Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser

eu constat ca pe lumea noastra nu e moderator de 24 de ore.... ca nume apare... dar nu raspunde la mesaje cam de 24 de ore.... :) am primit mai multi avertizari in lanti, unii dintre noi chiar ban si acum cand e nevoie sa redeschida topicul nu mai e nimeni.... ciudat :D

bre, caut-o mai bine p-aia cu aripioare (allways sau cum plm le zice), ca din moment ce ti-a inchis topicu, poate sa bage si cheia in... (unde vrea) ca sa il deschida. intre moderator si supermoderator e o diferenta, ca si intre boc si basexu. e logic ca aldana sa nu redeschida sau sa faca un alt topic din moment ce sefii l-au inchis, nu ti se pare corect? ca doar de, sefu-i sef si-n paladina goala, nu?
scuzati eventualele greseli de spelling, da' sunt la sfarsitul unei saptamani de kkt, asa ca incerc sa ma bucur macar de ultimele ei ore cu o apa plata formata din gin, suc de mere, gin si absint
 

DeletedUser26804

Eu am scris aldanei un mesaj privat deoarece acest lucru m-a sfatuit Lord Alex cu cateva posturi inainte. Cunosc diferenta dintre moderator si supermoderator dar ma gandeam sa rezolv problema de la baza inainte. Apoi I-am explicat si Ingerasei 'daca la ea te referi ca fiind cea cu aripi) :) Sa vedem poate se rezolva :)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Cred ca faceti o confuzie : Ingerasa a facut anuntul, Aldana a inchis acea tema. Este alegerea ei, motivele sunt clare. Si va inselati daca voi credeti ca cineva din echipa de moderatori trebuie sa stea non-stop pe forum sa cenzureze injuriile si aberatiile.
 

DeletedUser26804

eu sincer am crezut ca ingerasa a inchis tema... in fine, nu conteaza cine a inchis-o , important e ca E inchisa. Nu am cerut sa fie un moderator on 24 din 24 ca sa ne citeasca noua "aberatiile" ci ptr a citi eventualele mesaje. Din cate stiu eu atunci cand cautati un moderator, cereti ca el sa aiba intre2-4 ore la dispozitie pe zi. Pai e credeam ca acele ore sunt de munca si asta implica verificarea forumului sau a mesajelor, dar voi stiti mai bine care e rolul lor. Sincer pe mine deja m-a obosit subiectul asta...si vad ca se amana de la o zi la alta, nimeni nu da un raspuns concret. Toti spun pai bate la alta usa ca aici e inchis etc etc....Probabil ca in curand voi citi sa bat la usa de la iesire :) Probabil ca e nevoie sa bat mai tare...cine stie poate ne aude si pe noi cineva. Oricum e regretabil ca in loc sa comunicam mai bine ca la urma urmei nu suntem animale , ne lovim intotdeauna de orgolii si putere peste tot :) nu am sa mai insist cu deblocarea temei sau in orice caz nu aici. doresc sa inchei aceasta discutie . O seara faina va doresc tuturor



Ps: ca sa fac o mica completare:

Vi s-au ridicat cele 5 puncte pentru spamm. dupa calculele mele mai aveti in cont 5 (pentru provocarea moderatorului). restul le puteti fructifica oricand. Va urez spor!
(mentionez ca citatul e de pe forum lumea 9 si nu provine din mesaje private


ai putea sa ne scutesti de prezenta ta


ambele citate ii apartin aldanei. Oare un moderator e indreptatit sa ne ureze spor la luat avertismente? sau sa spuna unui coleg sa ne scuteasca de prezenta lui? Inseamna ca forumul vrea sa scape de noi sau inteleg eu din nou aiurea. Mi se pare putin cam deplasate acele citate venind de la un moderator, mai ales daca el are sarcina sa "stinga" eventualele conflicte si sa pastreze buna dispozitie pe forum...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34265

Moderatorii astia incearca sa ne duca cu zaharelu doar doar o sa uitam ca ne-a inchis tema aia si sa plecam de pe forum, ca doar na, ei fac legea ei sunt bossi bossilor, in afara de ei sa nu mai fie nimeni pe forum ca daca scoate unu(sau mai multi cum am fost pe topicul de la L9) ne da cu paru in cap pana ajungem la nivelul inferior la care cred ei ca suntem!!!
Asta este, da-ti cu bolovani dupa jucatori sa nu fie activi pe forum, pe forumul L9 chiar imi placea ca se vorbea extrem de mult, pana a aparut aldana sa dea avertismente ban, dupaia a venit aia cu aripioare si ne-a inchis tema si asa s-a ajuns la nivelul la care era inainte!!!
O seara placuta tuturor!!!
 

