Lumea 17 - Declaratii, presupuneri si polemici

  • Autor subiect Pink.Panther
  • Data de început

DeletedUser

Triburi,razboaie si propuneri

Ma intrebam si eu de ce nu se face un trib care sa fie de la inceput pana la sfarsit pe primul loc???:confused:si raspunsul e simplu...pentru ca isi face dusmani si incept razboiaie.:mad:Adevarul e ca fara dusmani jocul asta ar fi ca mancarea fara sare .....dar eu cred ca ar trebui sa se faca o lume in care sa poti ataca doar triburile trecute la dusmani....ce parere aveti>?;):p
 

DeletedUser

Ma intrebam si eu de ce nu se face un trib care sa fie de la inceput pana la sfarsit pe primul loc???:confused:si raspunsul e simplu...pentru ca isi face dusmani si incept razboiaie.:mad:Adevarul e ca fara dusmani jocul asta ar fi ca mancarea fara sare .....dar eu cred ca ar trebui sa se faca o lume in care sa poti ataca doar triburile trecute la dusmani....ce parere aveti>?;):p

mai e o chestie la care nu te-ai gandit... ajunge un trib pe locul 1 (la puncte, inamici invinsi si tot tacamul), declara razboaie (sau se trezeste cu ele), joaca ce joaca, curata si in stanga si in dreapta... raman pe 1. intervine monotonia si se lasa... mereu triburile de pe locuri mai mici or sa lupte sa ajunga mai sus... dar tribul care e cel mai sus, pt ce sa mai lupte? ce sa demonstreze? si atunci se gasesc in trib jucatori care spun: "frate, am demonstrat ca suntem buni... eu ma las"... dupa ei se mai lasa 2-3 si tot asa pana se duce tribu'...
 

DeletedUser

Ma intrebam si eu de ce nu se face un trib care sa fie de la inceput pana la sfarsit pe primul loc???:confused:si raspunsul e simplu...pentru ca isi face dusmani si incept razboiaie.:mad:Adevarul e ca fara dusmani jocul asta ar fi ca mancarea fara sare .....dar eu cred ca ar trebui sa se faca o lume in care sa poti ataca doar triburile trecute la dusmani....ce parere aveti>?;):p


IMMO lumea 10
 

DeletedUser

Ma intrebam si eu de ce nu se face un trib care sa fie de la inceput pana la sfarsit pe primul loc???:confused:si raspunsul e simplu...pentru ca isi face dusmani si incept razboiaie.:mad:Adevarul e ca fara dusmani jocul asta ar fi ca mancarea fara sare .....dar eu cred ca ar trebui sa se faca o lume in care sa poti ataca doar triburile trecute la dusmani....ce parere aveti>?;):p

exact... IMMO - L10

Dar triburile e un joc... Iar ce spui tu aici e SF :p
 

DeletedUser2821

michelle...lasa-ne...ca noi pe 15 nu am jucat :)))

S-au jucat2 membrii...cat s-au jucat nu sufla nimeni...Voi astia,care dupa ce se lasa lumea deveniti comentatori si cunoscatori ai istoriei...Asa ma plictisesc vedetismele astea

Cum nu ati jucat , eu am vazut tribul c.k. .
Problema voastra cine , cum , unde , ati fost acolo v-ati luat-o si oriunde o sa mergeti o sa va luati din cauza unora ca tine care vad ca altceva inafara de sa atraga dusmania unor playeri nu face :) .
 

DeletedUser9837

Ar trebui sa iti folosesti mai mult creierul...Dusmanie????...Noi intram si jucam...cat ,cum si unde ne place....Dusmania nu are ce cauta...aaa...daca te referi la harta...la joc...apoi intram si nebatem de la inceput...caci stim sigur ca niciunul dintre noi nu va termina acest joc...dar cat timp jucam....o facem agresiv.

Probleme?...Si analizeaza mai profund urmatorul lucru: cat jucam...nu prea o luam ;)

In rest...ti-am explicat destul de clar...Ceva on topic daca mai vrei:)
 

DeletedUser

Arata-mi ceva care ar face aceasta lume inovativa si placuta jocului. Eu unul nu gasesc nimic. Si sa le luam pe rand:
1. Viteza - Plictisitoare, de mosi, adormi cu capul pe tastatura.
2. Unitatile - Acelasi stil invechit de pe lumea 1 pana acum. Simple Tech + Archers. Un 15 tech strica sau simple tech old units?
3. Bonus de noapte - Clasicul bonus de noapte, inutil pentru un joc care este real time.
4. Fara Biserica - Singura setare care este mai normala si jucam tot triburile si nu Religiile. Daca lasau si biserica cred ca aveau 10 oameni pe lumea 17.
5. Limita membri in trib = 80 - acceptabil dar asta influenteaza cel mai putin decizia de a intra sau nu pe o lume. Cine vrea trib mic face trib mic, cine vrea mamuti face familioane de 100 de triburi.
6. Morala activ - Acelasi stil de morala dupa nr. punctelor, care favorizeaza noobii si conturile de bash. O morala BoT (Based on Time) era mult mai buna si corecta.
7. Taleri cu cost redus - Cica setarea bomba a lumii, total inutila. Sistemul este acelasi de taleri pentru nobili, care a fost folosit de pe Lumea 1 pana acum. De ce nu se baga un Package Sistem nu stiu. :confused:

