Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser5970

Cate fitze pe raka, ce-i cu vorba asta de sus catre membrii ? cu toate ca erai pe subiect...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Si dupa tine, care ar fi acele "fitze" ?
Am inteles, nu pot sa fiu mai altfel, poate preferi limbajul de lemn, nu-i asa ? Un raspuns scurt de genul "treci la suport" ar fi fost mai indicat cred...
 
Ultima editare:

DeletedUser

Buna seara :) !O simpla intrebare am si eu .. Stie cineva cand se deschide Lumea28 ?:)
 

DeletedUser40969

Buna intrebare.
Se v-a inchide lumea 15 si cat de curand cred ca trebuie sa apara si lumea 28...si sper ca o sa aiva o viteza mai mare mai mare ma refer 3-4
 

DeletedUser37971

Titlu Cereri deschise
Expediat 08.02.12 01:17:10
Mai ai cereri neprelucrate.



am primit acest raport..pentru prima oara de cand joc...imi explica cineva?
 

DeletedUser

O intrebare:

prin butonul "declara razboi " se poate declara razboi la 2-3 triburi odata ?
de ex :
tribul xxx vrea sa declare razboi familiei yyy ( formata din yzz si yuu ), triburi care sa fie integrate in aceeasi statistica .
 

DeletedUser18437

O intrebare:

prin butonul "declara razboi " se poate declara razboi la 2-3 triburi odata ?
de ex :
tribul xxx vrea sa declare razboi familiei yyy ( formata din yzz si yuu ), triburi care sa fie integrate in aceeasi statistica .

nup.poti declara doar pentru un singur trib, si acela daca vrea baga in razboi si aliatii sai.eu asa stiu :)
 

DeletedUser

am o problema:
cand intru pe o lume(oricare) imi apare asa error

Internal communication error

Check that the address is spelled correctly, or try searching for the site.

care poate fi cauza?
 

DeletedUser

gata am rezolvat, nu stiu ce era, poate o problema cu browserul, dar nimic nu puteam face. chiar si cand am scris aici imi aparea eroarea asta. de asta cred ca si am facut dublu post(apoi am sters,cred)
 

DeletedUser39777

Am si eu o intrebare...


Stie cineva cand apare versiunea Triburile.apk (triburile pe android)?
 

DeletedUser35377

Dragi jucători,

Lumea 28, cu versiunea nouă de joc Triburile 8.2, se va deschide luni, 20.02.2011, între orele 10:00 şi 13:00. Pre-înregistrările pentru această lume vor începe cu câteva zile înainte de start.

Setări:

- viteza serverului: 1.25
- viteza trupelor:0.8
- numărul de membri în trib 60
- sprijin numai in cadrul tribului
- dacă un jucător părăseşte tribul, trupele de sprijin aflate în acel sat se întorc automat acasă
- atacurile asupra unui membru din acelaşi trib cu tine se transformă în vizite
- trofee
- biserică
- sistem de spionaj: spionii pot spiona trupele, clădirile şi materiile prime
- gardă
- arcaşi - activi
- "declaraţii de război" –activate (5 membri în trib necesari)
- paladin activat ( poate găsi obiecte)
- sate bonus speciale
- sate de barbari crescătoare (până la 800 de puncte)
- bonusul de noapte activ între orele 0:00 şi 7:00
- moral – activ (depinde de punctaj)
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri
- se va putea alege direcţia satelor la început
- protectie de începător 5 zile

Setări premium:

- înjumătăţirea timpului de construcţie a clădirilor

- construirea imediată în schimbul a 10 puncte premium (când mai sunt doar 10 minute până la terminarea construcţiei, o clădire poate fi terminată imediat, în loc sa se folosească înjumătăţirea timpului)

- reducerea costurilor de construcţie pentru 30 de puncte premium (o clădire poate fi construită astfel cu 20% mai puţine resurse)

- producţie mai mare cu 20% pentru oricare din cele 3 tipuri de resurse timp de 7 zile pentru 40 de puncte premium

- schimb de resurse pentru 10 puncte premium (resursele pot fi schimbate la târg conform unui raport de 1:1)


Condiţii de victorie : un trib trebuie să deţină 20 secrete unice timp de 336 ore.


Vă doresc mult succes în joc şi distracţie plăcută!

Carmi


Echipa Triburile.ro


chiar vroiam sa intru pe lumea asta.

pacat
 

DeletedUser

imi place asta :
- sprijin numai in cadrul tribului
- dacă un jucător părăseşte tribul, trupele de sprijin aflate în acel sat se întorc automat acasă - aici ar trebui specificat daca doar trupele fostului trib sau si trupele proprii ceea ce ar fi naspa
- sate de barbari crescătoare (până la 800 de puncte) - sper sa ramana 800 nu ca pe alte servere unde scrie 1500 si ei cresc pana la 3000

dar serverul ... au schimbat din 1/1 in 1.5/1 si acum in 1.25/0.8 naspa rau :( napsaaaaaaaaaaa . probabil se vrea ceva nou dar 1.5/1 n-a mai fost de vreo 2 ani :(:(:( nu vrem server nou , ce naiba :(
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Setarile sunt cam gresite :D

- sprijin numai in cadrul tribului
- dacă un jucător părăseşte tribul, trupele de sprijin aflate în acel sat se întorc automat acasă

in primul rand daca sunt atacat masiv, si vreau sa plec in academie sau aliati, sa primesc sprijin si de acolo, pierd sprijinul pe care il am din tribul meu! FAIL!
in al doilea rand, lumea asta dureaza vreo 10 ani :)))) aceste setari ii avantajeaza pe aparatori 100%, nu se merita :)
 
Sus