Pastila albastra

  • Autor subiect DeletedUser1079
  • Data de început

DeletedUser1079

stau sa ma intreb daca nu aveti cont dublu balieca si cu slim ... dar, neh, nu va fac eu ticket acum :)))) Sunteti mult prea meseriasi. Aveti amandoi cate o invitatie cand facem o iesire cu Avalonul. Daca ne onorati cu prezenta am fi mai mult decat incantati.

Voi fi acolo!
 

DeletedUser

Bal mascat !

....... soapte, senzatii , dans , Bal Mascat ....Login... ai pasit pe podeaua salii de dans . Alegi partenerii ....masti si mascute ..soapte , senzatii, dans. In special dans. e tirziu , virtejul marelui bal mascat te-a prins esti aici. e miezul noptii , scoatem mastile sau doar le schimbam Logout Leia de Alderaan , Login Alia Atreides aceiasi podea ...alte masti. o unduire, o miscare , un flux ... acelasi dans alti parteneri. Logout
 

DeletedUser

Pierdut mascuta!

Si fiindca am piedut mastile azi , mi-au fost confiscate la intrarea in sala de dans ...:D ,nu ma cautati , nu sunt acolo sau mai corect spus ...nu mai sunt acolo . Nu cu acele masti ci .....cu una nou nouta.
 

DeletedUser


Este super pt ca si slim a acceptat si daca am noroc va mai fi un invitat surpriza atunci. Aceasta intrunire va avea loc cred weekendul viitor, vineri sau sambata. Vorbesc cu ai nostri sa vedem ce si cum si te anunt pe private.:)
 

DeletedUser1079

:)
Si cum cateva ore de amor te pun pe picioare mai ceva ca o supa fierbinte ma insanatosesc instantaneu. Ma indrept spre un restaurant cu specific romanesc pentru a-mi incarca bateriile. Servesc o shaorma si ma simt ca nou. In drum spre casa ma intalnesc cu o fosta colega de scoala: Nikolle!
- Ce mai faci, Balieca?
- Bine ! mint eu.
- Am auzit ca ti-ai luat-o! zice vampa zambind parsiv.
Un beculet mi se aprinde: nu stie nimeni intamplarea inafara de cei implicati. Deci...
- Credeai ca o sa permit sa te destrabalezi cu toate fufele? Sti ca esti doar al meu! Te quiero, mi amor!
- Deci tu ai pus golanii pe mine! Puteam sa fac o prostie si sa provoc la duel pe sotul inselat! Te-am scos de la inima!
Nikolle se prabuseste la pamant in lacrimi. Nu intelege cum dragostea ei poate face rau. Eu sunt ca Enrique Iglesias care se intreba intr-o melodie de ce ii place s-o vada plangand. Fiind mai destept ca Enrique si ta-su la un loc stiu si raspunsul. Pentru ca sunt macho si o femeie care-ti plange la picioare este un pretext ca mai apoi sa-ti arati partea sensibila consoland-o. Sunt sau nu adevarat, cabron?
 

DeletedUser1079

:)
Pentru urmatorul episod astept propuneri pentru postul de viitoare sotie!:D :D
 

DeletedUser1195

:) varsta declarata nu e obligatoriu a fi si varsta reala.Urmareste-i posturile.Ti se par ale unei fetite de 15 ani? :)
 

DeletedUser1978

sau macar a unei fetitze...indiferent de varsta? :))
acum nu stiu nici eu mai balieca
dar daca tot e vb de triburilos
si te aveai asa de bine cu bunicu Valiusha--poate gasesti tu vreo lady pe acolo pe la el prin trib--una mai bataioasa asa(sau focoasa, acum cum vrei sa interpretezi :))--de pe acolo votul meu s-ar duce pt Almaxa
 

