Moderatorii va raspund (discutii libere)

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Regulamentul de forum ramane asa cum este, nu avem ce sa imbunatatim/schimbam la el, la cel de joc e mai delicata putin problema si va dura, intentia este sa se uniformizeze, sa fie la fel pe toate serverele, cat de cat macar.
Probabil asta era raspunsul pe care il asteptai.
 

DeletedUser6843

Daca eu vreau sa imi aleg numele Rhadookoo o "merge"?sa iau nick-ul?
Daca "Stil" nu se mai joaca , o "merge"? sa iau nick-ul?
Trebuie neaparat un nick care nu a fost inregistrat niciodata?[adica sa imi iau balarie de nick(ca al meu?)] (ceea ce mi se pare logic , dar mi-ar placea sa am nick-urile de mai sus , se poate?
 

DeletedUser6843

Eu chiar am nevoie de raspunsuri , eu am 1.000 de pp (sunt cel mai tare de pe .ro )) ), imi e fix si vreau sa intru pe triburile numai sa incerc sa imi schimb nick-ul in Rhadookoo (ca asa vreau eu) , dar nu vreau nici sa le dau pe moca la INNO si vreau sa incerc pana iau nick-ul sa cer mai mult pe el sau mno sa fiu si eu smen intr-un final. Am nevoie de raspunsuri concrete si nu aberante . Daca eu nu mai ma joc 4 ani mi se "sterge" automat nick-ul dintr-o baza de date (sau cand?), probleme de sambata seara :)) as dori si raspunsuri.
 

DeletedUser

Daca eu vreau sa imi aleg numele Rhadookoo o "merge"?sa iau nick-ul?
Daca "Stil" nu se mai joaca , o "merge"? sa iau nick-ul?
Trebuie neaparat un nick care nu a fost inregistrat niciodata?[adica sa imi iau balarie de nick(ca al meu?)] (ceea ce mi se pare logic , dar mi-ar placea sa am nick-urile de mai sus , se poate?


Bună, nu îţi merge întrucât nick-ul dacă este înregistrat, rămâne înregistrat pe vecie sau cât timp va exista baza de date triburile.ro
Însă ştiu că poţi trimite email pentru a solicita şetrgerea datelor cu caracter personal, potrivit "prevederilor privind protecţia de date" de pe pagina principală..aşa cu citat:

9. Întrebări privind protecția datelor și datele de contact / informare, corectare, ștergere și blocare

Puteți primi oricând informații despre datele dvs. stocate de firma InnoGames, precum și originea și beneficiarul acestora și scopul stocării acestora. În caz că aveți întrebări privind protecția datelor sau în cazul în care doriți ca datele dvs. personale să fie corectate, blocate sau șterse, vă rugăm să trimiteți o cerere în acest sens la următoarea adresă, indicând numele de utilizator și adresa dvs. de e-mail:

InnoGames GmbH
Friesenstraße 13
20097 Hamburg

Fax: +49 40 7889335-200
privacy@innogames.com

sper să fie cu folos postarea mea şi să te ajute în vreun fel sau altul :)
O seară faină în continuare!
 

DeletedUser6843

tu nu ai o personalitate proprie, de umbli după șterpelitul alteia?

Da ma eu am o personalitate imprumutata, iar tu esti un destept de la care trebuie sa ma inspir mai mult si pana la urma cine esti tu ma ? quz0r iti dai seama :)) (un nick de pe un forum ca si mine) presupun ca ai fost tare mandru de tine dupa ce ai postat , sezi (coada)


@pufoşenix , asa mi se pare si mie normal cum ai scris si tu si multumesc de interesul acordat , faza cu "vecia" ar trebui sa fie plauzibila , dar ca acest joc sa mai "castige" ma gandesc ca poate sa "pice" oricand , gen sa se faca si putina "curatenie" ce mie nu mi s-ar parea normal , iar daca depun ticket o sa mi se raspunda ca se analizeaza sau ma trimit pe alte "cai" , eu nu stiu ce date cu / caracter personal avem in afara de id sau ma rog . Eu zic ca inseamna ceva mic "sacrificiu" sa dai 500 de pp pentru a luat alt nick "random in capul tau" si oricum nu te ajuta cu nimic dar mai stiu caz in care a fost o "mica manevra"de aia sunt curios . Dai 500 de pp sa "recuperezi un nick" sau sa il iei pe alu' altu asa ca ti se indoaie tie cred.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38023

