Primul razboi mondial?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

p0p1cu

member
Scor reacție
0
io zic ca sa se inceapa in zona de SE sa se mai coloreze cu rosu, sapoi proportia culorilor e egala
 

DeletedUser3357

hmm. ce s-a schimbat ?
ls-ax avea alianta cu Die., alianta care era doar cu numele.
am ales sa ne aliem cu scitii si tlb, contra die.
mare lucru nu am facut. cu die. nu prea ne intalnim pe harta, decat putin in k51 si, si mai putin la granita dintre k53-k54.

scitii au declarat si ei razboi lui t.d.k. aceeasi situatia ca si la noi. ceva granita in k64.

ls-ax cu lr ce se va mai intalni in sudul hartii.
 

DeletedUser

hmm. ce s-a schimbat ?
ls-ax avea alianta cu Die., alianta care era doar cu numele.
am ales sa ne aliem cu scitii si tlb, contra die.
mare lucru nu am facut. cu die. nu prea ne intalnim pe harta, decat putin in k51 si, si mai putin la granita dintre k53-k54.

scitii au declarat si ei razboi lui t.d.k. aceeasi situatia ca si la noi. ceva granita in k64.

ls-ax cu lr ce se va mai intalni in sudul hartii.



ce e asta?:)))

prognoza meteo?:))=)))
vremea?:))
 

DeletedUser

problema ceea mai mare e aceasta alianta SCITII cu LS-AX.Astia daca se pun pe triburile din zona de nord cred ca vom avea primul razboi mondial in care sigur va iesi victorioasa alianta Scitii,Ls-ax :eek:
 

DeletedUser

problema ceea mai mare e aceasta alianta SCITII cu LS-AX.Astia daca se pun pe triburile din zona de nord cred ca vom avea primul razboi mondial in care sigur va iesi victorioasa alianta Scitii,Ls-ax :eek:

bine punctat
cu elf nu cred ca or sa fie probleme
 

DeletedUser

problema ceea mai mare e aceasta alianta SCITII cu LS-AX.Astia daca se pun pe triburile din zona de nord cred ca vom avea primul razboi mondial in care sigur va iesi victorioasa alianta Scitii,Ls-ax :eek:

:))) =))) ce ii face asa de tari pe ls-ax ?
gandeste'te ca si TDK de acuma nu mai are 5 razboaie ...avem 3 ... cu tlw nu avem probleme
deci cam toata apararea noastra ca si a celor din ls-ax va fi la granita dintre cele 2 triburi
 

DeletedUser

bine punctat
cu elf nu cred ca or sa fie probleme

si ce te face sa crezi ca va fi de durata aceasta alianta? E.L.F. este in razboi cu scitii si cu BPR inca un dusman nu strica mai ales ca va fi ditractia mai mare!
Chiar daca o sa fim invinsi de Sciti totusi vom lupta pana la capat!
 

DeletedUser4863

:))) =))) ce ii face asa de tari pe ls-ax ?
gandeste'te ca si TDK de acuma nu mai are 5 razboaie ...avem 3 ... cu tlw nu avem probleme
deci cam toata apararea noastra ca si a celor din ls-ax va fi la granita dintre cele 2 triburi

Cu TLW nu mai aveti probleme din cauza unu-i dobitoc.

In fine nu o sa cedam asa de usor o sa facem un trib de 80-120 de persoane si o sa vdm cum aranjam zona voastra ca sa mai pictam si noi ceva timp pe harta.

Oricum suntem constienti de pofta de joc pe care o aveti dar macar o sa incercam ma repet ¨¨Sa pictam harta mai mult timp¨¨:cool:

Bafta la innobilat.
 

DeletedUser2786

Chiar este nord vs sud :p

Este un razboi plin de orgolii:d

nu voi spune ce-mi doresc pentru tribul meu sau pentru ls-ax, voi spune ce-mi doresc pentru die si tdk.

Le doresc celor din TDK sa o slujeasca pe mirifica selena ca daca o supara pe sefa au pus-o iar ii arde

Le doresc celor din DIE ca TDk sa-i ajute in razboi asa cum ne-au ajutat si pe noi :D

Si le mai doresc la Ls-Ax multe sate de la TDK

p.s scitii au tot ce-si doresc:rolleyes:
 

DeletedUser

domnule FreeSoul,
te credeam cu capul pe umeri dar se pare ca nu este asa ori nu esti informat de catre conducerea ta cum trebuie.
as dori sa comentez cateva lucruri pe care le-ai spus: "Le doresc celor din DIE ca TDk sa-i ajute in razboi asa cum ne-au ajutat si pe noi " acum sa o luam pe rand:
1. nu v-am trimes sprijin cand ati cerut? in cazul szkbossu? eu cred ca da...dar voi noua? niciodata
2. statistica aia a jocului arata ca am facut mai multe pagube celor din die decat scitii...deci poate voi nu ne-ati ajutat pe noi.