DeletedUser

:)
Si cum cateva ore de amor te pun pe picioare mai ceva ca o supa fierbinte ma insanatosesc instantaneu. Ma indrept spre un restaurant cu specific romanesc pentru a-mi incarca bateriile. Servesc o shaorma si ma simt ca nou. In drum spre casa ma intalnesc cu o fosta colega de scoala: Nikolle!
- Ce mai faci, Balieca?
- Bine ! mint eu.
- Am auzit ca ti-ai luat-o! zice vampa zambind parsiv.
Un beculet mi se aprinde: nu stie nimeni intamplarea inafara de cei implicati. Deci...
- Credeai ca o sa permit sa te destrabalezi cu toate fufele? Sti ca esti doar al meu! Te quiero, mi amor!
- Deci tu ai pus golanii pe mine! Puteam sa fac o prostie si sa provoc la duel pe sotul inselat! Te-am scos de la inima!
Nikolle se prabuseste la pamant in lacrimi. Nu intelege cum dragostea ei poate face rau. Eu sunt ca Enrique Iglesias care se intreba intr-o melodie de ce ii place s-o vada plangand. Fiind mai destept ca Enrique si ta-su la un loc stiu si raspunsul. Pentru ca sunt macho si o femeie care-ti plange la picioare este un pretext ca mai apoi sa-ti arati partea sensibila consoland-o. Sunt sau nu adevarat, cabron?

da... ce pot sa spun... dragut :) numai ca mi-ai folosit numele fara acordul meu ;) bafta in continuare la inventii
 

DeletedUser1079

Almaxa? Hmm! Periculoasa nevasta imi propui! Imi va lua ceva timp s-o imblanzesc!:)
 

DeletedUser

La talentul tau...

nu cred ca va rezista prea mult. Si chiar dak rezista, se spune ca ceea ce merita cucerit, trebuie sa lupti pt a avea...
 

DeletedUser

Balieca, de ce nu zici lumii ce tata denaturat esti?? 23 de copii, lasati doar in grija mamei??
Astept replica! :) (cam de mult timp)
 

DeletedUser1079

Ultimul episod

Zbuciumata viata mai am! Fara tel, fara idealuri, fara speranta. Sunt la o mare rascruce. Inainte- doar eu si chitara, la stanga- un Balieca responsabil si la casa lui, la dreapta- tot eu, dar unul cu apucaturi razboinice. Flegmez in palma si trosc! Carata coborata cu putere lanseaza stropi preponderent spre stanga. " Doua din trei"incerc eu. O noua cantitate de saliva si acelasi rezultat. As fi incercat trei din cinci dar nu vroiam sa devin penibil. Asa ca o iau la stanga. Convins ca prima ivita in cale va fi si cea alaturi de care voi imbatrani mergeam hotarat pe drumul de tara.
Ca un facut ma intalnesc cu Alina! Frate e groasa. Mie ca o sora. Dar asta poate fi un atu. Avem atatea in comun. Frumoasa e. Pervers sunt. Soarta!

Douazeci si trei de copii mai tarziu suntem tot impreuna si cu acelasi libido.
E bine in Triburilos, cabron!
 

DeletedUser

In sfarsit...

Dragul meu prieten, mult te-ai lasat asteptat...Si cred ca daca nu te interpela Alina, frumoasa ta consoarta de acuma, mult timp ne lasai in asteptare. multumim mult Alina...:p

De acuma, dragul meu trubadur zurliu, nu ne mai face sa asteptam atat....Hai, pune mana pe condei... Bafta!!
 

DeletedUser1079

Soarele sangeriu a apus de ceva vreme si a lasat doar o urma rosiatica la orizont. Stelele si-au luat lucul pe bolta si asteapta sa sfatuiasca drumetii si calatorii in privinta caii de urmat. Am aprins focul de ceva vreme si ma uit hipnotizat la jocul flacarilor. Povesti uimitoare imi spun spiritele noptii. Calul meu lasat liber fornaie adulmecand intunericul care se lasa incet pentru a ma atentiona de eventualele pericole. Nu mai sunt pericole. Razboiul cel mare s-a sfarsit, talharii sunt prezenti doar in cantecele barzilor, oamenii au devenit ca inainte: ospitalieri. Strang la piept desaga cu viitorul meu. " Pentru credinta cu care a slujit... pentru faptele de vitejie de pe campurile de bataie.... Balieca este recompensat..... toata insula sa o stapaneasca sanatos, cu tot ce se afla pe ea.... " Un petec de hartie reprezinta viitorul meu. Eu care nu am avut decat un cal si katana voi avea o insula.
Vantul leagana vapaile de foc ca intr-un dans magic. Caldura ma invaluie si stelele ma vegheaza. Nici un sunet nu tulbura vraja. Mi-e frica de ce va urma. Voi fi drept? Voi fi capabil? Una e sa ai grija doar de camarazii care oricum s-ar descurca si singuri si alta sa ai grija de cateva mii de supusi. Adorm cu gandul la insula mea si la ziua de maine.
 

