Mesaje amuzante L5

  • Autor subiect Malignantlyhuman
  • Data de început

DeletedUser3919

Cine seamana vant, culege furtuna;) Din ce stiu eu de pe acel cont se mai luau si sate care in prealabil au fost rezervate de cei din Magic. Poate el nu are nicio vina, dar...cei care au facut acest lucru trebuiau sa se gandeasca la sanatatea lui inainte. Stiu ce inseamna stresul si supararea intr-o suferinta, daca clacheaza psihic medicamentele nu mai au niciun efect. Dar nici ce fac anumite persoane care il baga la inaintare pe acest jucator si care se folosesc de suferinta lui pentru a arunca vorbe aiurea pe toate forumurile, nu mi se pare corect. Iar chestia cu atacatul acestui jucator tine de fiecare in parte. Suntem, din fericire, diferiti asa ca nu trebuie sa generalizam, sa ii bagam pe toti in aceeasi oala, asa cum am vazut aici in multe posturi.
Repeti si tu aceeasi poveste pe care v-a fluturat-o pe la nas stapana voastra si voi credeti toate minciunile pe care vi le flutura pe la nas.

De pe contul ala nici un sitter nu a atacat si nu a rezervat sate ale nici unui jucator. O singura data, prin iunie anul trecut, am atacat eu niste sate barbare (fostele sate ale lui johntase, jucator RUFO care ii daduse contul lui rambo si i-a zis sa-l innobileze intr-o saptamana. Eu am fost sitter la johntase si-i goleam satele lui rambo. Dupa o saptamana a intrat johntase si a dat stergere cont). Cum pustiul a plecat la o noua cura de citostatice cand s-a parasit johntase, am ramas eu sa recuperez sate. Si am bagat tare, inclusiv lui Galacticul i-am golit ceva sate si i-am dat mesaj in privat sa trimita nobili. Pe doua dintre sate m-am intersectat cu MCI. A luat el satele si apoi le-am luat eu. Eu le sparsesem si am dovedit atunci cu rapoarte.) Atat, in rest nici un sitter nu a atacat si nu sprijinit de pe contul ala.

Daca te referi la MosCraciun, apoi te anunt ca acel cont i-a fost cedat pustiului. Si nu e singurul cont pe care il primise la innobilat. Au mai fost si altele. Pe asta il lasase in UNIQUE si intra lizuka din cand in cand sa-l tina pe verde. Pe cont nu se facea nimic caci toate trupele erau la rambo in sate (v-am zis doar ca voi l-ati tinut permanent sub amenintare).
Apoi brusc s-a trezit alexxionutz sa-l atace pe Mosu. Asta a fost si am zis-o de atatea ori dar voi nu vreti sa pricepeti.
Contul trebuia innobilat de pusti. Profu ii zicea in privat sa-l innobileze mai repede, pavone il ameninta in privat ca daca se atinge de un sat de la mosu o sa fie atacat pe rambo. Atunci normal ca s-a suparat si daca voi il amenintati si nu il lasati sa-l innobileze pe mosu, a zis ca le da lui Ruga.

Mai ai si alte nelamuriri in acest sens? Spune si ti le explic si argumentez. Pot sa-ti pun la dispozitie si discutiile cu colegii tai in acest sens.

daniel megara nu i-a mai stat pe cont si nu stie ce s-a intamplat si de ce s-a ajuns din nou la satele lui
cei care i-au stat sitter (nu dau vina pe tine megara) nu si-au vazut de treaba si au fost date dovezi si prin crazy in legatura cu contul rambo si ruga
nu am copii deocamdata deci nu iti pot raspunde la intrebarea ce as face
probabil i-as explica ca e doar un joc si ca se pot gasi si altele in care sa nu se streseze atat de mult
Am zis mai sus. Profu i-a zis sa-l innobileze pe mosu. Iti poate confirma si el asta.
Pavone il ameninta in privat ca daca se atinge de un sat de la mosu va da liber la atac pe contul lui. Unul HAIS si altul CEA. Asa ca a cedat satele decat sa le lase unora care il ameninta si il streseaza zilnic.

