Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser41798

Chev, nu mai fi rautacios :p
Dorel, in caz ca nu ai glumit cu acea intrebare uite si raspunsul:Nu, nu poti invita barbarele.

Multumesc de raspunsuri!
Alta intrebare: ce rost are biserica? se pot face popi sau vraci in ea sau e doar de decoratie? Vad ca asta e prima, unde pot sa mai construiesc inca una?
 

DeletedUser39696

daca e vorba de scripturile legate de piata centrala, atunci ticketul poate fi inutil..verificarile in acele cazuri se fac oricum si fara ticket.

ma refer scriptul ala in bookmark de farmat .. automat e vizibil :D .. sa stiu daca deschid tichetul ..
 

DeletedUser30856

Un distins admin imi raspunde la un ticket cu urmatorul mesaj :


2012-03-06 21:31:37
Bună penny.,

Nu este ilegala denumirea. Cititi atent regula 4: sunt interzise denumirile naziste!

O seara buna!


Intrebare, de ce sunt interzise doar denumirile naziste, si cele comuniste nu?

Inteleg ca jocul e marca inregistrata in germania si ca cei de aici se comporta ca atare, dar totusi...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Ca o mica paranteza ( pe langa faptul ca esti extrem de aproape de regula 6.3 ), de ce nu spui si ce ai intrebat la suport, poate asa ai sanse sa primesti si de la jucatori pareri obiective, ca asa la general, pot sa intreb si eu de ce e alba si nu e verde.
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
Nu stiu daca trebuie sa postez/intreb aici dar ma risc:daca in ultimile 120 de zile am avut sitter pe cont de 20 de zile,e posibil sa ajung vreodata din nou la 0 zile?
 

DeletedUser39591

Am o intrebre...
Chestia asta cu "Report Post"
Functioneaza? Am reportat vreo 3-5 cazuri...le-ati observat macar ?
Am reportat un caz...zicea ca poate sa fie ban...banul nu-i ! :O
 

DeletedUser

Un distins admin imi raspunde la un ticket cu urmatorul mesaj :


2012-03-06 21:31:37
Bună penny.,

Nu este ilegala denumirea. Cititi atent regula 4: sunt interzise denumirile naziste!

O seara buna!


Intrebare, de ce sunt interzise doar denumirile naziste, si cele comuniste nu?

Inteleg ca jocul e marca inregistrata in germania si ca cei de aici se comporta ca atare, dar totusi...

Nazismul si politica extrema au dus de-a lungul timpului la masacre recente foarte cunoscute (de ex. nazismul a dus la holocaust) si rasism dus in extrem si exista o posibilitate foarte mare ca anumiti jucatori, apartinatori minoritatilor vizate, sa se simta insultati, invinovatiti sau sa li se aduca altfel de daune morale. De altfel si denumiri precum KKK sunt interzise dintr-un motiv asemanator (rasism dus in extrem).

Comunismul, chiar daca e in mare parte condamnat la noi in tara in mod public, nu e interzis si nu are la baza fundamente rasiste si nici masacre acreditate special comunismului (spre deosebire de ideologia nazista, care nu e posibila fara un eveniment ca holocaustul).
Ca si cultura generala, exista si astazi (sau a existat in ultimii ani) un partid comunist roman (PCR).

De acea doar denumirile naziste sunt interzise :)
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Am o intrebre...
Chestia asta cu "Report Post"
Functioneaza? Am reportat vreo 3-5 cazuri...le-ati observat macar ?
Am reportat un caz...zicea ca poate sa fie ban...banul nu-i ! :O

Da, functioneaza Haba12, daca nu s-a dat sanctiunea pe care ai cerut-o tu, asta nu inseamna ca nu s-a observat atentionarea ta. Din contra, cazul a fost dezbatut :).
Te asigur ca si restul de cazuri au fost vizualizate si s-a luat o decizie conforma cu regulamentul la fiecare in parte.
 

DeletedUser41615

Pentru moderatori o intrebare !!!!cand se solicita inchiderea unui cont de ce mai lasati enspe mi de zile contul activ pe lumea respectiva ?????
 

DeletedUser41217

întrebarea ta nu ţine de moderatori, ci de admini.
moderatorii te banează pe forum, adminii in joc.
mai uşor faci un ticket şi întrebi :)
 
Sus