Prima noblare

  • Autor subiect DeletedUser5673
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

batidax tu ai vreo problema cu tribul E~W ? :)

te trezisi frate ? te-ai intrebat tu inainte sa postezi daca ai vreo problema ? :) si ca sa stii cea mai mare tristete si problema a mea e ca nu am nici un E~W pe langa mine sa ma conving si eu de adevarata valoare a voastra si aceea nearatata in clasament si statistici..

hai salut si bafta omule !
 

DeletedUser

eu nu am absolut nici o problema....ti`am mai zis si eu ca mi`as fi dorit sa fi pe langa noi.....asta e daca nu a fost sa fie...
 

DeletedUser

te trezisi frate ? te-ai intrebat tu inainte sa postezi daca ai vreo problema ? :) si ca sa stii cea mai mare tristete si problema a mea e ca nu am nici un E~W pe langa mine sa ma conving si eu de adevarata valoare a voastra si aceea nearatata in clasament si statistici..

hai salut si bafta omule !

hmmm... eu cred ca tu chiar ai o mare problema... nu stiu la ce clasament te uiti tu si la care statistici dar banuiesc ca ai confundat lumile

aici suntem pe Lumea 9... :rolleyes:
 

DeletedUser

oau ce chestie... sunteti #1 da , stiu ... insa nu v-a invatat si pe voi cineva ca in stagiul acesta clasamentul nu inseamna CHIAR nimic semnificant si de viitor... dupa cum a spus si lume clasamentul e fragil acuma, se schimba.. dar nah traiti probabil cat mai puteti stiind ca sunteti #1 ...

si dupa ce ai zis mai sus esti probabil unu dintre unii membrii din tribul vostru care vede calitatea si alte carasteristici in clasament ..
 

DeletedUser

pai tocmai de asta te si intrebam, pentru ca nimeni nu a zis ceva de tribul E~W ca e pe primul loc si sa ne laudam, doar tu ne comentezi ....
 

DeletedUser

MATRIX Style a spus:
hmmm... eu cred ca tu chiar ai o mare problema... nu stiu la ce clasament te uiti tu si la care statistici dar banuiesc ca ai confundat lumile

aici suntem pe Lumea 9...

awadhy ce ai spus tu mai sus e in contradictie cu ce a scris colegul vostru ... poate il inveti/invatati si pe el ?
 

DeletedUser

pai cred ca e prima data cand cineva zice ceva de tribul E~W asta dupa ce ne tot critici de atata timp :)
 

DeletedUser8411

cred ca, a-tzi deviat de la subiect, aici este vorba de prima nobilare nicidecum de tribul "X, Y sau Z" ... on topik, cei care au nobilat pana acum fortzand pt. a face cat mai repede curtea nobila ... au fost numai pt. puncte nicidecum sa-si faca ceva trupe, ofensive sau defensive. Acestia in curand (daca nu sunt chiar acum) ferme.
 

DeletedUser

batidax -sper sa mai postezi cand o sa ai prima inobilare, ca ai luat-o rau pe aratura ... "get a life" :rolleyes::rolleyes:
-in cea ce priveste prima inobilare ca sa revenim la subiect ce credeti ca e mai bine sa cuceresti satul unui vecin de 1000 pct sau unul bonus de 500 sa zicem cu bonus productie de fier sau poate din toate resursele ... eu merg pe cel bonus vecinu poate fi oricand farmata pana da inceput nou :p:p:cool::cool:
 

DeletedUser

batidax -sper sa mai postezi cand o sa ai prima inobilare, ca ai luat-o rau pe aratura ... "get a life" :rolleyes::rolleyes:
-in cea ce priveste prima inobilare ca sa revenim la subiect ce credeti ca e mai bine sa cuceresti satul unui vecin de 1000 pct sau unul bonus de 500 sa zicem cu bonus productie de fier sau poate din toate resursele ... eu merg pe cel bonus vecinu poate fi oricand farmata pana da inceput nou :p:p:cool::cool:

Nu, iei satul bine dezvoltat al vecinului si lasi alt vecin sa-l ia pe cel cu bonus si sa-l creasca , si mai apoi te duci frumusel si-l iei gata facut ... :rolleyes:
 

DeletedUser11852

Daca satul avea bonusul conform versiunii 5.0 luam satul bonus. Asa iau satul mai dezvoltat, imi dezvolt la max. principalul cu el, dupaia hranesc invers si dupaia am 2 sate marite mai usor:) chiar daca nu-s bonus niciunul.

