Moderatorii va raspund (discutii libere)

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Si ce se intampla aici ?
Concret cine incalca regulamentul de forum este sanctionat, cine pastreaza limitele decentei ( pe langa cele ale regulilor ) nu are de suferit. Eu/noi putem demonstra tot cu probe scrise negru pe alb, unii actioneaza doar pe baza de impuls de moment sau de supozitii, zvonuri, etc.

Legat de intrebarea pusa, se face sesizare, se confirma ( sau nu ), se actioneaza, simplu si nimic mai mult. Mai departe este problema celor de la tehnic daca pot face ceva automat care sa blocheze asa ceva.
 

DeletedUser44123

Va confirm eu: Eu am acele programe automate (de atac,de farmat...tot tacamul)
Cu cine de la tehnic sa iau legatura pt a le desfiinta ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Avem si noi cateva ( eu cel putin ) ajunse la mine pe diverse cai.
Se urmeaza procedura normala, mail la mine sau carmi si mai departe ne ocupam noi.
 

DeletedUser44123

Cu siguranta sunt similare cu ale tale, dar inca functioneaza,raka, inca functioneaza.
Pune tehnicul la treaba sau trimite-i in somaj.

@ Carmi: aici tre sa va concentrati in primul rand, nu la aburelile cu schimbarea butoanelor si compatibilitatea cu iphone20 si galaxy44.
Asta-i primul pas. De aici sa incepi a pune intrebari.

PS: folositi-va de noi, ... noi stim cel mai bine unde se triseaza,cum si cat. (pt ca partea de marketing e preocupata cu banii) si nu stie unde e buba. Exact ca un parlamentar... nu stie el cat e pretul benzinei.
 

DeletedUser

seven7six6, sa stii ca s-au luat masuri cel putin in doua cazuri de pe l 40 pe care le stiu eu,e un inceput..
 

DeletedUser38023

Si ce se intampla aici ?
Concret cine incalca regulamentul de forum este sanctionat, cine pastreaza limitele decentei ( pe langa cele ale regulilor ) nu are de suferit. Eu/noi putem demonstra tot cu probe scrise negru pe alb, unii actioneaza doar pe baza de impuls de moment sau de supozitii, zvonuri, etc.

Ne-ati promis un regulament mai clar, mai putin interpretabil si ale carui limite sa nu ramana a fi stabilite de catre voi, dupa cum va place.. Ati uitat, sau lucrati din greu?
 

DeletedUser44123

seven7six6, sa stii ca s-au luat masuri cel putin in doua cazuri de pe l 40 pe care le stiu eu,e un inceput..

Stiu asta. Blocari de cont/uri , intradevar, nu contest asta.
Eu ma refer la o atentie sporita pt acele pograme. Nu atentie ce consta in urmarirea lor,ci o atentie tehnica ce poate stopa rularea lor.
Nu sunt toma necredinciosul, inteleg ca a fost masuri contra celor ce au fost prinsi,dar trebuiesc masuri contra programelor in sine.
Cum eu am putut pune mana pe astfel de programe, asa si altcineva poate ajunge in posesia lor. Ipotetic vorbind: si daca "ala" e "mana larga" si le imparte prin stanga si dreapta, unde dracu ajungem ?
 

DeletedUser38023

Rezolvati-va problema cu inactivitatea, team triburile.. In orice trib mai rasarit inactivitatea timp de 2 zile se pedepseste prin concediere.. La voi?
 

DeletedUser

Si ce se intampla aici ?
Concret cine incalca regulamentul de forum este sanctionat, cine pastreaza limitele decentei ( pe langa cele ale regulilor ) nu are de suferit. Eu/noi putem demonstra tot cu probe scrise negru pe alb, unii actioneaza doar pe baza de impuls de moment sau de supozitii, zvonuri, etc.

:) Unei cunostinte i-au spart hotii sediul,i-au luat calculatoare ,aparatura ..omul a chemat politia si a fost amendat ca nu avea alarma si contract cu o firma de paza.Stiti foarte bine ca nu au fost zvonuri sau supozitii si ce v-a fost semnalat atunci era chiar sub incidenta legilor penale reale nu ale unui forum

Art. 364 - Transferul neautorizat de date informatice
Transferul neautorizat de date dintr-un sistem informatic sau dintr-un mijloc de stocare a datelor informatice se pedepseşte cu închisoarea de la unu la 5 ani.
Art. 365 - Operaţiuni ilegale cu dispozitive sau programe informatice
(1) Fapta persoanei care, fără drept, produce, importă, distribuie sau pune la dispoziţie sub orice formă:
a) dispozitive sau programe informatice concepute sau adaptate în scopul comiterii uneia dintre infracţiunile prevăzute în art. 360 - 364;
b) parole, coduri de acces sau alte asemenea date informatice care permit accesul total sau parţial la un sistem informatic, în scopul săvârşirii uneia dintre infracţiunile prevăzute în art. 360 - 364, se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 3 ani sau cu amendă.

Ma abtin sa dezvolt subiectul,sunt doar dezamagita de reactie
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Nu inteleg care este legatura intre ce se discuta aici cu ce ai postat mai sus ? Cine a spart ce ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Asta trebuia facut de la inceput, nu sa ne apucam sa vorbim in parabole, vorbe cu subanteles si asocieri la cazuri din viata reala. Cazuri concrete de pe joc, probe ( la suport ), ce se intampla in afara jocului nu este problema mea, a noastra sau a INNO.
 

DeletedUser20252

E destul de trist daca pe un joc unde intri pentru a te detasa de problemele de zi cu zi sau pentru a a socializa si intalni noi oameni,ajungi sa trisezi pana in punctul in care tu ca si user esti deja in plus pe contul respectiv,care deja il creste si il dezvolta scripturi legale sau ilegale.
Daca pe un joc se ajunge sa se triseze stiind ca nu este nimic de castigat,doar vreo 400 pp la sfarsit de lume,nu vreau sa imi imaginez ce fac astfel de persoane in viata reala.

Ce satisfactie mai ai ca si jucator,atunci cand invingi un trib dusman,dar totusi stii ca nu ai nici un merit pentru realizare,si toate meritele le au scripturile.
Daca se juca pe bani si la sfarsit de lume,membrii tribului castigator luau cate 2000 RON pentru inchiderea lumii,mai ziceam sa fie motive de trisat,cu toate ca nici 2000 RON nu e mare branza,si nu totul se poate cumpara cu bani.
Jocul asta se duce de rapa pe zi ce trece.La final probabil vor ramane doar trisorii.

A se retine ca nu fac referire la cineva anume,doar vorbesc in general despre situatia ce are loc pe lumea 40 si poate si pe alte lumi.Cei ce sunt implicati se stiu ei,nu trebuie sa ii enumar.


O seara buna.
 
Scor reacție
209
Setari => Cont

Modifică numele

Aici îţi poţi modifica numele. Introdu-ţi parola şi numele dorit.

Numele nou va fi pe toate lumile schimbat şi este după modificare imediat valabil, nu mai trebuie să fie confirmat prin e-mail. Te rog să nu uiţi să foloseşti la următorul Login, noul nume.

Modificarea numelui costă 500 puncte premium.
Parola:
Numele dorit:

Dupa ce il modifici, vechiul nume poate fi folosit de catre altcineva?

Cand te cauta careva pe twstats cu vechiul nume, ii apare noul nume dar istoricul celui vechi?

Prima oara cand un jucator si-a schimbat numele pe joc a fost pe w6 si stiu ca atunci cand am dat cautare pe twstats la vechiul nume, imi aparea noul nume dar cu istoricul celui vechi. Credeam ca e vreo eroare de caut ceva si gasesc altceva dar m-au lamurit colegii.

Vreau sa stiu daca si acum e la fel.
 

DeletedUser44364

Dar de cand s-a introdus aceasta optiune, de a-ti modifica numele? Eu nu tin minte sa se fi anuntat. Tin minte, in schimb, urmatoarea afirmatie a lui rakanishu, facuta pe data de 02.08.2014:
Optiunea respectiva nu va fi introdusa la noi ( cel putin in viitorul apropiat ), s-a mai discutat asta si acum ceva timp.
Parerea mea strict ca jucator : contra.
Oare 2 luni inseamna acum viitorul indepartat? :rolleyes:
 

DeletedUser44364

Cateodata mai trebuie sa le "inghitim" si noi, chiar daca nu le dorim.
Eu inteleg ca uneori mai trebuie sa "inghitim" si lucruri care nu ne plac. Dar chiar sa inghitim ceea ce altii au scuipat, fara sa cracnim macar, mi se pare prea de tot. :(
Si mi se pare foarte urat modul in care ati introdus optiunea: pe sest, fara a da toate informatiile - sau ati mentionat undeva ca dupa 180 de zile de la schimbare, vechiul tau nume poate fi folosit de altcineva?
 

DeletedUser

De 10 minute caut unde scrie ca e obligatoriu sa ne schimbam nick-ul si nu gasesc .

@dare : pe tw vor aparea 2 nick-uri , 1 cel vechi pana la schimbare si apoi cel nou de dupa schimbare . o situatie de genul am intalnit si eu acum ceva timp pe tw . probabil cei ce se ocupa de tw ( sa nu uitam ca este un proiect independent de triburile ) pot face ceva pentru ca schimbarea sa se faca pentru tot istoricul .
legat de schimbarea de nume logic e ca atunci cand un nick devine disponibil sa poata fi luat de altcineva .
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Da, am ramas datori cu o explicatie mai detailata legata de asta :

change a spus:
You can only change your name once per 14 days. Once your name has been changed, your old name will remain unavailable for use for a period of 180 days.

For forum users, please note that changing your name in-game won't automatically change your forum account name. If you would like your forum account name to be updated too, you must submit a forum ticket. After the 180 day cool-down period, you may be forced to change your forum name if another player registers using your old name.

If you change your name to something that violates our rules you will be forced to change your name back and will not receive a refund.

Puteti schimba numele de joc doar o singura data la 14 zile.
Odata numele schimbat, numele vechi va ramane blocat ( nu poate fi folosit/luat de altcineva ) timp de 180 de zile.
Utilzatori de forum : tineti cont ca schimbarea de de nick de joc nu va schimba automat si numele de forum. Daca doriti sa fie schimbat si numele de forum trebuie sa depuneti un ticket la suport pentru asta. Dupa cele 180 de zile de blocare, veti putea fi fortati sa va schimbati numele de forum daca alt jucator se inregistreaza cu numele vostru vechi.
Daca schimbati nickul in ceva ce contravine regulilor, veti fi fortati sa vi-l schimbati inapoi si nu veti primi compensare ( cele 500pp ).
 
Sus