Nu stiu daca unui copil bolnav ii poti explica si sa inteleaga. Si chiar daca intelege putin, e greu pentru el sa accepte. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca orice om cand e bolnav este foarte sensibil, usor de ranit, uneori irascibil si tre luat ca atare. Si mai sunt multe de zis si multi factori care contribuie.

Apropo, iti amintesti de anuntul umanitar pus in profil pentru el? Cineva de la voi, din prea mult bine ce i-a dorit, a depus tichet ca profilul pustiului e ilegal. Si a primit somatie de la admini si i-a fost sters profilul. Asta ca sa vezi ce sensibili sunteti....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4978

Eu nu am facut referire la o anumita persoana. Vorbeam la modul general, la cei ce i-au tinut contul, pe sitter sau parola... Cat despre joc, ai dreptate. Sunt altele mult mai frumoase...iar acest joc se numeste Triburile si consta in cucerirea satelor dar in acelasi timp si pierderea lor. Asa ca, el a ales acest joc, iar altii au ales sa isi bata joc de contul lui. Vina probabil este a sitter-ilor.

Dupa cum am spus mai sus, nu generaliza. Eu sunt singurul meu stapan. Daca tu esti obisnuita sa ai asa ceva, tin sa te anunt ca eu nu sunt. Daca ai ceva cu cea pe care tu o numesti "stapana noastra" e strict problema ta. Pe mine chiar nu ma priveste aceasta problema. Numai ca eu am scris ceea ce am vazut sau auzit de cand sunt in Magic.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3919

Eu nu am facut referire la o anumita persoana. Vorbeam la modul general, la cei ce i-au tinut contul, pe sitter sau parola... Cat despre joc, ai dreptate. Sunt altele mult mai frumoase...iar acest joc se numeste Triburile si consta in cucerirea satelor dar in acelasi timp si pierderea lor. Asa ca, el a ales acest joc, iar altii au ales sa isi bata joc de contul lui. Vina probabil este a sitter-ilor.
Tu nu pricepi ca sitterii nu au facut nimic pe acel cont? Aceeasi aberatie o aud de la majoritatea din MAGIC.... sitteri au dres si au facut pe contul ala. Ce au facut sitterii pe acel cont? Iti spun eu ca nu au facut nimic. Pana in septembrie am fost eu sitter si nici taleri nu bateam pe cont. Si s-a stat sitter o data la 3 saptamani cand era pustiul in spital. 3 saptamani era el pe joc, una era pe sitter.

Am mai zis, incercati sa va justificati mojicia cu faptul ca sitterii au facut nu stiu ce. Ce au facut? Te rog pune cu punctual ceea ce sustii ca au facut sitterii pe acel cont. Sa vedem ce clar ce acuze le aduci. Chiar sunt curioasa ca pana acum nu am auzit decat "sitterii sunt de vina, ei au facut"... dar ce au facut, pauza.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12398

megara cand sau rezervat satele lui moscraciun in decembrie anul trecut cel care a fost sitter a incalcat rezervarile
pentru ca stiu foarte sigur ca nu a stat proprietarul atunci pe cont
uita-te la actele lui rambo si ai sa vezi sate cucerite in decembrie si nu numai
nu ma intereseaza ca a cucerit sate in k64 k99 etc. sau ca a atacat sate de barbari doar ca s-a calcat peste rezervarile noastre
 

DeletedUser4978

E a doua oara ;) Devina se scrie in contextul in care il folosesti tu, din 2 cuvinte, adica de vina

