Moderatorii va raspund (discutii libere)

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Idealistii intodeauna vor exista, dar din pacate sunt si vor fi mereu o minoritate absoluta in societatea in care traim, fie ca ne place, fie ca nu.

Faptul ca voi, 2-10-100 vreti ceva, este irelevant din punct de vedere al statisticilor care va contrazic, si ne contrazic pe noi toti cei care urlam in gura mare "EGALITATE" , este o utopie pe care nici eu, nici voi, si nici nimeni nu o poate demonta atata timp cat 50% +1 aleg calea "usoara" ( a se citi facilitata ) de a ajunge in top.

Uite stimabile Carrier ca nu te-am/v-am trimis nicaieri, in ciuda faptului ca as putea sa o fac dpdv al regulilor, si poate chiar as putea sa ma leg de tine pe faptul ca mi-ai stalcit nickul de cateva ori ( intentionat sau nu ).
 

anomaly23

member
Scor reacție
0
niciodata nu e prea tarziu...
la fiecare noua versiune de joc mai apare cate o chestie noua care necesita pp-uri .... si asta e grav !
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Cu putine exceptii ( ma refer la cei activi pe forum ) toate aceste facilitati, atat de hulite de unii dintre voi sunt folosite pe scara larga, asa ca nu stiu pe cine sa injurati , pe cei care le gandesc si le implementeaza sau pe cei care le folosesc, dand ocazia primei categorii sa gandeasca altele ? Poate este o intrebare retorica, nu stiu, dar citind multe propuneri de pe mai multe servere...chestiile astea nu vin ca urmare a unei gandiri diabolice corporatiste, ci ca urmare a propunerilor venite si sustinute de jucatori, si aici nu glumesc de loc si nici nu vreau sa "tin in brate" pe cineva, chiar nu am nici un fel de obligatie de a ridica osanale si a acoperi pe unii...chiar daca personal lucrez pentru ei.
 

DeletedUser

Uite stimabile Carrier ca nu te-am/v-am trimis nicaieri, in ciuda faptului ca as putea sa o fac dpdv al regulilor, si poate chiar as putea sa ma leg de tine pe faptul ca mi-ai stalcit nickul de cateva ori ( intentionat sau nu ).

Nu faceam decat sa respect forumul si regulile postate chiar de tine:

---2.6.2. Este interzisă înlocuirea literei "c" cu litera "k", sau folosirea grupurilor de litere "tz", "sh" şi altele de acelaşi fel, care contravin corectitudinii limbii române.

Nu am eu treaba cu nick-ul nimanui! Daca mi se impune sa respect limba romana, o voi face! In limita capacitatii mele mintale!


rakanishu a spus:
este o utopie pe care nici eu, nici voi, si nici nimeni nu o poate demonta atata timp cat 50% +1 aleg calea "usoara" ( a se citi facilitata ) de a ajunge in top.

A nu se confunda libertatea de alegere a unui om cu manipularea mintii sale!
Da! Suntem o turma de oi, iar cand o oaie sare un gard, toti o urmeaza orbeste! Insa daca o anume oaie se gaseste sa nu sara gardul, este considerata oloaga si este taiata instantaneu? Nu prea cred!

Asa ca sa stii ca nu 50%+1 aleg ce se face in joc, ci 0,0001%, adica aia 5-6 care administreaza din Germania triburile.ro!

Daca te-am jignit, eu imi cer scuze! Chiar nu am intentia de a supara pe cineva! Nu am nici un beneficiu moral, etic sau fizic!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Gresesti total, citeste postul meu de mai sus si poate ( desi nu cred ) vei intelege de unde vin toate astea.

Nu faceam decat sa respect forumul si regulile postate chiar de tine:

---2.6.2. Este interzisă înlocuirea literei "c" cu litera "k", sau folosirea grupurilor de litere "tz", "sh" şi altele de acelaşi fel, care contravin corectitudinii limbii române.

Nu am eu treaba cu nick-ul nimanui! Daca mi se impune sa respect limba romana, o voi face! In limita capacitatii mele mintale!