Cam atat. Acum vreau sa-mi arati ca exista si ceva cu adevarat "frumos" la aceasta lume. Si sa nu-mi zici ca se putea si mai rau ca stiu si asta. :D

Baiete poate cineva, candva, o sa iaba rabdarea sa-ti explice si tie ce au insemnat Lumile 1,2,3. Acolo au jucat si s-au format cei mai buni jucatori de pe .ro. Oameni care aveau caracter si coloana vertebrala, nu ca anumite personaje care acum au impresia ca imparatesc jocul si le stiu ei pe toate.

Si cel mai important lucru este ca setarile de la inceput scoteau in evidenta maiestria oamenilor. Faceau necesare tactici de razboi care acum aproape ca nu mai exista. Asa ca jucati speed ca cel mai important e sa faci trupe repede si sa ataci cu tot ce ai, inclusiv cu taranii din ferma si prostituatele din carciuma. ;)
 

DeletedUser

Eu mi-am exprimat parerea si tu nu mi-ai aratat nimic ce poate fi frumos la aceasta lume. Sunt aceleasi lucruri invechite. La noi de ce nu apare ceva nou? Cel putin jucatorii vechi sunt plictisiti de asa ceva si ori joaca pe vreo lume si chiar daca au de gand sa renunte si vor incepe pe aceasta lume, eu deja sunt retrasi si cu asemenea setari nu o sa-i convinga nimeni sa revina.

P.S.
Bogora imba raspunsuri. Se vede experienta ta. Daca e joc real time inseamna ca trebuie sa fi 24/7 online nu sa dormi. Iar la faza cu morala, cel putin la mine nu-mi influenteaza deloc strategia. Mai ai de invatat.

Mai baiatule,ti-au zis-o multi,DAR MULTI oameni ca debitezi prostii pe extern.Daca nu te bagi pe lumea 17,ce te intereseaza pe tine cum e lumea?
Jucatorii vechi sa se duca pe .net daca vor neaparat viteza 2.

PS:Ai fost in topuri datorita unui singur lucru:
Erati doi pe acelasi cont,tari diferite-->Fus orar diferit.
Am incercat sa te las in pace dar deja esti jalnic.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Hmmm, fragzor, cum spuneam, dezbatem si fara sa ne jignim. Daca tu spui "jalnic", el spune "penibil" unde ajungem. De "parerea mea" ai auzit ? Are omul alta parere care nu coincide musai cu a noastra, foarte bine.

Pana una alta, ma ofer sa intermediez un sondaj cu ce considerati voi "o lume frumoasa" si adminii care le programeaza si poate iese ceva (desi cu siguranta toate propunerile de setari sunt urmarite cu regularitate, dar le voi atrage atentia).

Au mai fost incercari, dar se justifica.
 

DeletedUser26998

PS:Ai fost in topuri datorita unui singur lucru:
Erati doi pe acelasi cont,tari diferite-->Fus orar diferit.
Am incercat sa te las in pace dar deja esti jalnic.
"Mai baiatule" esti prost informat. Am jucat pe L11 si pe L15 cu miggy pe cont, adica el la mine, iar pe 15 s-a retras rapid pentru ca nu mai avea timp si se mutase in UK (parca). Pe 13 am jucat singur singurel, nici sitter nu dadeam, acolo de ce am fost in topuri doar asa ca mai era unu pe cont?
17.Taleri cu cost redus - oo da,package sistem..ne-ai dat gata :)) - se vede ca nu ai jucat pe servere cu viteza 1..pe lumea 4 de jumate de an fac baietii tichete sa le reduca costul talerilor si le-au pus conditii de indeplinit,mai au de asteptat:)..de ce sa fim nevoiti ca peste un an sa trecem si noi prin aceeasi faza?
La cate sute de mii de taleri ai ajuns pe L4? Mi se pare corect pe lumile foarte vechi sa bage taleri cu cost redus, dar asa din start cam naspa nu crezi? Si oricum inutil acum.
Baiete poate cineva, candva, o sa iaba rabdarea sa-ti explice si tie ce au insemnat Lumile 1,2,3. Acolo au jucat si s-au format cei mai buni jucatori de pe .ro. Oameni care aveau caracter si coloana vertebrala, nu ca anumite personaje care acum au impresia ca imparatesc jocul si le stiu ei pe toate.;)
Cred ca stiu destul de bine ce inseamna lumile 1-16 + LC. Plus alte lumi de pe alte servere. Ciocu mic daca nu ma cunosti.


@Karma: Sper ca ne vom putea intalni pe harta lumii 17. Tullio si Brigada din C.I.R. erau pe primul loc la scos jocul din cap, dar tu ai ajuns in frunte. Felicitari. Sper ca nimeresc chiar pe langa voi. xD
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6558

Nu înţeleg ce atîta tam tam cu viteza 1 si viteza 2, oricum durează ani de zile pînă ce se termină jocul.
 