1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greselile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât continutul mesajului se pierde, puteti raporta acel mesaj. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3919

megara cand sau rezervat satele lui moscraciun in decembrie anul trecut cel care a fost sitter a incalcat rezervarile
pentru ca stiu foarte sigur ca nu a stat proprietarul atunci pe cont
uita-te la actele lui rambo si ai sa vezi sate cucerite in decembrie si nu numai
nu ma intereseaza ca a cucerit sate in k64 k99 etc. sau ca a atacat sate de barbari doar ca s-a calcat peste rezervarile noastre
Ba chiar proprietarul a rezervat satele. Habar n-ai cata munca de lamurire am dus cu el sa renunte la acel cont cont. Nu a vrut, a primit contul si vrea sa-l innobileze.
Si vrei sa-ti mai spun ceva? Chiar cu putin timp inainte sa incepi tu sa-l ataci, davidcdd79 l-a cerut pe Mosu pentru vedeta si pustiul nu a vrut sa-l dea. David chiar i-a promis ca-i da la schimb sate in alta parte. Tot nu a vrut. David mi-a zis mie si eu am incercat sa-l lamuresc sa-l dea. Nu am reusit, ba chiar s-a suparat pe mine. A plecat pustiul o saptamana in spital si cand s-a intors, m-a luat pe privat si mi-a zis "m-am gandit mai bine si e mai bine sa dau contul". Nu am mai apucat sa-i spun lui David ca tu ai inceput sa-l ataci pe Mosu. Acum cand rememorez evenimentele, imi dau seama ca nu a fost chiar o coincidenta cererea si atacarea lui Mosu.

Oricum, faptul ca pustiu nu a cedat contul v-a ajutat pe voi. David vroia sa bage jucator activ in zona si sa atace MAGICUL.

Nu stiu cine a calcat peste rezervatile voastre iar daca s-a incalcat s-a anuntat? Nu cred ca Rambo s-a bagat peste rezervarile voastre (eu i-am zis sa va evite ca am vazut cum ii panditi orice miscare ca sa-i gasiti nod in papura....da, din vara stati cu ochii pe el ca pe butelie de nici nu ma putea respira) dar pot sa-ti spun ca pavone s-a bagat intentionat peste rezerarile lui Rambo, sate barbare. Peste vreo 6 sate s-a bagat si daca caut in arhiva de pe YM, sigur mai am discutia in care se plagea ca pavone s-a bagat peste rezervarile lui. I-am zis atunci s-o lase in pace ca asta a si urmareste, sa-l scoata din sarite, sa clacheze si sa faca vreo miscare gresita ca apoi sa arate cu degetul "el e de vina".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

megara si cu cedarea lui mosu la david si cu pastrarea lui mosu tot la noi ajung asa ca nu ti mai bate capul

@edit mai bine stateai in newage ca , cam faci gura macar te atacau si w3stu sa te mai potolesti dar fiind mai lasa te ai dus in l.o.d.
 

DeletedUser3919

E a doua oara ;) Devina se scrie in contextul in care il folosesti tu, din 2 cuvinte, adica de vina
Stiu cum se scrie si unde am vazut am corectat. Nu sunt singurele cuvinte pe care le-am scris legat. Sunt pe laptop si cand ma grabesc sa scriu, nu tastez cum trebuie si imi mai sare si cursorul si ma trezesc ca scriu in mijlocul frazei.

Altceva in afara de reprosuri de typing mai ai sa-mi faci?

megara si cu cedarea lui mosu la david si cu pastrarea lui mosu tot la noi ajung asa ca nu ti mai bate capul

@edit mai bine stateai in newage ca , cam faci gura macar te atacau si w3stu sa te mai potolesti dar fiind mai lasa te ai dus in l.o.d.
ai vazut ca nu te-am mai bagat in seama in ultimul timp si vad ca tot tre bagi ca muca in lapte. Mergi si maraie pe langa strapana, Poate iti arunca si tie un oscior ca bag seama ca esti cam flamand.
Nu te chinui sa-mi mai raspunzi ca va trece o perioada suficienta pana sa te mai bag in seama.

/ignore
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

aici e mesaje amuzante nu istoria tribului megara=))

@edit . IOOI eu sa fac pe flamandu? te inseli mainainte am venit din oras unde am fost la o pizza ... oscioare nu mi trebe ca nu tin cu dinamo si stapana nu am decat parinti :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4978

Stiu cum se scrie si unde am vazut am corectat. Nu sunt singurele cuvinte pe care le-am scris legat. Sunt pe laptop si cand ma grabesc sa scriu, nu tastez cum trebuie si imi mai sare si cursorul si ma trezesc ca scriu in mijlocul frazei.

