Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser

Si chestia asta e valabila si in cazul general, nu?
Adica daca eu mai am enspe mii de colegi, o sa pic in centrul lor, nu o sa se ia la socoteala si fostul meu sat, nu?
 

DeletedUser523

satul tau nu se i-a in ecuatie pentru ca nu mai exista deoarce si fiindca a fost deja cucerit si apartine altui trib.asta in cazul in care nu ai fost innobilat intern care este singura exceptie de la regula si inca mai esti in trib bineanteles...
 

DeletedUser

Buna!
Am o problema,nu imi merge harta atat pe l26 cat si pe l27,clasic si celelalte lumi.Mai e o problema si anume nu pot folosi cazarma, dau sa imi faca trupe,dar nu mi le face nici macar nu imi arata ca le instruieste si populatie am destula.La harta, pot doar sa dau pe ea,dar nu pot sa atac,nu pot sa vad punctajele celorlalti jucatori sau ale mele si se blocheaza pur si simplu.Nu as fi apelat printr-un astfel de mesaj,dar problema persista de aproape 2 saptamani.Va rog frumos ajutati-ma.
Cu respect si stima,
Multumesc!
O zi buna.
 

DeletedUser

Buna!
Am o problema,nu imi merge harta atat pe l26 cat si pe l27,clasic si celelalte lumi.Mai e o problema si anume nu pot folosi cazarma, dau sa imi faca trupe,dar nu mi le face nici macar nu imi arata ca le instruieste si populatie am destula.La harta, pot doar sa dau pe ea,dar nu pot sa atac,nu pot sa vad punctajele celorlalti jucatori sau ale mele si se blocheaza pur si simplu.Nu as fi apelat printr-un astfel de mesaj,dar problema persista de aproape 2 saptamani.Va rog frumos ajutati-ma.
Cu respect si stima,
Multumesc!
O zi buna.

Fii atent schema! Tu nu ai antivirus pe calc! Intra pe triburi de pe alt browser: mozilla, IE, Chrome, comodo etc si vei vedea ca problema nu este la fel peste tot!
70 de lei te costa un antivirus total! Iar tu ai nevoie, ca virusii aia ii ai de pe :friki-friki", nu de pe triburi!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Nu neaparat de la virusi, poate fi si de la browserul supraincarcat sau incompatibil, prima masura este golirea cache-ului de browser ( tools/clear...etc ), apoi ar mai fi si o curatare de windows ( temporare, etc ), exista softuri care fac asta ( cc cleaner de ex. ) dar se poate face si manual.

Browsere standard recomandate pentru joc:

Internet Explorer 8+
Firefox 3+
Opera 10+ (Opera Turbo mode dezactivat!)
Google Chrome
Safari 5+

Browsere indicate pentru mobil:

iPhone Safari


Browsere care nu funcţionează:

Nintendo DS
Nintendo Wii
Sony Playstation
Sony PSP
Opera Mini
SeaMonkey
Dolfin Mobile
BADA (samsung)
 
Ultima editare:

DeletedUser

Pe Google Chroma imi amintesc ca nu mergea pana mai acum simplul copy-paste... Intrai de browser, dadea Ctrl-C la ceva si nu mergea Ctrl-V...
 

DeletedUser

Am antivirus nod32,am mai incercat sa intru si cu internet explorer si la fel.I-am dat la scanari am sters tot istoricul cum mi-au spus altii si degeaba.
 

DeletedUser

ai instalate flash player, java?? de ex chrome mai da eroare ceva gen "shockware crashed" si numai poti vedea ca de exemplu harta..reinstaleaza si tu din nou browserul care il folosesti sau treci pe altul din lista de mai sus
 

DeletedUser

Am o intrebare:
Regulamentul pe forum se aplica la fel pentru toti sau sunt si preferinte?

P.S: Nu doresc raspuns la aceasta intrebare!
 

DeletedUser

Multumesc

Multumesc pentru sfaturi,am facut intocmai cum mi-ai zis am descarcat ccleaner si imi merge de minune tot iti multumesc din nou.
Cu respect si stima,mersi pentru.
O zi buna!
 

DeletedUser5970

Am intrat sa ma joc (chipurile) pe l27. Viteza 1, ce sa faci pana ti se intorc din trupe ? Intri pe extern sa vezi cine se mai lauda, cine se mai inteapa, cine se mai leaga de moderatori, asta teoretic, pentru ca, practic, topicul ala sufera atat de tare incat aproape ca ma deprima.
De ce nu mai e agitatia aia de inceput de lume ? unde e toata lumea ? Grava situatie tinand cont ca mai e si iarna si lumea de fel se baga la joc in perioada asta.

a... sunt retorice ? ma scuzati.
 

DeletedUser

GabbY-Ghost - multa lume e pe Clasica, lume superioara din destule puncte de vedere...
 

DeletedUser

Aveti idee cand se va da drumu la aplicatia de iphone pentru triburi in appstore ? :D
 

DeletedUser

nu se stie ,, si eu am intrbat si mi se zicea ca te poti juca de pe iphone triburile :)))
 
Sus