Noua lume clasica

Doriti introducerea bonusului de noapte?

  • Da

    Voturi: 269 63,7%
  • Nu

    Voturi: 153 36,3%

  • Total votanți
    422
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12991

Se pare ca sunt 2 tabere
1 Somnorosii - cei care nu au mai jucat pe clasica si nu prea stiu mare lucru - DAR VOTEAZA
2 Insomniacii - cei care stiu despre ce este vorba si nu doresc o " alta lume noua"

EI VOR DOAR O NOUA CLASICA,ATAT

scuze pentru caps
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Si mai sunt si aia pe care nu prea ii intereseaza ( adica eu) dar isi dau cu parerea ca asa e la moda :D :rolleyes::rolleyes:
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Am votat fara bonus de noapte, datorita urmatoarelor aspecte:
1.Existenta bonusului de noapte contrar parerilor unora si altora te face sa pierzi mai multe nopti decat lipsa lui fiindca ca sa ajunga atacul la 7 sau 8 trebuie sa fi on intre orele 24-6, desigur multi ataca in weekend asa ca nu e o problema noptiile nedormite.
2. jucatori care lucreaza sunt dezavantajati, 7-8 sunt orele in care incepi munca sau esti in drum spre serviciu, nu stai sa faci split sau altceva, iar seara nu poti ataca fiindca atacurile ajung pebonus,.
3.In faza mai avansata medie-finala a jocului bonusul distruge efectiv jocul, e un iad sa ataci organizat pe lumiile cu bonus, stai 2-3 zile sa trimiti atacuri, multii jucatori devin inactivi sau renunta din cauza timpului tot mai mare petrecut pe joc, fara bonus e mult mai usor de organizat atacuri in masa atat pentru organizator cat si pentru participanti desigur pt tinta e si mai distractiv.
La inceput e mai greu insa dupa ce treci de 100 sa sate in sus si se formeaza granite clare e mult mai usor.
o varianta buna ar fi si bonus primele 4-5 luni ca un fel de protectie incepator iar dupa fara bonus de noapte ca sa se pastreze avantajele ambelor setari.

Iata o parere avizata, de jucator. Nu stiu cat de relevant este un sondaj de genul asta in care 500 de voturi vor influenta setari pentru 5-10k de jucatori dar macar se pot scoate in evidenta astfel de explicatii, nu aberatii de genul vrem sa mai dormim si noi sau am un job, ma chinui sa-l tin. Cei care ajung sa gandeasca asa sunt prea patetici ...
 

DeletedUser5970

:D:D sa-ti bagi picioarele in ea de setare si in el de clip, nu mai poti sa citesti niste pareri linistit ca incepe unu sa urle in camera :eek::eek::D

senzatiiiiiii bro


a... cu bonus, asa am fost invatat de mic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

esti patetic pentru ca ai un job ? nu toti au norocul sa mai traiasca inca pe banii parintilor si din alocatie si sa nu aiba nici o responsabilitate in viata astfel incat sa poata pierde noptile la pc . de aia a ajuns tara asta in halul in care este , pentru ca a avea un job a devenit o rusine .
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
NU, esti patetic sa-ti justifici optiunea pentru absenta bonusului cu astfel de motive : vreau sa dorm sau avem slujbe. E un joc la naiba, toata lumea sustine asta ... dar ne facem programul in functie de el ? La asta ma refer.
 

DeletedUser

nu cred ca sunt mai patetic ca tine pentru ca vad ca iti faci programul in functie de joc pe cand eu vreau sa fac jocul in functie de program . gresesc cu ceva ? trebuie sa fii un om fara nici o responsabilitate in viata ca sa ai gandirea ta . trebuie sa accepti ca nu toti stam cu mana intinsa la parinti pentru un pachet de tigari
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca esti insomniac .....nu stai tu toata noaptea ca sa faci calcule pt ca toate atacurile sa ajunga la 8 dimineata ?...cum face orice player cunoscator care joaca si pe lumi cu bonus de noapte

daca tu crezi ca sunt necunoscator in materie de joc cu si/sau fara bonus de noapte....te inseli. iar de facut calcule, nu ai tu idee cate calcule am facut in decurs a 4 ani de joc pe .ro si da, e mai nasol sa stai treaz noaptea cand e bonus din mai multe motive...ti-au fost enumerate mai sus de catre ceilalti jucatori. eu am habar despre faza fara bonusul de noapte si te asigur ca e o diferenta mare pe care multi o percep in mod gresit. dar asta e, pana nu te frigi in supa fierbinte, nu te lasi...
plus ca degeaba se mai numeste clasica din moment ce va avea bonus de noapte.

