(Pokemonii) Gentle vs Green

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
mah ce gura fac astia ce pierd......Aloo ,gara !? ...ati pierdut,gata,v-ati dat stergere,stop,adio,RIP.
te-ai trezit strecuratoare? zic strecuratoare ca te-ai strecurat si tu ca sa inchizi lumea aici.

dl. Carmen Stamatescu
astăzi la ora 15:05
Toți cred că ați văzut, au apărut deja barbarele din green, dominanța noastră a ajuns la 72%, problema este că noi nu vom crește dominanța dacă înnobilăm barbare. Dominanța este alcătuită doar din sate active ( sate cu un proprietar ).

dominanța
Pentru a demonstra puterea absolută, un trib trebuie să dețină cel puțin 85% din satele active (cu proprietar) de pe această lume. Mai este cunoscut drept procent de dominanță.


De astăzi voi interzice innobilarea barbarelor de orice fel de punctaj. Voi trece cu vederea cei care aveți deja nobili pe barbare.
Prima dată vreau să luăm satele rămase active apoi voi da drumul la barbare.


pe scurt, interzic înnobilarea barbarelor

Alin,

Nu ai aflat ca daca innobilezi barbarele atunci dominanta creste? Pentru ca va creste numarul de sate active pe care voi le detineti.
Hai sa mai invatam si noi jocul asta un pic :oops::oops:

Cu drag,
alex02dsa
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Nu ai aflat ca daca innobilezi barbarele atunci dominanta creste?
Hai sa mai invatam si noi jocul asta un pic :oops::oops:

Cu drag,
alex02dsa

ahahahahahaha pe bune ma Aline le-ai interzis înnobilarea barbarelor =))))))))
TE-A ZAPACIT DE TOT lumea asta, o fi vina Anushei
 

maram

Game Suport
Scor reacție
17
te-ai trezit strecuratoare? zic strecuratoare ca te-ai strecurat si tu ca sa inchizi lumea aici.



Nu ai aflat ca daca innobilezi barbarele atunci dominanta creste? Pentru ca va creste numarul de sate active pe care voi le detineti.
Hai sa mai invatam si noi jocul asta un pic :oops::oops:

Cu drag,
alex02dsa
iul 15
15:06 dl. Carmen Stamatescu a modificat anunţul intern.


Înnobilare barbare strict interzisă!
~~~~~~~~`

cata rautate mai. acum tre' sa mai dea omul 2-3 circulare si 5 fwd de lamurire:))
si cand te gandesti ca apucase sa modifice si regulamentul... pffff
 

DeletedUser41586

mah ce gura fac astia ce pierd......Aloo ,gara !? ...ati pierdut,gata,v-ati dat stergere,stop,adio,RIP.

s-a trezit si asta sa vorbeasca
72 Vndhl Gentle 537.049 54 9945

iul 15
15:06 dl. Carmen Stamatescu a modificat anunţul intern.


Înnobilare barbare strict interzisă!
~~~~~~~~`

cata rautate mai. acum tre' sa mai dea omul 2-3 circulare si 5 fwd de lamurire:))
si cand te gandesti ca apucase sa modifice si regulamentul... pffff

Nu ai prea inteles ideea, nu are nimeni voie sa innobileze barbare pana nu ajunge pokemonul number one locul 1 :)
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Poti trece pe langa daca esti plictisit. Ati luat-o pe blana si o sa mai luati si pe alte lumi. Spor la joc verzilor
Am luat-o de la noi nu de la voi. Voi nu stiti nici jocul, regulile samd, probabil si de aia ati dat backstab, ca nu stiati ca nu asa se procedeaza.
Hai la razboi vitejii mei, hai cu organizatul pe barbare, da-ti lui stamatescu situatia nobililor!
In plus noi am iesit de pe joc cand am vrut noi nu cand ati vrut voi si asta dupa ce v-am aratat putin cum se joaca.:eek:

Tu esti probabil vreun obosit care n-a facut nimic pe lumea asta si e si el o strecuratoare: zero, bara, puncte, puncte, dar altfel tare viteaz.
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Am luat-o de la noi nu de la voi. Voi nu stiti nici jocul, regulile samd, probabil si de aia ati dat backstab.