Intre timp, tu iei satul bonus, il cresti putintel, pentru ca-ti cresti satele separat, iar cand e cat de cat ok, vin eu si iti dau fake-uri pe el. Tu-l sprijini, eu iti iau principalul, te las fara trupele de sprijin si fara biserica si iti iau si bonusul repede :D si am 4 sate si tu esti la margine. Ce zici? ;)
 

DeletedUser

-in cea ce priveste prima inobilare ca sa revenim la subiect ce credeti ca e mai bine sa cuceresti satul unui vecin de 1000 pct sau unul bonus de 500 sa zicem cu bonus productie de fier sau poate din toate resursele ... eu merg pe cel bonus vecinu poate fi oricand farmata pana da inceput nou :p:p:cool::cool:

la cat de greu se stang resursele pe l 9 eu va zic sigur ca nu se merita sa strici un nobil pe un sat fara curte nobila sau macar minele peste 25 si fierarie peste 15. ok? nu toti gasim gloabe d'alea ca niste mari jucatori (ca sa nu mai zic blaturi) si de farmat e greu ca fermele odata farmate nu mai cresc minele si magazia. eu am alta tactica. ii las in pace pe cei din imediata mea apropiere sa-si creasca satul si eu farmez putin mai departe pana imi ies nobilii si cu satele bonus... chiar nu se merita.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12737

la cat de greu se stang resursele pe l 9 eu va zic sigur ca nu se merita sa strici un nobil pe un sat fara curte nobila sau macar minele peste 25 si fierarie peste 15. ok? nu toti gasim gloabe d'alea ca niste mari jucatori (ca sa nu mai zic blaturi) si de farmat e greu ca fermele odata farmate nu mai cresc minele si magazia. eu am alta tactica. ii las in pace pe cei din imediata mea apropiere sa-si creasca satul si eu farmez putin mai departe pana imi ies nobilii si cu satele bonus... chiar nu se merita.

Am impresia ca tu joci sim city nu TW. Se strang greu cand ai doar minele si farmezi la mai mult de 3 ore distanta si mai ai si noroc sa fie goale toate pana ajungi tu asa departe. Trebuia sa iti faci de la inceput vreo 4-5 ferme pe langa tine din principalii oponenti si aveai acum o sursa de venit de 4-5 ori mai mare ... Eu de ex am minele praf... dar am resurse din 5 parti .. ca sa nu mai pun si satele abandonate... :) iese 30-40k din fiecare resursa lejer pe zi numa din farm...
 

DeletedUser12737

pacat ca acum e deja tarziu :)) cel putin pentru l9 da poate mai invatza ceva pentru cand o sa apara 10 :D
 

DeletedUser

batidax -sper sa mai postezi cand o sa ai prima inobilare, ca ai luat-o rau pe aratura ... "get a life" :rolleyes::rolleyes:
-in cea ce priveste prima inobilare ca sa revenim la subiect ce credeti ca e mai bine sa cuceresti satul unui vecin de 1000 pct sau unul bonus de 500 sa zicem cu bonus productie de fier sau poate din toate resursele ... eu merg pe cel bonus vecinu poate fi oricand farmata pana da inceput nou :p:p:cool::cool:

pff majoritatea din cei care-i vezi cu 2 sate acuma au innobilat sate de barbari, deci nu e de meritat. Si sunt sigur ca si tu vei fii un jucator mandru sa fii in rang mare cu un sat de 2500 puncte si unul de 500. Dar sa stii ca nu ajungi departe cu asta. Tot simcity joci. Gandeste-te mai bine inainte sa postezi, de ce ? Pentru ca prin postul tau ai aratat cat de incepator esti ;)

hai bafta.
 

DeletedUser7708

Da, dar a avut dreptate cu ceva: GET A LIFE. Ai ajuns mai spammer ca mine.
 

DeletedUser4932

Am impresia ca tu joci sim city nu TW. Se strang greu cand ai doar minele si farmezi la mai mult de 3 ore distanta si mai ai si noroc sa fie goale toate pana ajungi tu asa departe. Trebuia sa iti faci de la inceput vreo 4-5 ferme pe langa tine din principalii oponenti si aveai acum o sursa de venit de 4-5 ori mai mare ... Eu de ex am minele praf... dar am resurse din 5 parti .. ca sa nu mai pun si satele abandonate... :) iese 30-40k din fiecare resursa lejer pe zi numa din farm...

ma laso dreaq de treaba eu famez la greu dar deabia strang 20k din fiecare, mai refac ceva armata pierduta raman cu 10-15k din fiecare ai cumva super ferme u???
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
ma laso dreaq de treaba eu famez la greu dar deabia strang 20k din fiecare, mai refac ceva armata pierduta raman cu 10-15k din fiecare ai cumva super ferme u???

TayFun
Puncte: 1.022
Rang: 14712
Inamici învinşi: 147 (17162.)
Trib: UNITED

Care armata trebuie sa o refaci ? Care moare unde si de ce, cade prin gropi ? ? :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus