa se incadreaza?
arcaş sau cavalerie?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser45678

Dupa multe posturi citite din care jumatate sunt pe langa subiect am ramas totusi confuz..

Sa spunem ca eu am 10 spade 10 catapulte si un paladin cu arma pentru spade
si
Prietenul meu ma sprijina cu 10 spade 10 catapulte si paladinul sau insotit de flama

Intrebarile sunt:
1. Flama paladinului sau ofera bonus si catapultelor mele ? sau doar catapultelor lui?
2. Arma mea pentru spade ofera bonus si pentru spadele oferite de el sprijin ? sau doar pentru spadele mele?
3. Din moment ce eu am in sat 2 pala cu 2 arme.. fiecare arma ofera bonusul sau ? sau doar unu din ele? (bonusul uneia anulanduse)
4. Dar daca am 4 pala cu 4 arme diferite (arme pentru lanci;spade;arc;cata - fiecare din cele 4 trupe de la mine din sat obtine bonus ?) sau bonusul unor arme se anuleaza?

Sper sa se gaseasca cineva binevoitor care sa ma lamureasca ^_^
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
1. Flama ofera bonus atat catapultelor tale cat si celor trimise sprijin de el. Mai precis, armele paladinului au efect asupra tuturor trupelor existente in satul respectiv, indiferent de provenienta acestora (sprijin sau proprii).

PS: atentie la flama - nu pe toate lumile are efect si in aparare ci doar pe cele unde se mentioneaza 'obiecte imbunatatite'.

2. Acelasi raspuns ca si la punctul 1. Arma ta pentru spade are efect si asupra trupelor primite sprijin de la el.

3. Bonusurile se cumuleaza. Daca ai 11 paladini in sat, fiecare echipat cu cate o arma, toate vor oferi un bonus.

PS: daca ai in schimb 2 paladini echipati cu aceeasi arma, doar o singura data se va lua in calcul efectul furnizat.

4. Idem 3 - toate ofera bonus atata timp cat sunt arme diferite, daca vorbim de aceeasi arma, doar una va actiona.
 
Sus