Aloooo,domnisoara alexutza.....tu vorbesti de backstab ? Eu nu tin minte sa fi pupat moastele verzi cum ai pupat tu steagurile zig la inceput de lume,dar mna....se uita unele faze :) .

s-a trezit si asta sa vorbeasca
72 Vndhl Gentle 537.049 54 9945

Mersi baieti si fete ca v-ati sters,raman totusi cu chestia asta:
Inamici învinşi
Ca apărător
Loc Nume Trib Înfrângere
1 Vndhl
93928_thumb
Gentle 45,31 Mil.


Aah da : ODD in razboi :
6 Vndhl Gentle Duşmani învinşi ca apărător 39.480.348 (is cam primu din trib ) ;)


Statistici Triburile: ro53
Jucator:SiCkOsS
eror 404:
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Aloooo,domnisoara alexutza.....tu vorbesti de backstab ? Eu nu tin minte sa fi pupat moastele verzi cum ai pupat tu steagurile zig la inceput de lume,dar mna....se uita unele faze :) .



Mersi baieti si fete ca v-ati sters,raman totusi cu chestia asta:
Inamici învinşi
Ca apărător
Loc Nume Trib Înfrângere
1 Vndhl
93928_thumb
Gentle 45,31 Mil.


Aah da : ODD in razboi :
6 Vndhl Gentle Duşmani învinşi ca apărător 39.480.348 (is cam primu din trib ) ;)


Statistici Triburile: ro53
Jucator:SiCkOsS
eror 404:
Cred si eu, dupa ce s-au sters zeuss, vimana, maram si altii :))) ce sa-ti povestesc, mare jucator esti :))))

Btw, vezi ca mai esti in top la ceva...
4f43211611fb0747fd6fe0a284b9d111.png

... la sate pierdute :))) Vezi ca ai ajuns pe la nivelul lui KicK, sa te lauzi cu inamicii invinsi ca aparator, dar cu trupele altora :)
 
Ultima editare:

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
mai aveti de plans pe aici? Lasati vrajeala cu tradarea sau backstab-ul...ca ati meritat din plin totul. De buni ce sunteti toti au fost contra voastra, si tineti minte ca pe alte lumi la fel o sa aveti parte de surprize. Tot accentuati ca ati fost tradati de aliati..dar tribul green ce a facut pe L42? Fiind locul 4, ati facut alianta pe intuneric cu SH ca sa aveti si voi o sansa,iar pe Zei ia-ti tradat fiind cu voi din prima zi, cum se numeste?
Sau credeti ca oamenii is prosti si nu tin minte de vrajeala facuta de voi pe alte lumi)))
P.s. sunteti slabi pentru a castiga o lume cinstit

Anonimus, tie iti place de obicei sa fii in plus in discutii? Sau esti doar paralel cu tot ce se intampla?

Hai ca facem si un istoric al lumii 42, desi suntem pe 53, excluzand detaliile.

Unu la mana, noi cu zeii nu am fost aliati din prima zi, nu mai manca de unde nu trebuie. Noi am jucat o perioada destul de mare din lumea 42 fara aliati pentru ca, surpriza, marea majoritatea nici nu am intrat sa jucam propriu-zis, ci doar la fun. Abia dupa 3-4 luni cand am luat lucrurile mai in serios ne-am aliat cu SH, avandu-l pe mazare atunci la conducere, urmand sa mergem direct Nord + Est (unde era Takezo) vs Vest (in principiu zeii, desi la momentul respectiv mai era un Woc, Bk etc...).
Din anumite circumstante, cum ai spus tu de cumparat conturi ca stricam afacerile lui alde Luche si probabil Ralf si datorita ironiilor si arogantelor lui mazare, de comun acord ne-am dat 48h unii altora si ne-am declarat razboi dupa.

Nu stiu daca a durat alianta o luna, noi in primele 5 luni de joc nu am avut nicio relatie diplomatica cu Zeii. Dupa ce a picat alianta cu SH, a fost o perioada de vreo 2 saptamani in care noi ne bateam cu toata lumea, pana a venit Rmami (conducatorul din Zei la momentul respectiv) la noi cu propunerea de alianta si sa mergem Est vs Vest.

Dupa 3-4 luni de razboi adevarat cu SH, cred ca printre cele mai grele de cand am jucat triburile, cu organizate la 3-4 zile... SH a venit la noi cu propunerea de alianta Green + Zeii + SH si sa inchidem impreuna. Noi nu am discutat nimic cu SH fara reprezentati din conducerea zeilor, desi, intr-adevar, oferta era ca noi sa tradam Zeii.