Altceva in afara de reprosuri de typing mai ai sa-mi faci?


ai vazut ca nu te-am mai bagat in seama in ultimul timp si vad ca tot tre bagi ca muca in lapte. Mergi si maraie pe langa strapana, Poate iti arunca si tie un oscior ca bag seama ca esti cam flamand.
Nu te chinui sa-mi mai raspunzi ca va trece o perioada suficienta pana sa te mai bag in seama.

/ignore

Oricand, atunci cand ai greseli de dactilografiere;) Nu stiu ce este asa greu sa trecem cu privirea peste ce am scris?? Ne corectam singuri greselile si nu mai este nevoie sa ne atraga cineva atentia:) Mai ales ca cel care atrage atentia este avertizat de echipa Team-Triburile:)) De ce sa ne batem joc de limba romana?? Doar pentru un raspuns mai rapid? Crezi ca intereseaza pe cineva cu ce viteza scrii sau cat de repede dai raspunsul?? Eu, nu cred;)
 

DeletedUser3919

Oricand, atunci cand ai greseli de dactilografiere;) Nu stiu ce este asa greu sa trecem cu privirea peste ce am scris?? Ne corectam singuri greselile si nu mai este nevoie sa ne atraga cineva atentia:) Mai ales ca cel care atrage atentia este avertizat de echipa Team-Triburile:)) De ce sa ne batem joc de limba romana?? Doar pentru un raspuns mai rapid? Crezi ca intereseaza pe cineva cu ce viteza scrii sau cat de repede dai raspunsul?? Eu, nu cred;)
Niciodata nu recitesc ceea ce am scris inainte de publicare. Iar daca cumva dupa publicare imi sare in ochi vreo greseala, o corectez. Daca nu, asta e. Oricum, spre deosebire de altii eu stiu sa pun cratima unde trebuie si nu folosesc aberatii gramaticale gen "k", "sh", "tz" etc.
Greselile de typing se vad si unul destept isi da repede seama cand e greseala de tastare sau nestiinta.

Astept cu interes urmatoarele reprosuri privind scrierea mea daca altceva nu imi poti reprosa.
 

DeletedUser3919

opa... reoranizare MAGIC?
Sau probabil cu unii si-au facut treaba si acum ii ejecteaza in academie? Sau probabil ca unii sunt prea aproape de granita Crazy si vor sa stea la caldurica? Din cate am inteles, YKZA pastreaza dipomatia cu Crazy.... ia-i cum fug ca soriceii :D:D
Sau dondonel nu vrea sa accepte invitatia pana ce aia mici si nedemni de valoarea lui nu ajung in academie ? :D:D:D


29.01.
03:06 diaralex a părăsit tribul.
29.01.
01:06 popicalin a părăsit tribul.
28.01.
21:29 bogdansorin a părăsit tribul.
28.01.
20:57 REDRIVER s-a ataşat tribului.
28.01.
20:55 REDRIVER a fost invitat de către profaMaria.
28.01.
20:49 alexxIonutz a modificat drepturile şi titlurile lui Stelsh.
28.01.
20:23 REDRIVER a părăsit tribul.
28.01.
20:07 iahimf a părăsit tribul.
28.01.
20:06 hoze a părăsit tribul.
28.01.
20:06 algeraul a părăsit tribul.
28.01.
20:05 spiderix a părăsit tribul.
28.01.
19:40 klaudya01 a părăsit tribul.
28.01.
19:08 giongioni a părăsit tribul.
28.01.
17:04 nagy a părăsit tribul.
28.01.
17:03 chrys56 a părăsit tribul.
28.01.
17:03 aprillia a părăsit tribul.
28.01.
16:02 lucian21ro2001 a părăsit tribul.
28.01.
14:21 pavone a modificat drepturile şi titlurile lui Trosnea.
28.01.
14:20 pavone a modificat drepturile şi titlurile lui YNGMAR KAYNN.
28.01.
13:02 kristiany a părăsit tribul.
 

