Moderatorii va raspund (discutii libere)

Adenauer

member
Scor reacție
105
@ Artemis and Addy. Da, este nevoie de nivelul III :).


@bad and crazy, nu-ti pot da un raspuns deoarece nu cunosc exact situatia ta.
 
Ultima editare:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Pe lumea speciala nu este activata optiunea "casual", deci in concluzie nu este posibila clonarea satului innobilat. Imi cer scuze de informarea eronata.
 

DeletedUser41708

am pierdut si sat de 9k pe speciala..ar trebui sa va rascumparati greseala cumva;)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Imi pare rau, dar nu se poate face absolut nimic in cazul tau.
Si acum fie vorba intre noi...nu prea este "fair" aceasta innobilare intentionata pentru a ajunge acolo, dar asta este cu totul alta discutie.
 

DeletedUser

Pe lumea speciala nu este activata optiunea "casual", deci in concluzie nu este posibila clonarea satului innobilat. Imi cer scuze de informarea eronata.

AAAAAAAAAAAAAA?!!! SI TU CAND AVEAI DE GAND SA-MI ZICI CA STAU CA PROSTU PE SPECIALA SA CRESC SATUL DEGEABA?!!! Si eu deja imi faceam planuri la cate puncte sa-i rog pe-astia sa ma innobileze ?!!! Sa ma duc cu puncte multe pe casual!! Tu chiar esti si mafiot !!!! :D
Bine dreacu ca nu am promis ungurului satu ...hahaha
 
Scor reacție
209
Da Artemis. Curtea nobila la nivelul 3 cere 60k lemn 100k argila 40k fier plus 3 x 28k lemn 30k argila 25k fier pentru nobil.

Am 2 sate pe w64 si nu inteleg un lucru in schimb. Pe primul am curte nobila la nivelul 2.
Imi arata asa :
Price for next nobleman: 1 x 28000, 30000, 25000 28.000 30.000 25.000
Number of noblemen that can be educated
Number of academies: 3
- Existing noblemen 0
- Noblemen in education: 0
- Number of conquered villages: 1
You can still educate: 2

Pe al doilea sat am reusit sa ridic fieraria de la 7 la 20, am facut curtea nobila la nivelul 1 si imi arata asa :
Price for next nobleman: 3 x 28000, 30000, 25000 84.000 90.000 75.000
De ce pot face inca un nobil pe primul sat cu mai putine resurse si pe al doilea cu mai multe?

Vin cu inca o intrebare la care am promis ca voi cauta raspuns :

Intrebare: cum naiba e posibil sa dai, de pe acelasi sat, atacuri la o miime de secunda? :/
 

DeletedUser

Cine imi spune si mie cu ce cont am jucat eu pe l30?!!! :D Vorbesc serios ...hahaha
 

DeletedUser

e o lume grea .. ceva imi spune ca va dura cativa ani :)) asta daca nu se plictiseste lumea si o sa ramana L31 cu 20 persoane care o sa joace ..
o sa vedem ce si cum va mai ramane peste vre.o 4-5 luni de joaca
 

DeletedUser41708

Imi pare rau, dar nu se poate face absolut nimic in cazul tau.
Si acum fie vorba intre noi...nu prea este "fair" aceasta innobilare intentionata pentru a ajunge acolo, dar asta este cu totul alta discutie.

Macar acolo 60-100pp pentru informatia eronata si pentru munca mea de a creste satu' atat de mare si l-am pierdut chiar degeaba..
 

DeletedUser

Bine ca am aflat la timp . Ce teapa imi luam si eu cu satu pe speciala!!! :D Mah si ce ma bucuram ca le trageam mare teapa cu speciala!!! S-au prins astia la timp ca cei de pe speciala sunt avantajati grav :D Lumea aia ,Casual ,are steaguri?!!! Sa bage si steaguri acolo. ... hihihi
 

DeletedUser

Eu vreau steaguri. Nu stiu, nu ma intereseaza, eu imi aduc steagurile mele :D Ce lume de lenesi e aia daca n-are steaguri?!!! Iti dai seama!!! O sa fie sarbatoare cand se ia vreun sat pe casual!!!hahaha
Faza e sa nu intre unguru ca se duce dreacu sarbatoarea anuala. Asta face sarbatoare in fiecare zi. Daca vrea, chiar si de 2 ori pe zi plus o data noaptea hihihi
 

DeletedUser41708

Parca nu se pot cucerii decat sate de barbari pe casual:))
Nu sunt permise atacurile cu nobili intre jucatori,din cate stiu eu:p
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Sunt dator cu niste lamuriri in plus legate de casual :

1. Steagurile sunt active !

2. Pot fi atacati jucatorii atata timp cat diferenta de punctaj nu este mai mica/mai mare de 20% ( aproximativ )

Exemplu 1 : A are 1000 p si B are 790p, cei doi nu se pot ataca intre ei pana cand B nu depaseste 800p.

Exemplu 2 ( concret la un sat de 774p ) :
Jucătorii nu pot fi atacaţi dacă punctajul lor este între 80% şi 120% din al tău. Actual poţi ataca jucători care au între 619 şi 928 puncte.

3. Satul principal al unui jucator nu poate fi innobilat ( restul satelor pot fi , evident, in conditiile punctului 2 ).

4. Satele sunt "clonate" ( mai exact sunt puse exact cu nivelul cladirilor avute in momentul innobilarii ) si cu magazia plina !

5. Restul de setari sunt aici!

bad and crazzy - am impresia ca te crezi in bazar si vom negocia, ti-am spus mai sus ca nu am cum sa te ajut cu nimic si nu am zis aiurea.
 
Sus