Dupa 3-4 luni in care chiar a fost rupere pe partea SH - Green, nu joc de glezne ce a fost aici pe 53, noi eram pe +300 sate in razboi, logic ca oboseala de ambele tabere isi spusese cuvantul, Zeii au fost mai mult decat bucurosi sa auda de propunerea SH-ului, mai ales ca ei pierdeau cu zecile de sate pe organizat. Si tu, ca fost jucator Takezo, ar trebui stii cel mai bine ca Takezo avea organizatul si contul cumparat din Zei... astea fiind confirmarile jucatorilor respectivi. Manariile lui Luche cu "uite academia, nu e academie", mi se pare si penibil sa aperi un astfel de trib care a incercat doar jocuri de culise.

Sincer nici nu-mi pasa de motivele SH-ului pentru a rupe alianta cu Takezo, desi stiu foarte bine cum ii ameninta Luche ca nu vor mai face fuziune la final, cum se baga peste internele lor, le dicta diplomatiile... nu ma mira deloc faptul ca au vrut sa intoarca armele.
Din punctul de vedere Green + Zeii a fost binevenita propunerea SH-ului, stiu foarte bine ca Rmami a facut prostia sa anunte alianta premeditat de bucurie.

Cand Zeii s-au vazut cu sacii in caruta de partea noastra, fiind in alianta castigatoare si ca au vazut ca au posibilitatea de alianta cu Takezo (cele 2 triburi fiind locul 1 si 2) au inceput cu arogantele, innobilari de sate intre noi... noi am avut "handicap" un continent intreg pe care il dominam, doar pt ca am lasat Zeii sa ia barbare. Datorita neintelegerilor, noua conducere Zei (Rmami, cu care s-au purtat toate discutiile, disparuse) ne-a declarat 5 zile de PNA, dupa care razboi, razboi ce a avut vreo 3-4000 sate pe plus de partea aliantei Zeii - Takezo.

Ca rezumat la tot ce am scris mai sus si sa iti arat ca te dai interesant, desi ai fost un anonim pe lumea 42, la fel cum esti si aici:

1. Green a avut initial alianta cu SH, apoi razboi;
2. Green nu a avut nicio relatie diplomatica cu Zeii decat dupa vreo 5 luni de joc;
3. Impreuna cu Zeii s-a luat decizia aliantei cu SH, facandu-se alianta Zeii - Green - SH, Zeii fiind mai mult decat bucurosi de primirea SH-ului in alianta ca ei pierdeau zeci de sate/organizat;
4. Zeii, dupa ce erau in alianta castigatoare si cu 3-4000 sate pe plus daca schimbau tabara, au inceput arogante si incalcari de rezervari si regulamente comun decise;
5. Zeii au declarat un PNA de 5 zile catre Green, dupa care razboi. PNA de care nu au fost in stare sa se tina, ei incepand sa lanseze atacuri dupa 3 zile cu premisa ca atacurile faceau 2 zile si nu incalcau niciun PNA :))))
6. E penibil sa aperi Takezo, dupa ce Luche (intemeietorul) ii ameninta pe cei din SH ca sunt inutili si se poate bate singur cu toata harta si se baga peste rezervarile si internele lor :)))

Chiar nu vad paralela intre razboiul green - zeii, anuntat din timp de catre a doua parte si backstab-ul de noapte din razboiul green - gentle, plecat de la o alianta stabilita cu 2-3 luni inainte startul lumii, FARA NICIUN MOTIV PLAUZIBIL.

De fapt, daca ma gandesc acum mai bine, Gentle a invatat din greseala Zeilor. Zeii au declarat PNA 5 zile si au atacat dupa 3... Gentle nu s-a mai complicat cu PNA-uri si a dat direct backstab, fara nicio avertizare si cu granita pregatita.

Degeaba comenteaza cei ce au fost 0 in razboiul de pe lumea 53, mai ales cand acum nici o luna ne laudau pe chat ca le-am dovedit ca suntem uniti si mai au mult de lucru sa ajunga la nivelul nostru (nu stiu daca mai au colegii citatele).

La modul cel mai teoretic, razboiul a plecat din motivul ca noi nu meritam sa terminam alaturi de marii profesionisti, detinatorii a nu stiu ce titluri pe speed... singurul nostru obiectiv dupa declararea razboiului la o diferenta DUBLA de sate a fost sa aratam cat de penibili sunt gentle. Si am facut asta (dovada cele expuse de alex02dsa).

Pot sa urmeze cate surprize vor urma pe urmatoarele lumi, prin faptul ca am pierdut doar 40 sate, fiind atacati cu peste 2000 full-uri, noi abia avand 5000 de sate... s-a vazut unitatea Green si faptul ca, intr-un razboi egal, sau intr-un razboi mai din timp... Gentle era istorie de mult.

La comentariile unora, se vede adunatura de backstaberi de aici, care se injura pe alte lumi si pe skype pe conferinte, ce s-au folosit de "majoritatea" din Gentle doar pentru a trada Green.
Felicitari Alin pentru marele tau trib si controlul pe care il ai asupra lui =))))

Stam cu popcornul la garantiile tale de zilele trecute ca nimeni nu va fi bagat la interne de acum :D :D :D
 
Scor reacție
98
te-ai trezit strecuratoare? zic strecuratoare ca te-ai strecurat si tu ca sa inchizi lumea aici.



Nu ai aflat ca daca innobilezi barbarele atunci dominanta creste? Pentru ca va creste numarul de sate active pe care voi le detineti.
Hai sa mai invatam si noi jocul asta un pic :oops::oops:

Cu drag,
alex02dsa
Fac ce vreau, ai vreo problema? Vreau sa dispara de tot green-ul de pe harta :)
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Cred si eu, dupa ce s-au sters zeuss, vimana, maram si altii :))) ce sa-ti povestesc, mare jucator esti :))))

Btw, vezi ca mai esti in top la ceva...
4f43211611fb0747fd6fe0a284b9d111.png

... la sate pierdute :))) Vezi ca ai ajuns pe la nivelul lui KicK, sa te lauzi cu inamicii invinsi ca aparator, dar cu trupele altora :)


Ca de obicei,comenteaza unu care practic nu a existat in acest razboi....si te mai bateai cu pumnu-n piept ca tu ai jucat serios de la inceputul razboiului :
1ZsvFVcPTi6wmk1tLz20Hg.png


5-6 si nici 5 mil OD in 3 luni .... serios ? ..... :D:D:D:D:D:D:D:D
hai pa,plangi la alta masa :)
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Fac ce vreau, ai vreo problema? Vreau sa dispara de tot green-ul de pe harta :)
Pai normal, nu mai vrei pata de green pe harta, sa poti trece la interne. Daca lasi barbarele, cresc internele prea mult, mai greu de luat dupa :)

Ca de obicei,comenteaza unu care practic nu a existat in acest razboi....si te mai bateai cu pumnu-n piept ca tu ai jucat serios de la inceputul razboiului :
1ZsvFVcPTi6wmk1tLz20Hg.png


5-6 si nici 5 mil OD in 3 luni .... serios ? ..... :D:D:D:D:D:D:D:D
hai pa,plangi la alta masa :)
Eu ce sa va fac daca voi va bagati conturi care pierd sate in academie :))) Calmeaza-te, statistica mea e alta :) In plus, acea statistica nu apar nicaieri inamicii invinsi ca sprijin :) Am facut 11 mil OD in acest razboi, asa ca mai usor cu pianul pe scari cand habar n-ai ce vorbesti
 
Ultima editare:

Vndhl

member
Scor reacție
2
Pai normal, nu mai vrei pata de green pe harta, sa poti trece la interne. Daca lasi barbarele, cresc internele prea mult, mai greu de luat dupa :)


Eu ce sa va fac daca voi va bagati conturi care pierd sate in academie :))) Calmeaza-te, statistica mea e alta :)
Logica ta vezi ca te bate,,,dupa tine si eu ar fi trebuit sa fiu in academie sau mai rau,dat afara si innobilat....si totusi ....<5 mil
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Scor reacție
98
Pai normal, nu mai vrei pata de green pe harta, sa poti trece la interne. Daca lasi barbarele, cresc internele prea mult, mai greu de luat dupa :)


Eu ce sa va fac daca voi va bagati conturi care pierd sate in academie :))) Calmeaza-te, statistica mea e alta :)


Nu am la ce interne sa trec, toti din Gentle vor termina lumea :rolleyes: vezi ca se deschide 59, aici faci parte din trecut
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Nu am la ce interne sa trec, toti din Gentle vor termina lumea :rolleyes: vezi ca se deschide 59, aici faci parte din trecut
Daca tu vrei sa-mi zici mie ca il lasi pe BONILI pe 3, ma faci sa rad:))) Cred ca are maxim dublu la atac decat mine, un amarat de 700k :)

Da, probabil cei din Gentle vor termina toti, nu stiu ce sa zic de cei culesi pe drum :rolleyes:
 
Sus