Mason vs Clasic

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser18063

nu ma mai provoca, ca-ti expun profilul din joc pe aici...:rolleyes:
balacariti-va in liniste...;)

Hai...uite..te las sa il pui..domnule intruchipat profesor,care umbla cu DEX-ul dupa el ca altfel nu are cu ce sa iasa in evidenta.Chiar te rog....cine mai poate sa imi faca reclama gratuita in ziua de azi inafara unuia care nu stie cum si cu ce sa iasa in fata decat prin a comenta profilele de joc si greselile gramaticale ale celorlalti??
Baga Mare....poate asa o sa ai si tu o satisfactie in acest joc..
 

DeletedUser29389

tu tot nu mi-ai zis de unde ne cunoastem .. sau nah tu pe mine ca eu nu imi aduc aminte de tine ..

initial de la Lord Piff , un tip din Arad, el ti-a facut reclama in prima faza acum vreo 4 ani cand ne-am intalnit la o bere...
dupa aceea intamplator am fost colegi pe un server sau doua, dar n-am interactionat extraordinar de mult...
insa atat cat am facut-o, am realizat ca te pricepi la joc..
poate cu mult mai bine ca mine dupa cum sustin altii , chiar daca am un avantaj de cca 60 de sate innobilate din Mason..dar treaba asta poate fi temporara, asa cum s-a demonstrat in cazul wallkie..;)
si nu ma deranjeaza...:cool:
 

DeletedUser13059

pai vrei sa zici ca esti din arad ? :D

lord piff nici de acel nume nu imi aduc aminte ...

singura intalnire tribala la Arad a fost cam da acum 4 ani cu huzy de pe vechea clasica ... dar nu mai stiu de restu care cum erau .. doar dan-i (dana) ... huzy .. apoi era un sot - sotie care jucau pe clasica .. de restu nu mai stiu ..
 

DeletedUser523

Eh nu-s singurul caruia-i place vorba.. :D

Ia sa vedem:

1) Ai înteles gresit. Nu am zis ca nu sunt de acord cu asta, doar ziceam ca daca erau atfel treburile nu mai avea clasicul atâtea sate cu diferenta 38 de membri. Ai fi surprins sa afli diferenta dintre conturile din Clasic cu coplayer si cele din Mason.
2) Diferenta o fi si din cauza ca noi blindam bine satele unde trimite Clasicul zeci/sute de fulluri dar si pentru ca Masonul a mai avut vreo 2 razboaie înainte de cel cu Clasic. Mai agresiv e tribul cu mai multi inamici învinsi în atac si atât. :)) Pentru aparare la fel, logic nu ? Sau vrei sa spui ca tot Clasicul se apara mai bine ? :eek:
3) N-am zis nimic de jucatorii concediati de Clasic.
4) Personal prefer ca tribul meu sa fie locul 1 la statistici .. atac / aparare / total / razboiaie si sa fie pe 2 la puncte. (:
5) Nu-i gata razboiul tzepeshule si chiar ti-as spune ca o sa-l câstige Masonul daca n-o sa apara vreun conflict intern si-o sa se lase de joaca vreo 2-3 jucatori cheie. O sa vedem luna asta cum avanseaza statisticile razboiului.. eu as pune un pariu ca o sa ia avantaj Masonul cu vreo 200 de sate lejer, lejer am zis! :D

Toate cele bune!

Nu e o scuza ca unii au coplayer si altii nu, ca unii pot sta 12/24 pe joc si alti doar 4/24 etc Se stie doar ca TIMPUL este avantajul major in acest joc si cine are mai mult timp de pierdut iese in final castigator...
Conteaza cat timp suntem pe cont sa o facem bine in rest daca suntem innobilati cat suntem offline nu-i nici o rusine.Se mai intampla :)
Nici eu nu am zis ca ar fi gata razboiul doar vorbeam de PREZENT.Viitorul vedem cu totii ce ne va aduce.
De ex. eu cred ca razboiul se va termina printr-o fuziune cum a fost in cazul B.W. dar asta e doar parerea mea :cool:
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Nu ma refeream la timpul online, ci strict la numarul de sate si membri. Daca acceptam si eu sa fuzionez contul cu kenzo spre exemplu ar fi fost un cont în minus în Mason + contul kenzo pe locul 1. Si tot asa pâna am fi ajuns si noi la la 60 de conturi.. Cred ca ai prins ideea. Da, probabil va fi fuziunea Mason / CRAMA dar n-as prea crede ce zici tu :p
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Numai 4 au ramas !? :)) Eh as fi avut eu loc dar tin la inamicii mei învinsi, mai ales acum ca aproape ma întrece Quirinus, vad ca sa ataca singur, poate-poate :D
 

DeletedUser523

Aici gresesti tu ca ti la statistica ;)
Mai bine ai uni contul cu kenzo dar de fapt mai bine stai asa sa fi mai usor de innobilat :p
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Eh, să fie asta singura mea greseală.. nu cred ca o fi capitală în vreun fel. :) Dar tu pui de zmeu cu tzeapă, ce gânduri moraliste ai prin coltul ala de granită ? :d

LE: oh ai luat un sat, bun bun.. sa-l pastrezi sanatos! :p
 
Ultima editare:

DeletedUser523

Am luat chiar doua si deja incep sa fac cunostiinta cu vecinii din Mason :cool:
fete simpatice care ma spioneaza dar nu raspund la mesaj apoi
pe k35 lumea era mai vorbareata....
 

DeletedUser523

silent smoke esti bine?
am auzit ca ai fost muscat de cobra.
ti-ai revenit?
:)
 

DeletedUser13059

silent smoke esti bine?
am auzit ca ai fost muscat de cobra.
ti-ai revenit?
:)

cobra cu venin de la alta specie :D ? daca era corba care trimitea si atacurile era ok dar el saracu nu poate atat ... felicitari sitterului .. cat despre silent smoke ma bucur pentru el ca nu ii pe langa mine sa fi avut ce inobila intern :D
 

DeletedUser

cobra cu venin de la alta specie :D ? daca era corba care trimitea si atacurile era ok dar el saracu nu poate atat ... felicitari sitterului .. cat despre silent smoke ma bucur pentru el ca nu ii pe langa mine sa fi avut ce inobila intern :D

cobra originalu , ala veninos a fost pe cont:p deci felicitari cobra;)
 

DeletedUser13059

cobra originalu , ala veninos a fost pe cont:p deci felicitari cobra;)

nu a fost el ;) stiu ce poate cobra doar l-am eliminat pe 24 .... acum daca o fost chiar cobra pe cont imi este rusine in numele lui smoke si promit ca data viitoare o sa ii cer sitter sa vezi ca rezultatul nu va mai fi acelasi ... in fine momentan nu ma prea bag ca am alte triburi dar cand termin cu celelalte lumi o sa vin doar aici ...
 

PRADA

member
Scor reacție
6
ceva a patit smoke de e pe silent acum.... :)

Eh îmi revin încet încet.. a dat bine cobra pentru ca îmi erau toate satele cu sprijin în granita.. dar tot i-am pus la pamânt câteva fulluri si câteva sute de nobili (8 milioane ODD).

Chestia pentru care nu-i spun bravo sarpelui nu-i pentru ca nu a pastrat nici un sat ori pentru ca nu i-a iesit pasenta cu satele de pe granita (a crezut el ca înnobilându-ma în nucleul din mij tribului îmi va disparea mult sprijin din satele de pe granita.. ori ca le va gasi chiar goale, dar nu a fost cazul). :) Nu-l felicit deci pentru ca.. a luat jocul asta la un nivel foarte nolife, parerea mea, de a stat omul de pe la prânz pâna noapte târziu sa-mi trimita atacuri.. vreo 2000. Chiar mai multe (si acum mai vin vreo 500). De asta nici nu am renumit atacurile (fapt care mi-a socat sitterul de noaptea târziu) si am jucat la recuperare si la carnaj de nobili unde vedeam ca scade adeziunea (cum n-a trimis nobili la secunda a fost foarte usor de bagat 100-200 unitati pentru dintii ultimilor nobili).

Deci în final, ce i-a iesit sarpelui ?

Sate: 0
ODA: slabut (multe fulluri i s-au întors acasa si alea care i-au murit n-au facut pagube multe..)
Sate accesibile pe granita: 0 (si-a mai lovit si pe-acolo câteva mii de spioni)
=> Ore pierdute deampixulea pe joc: multe si degeaba

[..] promit ca data viitoare o sa ii cer sitter [..]

Shh
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus