Prima noblare

  • Autor subiect DeletedUser5673
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

oau ce replica ... ai zis-o ... foarte bine ca *construieste spioni la greu , e #1 si trebuie sa isi ia precautii & altele, plus spionii mascheaza ofensiva , nesigurantele , lipsa , etc . Gandeste-te, ai ataca un jucator #1 fara sa spionezi mai intai ? foarte rar .

Da eu as ataca un jucator fara sa il spionez;)
De ce? :confused: Ca sunt sanse impartite...
Poate sa aibe trupele pregatite sau nu, daca l-am spionat, si este online, si este un jucator bun, nu maia re rost sa dau atac dupa spionaj ca 100% il pierd.
In schimb, fara spionaj am 50% sanse, cand el sta linistit in bancuta lui, sa imi reuseasca atacul.
 

DeletedUser15358

Poate sa fie si un veteran micutu si sa joace cu alt nick. Ne dam si noi cu parerea acum,ar fi fain sa nu va m-ai insultati atata.

Pe l8 ii unu gabriel cotabita...numele asta nu spune la nimeni nimik pe triburi,dar defapt ii un veteran in spatele nickului. Asta ii doar un exemplu.
 

DeletedUser

Poate sa fie si un veteran micutu si sa joace cu alt nick. Ne dam si noi cu parerea acum,ar fi fain sa nu va m-ai insultati atata.

Pe l8 ii unu gabriel cotabita...numele asta nu spune la nimeni nimik pe triburi,dar defapt ii un veteran in spatele nickului. Asta ii doar un exemplu.


Nici prin gand sa-l insult ... are respectul meu ca se mentine akolo ... sunt sigur ca are experienta de pe travian in a creste si dezvolta rapid satele ... ;)
 

DeletedUser12737

Da eu as ataca un jucator fara sa il spionez;)
De ce? :confused: Ca sunt sanse impartite...
Poate sa aibe trupele pregatite sau nu, daca l-am spionat, si este online, si este un jucator bun, nu maia re rost sa dau atac dupa spionaj ca 100% il pierd.
In schimb, fara spionaj am 50% sanse, cand el sta linistit in bancuta lui, sa imi reuseasca atacul.

Sigur Orlando.. in visele tale poate asa se comporta un veteran... sta cuminte in sat cu toate trupele ca sa i le poti tu macelari..
Pai de vi cu spioni baga dodge sigur de vi cu trupe klumea tre sa ai si axe si automat isi da seama... iar daca totusi dai curatare numai cu cavalerie o sa creada oricum ca sunt spioni si tot dodge face...

Parerea mea... :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Sigur Orlando.. in visele tale poate asa se comporta un veteran... sta cuminte in sat cu toate trupele ca sa i le poti tu macelari..
Pai de vi cu spioni baga dodge sigur de vi cu trupe klumea tre sa ai si axe si automat isi da seama... iar daca totusi dai curatare numai cu cavalerie o sa creada oricum ca sunt spioni si tot dodge face...

Parerea mea... :)

Exista diferenta de timp intre spioni si cavalerie usoara/arcasi calare, dar asta doar in cazul in care omul este on de la inceput si dileste atacul din prima ! :D
 

DeletedUser12737

categorioc dar 1 min pe camp ptr LC si CA si 2 min in plus pt HC fata de spioni e putin , se poate confunda usor mai ales daca atacul e de aproape...
 

DeletedUser

Sigur Orlando.. in visele tale poate asa se comporta un veteran... sta cuminte in sat cu toate trupele ca sa i le poti tu macelari..
Pai de vi cu spioni baga dodge sigur de vi cu trupe klumea tre sa ai si axe si automat isi da seama... iar daca totusi dai curatare numai cu cavalerie o sa creada oricum ca sunt spioni si tot dodge face...

Parerea mea... :)

Pe pariu ca sunt si jucatori care prefera sa creasca la aparatori decat sa dea dodge:) Mai ales daca sunt siguri ca au pierderi minime;)
Ps. Cazul meu s-a referit la situatia care se discuta si anume cea de 3 sate ale aparatorului;)
 

DeletedUser12737

pai daca e vorba de defensiva si pierderi minime nici nu mai are rost sa discutam e clar cine castiga... eu ziceam ce face un jukator bun in cazul in care nu are defensiva in momentul ala si este atacat.;)
 

DeletedUser

Sigur Orlando.. in visele tale poate asa se comporta un veteran... sta cuminte in sat cu toate trupele ca sa i le poti tu macelari..
Pai de vi cu spioni baga dodge sigur de vi cu trupe klumea tre sa ai si axe si automat isi da seama... iar daca totusi dai curatare numai cu cavalerie o sa creada oricum ca sunt spioni si tot dodge face...

Parerea mea... :)

si daca ataci un spioni si cu un topor.... :confused: sau un lancier...ca are aceeasi viteza ca toporul....:rolleyes:
 

DeletedUser

Am impresia ca tu joci sim city nu TW. Se strang greu cand ai doar minele si farmezi la mai mult de 3 ore distanta si mai ai si noroc sa fie goale toate pana ajungi tu asa departe. Trebuia sa iti faci de la inceput vreo 4-5 ferme pe langa tine din principalii oponenti si aveai acum o sursa de venit de 4-5 ori mai mare ... Eu de ex am minele praf... dar am resurse din 5 parti .. ca sa nu mai pun si satele abandonate... :) iese 30-40k din fiecare resursa lejer pe zi numa din farm...

asa, si ca sa ma luad si eu unpic, astazi am luat pana acum(si mai sunt resurse pe sate :D) in jur de 210k resurse...din 36 de atacuri:D nu cred ca sunt in proportii egale, in orice caz mai multa argila.... :rolleyes:
 

DeletedUser12737

si daca ataci un spioni si cu un topor.... :confused: sau un lancier...ca are aceeasi viteza ca toporul....:rolleyes:

alea deja is chestii prea avansate pentru orlando :)

on topic .. am 4 sate :p

eu nu apuk sa iau asa mult odata ca farmez satele non stop ...
 

DeletedUser11852

@ Moderatori: Nu ar fi bine sa inchideti topicul acesta? "Prima innobilare" e trecuta de mult. Deja sunt 1000 jucatori cu 2 sate, deci e expirata tema discutiei.

Parerea mea e ca aici acum se face numai spam...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus