O noua provocare,ptr L.1O

  • Autor subiect DeletedUser21587
  • Data de început

DeletedUser21587

stai linistit m.s.,nu se merita.tot ce iti sugerez este sa fii pe post de observator si cam atat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21587

madpphp.png
 

DeletedUser21587

micuta sirena,este cam imposibil un razboi intre noi,sincer nu vad de ce am forma unul cand ne este mult mai usor sal evitam.
insa nu trebuie sa uitam ca..exist astazi ca si formatiune datorita lui Tracis;
rahman ra si kennianu...si pe acesta cale le multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

micuta sirena,este cam imposibil un razboi intre noi,sincer nu vad de ce am forma unul cand ne este mult mai usor sal evitam.
insa nu trebuie sa uitam ca..exist astazi ca si formatiune datorita lui Tracis;
rahman ra si kennianu...si pe acesta cale le multumesc.

imi permit eu sa-ti raspund in locul sirenei:
1. harta pusa de tine, pana la o confruntare directa, este o simpla pata de culoare ce poate reprezenta un tablou oarecare.
2. orice trib, egal cat de mare sau de mic, se dezvolta cel mai bine in situatii de razboi. atunci se capata experienta, se incheaga tribul si se formeaza jucatorii. pacea, prea multa liniste, mega aliantele/familiile, zecile de aliante duc spre ruina tribului prin blocarea capacitatilor de extindere, prin renuntarea jucatorilor sau prin transformarea unora in lenesi/necrofagi deoarece nu mai au iesire la nicio granita
3. emfaza cu care publicati harta aia poate fi primul semn de declin al megatribului/aliantei/familiei voastre. noi, zargul, dupa cum poti vedea si tu, nu am publicat harti, statistici, clasamente, etc. au facut-o altii pentru noi. mesajul este ca ne place sa jucam, jucam ordonat, nu pierdem vremea cu discutii si polemici inutile pe forum, nu facem declaratii fulminante (exceptie sirena, cand chiar nu mai poate, dar e scuzabil :)). crestem incet si sigur, fara sa ne propunem sa dominam lumea 10, asa cum pare sa reiasa din harta pe care o tot expui
4. daca se intreaba careva care este tactica noastra: in orice directie si nu lasam puncte rosii in urma. daca tine careva la declaratiile formale de razboi, putem satisface si aceasta dorinta
5. nu avem nicio intentie sa evitam niciun razboi, deci, daca va fi sa fie razboi, cu oricine, atunci :Cel mai bun sa castige!
 

DeletedUser

=Master HaDeS=!
cred ca te complici mai mult decat trebuie
pune-i la dusmani si mai vedeti voi dupa aia ce mai faceti
mai beti o bere ,va mai rupeti niste topoare in freza
va descurcati voi, ca sunteti baieti mari


oricum
eu m-as abtine de la un asemenea razboi
sunt buni baietii:D
 

DeletedUser

toipcul acesta se intituleaza: o noua provocare l 10.
ce a scris sirena se incadreaza perfect in topic, master hades, la fel. a lansat o provocare, inclusiv la adresa immortals, egal cat de realista este sau nu.
e o discutie libera despre provocari si cred ca nimeni nu este ferit de provocari si comentarii. de ce sa nu vorbim despre immo? sunteti atat de sus, mari si tari incat trebuie sa ne inghitim si gandurile, nu doar cuvintele la adresa voastra? atat timp cat ne incadram in totpic si folosim si un limbaj decent, nu cred ca e cazul sa ne tratezi de la inaltimea Mariei Tale, ca pe niste muritori de rand sau ca pe ruda saraca. daca analizezi, vei vedea ca, in afara de sirena si ceva posturi de-ale lui osanda, nu prea ne implicam in discutii pe forumul extern dar, cand suntem "provocati", o facem.
si, ca sa nu existe dubii, lansez o provocare: veniti peste noi. tribul zarg va asteapta cu bratele deschise, si pe voi si pe cei de peste 15 continente.



ti-a tremurat putin mana pe mouse cand ai dat click pe "Submit Reply" :p
 

DeletedUser

oricum
eu m-as abtine de la un asemenea razboi
sunt buni baietii:D

Aici iti dau dreptate, Zargosz face treaba buna cu ei. Poti sa-l pedepsesti pe fratele sau varu sau ce-o fi =Master Hades= pentru tine ca doar sunteti din aceeasi familie :D. Zi sa stea mai calm nu de alta dar voi nu va descurcati nici cu mine singur daramite cu un trib intreg.
@rakeru tie cum ti se misca mouse-ul cand vezi sabiutele in dreapta sus? Macar taci!;)
 

DeletedUser

Eu cand vad sabiutele plec la bere, tu cum faci? As prefera sa nu-mi dai reply la mesaje care nu-ti sunt adresate, nu ma intereseaza mai deloc parerea ta ca jucator. Sper sa ne intalnim candva pe harta, e mai simplu sa demonstram acolo ce poate fiecare ;)
 

DeletedUser

ai grija
xbrandy nu-i un simplu jucator
e superman
singura lui problema este ca merge in 3 bujii si nu-si poate lua zborul de acolo
deci tot acolo va ramane
xbrandy, cand ai zidurile ridicate sa-mi spui sa mai pun pe fundul tau niste sate cu atac
sa mai cresti la inamici invinsi
poate ajungi si tu pe primul loc
cine stie:)))
 

DeletedUser21587

ce va face sa credeti ca »WRATH-ul din acest moment ..este de datoria mea sa incerc sa inving imposibilul,nu? Totul depinde de timpul pe care il voi acorda acestui joc si nu de potentialele infrangeri pe care le pot suferi,oare?
Mai nou primesc reclamatii si mici injurii la adresa mea..cum pot recruta un numar atat de mare,de ce nu incerc sa ma axez pe un numar mai mic de jucatori? ma tot caracterizati..fara macar sa ma cunoasteti.Cum pot fi alaturi de acesti oameni? si voi nu?
Sa nu uitati ce jucam,triburile este un joc bazat pe comunicare si intelegere cu cat suntem mai multi cu atat prinde jocul mai mult farmec si interes pentru el din partea tuturor.Nu am sa admit niciodata sa formez un trib rupt de realitate,care sa functioneze numai in interes propriu sa adune puncte sa urce in topuri,unde sa triumfe lacomia si orgoliul,haideti sa acceptam realitate ca numai impreuna putem reusi.
Nu vreau sa provoc pe nimeni insa vreau sa mentionez ca imi voi apara membrii intotdeauna!
Nu uitati nu jucam aici o Runda speed! unde triburile sunt limitate la un numar redus..
Avem optiunea unui inceput nou,membrii doborati intotdeauna vor reveni din nou intre noi,vom incerca sai ajutam precum si ei neam ajutat la randul nostru!
Intrebarea este cand ne vezi dobora? si cum?
Astept..numai cu ajutorul vostru voi invata sami elimin slabiciunile ;)


Prescurtare: »WRATH
Număr de membri: 196
Prescurtare: .WRATH
Număr de membri: 171
Prescurtare: WRATH.
Număr de membri: 178
si mai nou
Prescurtare: *WRATH
Număr de membri: 53
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7039

Se stie ca marginea hartii este cel mai sigur spate pe care il poate avea un trib.. Asta imi place la voi, Wrath, pozitionarea..

Succes in drumul spre centrul hartii!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21587

dap, tribul »WRATH-ul sa format spre finele lunii februarie,putin cam tarziu..deja nimeni nu ne dadea o sansa,pozitia noastra este una buna intradevar si ptr noi si ptr familia din care facem parte,avem spatele asigurat..si la randul nostru asiguram spatele celor din SMIR si G.W.,strategia este gandita acum sa vedem rezultatele sunt pe masura asteptarilor.
Pe viitor speram ca IMMO va colabora cu fam.noastra de triburi,pozitia voastra..este destul de importanta,putem stopa accesul triburilor care vin in forta din centrul hartii..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Side 1:
Tribes: ZARG
Players:

Side 2:
Tribes: RAI SMIR G.W. WRATH.
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,576
Tabăra 2: 11,470
Diferență: 8,894

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 52
Tabăra 2: 2
Diferență: 50

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 14,105,510
Tabăra 2: 62,756,510
Diferență: 48,651,000

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 434,665
Tabăra 2: 9,588
Diferență: 425,077

image.php
 

DeletedUser

Stimati playeri , ce se intampla cu jocul asta ? Chiar nu se mai poate juca onorabil pe nici o lume ?Chiar nu mai sunt si omeni de onoare ,care sa fie capabili sa poarte un razboi cu demnitate ?Imi aduc aminte cum chiar si pe L 3 (pe care personal o consider cea mai "perversa " dintre lumi ) razboaiele de duceau cu onoare si adversarii se respectau.
Dragilor ,respectati-va adversarii daca vreti ca jocul asta sa fie mai frumos ...altfel o sa ramaneti doar voi ,gunoaiele ,sa jucati Triburile ,caci oamenii de calitate vor renunta la acest joc .