DeletedUser

Adex... eu nu primesc raspuns legat de sanctiune?(in afara de "cadoul" din mesagerie:)) eram curioasa...
 

DeletedUser

bre, ce cadou ai primit? il facem jumi-juma? hai nu fii egoista, da-o-n puii mei
 

DeletedUser

neahhhh... in CUba e super iarna. stii ce funny e sa mananci pe saturate cu 3 dolari? :p naspa ca te scutura de bani avionu :( ca in rest merita pana la ultimu leut
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@william2, pui in discutie un aspect, dar el nu este relevant daca il scoti din context, iar acele extrase din mesaje nu ma conving. De exemplu, si eu le doresc fetelor de mai sus zile calde pe plaja (ce-i drept, nu le pot ajuta prea tare), dar asta nu inseamna ca le alung de aici :p

@VonAuff, las-o mai incet cu zaharelul ca nu face bine la metabolism.
 

DeletedUser26804

Atunci , sa lasam aspectul in context :) sau sa speram ca data viitoare ma voi face mai bine inteleasa. Oricum ceea ce am redat prin acele mesaje mie una nu mi se pare corect. E ca si cum la un accident politistul iti spune...va redau carnetul ptr ca nu ati depasit limita vitezei dar spor la accidente :) (stiu , proasta comparatie am facut dar asa vad eu lucrurile) oare daca ii spuneam eu aldanei sa ne scuteasca de prezenta ei nu as fi luat ban sau cel putin avertisment? hmmm sa fie oare posibil asa ceva? Sunt sigura ca as fi primit mesaj cu un cadou de cel putin 5 puncte si aici apare discriminarea, dar am incetat sa cer sa vedeti voi asta.... poate ca altii vor deschide mai bine ochii la ceea ce scriu si cer eu.
 

DeletedUser34265

@william2, pui in discutie un aspect, dar el nu este relevant daca il scoti din context, iar acele extrase din mesaje nu ma conving. De exemplu, si eu le doresc fetelor de mai sus zile calde pe plaja (ce-i drept, nu le pot ajuta prea tare), dar asta nu inseamna ca le alung de aici :p

@VonAuff, las-o mai incet cu zaharelul ca nu face bine la metabolism.

Si asa faceti lumea sa plece de pe forum....

EDIT:
Atunci , sa lasam aspectul in context :) sau sa speram ca data viitoare ma voi face mai bine inteleasa. Oricum ceea ce am redat prin acele mesaje mie una nu mi se pare corect. E ca si cum la un accident politistul iti spune...va redau carnetul ptr ca nu ati depasit limita vitezei dar spor la accidente :) (stiu , proasta comparatie am facut dar asa vad eu lucrurile) oare daca ii spuneam eu aldanei sa ne scuteasca de prezenta ei nu as fi luat ban sau cel putin avertisment? hmmm sa fie oare posibil asa ceva? Sunt sigura ca as fi primit mesaj cu un cadou de cel putin 5 puncte si aici apare discriminarea, dar am incetat sa cer sa vedeti voi asta.... poate ca altii vor deschide mai bine ochii la ceea ce scriu si cer eu.

Ai fii luat ban pt provocarea moderatorilor!!
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare:
De cand dracului la 8 dimineata e bonus de noapte?!?

Expediat 22.02.11 08:06:20
Apărătorul a câştigat

Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-8.1%

Moral: 100%
Bonus de noapte pentru apărători
 

DeletedUser

carmi
Community Manager



Adaugă data: 16.04.2007 #1 Astăzi, 11:39:15 Sus
Bugul apărut pe servere în legătură cu bonusul de noapte este anunţat de mult, programatorii lucrează deja la remedierea cât mai rapidă a problemei.


Ne scuzăm pentru neplăcerile produse

unde anume s-a anuntat? era greu sa se trimita o circulara pe fiecare lume lamurind lucrul asta?
pagubele nu pot fi recuperate raspuns oficial. pai ce va doare pe voi. ca doar nu e munca voastra. patetic..
 

DeletedUser

pai crezi ca se stie exact pe ce lumi se intampla asta? :p daca se da circulara pe vreo lume unde nu sunt probleme? =)) si... daca se da circulara, afla toti, aici suntem cativa care vedem, nu isi pun tot serveru in cap :p
problema e... ce se intampla cu pierderile?
 

DeletedUser

Deci e culmea.
Adica eu atac un om dupa 8, dar are bonus de noapte.

In schimb el vine la..
Sosire: 23.02.11 00:48:57:085
Iar eu n-o sa am bonus de noapte... Adica perfect pe dos fata de cum trebuia sa fie!

Era greu o circulara pe toate lumile cu probleme, greu rau!!
 

DeletedUser21652

intrebare
un admin are dreptul sa divulge celui ce a fost banat numele reclamantului?
 
Sus