Liga I

DeletedUser

Ce sa zic gabi. A fost blat:))

Da .. si la Pitesti :)).

deja a trecut anul fotbalistic,:) s-a cam terminat cu campionatul sa mearga tot la Bucuresti,o sa vedem echipele ce intra acum in liga 1 ce vor face...de Champions league sa speram doar ca vor face fata Urziceni...si eventual Timisoara(dar nu e cap de serie si e cam foarte greu :) )

Sa fim seriosi, orice minune dureaza 3 zile.
Urziceni are sanse sa faca ceva in CL la fel de multe cum am eu sa ajung presedintele Romaniei ;).
(si vezi acum ca peste 20-30 de ani chem lumea sa ma voteze :| )
 

DeletedUser

:))))))))))) pai da.. de ceea ziceam ca sanse anul asta nu sunt la Champions League....ar fi bine sa ramanem la anu cu 2 in Champions League si 4 in Europa League ....sa speram ca fac puncte cele din Europa League ....in rest NO HOPE ! :)...concluzie...fotbalul romanesc numai are sanse in urmatorii 2-3 ani...cel putin pana se pun pe picioare echipele din provincie(spun asta ca inafara de Craiova,CFR Cluj si mai vreo 2 echipe nu stiu ce e Champions Leage cu adevarat)...nu sunt fan nici Urziceni nici Timisoara...dar sincer mai mult facea Timisoara direct in grupe...asta e parerea mea...are si Urziceniul echipa...

O sa vedem :)pana atunci numai vorbim ... mai mult nu putem face :D
 

DeletedUser19074

:))))))))))) pai da.. de ceea ziceam ca sanse anul asta nu sunt la Champions League....ar fi bine sa ramanem la anu cu 2 in Champions League si 4 in Europa League ....sa speram ca fac puncte cele din Europa League ....in rest NO HOPE ! :)...concluzie...fotbalul romanesc numai are sanse in urmatorii 2-3 ani...cel putin pana se pun pe picioare echipele din provincie(spun asta ca inafara de Craiova,CFR Cluj si mai vreo 2 echipe nu stiu ce e Champions Leage cu adevarat)...nu sunt fan nici Urziceni nici Timisoara...dar sincer mai mult facea Timisoara direct in grupe...asta e parerea mea...are si Urziceniul echipa...

O sa vedem :)pana atunci numai vorbim ... mai mult nu putem face :D

anul viitor nu vom mai avea decat vreo 3 echipe in cupele europene,deoarece anul acesta toate echipele au facut`o de oaie.. am avut parca 6-7 echipe. doar cateva din ele au adunat puncte,iar punctele adunate se impart la 6-7..

asa ca de la anu` ne uitam la champions league ca pe vremuri..
 

DeletedUser

anul viitor nu vom mai avea decat vreo 3 echipe in cupele europene,deoarece anul acesta toate echipele au facut`o de oaie.. am avut parca 6-7 echipe. doar cateva din ele au adunat puncte,iar punctele adunate se impart la 6-7..

asa ca de la anu` ne uitam la champions league ca pe vremuri..
nu-i adevarat,

uite-asa e cu europa:

Loc 1 (Urziceni) - Grupe Champions League
Loc 2 (Timsoara) - Tur 3 prel. Champions League
Loc 3 (Dinamo) - Grupe Europa League
Loc 4 (CFR) - Grupe Europa League
Loc 5 (Vaslui) - Tur 4 prel. Europa league
Loc 6 (Steaua) - Tur 2 prel. Europa League

stiu de pe site-uri oficiale

Romania e a 22-a echipa din lume (vorbesc de coeficient), si din UEFA a 12, n-aveam cum sa avem 3...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
vezi că era vorba de sezonul viitor tinere, anul ăsta a prins şi echipa ta EuroPA ... dar la anul s-ar putea să nu ... şi mai umbă la tururile alea, mai pune unul la ai tăi şi unul la Dinamo ... mai scade de la Vaslui ... cam aşa stau lucrurile :

Unirea Urziceni » Grupele UCL, intra in ultima urnă valorică la tragerea la sorţi.
Poli Timişoara » calificată în turul trei al UCL.
Dinamo » trebuie să treacă 1 tur pentru a juca în gr Europa League.
CFR Cluj » trebuie să treacă un tur pentru a intra în gr Europa League.
FC Vaslui » trebuie să treacă două tururi pentru a intra în gr Europa League.
Steaua » trebuie să treacă 3 tururi pentru a juca în gr Europa League.
 

DeletedUser8715

V-ati obisnuit cu performante si asta nu e bine. E normal ca anul asta nu vom face nimic in Europa. Pentru Urziceni, Timisoara, Vaslui, deja e o performanta ca au ajuns acolo. Daca mai dau si un gol, deja au orgasm. Dinamo si Rapid nu vor face nimic, problemele interne fiind decisive. La Steaua e o speranta, insa Bergodi e mai slab decat Lacatus. Ma rog, poate sa vina si Ferguson la Steaua, cu lotul actual nu va face nimic.
Va mai dura cel putin 2 ani pana cand vom avea din nou perfomante in Europa. Echipele romanesti sunt precum economia si ciclul sau de criza.
 