DeletedUser14300

megara cand sau rezervat satele lui moscraciun in decembrie anul trecut cel care a fost sitter a incalcat rezervarile
pentru ca stiu foarte sigur ca nu a stat proprietarul atunci pe cont
uita-te la actele lui rambo si ai sa vezi sate cucerite in decembrie si nu numai
nu ma intereseaza ca a cucerit sate in k64 k99 etc. sau ca a atacat sate de barbari doar ca s-a calcat peste rezervarile noastre
imi dai si mie o dovada a incalcarii rezervrilor voastre de catre rambo? doar una singura!
poti arunca cu noroi in cine vrei tu...dar in andrei nu! pt ca el a fost mult prea corect cu voi si a facut tot ce ati vrut numai sa il lasati in pace asa ca nu va mai indreptati ura fatza de megara sau fatza de mine catre el ca nu va va ajuta cu nimic. sau daca o faceti fiti cinstiti si recunoasteti si nu mai veniti cu scuze dinastea de 2 bani!


Rezervare pentru înnobilare ignorată 05.12.10 20:07
Rezervare pentru înnobilare ignorată 05.12.10 19:32
Rezervare pentru înnobilare ignorată 05.12.10 12:55
Rezervare pentru înnobilare ignorată 04.12.10 09:32
Rezervare pentru înnobilare ignorată 04.12.10 09:04
Rezervare pentru înnobilare ignorată 04.12.10 08:53
Rezervare pentru înnobilare ignorată 04.12.10 06:26
Rezervare pentru înnobilare ignorată 04.12.10 00:03
Rezervare pentru înnobilare ignorată 02.12.10 05:01
Rezervare pentru înnobilare ignorată 02.12.10 01:25
Rezervare pentru înnobilare ignorată 02.12.10 00:31
Rezervare pentru înnobilare ignorată 01.12.10 05:26
Rezervare pentru înnobilare ignorată 01.12.10 05:13
Rezervare pentru înnobilare ignorată 01.12.10 00:23
Rezervare pentru înnobilare ignorată 30.11.10 17:03
Rezervare pentru înnobilare ignorată 30.11.10 04:33

si astea sunt doar rezervarile lui, incalcate de pavone!
rambopj.jpg


l-am luat in crazy...si pe el si pe mosu la sugestia lui profamaria...nu cred ca mai am discutia mea cu profu dar am aici un fragment dintr-o discutie intre el si rambo de unde reiese clar a cui a fost ideea:)
profaMaria în data de 09.01. la ora 20:36
stii ine ca daca te vor vedea cu rosu, ai mei ar putea sa te atace..de asta am si vorbit sa pleci din rufo in crazy
acum vom fi iar dusmani..nu stiu cum va fi

*rambo* în data de 09.01. la ora 20:37
dap stiu mane,ce zici :(

profaMaria în data de 09.01. la ora 20:38
tu ce vei face?..vei ataca, vei sprijini?
te implici in razboi, daca va fi?

*rambo* în data de 09.01. la ora 20:40
la ce te referi,*** as ramane in crazy sau *** as veni in magic???
[...]
profaMaria în data de 09.01. la ora 21:11
in magic nu cred ca mai poti veni
daca ramai in crazy, ne vei ataca?..ce vei face?

*rambo* în data de 09.01. la ora 21:12
eu unu nu voi ataca niciun membru magic...

profaMaria în data de 09.01. la ora 21:14
si cui lasi siter pe contul tau, va ataca?

*rambo* în data de 09.01. la ora 21:16
sa-ti spun sincer n-am atacat niciun player activ de foarte mult,timp...eu ma luam de playeri micuti :D
iti garantez ca niciun sitter care va fi la mine nu va ataca vreun player magic,te rog sa ma crezi :)

profaMaria în data de 09.01. la ora 21:18
eu te cred..altii nu prea :(
iar am discutii la mine in trib pt asta :(
oricum, eu si inca multi altii nu te vor ataca..dar ti-0am zis ca nu ii pot opri pe toti :(