Deschideti un poll cu tema "ce parere aveti despre echipa de administratori ai serverului romanesc?"? :)
 

DeletedUser

bună, Radu dacă mai ai puţină răbdare până mâine - poimâine la update, poţi să le dai feedback direct :))
deşi, am un sentiment aparte că se referă la altceva :p

289zv69.jpg


Dacă vrei să vezi jumate de forum prin vacanţă, faceţi sondaje din astea :))
ca să ghicesc, ar fi ceva de gen, pe motivare "holiday":
1.5. Membrilor forumului le este interzis să provoace moderatorii sau adminii în mod deliberat. Topicurile sau mesajele care au ca scop crearea de conflicte între jucători şi moderatori vor fi şterse, iar autorii vor fi pedepsiţi aspru.

6.3. Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice încercare de a deschide o discuţie pe această temă pe forum se va considera infracţiune şi va fi pedepsită cu sancţiune, iar tema va fi închisă/ştearsă.
Excepţie de la regulă este discuţia la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiune primită. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

O seară plăcută!
 

DeletedUser44123

@ pufoşenix - nu confunda libera opinie cu rautatea ostentativa. Si eu as fi curios de un astfel de poll, dar asta nu inseamna ca incalc vreo regula. Libera opinie/exprimare.
Pana la urma urmei, precum oul si gaina, azi ne indentificam.
A fost nimic la inceput, un joc cu cerc inchis. ( non profit ==> unde tu nu ai nici-un drept) Apoi ai aparut tu, eu ,x,y,z ce le-a permis dezvolarea si dezvolarea.( profit ==> unde tu ai drepturi) Fara tu ,eu ,colegu,x,y,z , nu existau multe.. Nici tu,nici eu,nici x,y,z. Dreptul la opinie nu trebuie confundat. Deci, pana la urma urmei,cine pe cine a facut?
Imi aduc aminte de o melodie a trupei BUG Mafia. Parca spunea ceva de genul : ziaristii ,in continuare preseaza depste noi... nu ne-ati facut voi, v-am facut noi pe voi...
Aplica metafora in ceea ce am zis eu mai sus.
 
Ultima editare de un moderator:

quz0r

member
Scor reacție
144
șeptare, beuși ceva cumetre? :)) Sau ți-a furat altul identitatea pe forum?

Unde-i bă Seven? Ce-ați făcut cu el?! :D
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Am operat mici modificari la regulamentul de forum ( boldat - modificarile aduse ) :

---2.7.2 În cazul în care un cont este banat definitiv direct pe motiv de încălcari grave si repetate ale regulamentelor de joc si / sau forum ( fără avertisment/puncte în prealabil ), aceeaşi măsură se va aplica tuturor conturilor controlate de către respectivul utilizator.

2.8. Este interzis a se posta copia totală sau parțială a unui mesaj privat primit pe forum, în joc, sau în orice sistem de mesagerie,care conține insulte, jigniri sau acuze nefondate aduse echipei de admini/moderatori sau la adresa oricărui membru al comunității.
 

DeletedUser38354

Am 4500 de puncte premium pe masters , este posibil sa fac trade cu cineva de pe ro?
 

DeletedUser44200

De ce pe forum atunci când scrii V B împreună (ca prescurtarea a cuvintelor vorbesc, vorbim, vorbește, etc.) apar cele două steluțe de cenzură?

Exemplu: ** ** ** (<-- sunt trei de v b acolo)
 

DeletedUser44200

Pe mine chiar mă roade chestiunea asta. Degeaba ne jucăm de-a pisica moartă peste gardul vecinului că pisica moartă este tot aici...
Mulțumesc!
 
Sus