sa aveti un uichend falfait :)
 

DeletedUser

nu cred ca sunt mai patetic ca tine pentru ca vad ca iti faci programul in functie de joc pe cand eu vreau sa fac jocul in functie de program . gresesc cu ceva ? trebuie sa fii un om fara nici o responsabilitate in viata ca sa ai gandirea ta . trebuie sa accepti ca nu toti stam cu mana intinsa la parinti pentru un pachet de tigari

stai calm chevyx...nu toti gandesc la fel. unii muncesc ptr painea de pe masa, altii asteapta de la parinti.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Hai gata, evident ca nu putem sa ii multumim pe toti, nu pot exista niste setari care sa ii bucure pe toti jucatorii.
Citind un post mai sus putin ( livian52 ) ma gadesc sa incercam si varianta propusa. ( o perioada cu bonus si apoi fara ).
 

DeletedUser

Hai gata, evident ca nu putem sa ii multumim pe toti, nu pot exista niste setari care sa ii bucure pe toti jucatorii.
Citind un post mai sus putin ( livian52 ) ma gadesc sa incercam si varianta propusa. ( o perioada cu bonus si apoi fara ).

raka, ar merge si propunerile urmatoare:

1- doua lumi cu aceleasi setari mai putin bonusul de noapte...una cu si una fara
2- sa existe bonus de noapte in cursul saptamanii...adica noptile de duminica (optional), luni, marti, miercuri si joi...iar noptile de vineri si sambata sa fie fara...optional si duminica.

duminica poate fii cu bonus, pentru ca a doua zi lumea merge la lucru, deci se baga la somn mai devreme, sau sa nu existe pentru ca unora li se falfaie de prima zi din saptamana, pe care o vor petrece la munca sau alte cazuri.
 

DeletedUser3824

Cei care au jucat pe Clasica ce a decedat, au facut-o pentru ca au considerat setarile atractive. Nu au fost atitea comentarii cu tura-vura. Cei care au rezistat, au jucat, iar copii au sucombat. Celor carora nu le convin setarile clasicii sa aleaga alte lumi si meleaguri.
Si inca ceva: cu toata viteza si setarile care nu le convin unora, a fost cea mai animata lume, ca drept dovada faptul ca la inchidere, lumea era departe de a se fi terminat. Luptele erau inca in toi. Dar asta a fost.
Si eu pina am prins radacini, am fost inobilat de 2 ori. Si de fiecare data am luat-o de la capat.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
1- doua lumi cu aceleasi setari mai putin bonusul de noapte...una cu si una fara

Asta s-ar putea doar in cazul in care am si avea 2 servere separate disponibile ( momentan nu este cazul ).

2- sa existe bonus de noapte in cursul saptamanii...adica noptile de duminica (optional), luni, marti, miercuri si joi...iar noptile de vineri si sambata sa fie fara...optional si duminica.

Nu prea merge ( tehnic ), ar insemna ca, cineva sa fie on in fiecare din aceste zile sa il scoata/bage, deci nu se poate.
 

DeletedUser

Cei care au jucat pe Clasica ce a decedat, au facut-o pentru ca au considerat setarile atractive. Nu au fost atitea comentarii cu tura-vura. Cei care au rezistat, au jucat, iar copii au sucombat. Celor carora nu le convin setarile clasicii sa aleaga alte lumi si meleaguri.
Si inca ceva: cu toata viteza si setarile care nu le convin unora, a fost cea mai animata lume, ca drept dovada faptul ca la inchidere, lumea era departe de a se fi terminat. Luptele erau inca in toi. Dar asta a fost.

salut frate :) ce mai faci?
 

DeletedUser

Asta s-ar putea doar in cazul in care am si avea 2 servere separate disponibile ( momentan nu este cazul ).



Nu prea merge ( tehnic ), ar insemna ca, cineva sa fie on in fiecare din aceste zile sa il scoata/bage, deci nu se poate.

eu am venit cu niste idei, nu stiu mersul vostru de acolo de sus....am gandit precum un profan :) bietul de mine.
acum asta e...show must go on...oricum abia astept sa inceapa :)
 

DeletedUser3824

Oricum si oricite cimpuri distanta sau culoare, pentru mine vei fi acelasi filfiitor.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus