Mesaje amuzante lumea 4

  • Autor subiect kokoboys02
  • Data de început

DeletedUser

Iar aici e "Mesaje amuzante lumea 4" nu "Discutii diverse", deci va rog sa reveniti la tema thredului.
 

DeletedUser

the patriot astăzi la ora 09:10 Citat Eu cred ca TRX-ul este protejat si avantajat de admini. Priviti pe harta ce densitate de sate au ei si uitati-va si la restul triburilor, in special partea din est.

Nu m-am putut abtine si am scris adminilor:

Buna ziua.

Privind harta lumii 4 am ramas socat cand am vazut densitatea satelor pe K-urile unde au sate tribul TRX in comparatie cu K-urile din estul hartii. Este inde-ajuns sa aruncati o privire pe intreaga harta L4 astfel incat sa observati ca am dreptate.

-pe K37 sunt 2716 sate
-pe K38 sunt 2545 sate.

Sa vedem cate sate sunt doar pe 3 continente unde domina tribul TRX:
- pe K33 sunt 3.909 sate
- pe K34 sunt 3.901 sate
- pe K43 sunt 3.847 sate.

Ce sa intelegem de aici? Ca sunt favorizati?
Va rog sa faceti ceva astfel incat sa echilibrati aceasta diferenta care pe unii ii avantajeaza iar pe altii ii dezavantajeaza.

Priviti pozitia acestui sat, Costin N05 (725|355) K37 in comparatie cu pozitia acestui sat, +++sud+++ooo (426|319) K34.

Daca vi se pare corect imi cer scuze pentru deranj.

O zi buna!
..............................................................

Am primit si raspunsul.

un admin 19.09.08 09:55
Bună ziua the patriot,


Nici un trib nu este favorizat in acest joc. Iar daca va referiti la densitatea satelor, acestea sunt distribuite aleator de catre server.

Va multumesc,
un admin
Team Triburile
http://www.triburile.ro

Întrebarea a fost sfârşită. Nu poţi da nici un răspuns.

Suntem luati de prosti de niste mucosi cu cas la gura!!!
Prelucrarea the patriot astăzi la ora 10:08

cristid71 astăzi la ora 10:21 Citat Eu zic sa nu te certi cu ei pentru ca nu ai nicio sansa de castig. problema cu densitatea satelor este globala si se manifesta si pe server-ele TribalWars. Sfertul de NV si cel de SE au mai multe sate decat cele de SV si NE.
the patriot astăzi la ora 10:29 Citat Eu nu ma cert cu ei, doar am ridicat o problema. Si cum raspunsul lor nu m-a multumit ci chiar mi s-a parut jignitor, le-am scris si adminilor.
Urmeaza sa fac o intrebare si mai sus de ei.

Diferenta este prea mare, peste 1000 de sate!!! Nu se poate asa ceva.
Inteleg, pozitionarea satelor sa fie aleatorie, dar nu si numarul de sate. Acesta este setat pe server, nu poate fi aleatoriu. Ce zici daca pe un K n-ar fi decat 1 sat? Este posibil, nu?...doar este aleatorie distributia lor.
Prelucrarea the patriot astăzi la ora 10:31

ANA-MARIA 1996 astăzi la ora 12:39 Citat The patriot ai dreptate.Unde e TRX sunt cele mai multe sate pe continent.Iar pe alte continente nimik.Stii cum aveam si eu cand aveam un singur sat in patratelul meu.Este vorba de satul:01.~|Ana-Maria|~1 (727|370) K37.Era singurul sat din acel patratel.Dar am facut plangere la admini:)) si mi-au mai bagat 2 sate.
mariusa34 astăzi la ora 12:40 Citat :)). Lasa sa aibe TRX sate ca sa avem ce lua si noi:)
ANA-MARIA 1996 astăzi la ora 12:40 Citat Da.=))
the patriot astăzi la ora 13:04 Citat Nu ma las pana n-o scot la capat cu ei, sunt prea nesimtiti. Daca diferenta era de 100-300 de sate intelegeam, dar este o diferenta enorma,de peste 1000 de sate!


Raspunsul dumneavoastra nu aduce nicio lamurire referitoare la intrebarea mea. Nu sunt interesat de asezarea/densitatea satelor, stiam ca se face aleatoriu, pe mine m-ar interesa un raspuns in ce priveste diferenta enorma de sate (peste 1000 de sate!!!) intre unele continente, indeosebi cele in care lider este tribul TRX.
Numarul de sate existente pe un continent nu sunt date aleatoriu, ci din setarile pe care le fac administratorii.

In urma cu cateva luni un jucator s-a plans la admini ca satul sau este prea izolat de celelalte sate, drept urmare, peste noapte i-au aparut 2 sate parasite in zona.
Acest fapt demonstreaza ca numarul de sate de pe fiecare continent este dat de catre administratori, si nu aleatoriu.

Va rog sa remediati aceasta problema ce dezavantajeaza foarte multi jucatori. Nu putem juca si ne apara sansele corect din moment ce avem deja un handicap fata de alti jucatori dintr-un anume trib.

Astept raspunsul dumneavoastra iar functie de acesta voi ridica problema si pe forumul mare.
Urmatoarea cale pentru a gasi o rezolvare se afla la proprietarii acestui joc/server.

Va multumesc!

asta chiar e tare:)))...
 

DeletedUser8835

si totusi...e aleatoriu...satele de barbari respective pun pariu ca au aparut la marginea hartii..asa se intampla, tot aleatoriu..cum s-a trezit si unu' cu tine langa el la marginea hartii..nu te-au pus adminii acolo:)

Deci TRX sunt vinovati ca sunt toti in Est?:))..imprastiati-va, oameni buni, ca e lumea suspicioasa:))

ce-ar fi sa posteze adminii toate intrebarile de genul acesteia pe forum?..cred ca ne-am da seama de ce fel de oameni sunt unii dintre jucatori:))
 

DeletedUser4838

Fac un mic off-topic:

Numarul de sate este dat si de preferintele jucatorilor, majoritatea incep in SE sau NV, de aceea exista 2 sferturi de harta in care satele sunt mai dense. Daca sunt mai multi jucatori care aleg o zona, implicit si serverul pune mai multe sate parasite care, dupa cucerire, aduc acest aport de 1000 de sate.

Intrebarea asta am pus-o si eu candva, insa mecanismul jocului nu este stiut exact de admini, ci doar de INNO games.
 

DeletedUser

the patriot astăzi la ora 09:10 Citat Eu cred ca TRX-ul este protejat si avantajat de admini. Priviti pe harta ce densitate de sate au ei si uitati-va si la restul triburilor, in special partea din est.

Nu m-am putut abtine si am scris adminilor:

Buna ziua.

Privind harta lumii 4 am ramas socat cand am vazut densitatea satelor pe K-urile unde au sate tribul TRX in comparatie cu K-urile din estul hartii. Este inde-ajuns sa aruncati o privire pe intreaga harta L4 astfel incat sa observati ca am dreptate.

-pe K37 sunt 2716 sate
-pe K38 sunt 2545 sate.

Sa vedem cate sate sunt doar pe 3 continente unde domina tribul TRX:
- pe K33 sunt 3.909 sate
- pe K34 sunt 3.901 sate
- pe K43 sunt 3.847 sate.

Ce sa intelegem de aici? Ca sunt favorizati?
Va rog sa faceti ceva astfel incat sa echilibrati aceasta diferenta care pe unii ii avantajeaza iar pe altii ii dezavantajeaza.

Priviti pozitia acestui sat, Costin N05 (725|355) K37 in comparatie cu pozitia acestui sat, +++sud+++ooo (426|319) K34.

Daca vi se pare corect imi cer scuze pentru deranj.

O zi buna!
..............................................................