Ieri am aflat ca minunatul RAI avea trecut ZARG-ul la dusmani .De ce nu ati avut demnitatea de a ne informa si pe noi de inceperea acestui razboi "stimabililor" ?
Astazi am mai aflat ceva ... am sa redau mai jos o mica conversatie dintre doi jucatori :



rahman ra în data de 29.06. la ora 21:05
sa imi raspunzi *** esty online ....vreau s ate avertizez de ceva si *** ma poti ajuta....:D

damper astăzi la ora 11:06
sunt, te ascult.

rahman ra astăzi la ora 11:07
unul dim membri mey vrea sa te atace si eu i-am propus sa nu te atace dar in schimb s ane furnizezi informaty din zarg si apoi vei veni al noi in trib ce zici?:D

damper astăzi la ora 11:09
uhm, cine vrea sa ma atace? si doar pt atat sa va dau informatii?

Marite rahman ra....esti de tot - - - - tul !
Chiar va este asa de frica de ZARG incat trebuie sa recurgeti la astfel de tertipuri care nu fac decat sa provoace o mare scarba?
Suntem o atat de mare amenintare pt voi ? Suntem o mana de jucatori care detinem cam 60-70% dintr-un continent ...voi sunteti o mareata familie de triburi cu membrii de 10 ori mai multi si care "stapaniti "15 continente (dupa cum v-ati laudat voi )...chiar nu ne puteti invinge luptand cinstit?
rahman ra ...nu mai incerca mizerii de genul asta caci nu vei reusi decat sa te faci de tot rasul. In ZARG suntem doar 70 de oameni si am ajuns sa ne cunoastem destul de bine incat sa iti garantez ca suntem oameni de o mare moralitate si nu vei reusi sa gasesti printre noi un astfel de tradator.
Nu sunteti decat un gigant pe picioare de lut si va ve-ti prabusi sub propria greutate si va promit in numele tuturor membrilor ZARG ca vom face tot ce putem ca sa va ajutam sa va prabusiti cat mai repede .
Jucati cu onoare sau iesiti dracului de pe Triburile si lasati-ne sa ne vedem de jocul nostru. Triburile este un joc pt oameni cu caractere frumoase ,nu pentru "gunoaie".

Rog cititorii forumului si moderatorii sa imi scuze "iesirile",dar indignarea m-a determinat sa scriu astfel.

Cu stima !
 

DeletedUser

Catalin, aici tin sa te contrazic: dintotdeauna, spionajul a fost o arma. Ultimul razboi in care am auzit de comportament de gentleman in conditii deosebite, a fost Primul Razboi Mondial. Va provoc sa aflati singuri la ce ma refer. De atunci, spionajul a devenit o arta. In triburile.ro nu esti trib mare, daca nu esti spionat. Treci peste indignarea ta si adu-ti aminte discutiile noastre de acum ceva vreme despre acest subiect.
Ca sa sintetizez: incercati sa ne spionati dragilor. Veti reusi, nu veti reusi, este irelevant. Ce este important este ca noi nu avem spioni in RAI, indiferent ce credeti voi. Nu este un trib atat de important incat sa merite efortul sa infiltram un spion acolo si sa-l mai si controlam. Daca mai da dovada vreunul de simpatie deosebita si ne trimite cate o informatie, este alta poveste. Dar nu o cautam in mod special. Nu exista nimic din ce ati putea face care sa merite sa va spionam. Lucrurile sunt clare: e suficient un singur spionaj pe un singur sat de la noi ca sa va asigurati de drum drept spre marginea hartii. Sunt destui care pot confirma asta.
Stimate rahman ra, presupunand ca gasesti prin zarg vreun idiot care sa-ti dea sitter, sperand ca noi dormim, ia-ti gandul. Suntem o adunatura de scelerati care sunt prezenti pe forum la ore imposibile. Ca sa nu mai existe niciun dubiu: chiar nu suntem cu toate acasa.
Cu asta, sper ca orice comentariu zarg se va opri si nu vom raspunde la pseudo-provocari. Chiar avem de purtat un razboi si nu avem timp de meschinarii.

Dragi membri RAI, cel mai bun sa castige!
 

DeletedUser

Imi aduc ceva aminte din Lumea 3....Leon vs. LR...

Indraznesti tu sa vorbesti de LR??? cine ai fost in LR?? ce ai facut pt LR???
Man, in locul tau nu as comenta, u nu ai intrat in LR decat la sfarsit, cand marii jucatorii au dat delete la cont si tradatorii au fugit in BURN!!!!
Si ca sa stiti, "MAREA VOASTRA FAMILIE" este doar o MARE FERMA!!! Daca sunteti atat de mari si de buni de ce recurgeti la asemenea injosiri??? Ghici cine era siter la damper cand i-au fost date msj!!!! Asa ca ...
 
Sus