DeletedUser9837

@Karma: Sper ca ne vom putea intalni pe harta lumii 17. Tullio si Brigada din C.I.R. erau pe primul loc la scos jocul din cap, dar tu ai ajuns in frunte. Felicitari. Sper ca nimeresc chiar pe langa voi. xD

:) Si mie mi-ar face placere :) Dar imi promiti ca daca ti se bubuie contul nu o mai arzi cu texte nu mai sunt eu pe el,am dat contul sau alte povesti?

A...si sa imi zici cu ce cont joci,sau ramane sa iti alegi din cele cu care intrii?

Daca ai fi atat de bun...precum te elogiezi tu de fiecare data,ai juca mereu cu acelasi cont...Insa,voi astia,marile mici vedete ale triburilor,intrati cu multe conturi...si alegeti cele care au cele mai multe sanse de a creste nestingherit...Crezi tu ca ma impresionezi ca azi esti x,maine y? Daca te tine,joaca pe toate lumile cu un singur cont...Ce sa mai zic sa joci in acelasi trib?!?...Asa ca mie imi este atat de jena de posturile unor indivizi de genul tau care se dau mari si tari...Crezi ca rastorni tu playeri care au jucat mereu cu acelasi nick(in pofida numarului crescut de dusmani de la lume la lume)?

Mai filozofule tribal,mai Aristotel al lumilor tribale moderne...ia-ti catelusii tai tribali,care aplauda si iti sustin posturile pe unde bati tu campii....si lasa-ne...lasa-ne

Desigur ca semnatura pe care eu o folosesc de atata timp nu ti-a dat nimic de inteles...ce sa mai povestim despre catelusii tai

Cum nu ati jucat , eu am vazut tribul c.k. .
Problema voastra cine , cum , unde , ati fost acolo v-ati luat-o si oriunde o sa mergeti o sa va luati din cauza unora ca tine care vad ca altceva inafara de sa atraga dusmania unor playeri nu face :) .

Daca suntem n00bi....ramanem cu n00bismul nostru si,in loc sa facem aliante si alte "conditii artificaiale" de crestere,noi plecam la drum in conditii grele...cu minim 5-6 razboaie la fiecare inceput de lume...;)

Cat ma priveste,imi plac razboaiele.Asta s-a intiparit in CK si astfel cine vine cu noi,stie ce il asteapta...si joaca...se bate din a-6-a zi sa supravietuiasca pe harta...Nu sta la cutie,nu se plimba prin diverse triburi pana se face mare,ca apoi sa iasa pe extern si sa tina teorii despre triburile.Asa ca mai michelle,cand au sa te tina pe tine curelele sa te joci astfel,vino si tine-mi teorii tribale...Marea majoritate a membrilor nostrii joaca pana la 30 de sate(stam prost cu timpul)...deci,spre uimirea ta,daca iei statisticile lumilor pe unde am jucat,ai sa ramai shocat pe ce locuri ne-am situat...Asa ca lasa-ne cu gargara ta tribala...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26998

Karma nu stiu daca ai observat dar pe fiecare lume joc cu alt cont. :) Motivul e simplu: daca vreau sa dau contul cuiva il dau cu tot cu parola si mail nu mai exista discutii. In plus am jucat cu un nick multa vreme pe multe lumi si servere. Lumea veche ma stie cu nickul acela, cei noi cu altele. Ai habar macar de cat timp joc eu si pe unde am jucat? Zici ca-mi schimb numele mereu ca sa scap de dusmani? Fals. Nu am dusmani si daca exista nu ma intereseaza de ei. xD

Si nu in ultimul rand: Nickul nu reflecta nimic. Daca esti un fel de RegeleSatan pe care-l intereseaza ca imaginea lui sa fie buna si nu sa faca performanta atunci joaca nenea cu acelasi nick, nu am nimic impotriva. Dar nu zice ca un jucator mare e definit de nickul ca deja o dai in S.F.-uri.
 

DeletedUser5809

Intru si eu, astept o lume cu viteza 1 sa intru de vro 2 luni:D
Primele 2 luni o sa fie cele mai interesante dupa declaratiile care au fost postate, si vad ca o sa fie multe triburi pre-made, curios care o sa mai ramana in picioare dupa ce incep inobilarile:D
 

DeletedUser5809

Cu Tullio25 cred ca ma bag, i-am cam promis, dar in final depinde pe ce continent o sa cad, nu are rost sa intru cu ei daca eu sunt singur pe alt K. Sunt cam promis si la Black-Zeus, acum sa vad pe ce continent o sa ajung.
Oricum o sa intru cu alt nick.

Deci cred ca undeva in Nord.
 

DeletedUser8715

Cat circ pentru nimic. Sunt ferm convins ca toate aceste "amenintari" nu se vor concretiza pe harta.

Daca tot se fac planuri, tot ce-mi doresc este sa pic langa un moderator, oricare ar fi el, in cazul in care voi intra pe L17.
 
Sus