am luat eu sate de la mosu in ideea in care am sa i le pot ceda lui rambo la un momet dat, cand se vor mai linisti apele, daca am vazut cum sta treaba l-am rugat sa ia sate de la dapromar sau montoya, sate mai departe de voi, printre satele lui setzel dar nici asta nu a vrut sa faca tot ca sa nu va supere, am un mesaj pe telefon de la el, de cand s-a internat ultima data si mi-a lasat sitter, in care ma ruga sa nu cumva sa iau sate de la dapromar in lipsa lui ca nu vrea sa intre in conflict cu voi...cine nu ma crede ii pot trimite mesajul:)

si aici e inca un exemplu din cate a trebuit sa treaca cu vederea doar ca sa nu va calce pe voi pe bataturi:
*rambo* în data de 03.01. la ora 20:13
pot sa stiu de ce m-ai spionat?

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:33
de curiozitate..am inteles ca nu mai joci tu pe cont si avem voie sa te atacam

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:35
imi dai mie satele pe care le ai pe langa mine?

*rambo* în data de 05.01. la ora 20:41
eu joc

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:41
pai si de ce au spus ca te pot atacaq

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:42
ai fost spion cumva??

*rambo* în data de 05.01. la ora 20:43
nu,doamne fereste...
doar am vorbit cu profamaria si i-am spus ca eu sunt pe cont si mi-a spus ca se zvonea ca n-as mai fi dar nu e adevarat...a spus ca si zvonurile pot fi proaste...

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:44
eu lam atacat pe magnatu pana acuma iam curatat satele sa le ia baieti si miau spus ca sa ma pregatesc o sa vorbesc cu ei poate am inteles eu gresit

*rambo* în data de 05.01. la ora 20:44
posibil chiar eu sunt pe joc si chiar joc...

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:45
eu asa ma citit ca tu si rugaya chiar daca sunteti la aliati putem sa va atacam ca ea e pe ambele conturi sau aia megara

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:46
o sa ** cu pavone,dar de ce nu ai venit la noi?

*rambo* în data de 05.01. la ora 20:46
nu,man la mine nu e nicio ruga si nicio megara...

*rambo* în data de 05.01. la ora 20:47
eram declarat tradator *** facem acest lucru,si am ales sa ma vin aici ca am considerat ca e mai bine...

*rambo* în data de 05.01. la ora 20:47
faceam*

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:49
imi cer scuze daca am spionat si eu dar asa am inteles ca ele intra la tine pe cont si ataca colgi dela mine si iau sate far sa respecte rezervarile

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:49
pai cine te declara tradator?

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:50
tu din ce trib ai venit in crazy?

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:52
lam rupt pe magnatu ala din ufo iau luat baieti aproape toate satele din k67 nu stiu cum a ajuns ala aici

*rambo* în data de 05.01. la ora 20:53
nui nicio pb de spionaje :)
pai fostii colegi,oricum imi e bine aici
oricum mersi de propunerea de a veni in magic

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:54
care cu cine mai jucai????eu nu am drept de invitatie a fost doar o intrebare

*rambo* în data de 05.01. la ora 20:55
eu jucam cu setz,david si...singur

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:56
pai astia au venit la noi davcid stiu ca nu mai joaca iam luat la sate...

*rambo* în data de 05.01. la ora 20:56
frumos rap,eu trebuie sa ma duc la masa...ne mai auzim
o seara placuta in continuare

Daniel1980 în data de 05.01. la ora 20:58
nu mai stau ca nu intru decat 1 20ri pe zi ca nu am timp cu munca asta

*rambo* în data de 05.01. la ora 20:59
ok atunci,te las
sal

*rambo* în data de 05.01. la ora 21:00
uite si u...megara stie de faza ca le-a zis cineva ca nu mai sunt eu pe joc...astia nu sunt normali sa fiu :))

Mesajele acestea au fost trimise de către *rambo* mai departe.
 

DeletedUser3919

Nu au ce dovada sa-ti arate caci de pe contul rambo nu s-a incalcat nici o regula. Nu a atacat nici un jucator MAGIC si nici nu a incalcat vreo rezervare. Rezervarile lui insa i-au fost incalcate asa cum ai dovedit mai sus.