DeletedUser1079

Aerul marii imi biciuie fata. Calatoresc intr-o jonca chinezeasca, dar nu sunt impresionat. Drakkarele mele erau incontestabil mai bune. Iata ce ironica poate fi soarta: un viking stapan pe o insula japoneza. Multi sunt curiosi, sunt convins, dar povestea vietii mele mai poate astepta. Acum incerc sa uit de tot. Sunt pe mare. O legatura greu de explicat ma leaga de mare. Valurile arunca stropi: marea ma mangaie bucuroasa ca ma are alaturi. Un batran pescar ma intreaba intr-o doara:
- Stiti povestea stelelor de mare?
- Nu! Raspund usor deranjat, dar hotarat sa ascult.
- Intr-o noapte , se spune din batrani, marea, suparata, a aruncat pe tarm mii de stele de mare. Un tanar trece dimineata pe plaja si vede un om garbovit de ani cum arunca stelele de mare una cate una inapoi in valuri. Tanarul nedumerit il intreaba de ce face asta, pentru ca oricum nu poate salva toate stelele de mare, sunt cu miile. La care batranul mai arunca una si zice: fac asta pentru ca pentru ea a contat.
Luminate domn, vei avea putere cum nici nu banuiesti. aduti aminte de povestea unui biet pescar si fi intelept. Orice fapta buna, chiar daca pare neinsamnata, conteaza pentru cineva.
Marea ma mangaie in continuare. Vorbele batranului pescar m-au pus pe gand. Voi incerca sa tin cont de vorbele astea intelepte.
 

DeletedUser1079

Talazurile marii se spargeau in mii de picaturi de tarmurile stancoase. Jonca se clatina usor leganata de apele linistite ale golfuletului in care ancorase. Soarele nu se zarea printre norii cenusii si o ceata ciudata invaluia insula de parca ar fi vrut s-o ascunda de privirile mele. Patru samurai ma asteptau intr-o incremenire de piatra. Odata cu primul pas pe uscat m-am simtit desprins din mediul meu si parca paseam in strachini. "O sa-mi fie dor de tine, mare involburata! vei fi langa mine , dar ,totusi, mult prea departe!'
Calcand mai apasat ma apropi de cei patru. Acestia ingenunchiara si aproape atingand pamantul cu fruntea m-au salutat.
- Bine ati venit, Balieca-san! Sper ca ati calatorit bine!indrazni cel mai invarsta. Am raspuns printr-o inclinare a capului.
- Permiteti sa va arat drumul spre casa! continua acelasi samurai batran si stafidit
Cu pasi atent masurati calcam pe poteca ingusta in drum spre ceea ce avea sa fie casa mea pentru cine stie cat timp. Padure in stanga si in dreapta. Deasa si intunecoasa. Colti de stanca strapungeau pamantul din loc in loc. "Am o insula saraca". Dupa cateva zeci de minute ajungem "acasa".
Casa tipic japoneza. Din lemn, acoperita cu sindrila si paie. Panouri shoji compartimentau inteligent spatiul. Si gradina. Dumnezeule ce gradina! Mi-era teama sa calc potecile atent greblate. Arbusti ornamentali se incadrau in peisaj de parca acolo le era locul. Un firicel de apa se varsa printr-o cascada miniaturala intr-un mic lac. Ma asez pe o piatra si imi incarc spiritul cu energie pozitiva pe care gradina o degaja din belsug. Samuraii parca nici nu respirau de teama sa nu deranjeze noul Daimyo. Dupa cateva clipe ce au parut ani ma ridic parca mai fericit si trec peste politetea excesiva, zic eu, a slujitorilor pentru a face binemeritata si necesara baie.
 
Sus