Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser

Salut am si eu o intrebare, am dat din greseala pre-inregistrare la lumea 31 cum pot fi scos din ea?
adica sa anulez pre-inregistrarea? adica este posibil acest lucru.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Salut am si eu o intrebare, am dat din greseala pre-inregistrare la lumea 31 cum pot fi scos din ea?
adica sa anulez pre-inregistrarea? adica este posibil acest lucru.


Nu, dupa cum este specificat aici !

Pot să…
… resping invitațiile primite?
Da, puteți alege să respingeți invitația primită și acceptată.

… retrag invitațiile oferite?
Nu, depinde doar de jucătorii invitați dacă vor sau nu să vi se alăture, după ce le-ați trimis invitația.

… șterg pre-înregistrarea?
Nu
 

DeletedUser

aa da imi cer scuze, acum mi-am adus si eu aminte ca am citit asta


mersi frumos rakanishu.
 

DeletedUser

Astazi mi- a fost banat permanent un coleg pe lumea spaciala pentru ca "l-a amenintat" mai in gluma mai in serios pe un mascarici de pe forum ca daca-l prinde in viata reala vezi doamne ce-i face....
Alti jucatori m-au amenintat si pe mine si pe alti colegi pe diverse lumi ca isi baga si isi scot xxxx in si din maicamea si in si din mamele colegilor mei.Acestia au primit ban pe atacabil pana la 24 ore.
Intrebarea mea este domnilor admini:(eu nu sunt partizanul nicicarui jucator care-si jigneste partenerul de joc, deci nu-i iau apararea colegului meu) nu trebuie pedepsita toata lumea cu aceeasi pedeapsa?De ce e mai grava o amenintare ce presupune o intalnire fata in fata a doi jucatori decat fanteziile perverse a unor frustrati cu parintii sau copii nostri?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Fiecare caz este tratat diferit, faptele, vorbele difera de la caz la caz.
In nici un caz amenintari grave la viata reala nu au fost tratate cu "indulgenta", poate cu masterban, da. Asa ca nu trebuie sa dramatizam si nici sa generalizam, repet, fiecare caz are particularitatile sale si drept urmare nu poate fi tratat cu aceeasi unitate de masura. Stiu ca partizanatul fata de "colegi" este normal, si daca o astfel de actiune ar fi dus la excluderea unui dusman "incomod" de pe harta, probabil postarea de mai sus nu ar fi existat. Nu este vina noastra si nici a altora ca unii nu se pot abtine in anumite situatii.

Dupa cum si acest anunt specifica in mod clar, si anunt pe care il readuc aminte cu ocazia asta, amenintarile legate de viata reala NU sunt acceptate si tolerate sub nici o forma, indiferent de conjunctura.
 

DeletedUser

Acest anunt nu ar fi existat daca regulile s-ar aplica la fel regulile fata de TOTI particupantii la acest joc. Eu nu inteleg ce inseamna o amenintare la viata reala?...Cand unul imi zice ca vrea sa o xxxx pe maicamea nu e o amenintare la viata reala?Sau daca maicamea nu joaca triburile acel jucator primeste o pedeapsa mai mica?De ce trebuie sa particularizam fiecare caz in parte?Ce facem atunci la un criminal? Ii dam mai putini ani ca a bagat cutitul de mai putine ori in victima?Colegul meu a gresit, sa plateasca , insa lamuriti-ma va rog care e diferenta dintre "amenintarile la viata reala" si amenintarile perverse la adresa neamurilor mele si ale nemurilor colegilor mei.Multumesc!
 