Ce inseamna "carrier" in limba romana ?
PS. Iar gresesti, regulile nu sunt postate de mine, sunt doar preluate de mine.
 

DeletedUser

Gresesti total, citeste postul meu de mai sus si poate ( desi nu cred ) vei intelege de unde vin toate astea.



Ce inseamna "carrier" in limba romana ?
PS. Iar gresesti, regulile nu sunt postate de mine, sunt doar preluate de mine.

Nu trebuia sa te legi de nick-ul meu! Atata timp cat al tau este permis, am pretentia ca si al meu sa aiba putin respect, mai ales ca se refera la ceva colosal, magnific (Aircraft Carrier) ceea ce ma si reprezinta!
Dar iti promit ca ma opresc aici si nu voi mai continua cu astfel de polemici!
Vad ca ultimele pagini de discutii au inceput de undeva, dar eu, in stilu-mi caracteristic, am reusit sa fac situatia sa ia amploare!

Ma voi opri aici!
 

DeletedUser37971

rakanishule...am inteles ideea cu 50+1% insa acesti 50+1 nu sunt jucatori ce merita apreciati...doar jucatori ce isi doresc si nu pot....ceea ce discutam noi este o lume speciala pt acei plaieri ce au deprins tainele jocului inca de cand era in stadiul de inceput...fara prea multe facilitati...doar pp ce te ajuta la o mai buna organizare a contului si nu la a creste contul:)...sper sa intelegi....jucatorii despre care vorbesc sunt o minoritate acum si ma refer strict la numar
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Bun, ne oprim aici. Este normal sa fie pareri de toate genurile, este foarte normal ca nu toti sa fie deacord cu anumite chestii, problema nu este la noi, la voi cei cativa care sunteti contra, problema vine de la majoritatea, daca majoritatea zice "da", noi, minoritatea stam si ne uitam...peste gard, poate.

rakanishule...am inteles ideea cu 50+1% insa acesti 50+1 nu sunt jucatori ce merita apreciati...doar jucatori ce isi doresc si nu pot....ceea ce discutam noi este o lume speciala pt acei plaieri ce au deprins tainele jocului inca de cand era in stadiul de inceput...fara prea multe facilitati...doar pp ce te ajuta la o mai buna organizare a contului si nu la a creste contul:)...sper sa intelegi....jucatorii despre care vorbesc sunt o minoritate acum si ma refer strict la numar

Asta va fi, cand nu iti pot spune, dar eu cat voi "rosu" voi face tot posibilul sa existe si o astfel de lume.
 

DeletedUser

ma' oameni buni , de vina pentru toate chestiile din joc care cer pp suntem noi jucatorii , daca noi nu le-am accepta tacit si nu le-am folosi nici inno n-ar cauta modalitati de a ne lua din ce in ce mai multi bani . daca noi am fi in stare sa facem ceva ce s-a propus acum vreo 2 ani de zile cand a fost scumpirea pp-ului si anume sa ne unim cu totii si sa nu mai cumparam pp am avea o sansa de a schimba ceva in politica inno dar atata timp cat noi doar dam din gura o data la cateva luni cainii latra ursu' trece . nu ne baga nimeni mana in buzunar ci noi singuri ni le intoarcem pe dos .

ps : si eu as vrea o lume unde sa nu poti folosi pp-uri nici macar pentru destinatia pe care o aveau acum cativa ani si nu pentru ca m-ar tenta sa joc pe o astfel de lume ci ca sa scap de galagia pe care o faceti :p
 

DeletedUser25903

Dupa cate vad pp-urile sunt indispensabile in viata de zi cu zi! :))
Foarte multi indignati care cumpara, cu toate ca sunt scumpe, si care nu inteleg ca jocul asta este o afacere, la care ei isi aduc contributia!

Mai multe discutii cu privire la acest subiect, foarte controversat, pe forumu' L27 - pag.61,62.http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=40231&page=62
 

DeletedUser37971

exista skript-uri pentru recrutare in masa sau baterea talerilor fara pp...folosite cu bookmark? si daca da sunt legale?
 
Sus