DeletedUser8266

:))) Steaua a fost echipa cu cele mai slabe prezente in C.L. din toate timpurile....care obisnuinta cu performanta? eu garantez ca urziceniu nu va fi umilita cum a fost steaua numai cu 4-1 ori 4-0...si nici nu o sa imi fie rusine de rusinea lor ca nu cred ca va fi nici un jucator de a urziceniului sa planga la usa unui vestiar dupa tricou , vor face ceva in genul Cfr cluj, nici nu se vor califica mai departe da ...nici nu vor lasa o impresie proasta. :D

Iar bergodi....bergodi e chiar antrenor, lacatus era doar o...marioneta ,trebuia sa aiba si jiji pe cineva pe banca ca el nu are licenta pro.
 

DeletedUser

Daca esti Stelist normal ca tre sa iti lauzi putin echipa..``Ca uite..a batut la Dinamo Kyev cu 4-1..asta nu se pune``
Trebuie sa treaca mult timp pentru ca Romania sa aiba o prezenta importanta in fotbalul de cluburi..nu se face fotbal profesionist , mai ales la grupele de copii si juniori..care sunt cele mai importante..sunt foarte multi copii talentati , dar daca nu sunt ajutati , se pierd pe drum..Nu se face fotbal ca in Franta spre exemplu..ei daca au 10 jucatori din primul 11 accidentati , tot isi formeaza o echipa competitiva..
 

DeletedUser25878

:))) Steaua a fost echipa cu cele mai slabe prezente in C.L. din toate timpurile....care obisnuinta cu performanta? eu garantez ca urziceniu nu va fi umilita cum a fost steaua numai cu 4-1 ori 4-0...si nici nu o sa imi fie rusine de rusinea lor ca nu cred ca va fi nici un jucator de a urziceniului sa planga la usa unui vestiar dupa tricou , vor face ceva in genul Cfr cluj, nici nu se vor califica mai departe da ...nici nu vor lasa o impresie proasta. :D

Iar bergodi....bergodi e chiar antrenor, lacatus era doar o...marioneta ,trebuia sa aiba si jiji pe cineva pe banca ca el nu are licenta pro.

iti urmaresc postarile pe acest topic inca de la inceput.am inteles toti ca esti anti-stelist,nu e nevoie sa te bati cu pumnul in piept de fiecare data
 

DeletedUser8266

Nu incerc sa fiu anti-stelist neaparat dar ...ma enerveza cand se elogiaza degeaba o echipa , si zic de ceilalti ca nu o sa faca nimic, parca asa sa zis si de cluj , ca nu o sa stranga nici un punct ca ...nu stiu ce etc.

Eu inteleg ca fiecare sa tina cu echipa lui dar sa fim sinceri steaua in CL sa umilit ... (si acu 100 de stelisti or sa zica ...da victoria de la kiev?:)) parca ar fi fost mancheste united...ala a fost inceputu promitator apoi infrangerile la rand cu 4 goluri au demonstrat finalul tragic:)) )


p.s. pot sa fiu si obiectiv ...deci daca berbecali e istet si il tine pe bergdi , veti vedea un joc frumos si la steaua.
 

DeletedUser

Stiti care e problema..Daca Steaua face un transfer..se cearta femeia de servici cu bodyguardul..sau orice , se spune in presa..ca vai Doamne e cel mai important club Romanesc..
Sa fim seriosi..se intampla chestii mai importante in fotbalul romanesc..nimeni nu spune ca vai Doamne ce juniori buni are Craiova(chiar are)..nu..se spune ca un pusti de 14 ani de la STEAUA a aparat 3 penalty`uri si e noul Ducadam..
 

DeletedUser8266

Corect...nu se transmit meciuri din CL cu Sapunaru (doar cel cu Man U la transmis) da vedem campionatu la arabi ca...e Mirel ...etc etc etc.

La steaua se mediatizeaza si se incurajeaza prea mult mediocritatea, se lauda prea mult orice nimic.
 

DeletedUser

Nu considerati ca Eu sau Imperiul Moldav suntem Anti-Steua..nu sunt fanatic sau ceva gen..doar ca asta e realitatea..
A plecat ``printul`` la arabi pe bani multi....campionatul arab..un campionat care trebuie musai urmarit..fotbal de calitate..nu se putea difuza spre exemplu campionatul Frantei..sau al Spaniei..
Aquilla tre` sa posteze in curand ceva..
 

DeletedUser

Eu sunt dinamovist si nu ma voi schimba niciodata!
Sper ca dinamo sa ia campionatul asta care va incepe pe 01 august....
 

DeletedUser

sincer nu mi se pare ca dinamo o sa aibe vreo sansa la titlu anul acesta...la ce staff tehnic are si la jucatorii care au ramas cred ca se bat cu craiova pentru un loc 4:D
eu ii vad pe cei de la poli in fata anul asta, poate chiar reusesc sa ia titlul la lupta cu cfr, steaua sau chiar urziceni
 

DeletedUser

eu sper sa ia tot urziceniul titlul....dar sa pana la final mai sunt multe etape....:D
 
Sus