DeletedUser

Dupa cum si acest anunt specifica in mod clar, si anunt pe care il readuc aminte cu ocazia asta, amenintarile legate de viata reala NU sunt acceptate si tolerate sub nici o forma, indiferent de conjunctura.

in acel anunt din cate observ se face referire la cazurile in care jucatorii ameninta staff-ul jocului si in nici un caz pe un jucator anume.

am fost jignit si amenintat si eu de multe ori si am facut tichete in privinta asta..si ce raspuns am primit?.."va multumesc pt cele sesizate..."..si au blocat jucatorul la mesaje..in nici un caz n-am auzit sa fie banat permanent..
dar acum depinde de admin si de "contactele" lui cu acel jucator pe care il baneaza..probabil la asta se rezuma cu banarile :)
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Exista o mare diferenta intre a injura si a spune "vin peste tine cu 2 raketi si iti fac picioarele guler" ( este doar un exemplu ), repet...va este coleg, si partizanatul este normal in cazul vostru ( nu stiu si daca este colegul celui care a postat mai sus, illusion a zis singur ca ii este coleg ).

Sa inteleg ca, "contactele" celui care a reclamat acel schimb de mesaje au ajuns unde trebuie ? Adica la mine personal ? Sa imi fie cu iertare...cred ca stiti multi dintre voi despre ce e vorba ( mai ales voi 2 care ati postat mai sus... ), daca voi 2 stiti atunci stiu si eu, nu sunt chiar asa picat din luna :)

Blackdude...zici ca se refera doar la staff ? Ia mai citeste odata ....

Sunt nevoită să înăspresc pedepsele în caz de injurii la adresa echipei de admini, acuzatii nefondate ( nesusţinute de dovezi concrete valide ) ,sau amenintări în viaţa reală ( atat la adresa echipei cat si la adresa membrilor intregii comunitati ), în felul următor:
 

DeletedUser

sa li se taie capul . sa fie trasi pe roata . unde le sunt picioarele sa le stea capul ( sau invers , nu stiu cum e mai bine ) . sa nu uit , sa fie spanzurati de perciuni cum eram noi la scoala pe timpul lui nea nicu :p :)

astia care trec peste limita dintre real life si virtual life nu au ce cauta in joc . duca-se ...
 

DeletedUser36524

Salutare

Daca dupa ce iti faci cont prin preinregistrare intri intr-un trib, mai este nevoie sa treci prin toata panoplia aia de invitatii si preinvitatii pentru a cadea in aceeasi zona cu viitorii colegi? :)

Multumesc
 

DeletedUser

cazi in zona cu el ce ti-a trimis invitatia . intai ti se creeaza satul si tb sa accesezi contul si abia apoi vine aia cu invitatiile . dar satul tau este deja asezat pe harta . poti da insa inceput nou daca nu esti multumit de zona
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

defapt chevyx cazi in zona cu cei din trib

Invitaţii

Te-ai ataşat unui trib, deci vei începe jocul în apropierea membrilor tribului tău, indiferent de invitaţiile acceptate de tine.
 

DeletedUser

se presupune ca cel ce te-a invitat va face si trib . in fond tot aia e cu diferenta ca nu tribul te invita prin optiunea de preinregistrare ci jucatorul
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41217

intrebare, intrebatoare, exclusiva ptr mozi :)

in trecut era un topic legat de povesti horror si lucruri de genul ... unde este topicul?
asta-i intrebarea, ptr ca eu nu-l gasesc :p
 

DeletedUser4645

Eveniment lume Halloween activ astăzi la ora 00:00 - astăzi la ora 23:59.

Doar -33% din timp la recrutat trupe ?
 

DeletedUser

hmm m-am suparat,nu e niciun moderator/admin mai marinimos sa ma ajute? chiar asa de rai sunteti?:(
 

DeletedUser34986

Salutare
O intrebare: Am ceva neclaritati legate de Sistemul de cercetare prezent pe lumea 31?
Imi poate detalia cineva despre acest lucru?
Va Multumesc
 

DeletedUser34986

Informaţii legate joc şi modul de a te descurca, le găseşti pe wiki, poţi da click aici



ce clarităţi anume ai?

neclaritati am legat de modul de functionare al sistemului de Cercetare trupe
Informatiile de pe wiki le-am parcurs
dar..cum sa spun, explicate mai in detaliu
asta vreau
 
Sus