Marea finala....

DeletedUser

eu ash avea un comentariu referitor la eficienta aia in atac de care-ai pomenit.

Iti pot gasi jucatori cu 2 milioane de puncte care au ca atacatori doar 160k. Asta inseamna ca pentru 8 sate de atac pierdute au cucerit 200 de sate. Cu aproximatie, asta inseamna ca au reushit sa ia vreo 20 de sate cu o singura ferma de atac. Incredibil! chiar crezi ca e cineva in halul asta de bun?
 

DeletedUser301

A si se mai leaga de rangul de la atacatori ,pai daca sunt un jucator bun este normal sa ies cat mai putin in pierdere si sa il fac pe adversar sa creada ca atac pe alt sat decat cel vizat nu?

Cat am ras :D:D=)))):p
Eu cred ca toate satele pe care le ataci sunt goale.... asa de bine analizezi situatia incat poti prosti fiecare jucator sa-si mute armata in alte sate decat cele atacate :)))):eek:
 

DeletedUser

Cat am ras :D:D=)))):p
Eu cred ca toate satele pe care le ataci sunt goale.... asa de bine analizezi situatia incat poti prosti fiecare jucator sa-si mute armata in alte sate decat cele atacate :)))):eek:





are dreptate picaso pentru ca nu pe toti care ii ataci joaca de o zi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dap corect fara premium,este greu sa faci fatza daca ai multe sate si timpul te preseaza.Dar despre ce razboi e vorba?;)
 

DeletedUser

......................................
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Este prima si ultima oara cand postez pe extern.Incep sa imi fac cruce cand vad ca toti jucatorii care la un moment dat au avut sau au peste 1 milion de puncte se leaga de alti jucatori cu punctaje mai mici spunand ca nu au cucerit nimic,ca au luat doar sate de barbari,in comparatie cu ei care au nobilat intern la greu.
A si se mai leaga de rangul de la atacatori ,pai daca sunt un jucator bun este normal sa ies cat mai putin in pierdere si sa il fac pe adversar sa creada ca atac pe alt sat decat cel vizat nu?
Acum o sa spuneti ca sunt de partea lui hardyzciplin3,si mi se pare normal sa fiu de partea lui, doar sunt in trib cu el nu?
Astept comentarii referitoare la cuceririle mele.
Raspunsul este ca in zona mea datorita diplomatiei exista doar triburi mici pe care le pot desfiinta de unul singur daca as avea si voie sa atac(restrictiile astea :D ).
In privinta satelor de barbari doar nu sunt nebun sa le las sa le ia altii cand am precizat ca nu prea am tinte valabile,active in jur.
Atat am avut de spus ,o sa ma tin de cuvant nu o sa mai postez pe extern,o sa dau raspunsul in joc daca o sa am ocazia.

Inchipuieste-ti faza urmatoare : ai 4-5 sate dusmane in mijlocul satelor tale si care pe deasupra sint de atac sint pline si cu nobili in ele o sa intelegi de ce esti nevoit sa dai cite 30-40-n atacuri pe acele sate care deobicei sint blindate nu mai luam in calcul si moralul norocul ,experianta juc atacat etc si care sint o ,,sula in coaste " obligandu-te sa tii deff blocat pe pozitie in loc sa faci ceva util cu el .asa ca nu venii sa-mi spui mie ca ala care ia un sat din trenulet de 4 nobili e juc adevarat ,poate sa ai si norocul asta porcesc ,sa fie satul gol ,juc atacat sa nu fie on ,sa cada serverul cind trebuie sa faci dodge(cazul meu ) dar altfel ,sate fara munca la nivelul asta al jocului pe L2 nu iau decit pomanagii
 

DeletedUser

@ oq13
nu e mai simplu si eficient sa ii innobilezi alte sate ? - daca ii iei 2-3 sate , ai aproape aceiasi "presiune" pe el si ... poate il "convingi" ca e mai bine sa le schimbati (bine ... mai sunt si alte metode "convingatoare") :D

@Knine
asta e ideia, dar nu tot timpul iti reuseste ... asa ca si rank inamici invinsii spune totusi ceva despre activitatea ta :)
 

DeletedUser

nu ai inteles :) sint in mijlocul tau sint de atac si sint blindate ,esti obligat din cauza lor sa tii Toate satele din vecinatatea lor fie ele deff sau ofensive ,cu deff in ele pt a le apara ,deff care il poti folosii la granita mai cu folos ,ca atare esti nevoit sa cuceresti acele sate ,tu daca ai fii in locul lui le-ai ceda de buna voie ? ma indoiesc ,mai ales daca trupele de aparare din ele nu-ti apartin
 

DeletedUser13259

Este prima si ultima oara cand postez pe extern.Incep sa imi fac cruce cand vad ca toti jucatorii care la un moment dat au avut sau au peste 1 milion de puncte se leaga de alti jucatori cu punctaje mai mici spunand ca nu au cucerit nimic,ca au luat doar sate de barbari,in comparatie cu ei care au nobilat intern la greu.
A si se mai leaga de rangul de la atacatori ,pai daca sunt un jucator bun este normal sa ies cat mai putin in pierdere si sa il fac pe adversar sa creada ca atac pe alt sat decat cel vizat nu?
Acum o sa spuneti ca sunt de partea lui hardyzciplin3,si mi se pare normal sa fiu de partea lui, doar sunt in trib cu el nu?
Astept comentarii referitoare la cuceririle mele.
Raspunsul este ca in zona mea datorita diplomatiei exista doar triburi mici pe care le pot desfiinta de unul singur daca as avea si voie sa atac(restrictiile astea :D ).
In privinta satelor de barbari doar nu sunt nebun sa le las sa le ia altii cand am precizat ca nu prea am tinte valabile,active in jur.
Atat am avut de spus ,o sa ma tin de cuvant nu o sa mai postez pe extern,o sa dau raspunsul in joc daca o sa am ocazia.