Am primit si raspunsul.

un admin 19.09.08 09:55
Bună ziua the patriot,


Nici un trib nu este favorizat in acest joc. Iar daca va referiti la densitatea satelor, acestea sunt distribuite aleator de catre server.

Va multumesc,
un admin
Team Triburile
http://www.triburile.ro

Întrebarea a fost sfârşită. Nu poţi da nici un răspuns.

Suntem luati de prosti de niste mucosi cu cas la gura!!!
Prelucrarea the patriot astăzi la ora 10:08

cristid71 astăzi la ora 10:21 Citat Eu zic sa nu te certi cu ei pentru ca nu ai nicio sansa de castig. problema cu densitatea satelor este globala si se manifesta si pe server-ele TribalWars. Sfertul de NV si cel de SE au mai multe sate decat cele de SV si NE.
the patriot astăzi la ora 10:29 Citat Eu nu ma cert cu ei, doar am ridicat o problema. Si cum raspunsul lor nu m-a multumit ci chiar mi s-a parut jignitor, le-am scris si adminilor.
Urmeaza sa fac o intrebare si mai sus de ei.

Diferenta este prea mare, peste 1000 de sate!!! Nu se poate asa ceva.
Inteleg, pozitionarea satelor sa fie aleatorie, dar nu si numarul de sate. Acesta este setat pe server, nu poate fi aleatoriu. Ce zici daca pe un K n-ar fi decat 1 sat? Este posibil, nu?...doar este aleatorie distributia lor.
Prelucrarea the patriot astăzi la ora 10:31

ANA-MARIA 1996 astăzi la ora 12:39 Citat The patriot ai dreptate.Unde e TRX sunt cele mai multe sate pe continent.Iar pe alte continente nimik.Stii cum aveam si eu cand aveam un singur sat in patratelul meu.Este vorba de satul:01.~|Ana-Maria|~1 (727|370) K37.Era singurul sat din acel patratel.Dar am facut plangere la admini:)) si mi-au mai bagat 2 sate.
mariusa34 astăzi la ora 12:40 Citat :)). Lasa sa aibe TRX sate ca sa avem ce lua si noi:)
ANA-MARIA 1996 astăzi la ora 12:40 Citat Da.=))
the patriot astăzi la ora 13:04 Citat Nu ma las pana n-o scot la capat cu ei, sunt prea nesimtiti. Daca diferenta era de 100-300 de sate intelegeam, dar este o diferenta enorma,de peste 1000 de sate!


Raspunsul dumneavoastra nu aduce nicio lamurire referitoare la intrebarea mea. Nu sunt interesat de asezarea/densitatea satelor, stiam ca se face aleatoriu, pe mine m-ar interesa un raspuns in ce priveste diferenta enorma de sate (peste 1000 de sate!!!) intre unele continente, indeosebi cele in care lider este tribul TRX.
Numarul de sate existente pe un continent nu sunt date aleatoriu, ci din setarile pe care le fac administratorii.

In urma cu cateva luni un jucator s-a plans la admini ca satul sau este prea izolat de celelalte sate, drept urmare, peste noapte i-au aparut 2 sate parasite in zona.
Acest fapt demonstreaza ca numarul de sate de pe fiecare continent este dat de catre administratori, si nu aleatoriu.

Va rog sa remediati aceasta problema ce dezavantajeaza foarte multi jucatori. Nu putem juca si ne apara sansele corect din moment ce avem deja un handicap fata de alti jucatori dintr-un anume trib.

Astept raspunsul dumneavoastra iar functie de acesta voi ridica problema si pe forumul mare.
Urmatoarea cale pentru a gasi o rezolvare se afla la proprietarii acestui joc/server.

Va multumesc!

asta chiar e tare:)))...

Explica-te, de ce este "tare"? Ce vezi amuzant?
Vrei sa-ti dovedesc ca numarul de sate de pe un continent poate fi influentat de un admin? Pot dovedi. La fel de bine pot dovedi cum adminii au "pus" doua sate langa satul unui jucator ce li s-a plans ca satul lui este izolat.

Daca esti total aerian in aceasta privinta, inceteaza sa mai postezi pe forum.
Scuze, nu esti aerian, esti direct interesat sa iei in deradere ceva ce va afecteaza imaginea de trib puternic. Sp@rt@nu, jucator din TRX. Asta explica totul. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pentru claudiniho.

claudiniho, nu TRX este vinovat de acest lucru, ci adminii.
Aleatoriu? Acest "aleatoriu" nu poate da o diferenta atat de mare, peste 1000 de sate. Voi nu realizati ca asta inseamna o treime dintr-un continent?

Exemplul dat se refera la un jucator ce se afla pe K37 iar in momentul respectiv acest K era deja ocupat cu sate, jucatorii noi intrati erau distribuiti in K38.
 

DeletedUser

Explica-te, de ce este "tare"? Ce vezi amuzant?
Vrei sa-ti dovedesc ca numarul de sate de pe un continent poate fi influentat de un admin? Pot dovedi. La fel de bine pot dovedi cum adminii au "pus" doua sate langa satul unui jucator ce li s-a plans ca satul lui este izolat.

Daca esti total aerian in aceasta privinta, inceteaza sa mai postezi pe forum.


pai chiar este f amuzanta afirmatia ta!
in primul rand esti si tu unul dintre aia care acuza ca trx este pe locul 1 cu ajutorul adminilor!
2. explicatia de cum se dau satele de barbari in zona o ai mai sus de
3. adminii mute satele parasite?..asta nu cred ca o pot face mai deloc!

ps.aerian...????????.....aerian esti tu..si multi frustrati de pe l 4 care cred ca trx este ajutat de admini!...de fapt asta arata neputinta in fata noastra si ca scuza :TRX este ajutat de admini...nu mai tine ma!!!...asta e fumata deja duceti-va si invatati jocul in loc sa dati vina pe admini.(referire si la alde ~bw~)..scuze de offtopic
 

DeletedUser

:)salutare azi e prima zi de joc cum e cu triburile???? adica ma refer la a face parte dintr`un trib anume...ms
 

DeletedUser4610

7evenSEAS a spus:
:)salutare azi e prima zi de joc cum e cu triburile???? adica ma refer la a face parte dintr`un trib anume...ms

mesaj de-asta ai primit tu ? sau chiar vorbesti serios ?:))
 

DeletedUser

pai chiar este f amuzanta afirmatia ta!
in primul rand esti si tu unul dintre aia care acuza ca trx este pe locul 1 cu ajutorul adminilor!
2. explicatia de cum se dau satele de barbari in zona o ai mai sus de
3. adminii mute satele parasite?..asta nu cred ca o pot face mai deloc!

ps.aerian...????????.....aerian esti tu..si multi frustrati de pe l 4 care cred ca trx este ajutat de admini!...de fapt asta arata neputinta in fata noastra si ca scuza :TRX este ajutat de admini...nu mai tine ma!!!...asta e fumata deja duceti-va si invatati jocul in loc sa dati vina pe admini.(referire si la alde ~bw~)..scuze de offtopic

Tot pe puncte, sa intelegi si tu:

1. Eu n-am sustinut niciodata ca TRX este pe primul loc in TOP datorita adminilor, nu stiu de unde ai scos ineptia asta.
2. Explicatia "cum se dau satele de barbari in zona" este o minciuna, nu este aleatoriu asa cum vor unii sa ne faca sa credem. Ma repet, pe mine nu ma intereseaza asezarea satelor, ci numarul acestora. Multe continente sunt pline de peisaje ( paduri, lacuri si alte balti!) pe cand pe continentele ce sunt conduse de TRX nu ai loc sa arunci un ac, satele sunt lipite unul de celalalt! Numarul de sate ce pot exista pe un continent se face manual, din setarile server-ului, fapt cunoscut de la un fost admin.
3. Sa mute sate? Dar cine a sustinut asa ceva? Eu am sustinut si sustin in continuare ca adminii pot oricand sa "planteze" sate unde vor. Acest lucru este permis de server.
Orice joc ce iti ofera posibilitatea sa construiesti planse iti permite sa faci ce vrei.
4. Ca raspuns la PS-ul tau.
In primul rand sa-i spui "ma" taticului tau, daca iti permite.
Eu te-am facut aerian (si chiar esti) in sensul ca nu cunosti despre acest subiect mai deloc. Esti total pe dinafara.
Da, prin acest mod (numar mult mai mare de sate pe continente) TRX chiar este ajutat de admini.
~bw~ ? Nu cunosc exact situatia lor ( vezi faptul ca le sunt banati jucatorii si foarte multi renunta la joc), insa ceva necurat este la mijloc.
Tu stii sa joci? Mi-amintesc de situatia cand ati pacalit niste jucatori sa devina academia voastra ca dupa aceea sa-i innobilati. Asa stii tu sa joci?
Sa nu cumva sa sustii ca nu este asa, am fost sitter la cineva in acel moment. Cu 5 sate am tinut piept la 3 jucatori cu zeci de sate. Pentru 5 sate au pierdut vreo 10 nobili. Asa de bine cunoasteti voi jocul. :)
Nu mai pomenesc de jucatorul meu mariusa34 , va chinuiti de luni bune sa-l eliminati din zona. Cu ce jucatori aveti in zona respectiva n-o sa reusiti nici la anul!
Daca n-ati putut prin lupta, ati trecut la recrutat jucatori. Asa stiti voi jocul. :))

Te rog, nu-mi mai raspunde, chiar ca te faci de ras.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Te rog, nu-mi mai raspunde, chiar ca te faci de ras.

**...:))...daca ma rogi!...
nu are rost sa iti mai explic tie cum merge treaba cu triburile..cu recrutatul ...cu atacatu...si cu etc!...nu tin minte sa fi atacat vreunu dat afara din academie...dar asta e..stii u mai multe c mine..dar ai grija sa nu ramai doar cu impesia!
 

DeletedUser

Asta ar fi putut fi o discutie interesanta si parerea mea e ca nu isi merita locul pe topicul asta( aici sp@rt@nu a gresit).
Faptul ca densitatea satelor si implicit numarul lor este mai mare in zona nord vest e clar. Acest lucru avantajeaza tribul TRX la fel este clar.
De apreciat insa iscusinta conducerii tribului respectiv care a reusit sa ajunga in situatia asta. Pentru ca puteau fi acolo la fel de bine 3-4 triburi medii( nr de sate) care se bateau intre ele.
Nu cred ca este o intentie ascunsa a adminilor, pur si simplu este o greseala la nivel de motor al jocului, pentru ca totusi diferenta este prea mare.
 

DeletedUser

asta ziceam si eu...printre randuri
doar trx nu a fost un trib de la inceputul lumii 4..s-a format pe parcurs, dar acele sate au fost dintotdeauna acolo!
 

DeletedUser

**...:))...daca ma rogi!...
nu are rost sa iti mai explic tie cum merge treaba cu triburile..cu recrutatul ...cu atacatu...si cu etc!...nu tin minte sa fi atacat vreunu dat afara din academie...dar asta e..stii u mai multe c mine..dar ai grija sa nu ramai doar cu impesia!

Nu poti sa te abtii, nu? :)
Eu n-am sustinut ca ai dat afara jucatori din academie, iar tu din nou inventezi discutii. Eu am spus ca ai pacalit niste jucatori ca tribul lor sa devina academie dupa care i-ati innobilat pe motiv ca nu mai aveti ce cuceri.

De la tine nu am nevoie de explicatii.

Iar acest mesaj primit de curand e ca fapt divers, ca sa vedeti ce-i cloceste mintea unuia in urma unor discutii : :))

xxxxxxx astăzi la ora 21:08
vedeti ca vi se pregateste ceva.
Cei din TRX vor sa va atace.
Acum am aflat si eu de veste si m-am gandit sa va spun si voua,mai ales ca ne intereseaza in mod direct pt ca noi suntem in razboi cu TRX si inca un aliat impotriva lor nu ne-ar strica.
TRX-ul si-a luat-o in cap si trebuie sa facem ceva pana nu e prea tarziu. "
 

DeletedUser

Nu poti sa te abtii, nu? :)
Eu n-am sustinut ca ai dat afara jucatori din academie, iar tu din nou inventezi discutii. Eu am spus ca ai pacalit(eu???...eu nici macar nu ma ocup cu problemele tribului) niste jucatori ca tribul lor sa devina academie dupa care i-ati innobilat pe motiv ca nu mai aveti ce cuceri.(nu avem ce innobila..esti chiar amuzant, avem razboi aproape cu toate granitele)

De la tine nu am nevoie de explicatii.

Iar acest mesaj primit de curand e ca fapt divers, ca sa vedeti ce-i cloceste mintea unuia in urma unor discutii : :))

xxxxxxx astăzi la ora 21:08
vedeti ca vi se pregateste ceva.
Cei din TRX vor sa va atace.
Acum am aflat si eu de veste si m-am gandit sa va spun si voua,mai ales ca ne intereseaza in mod direct pt ca noi suntem in razboi cu TRX si inca un aliat impotriva lor nu ne-ar strica.
TRX-ul si-a luat-o in cap si trebuie sa facem ceva pana nu e prea tarziu.( naiba stie ce reprezinta acest mesaj "

Concluzie:ti-a zis cineva de dicutia pe care ai avut-o tu cu adminii pe care eu am postat-o pe forum...si: ia sa imi fac si eu cont pe forumul extern sa ma bag in seama,(cred ca nici nu stiai ca exista forumul extern)...esti penibil cu intrebarile astea la admini..si insistent!

acum afirm eu ca nu merita sa te mai bag in seama!..mai bine ai grija de sate
 

DeletedUser

the patriot the patriot este online acum
Junior Member

Ultima activitate: Astăzi 20:20:56



General Information

* Ultima activitate: Astăzi 20:20:56
* Current Activity: Viewing User Profile
* Adaugă data: 09.08.2007 (adica data logarii!)

Total Posts
19

Auzi, sfatul meu este sa alergi putin mai incet sa te ajunga din urma si inteligenta. :)
Daca erai baiat destept ai fi aflat cand m-am logat prima oara pe forumul extern. Deci nu m-a anuntat nimeni, eu am observat mesajul tau. Contul este vechi, de peste un an si-o luna. :)

Acel mesaj reprezinta neputinta ta, adica ce ti-ai spus tu : te iei de mine pe forum? Lasa ca va aranjez eu! :)
Si sfatul tau "mai bine ai grija de sate " spune exact ce sustin eu. :)

".esti penibil cu intrebarile astea la admini..si insistent!" De ce sunt penibil? Te deranjeaza aceasta chestie? Daca erai asa cum ar trebui sa fii, adica nepasator fata de demersul meu (cu toate ca nici asa n-ar fi trebuit sa fii, daca se dovedeste practica adminilor este un lucru grav, in loc de TRX putea fi alt trib!) nu te-ai fi dat in spectacol cu mesajele de pe forumul tribului DiViN.
Care nu-i nicicum amuzant.

Revin la sfatul meu, mai impiedica-te si tu, poate-poate te ajunge din urma. :)
 

DeletedUser

Nu are nici un rost discutia, plus ca este offtopicul, ati inceput cu tot felul de atacuri personale. Atacati subiectul.

Iar judecandu-va pe amandoi, dupa semnaturi ... sp@rt@n-ule inteligenta te-a depasit din momentul in care ai inceput sa "imprumuti" stilul altora, iar ... domnule "the patriot", nu mai forta mintea "lor".
 
Sus