Nu au ce sa-i reproseze lui rambo insa, asa cum ai spus si tu, isi indreapta ura pe care o au fata de mine si fata de tine catre el. Si ura le este atat de mare incat nu mai tin cont de nimic, calca peste orice pentru a-si varsa ura.

Nu demult, Rambo mi-a zis ca a vorbit cu cineva din LIVE sa mearga acolo si sa-i stea sitter cand are nevoie. I-am zis ca e solutie foarte buna, ca asa pavone nu se va mai razbuna pe el din cauza ca ne este noua prieten si ii stam noi sitter.
Cum otto cta nu face nimic fara acordul matusii celei mari, a cerut acordul lui pavone care a spus NU. Pai cum sa-l lase sa plece, sa nu mai aiba pe cine se razbuna si pe cine sa-si verse veninul?

Aici nu e vorba de ce a facut Rambo ca nu a facut nimic. S-a spus mereu, s-au aratat dovezi care demontau toate minciunile spuse in MAGIC, s-au prezentat rapoarte... nu conta. Si acum sunt convinsa ca nu conta si nu conteaza orice dovada pe care am aduce-o pentru a demonstra nevinovatia lui rambo.... caci acolo unde e numai ura si dorinta de razbunare pe orice si prin orice mijloace, nu mai conteaza nimic.

Si nici nu are cum sa conteze pentru o persoana care cantareste prietenia in cate conturi si cate sate i se lasa:

pavone în data de 27.11. la ora 01:03
pana acum nu am dat niciun atac pe dapromar...daca a facut-o sitterul in lipsa mea inca nu stiu ca nu am apucat sa ma uit pe toate rapoartele, insa eu personal nu l=am atacat.

nu am nevoie de sate cedate, daca vreau sate imi iau singura, nu stau la pomana.

notiunea de prietenie presupune reciprocitate. cedarea contului lui si a celor pe care le avea catre voi arata ca prietenia era doar dintr-un singur sens, al meu, mai exact.

ticket voi depune, ar fi trebuit sa lasi lista de prieteni si astfel nu se prindea nimeni ca este preluat pe parola.
ei au ales sa va vanda conturile, s-o duca acum.

dapromar în data de 27.11. la ora 01:15
ca nu ai atacat tu si a facut-o sitterul nu e problema mea. eu doar l-am rugat sa stearga lista de prieteni pentru a echilibra balanta. ca ai fost tu sau altul nu aveam de unde sa stiu asa cum nici tu nu ai de unde sti ca nu el a sters lista de prieteni si nu eu.te bazezi doar pe prezumtie in actiuni, nu ma intereseaza pe ce te bazezi in prietenii. din moment ce ai aruncat insa acuza fara sa ti pui mai intai un semn de intrebare sau sa porti o discutie cu dapromar...eu unul am tras concluzia.

cand am zis sate cedate nu ma refeream la poamana. fiecare insa deduce ceea ce ii sta in obisnuinta.

chestia cu vandutul de conturi si altele asemanatoare te rog sa o discuti cu cei pe care ii cunosti si se ocupa de asa ceva.

restul, ticket sau mai stiu eu ce....cum ziceam imi este indiferent. ai putea insa sa intrebi pe la prietenii tai admini si cine e pe cont si la ce ora face primul login zilnic. sunt sigur ca vei gasi pe cineva sa te ajute.

cum insa eu nu am chef de tot felul de acuze inutile venite din orice parte si nici de incercari de dialog de pe planuri diferite prefer sa ma retrag din conversatie. toate bune iti doresc!
 

DeletedUser2821

Vai , vai , ce a ajuns si lumea asta care odata era burdusita de playeri buni si cu caracter !

Tot felul de oameni care pe la inceput primul lor sat a fost de 200 de puncte , acuma sunt mare zei , dar pun pariu ca la4000-5000 de atacuri dau delete .

Cand ma gandesc ce oameni erau aici si ce oameni au mai ramas aici , nici nu stiu ce reactie sa am - sa rad sau sa plang !
 

DeletedUser

Eu zic sa fie ca-n poveste, cu unul sa plangi si cu unul sa razi...dar aici e sectiunea de mesaje amuzante, deci...
 
Sus