tu ar fi trebuit sa inventezi un alt joc cu gandirea ta de geniu unde sa nu pierzi nimica...ca sa stii si tu: inamicii invinsi inseamna distrusi de tine, nu pierderile tale sunt trecute acolo...si cucerind sate de barbari tot faci punctaj la inamici invinsi ptr k sunt sate care au fost confiscate din diferite motive si au trupe in ele...nu astepta comentarii apropo decuceririle tale ptr ca alea sunt preluari nerazboinice
asteapta tu sa dai raspunsul in joc...trebuie sa treci peste toons, EW
 

DeletedUser1959

Interesant threadul insa nu si certurile din el
Ma rog pe bobby il stiu inca de pe vremea fallout si aparenta pe care o lasa e inselatoare...dar nu asa...inselatoare rau de tot.Inca nu inteleg de ce s-a bagat el in polemicile astea.Asta ca off topic.
On topic:
E greu sa preconizezi ce se intampla peste o saptamana,dar mai peste un an,doi,cinci,zece etc.Va ramane in picioare echipa care isi va gasi ritmul si care va ramane unita.De la inceputul lumii si pana acum am crescut intr-o zona de granita.Punctajul meu nu e extraordinar din nici un punct de vedere insa daca toate dodge-urile pe care le-am facut se contabilizau aveam un scor mult mai bun.A contat si va conta in continuare calitatea jucatorilor.Unii sunt tacticieni innascuti,altii diplomati,altii diversionisti,altii razboinici,altii tradatori,altii spioni samd.Parerea mea este ca fiecare trib trebuie sa aiba cate un tip din fiecare(minus tradatorii,pe care ii descopera ulterior) pentru a functiona cum trebuie.Daca vreti tribul e ca un organism in care fiecare organ(a se citi jucator) are rolul lui.Unul e creierul,unul e mana,altul piciorul etc.Daca formezi un trib exclusiv din raboinici nu vor vedea dincolo de deceptie si vor cadea in plasa unor diversionisti.Daca formezi un trib de diversionisti ai mari sanse ca folosindu-te de tacticienii tai sa ii demasti.Daca formezi un trib de tacticieni cine mai lupta?Si exemplele se tin lant.
Eu consider ca tribul din care fac parte este o echipa complexa insa nu ma pot pronunta in ceea ce ii priveste pe dusmanii mei.Daca au niste razboinici mai buni ca ai nostrii?Daca au spioni mai buni ca ai nostrii?Nu numai ca e imposibil sa iti dai cu parerea,ci si improbabil sa iti construiesti o viziune.
Astea fiind spuse...ne vedem,sau macar ne auzim la sfarsitul lumii oricand ar fi el,oricum ar fi el
 

DeletedUser

:) oamenii din joc sunt aceasi pe care-i intalnesti in fiecare zi. unii mai barfitori, unii mai tehnici, unii care iau decizii rapid, langa altii care se balbaie la infinit incercand sa formuleze ceva elaborat care sa sune bine. nimic nou aici :)

pe final nu raman decat cei de un singur fel: cei care care au avut rabdare sa ajunga la final.

si intr-un fel sau altul, indiferent de istoria lor, oamenii care sunt pasionati de joc se strang pana la urma in acelasi trib. ajungi sa ai un trib in care oricare 3-4 oameni pe care i-ai lua au fost cel putin o data dusmani, dar au trecut de mult timp peste asta. pentru ca sunt jucatori, nu frustrati care-si cauta pe net satisfactii ambitiilor orgoliului :)

iar despre spioni, tradatori, schimbatori-de-tabere... astia sunt ca si atmosfera: oriunde te-ai duce pe pamant, 78 % din aer este Azot :) asa si pe triburile. nu reprezinta avantaje reale, cel mult te tin in pas cu lumea. si asta e important de inteles daca gandesti la nivelul unei lumi sau jumatati (nordice :p) de lume. daca pui afise electorale nu iei voturi in plus, dar daca nu pui, cu siguranta pierzi voturi :)

Scuzati-ma ca m-am trezit vorbind :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca se poate as vrea sa adaug ceva, probabil vor ramane politicienii cu rabdare.

cei care au creat ew si l-au mentinut cu rabdare atata vreme, extinzandu-l.

cei care au creat furtuna pe lumea asta formand toons

cei care au mentinut triburile in formula de inceput, ghimes, atl, cag, getica, leon.

deja la varf lucrurile se amesteca, si e normal asa. de aceea spun ca vor ramane in urmatoarele luni doar cei care stiu sa faca jocurile, si cei care stiu sa stea in afara lor.

si peste toate, nu uitati ca e doar un joc.
s-aveti bafta in toate cele
 

DeletedUser

liniste totala pe forum,ce s-a intamplat cu cei din Toons erati cei mai activi pe forumul asta,sunteti prea stresati ?
 
Sus