"Le doresc celor din TDK sa o slujeasca pe mirifica selena ca daca o supara pe sefa au pus-o iar ii arde" spui aceste lucruri de parca noi v-am inselat pe voi si nu voi pe noi...draga fressoul daca nu stii iti spun eu cum sta treaba ati facut alianta cu ls-ax si ati rupt-o cu noi. ne-ati lucrat pe la spate intr-un mare hal. sincer nu o am prea mult la suflet pe selena x poate chiar de loc dar apreciez la ea si la conducerea die ca si in cazul TDK si TLB si SWAT au anuntat ruperea aliantei si intrarea in razboi cu ceva timp inainte ptr ca fiecare trib sa se pregateasca...la voi canci, a trebuit sa aflam prin informatori aceste lucruri.

asa cum am fost noi nooby cum insinuati in razboiul cu die i-am tinut ocupati ca altfel va asigur eu ca va tocau fratilor de mult...de 10 luni ma lupt cu ei si stiu ce oameni au in trib...sunt jucatori foarte buni si activi dar au si mici defecte privind caracterul. deabia astept sa-i vad pe grenitele cu scitii pe toti cu care am luptat eu sa va vad pe urma ce viata veti avea.

"Si le mai doresc la Ls-Ax multe sate de la TDK" n-ai sa vezi asta...asa cum am facut fata celor din die ls-ax va fi mult mai usor

una peste alta urez tuturor triburilor un razboi curat(nu prin cumparari de conturi cum e la moda) si plin de innobilari
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2786

domnule FreeSoul,
te credeam cu capul pe umeri dar se pare ca nu este asa ori nu esti informat de catre conducerea ta cum trebuie.
as dori sa comentez cateva lucruri pe care le-ai spus: "Le doresc celor din DIE ca TDk sa-i ajute in razboi asa cum ne-au ajutat si pe noi " acum sa o luam pe rand:
1. nu v-am trimes sprijin cand ati cerut? in cazul szkbossu? eu cred ca da...dar voi noua? niciodata
2. statistica aia a jocului arata ca am facut mai multe pagube celor din die decat scitii...deci poate voi nu ne-ati ajutat pe noi.

"Le doresc celor din TDK sa o slujeasca pe mirifica selena ca daca o supara pe sefa au pus-o iar ii arde" spui aceste lucruri de parca noi v-am inselat pe voi si nu voi pe noi...draga fressoul daca nu stii iti spun eu cum sta treaba ati facut alianta cu ls-ax si ati rupt-o cu noi. ne-ati lucrat pe la spate intr-un mare hal. sincer nu o am prea mult la suflet pe selena x poate chiar de loc dar apreciez la ea si la conducerea die ca si in cazul TDK si TLB si SWAT au anuntat ruperea aliantei si intrarea in razboi cu ceva timp inainte ptr ca fiecare trib sa se pregateasca...la voi canci, a trebuit sa aflam prin informatori aceste lucruri.

asa cum am fost noi nooby cum insinuati in razboiul cu die i-am tinut ocupati ca altfel va asigur eu ca va tocau fratilor de mult...de 10 luni ma lupt cu ei si stiu ce oameni au in trib...sunt jucatori foarte buni si activi dar au si mici defecte privind caracterul. deabia astept sa-i vad pe grenitele cu scitii pe toti cu care am luptat eu sa va vad pe urma ce viata veti avea.

"Si le mai doresc la Ls-Ax multe sate de la TDK" n-ai sa vezi asta...asa cum am facut fata celor din die ls-ax va fi mult mai usor

una peste alta urez tuturor triburilor un razboi curat(nu prin cumparari de conturi cum e la moda) si plin de innobilari


domnule laur iti spun eu ca ruperea aliantei s-a anuntat cu 3 zile inainte. Fiecare crede despre celalalt trib ca e tradator. eu zic ca timpul va decide si se va vedea cine ce si cum. spor la sate
 

DeletedUser3251

Ca sa stabilim anumite aspecte legate de contul szkbosu.
Acest cont apartine si apartinea TDK. Jucatoarea initiala de pe cont a fost in imposibilitatea de a juca activ datorita unor evenimente fericite in viata ei.
Acest cont a fost administrat prin mod de vacanta atat de TDK cat si de Scitii. Decizia de a fi acest cont in Scitii apartine tot TDK. Cred ca ambele triburi stiau de ce s-a facut aceasta miscare si ca vor fi pierderi doar ca Scitii au fost deacord sa isi asume pierderile de pe el. Defensiva a fost trimisa de ambele triburi.
Daca era un cont care apartinea Scitilor nu era la ora actuala in Die.
 

DeletedUser

laur19842000 tata, nu pot sa iti spun si tie si altora din tribul T.D.K. care chiar credeau ca se lupta cu Die.: sa ii multumiti Cristinei pentru aceasta alianta ... ( nu dau explicatii, nu are rost, e prea tarziu si fara rost )

Freesoul ... acelas om matur cu creier de gaina. :D

Andurill ... Rumi va salut si sper sa nu fie prea tarzie aceasta clarificare a hartii ( si un pic al modului in care este privit jocul acum )


Succes in joc si in viata reala.

:rolleyes:

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt.

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.

Acesta este un avertisment.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2786

rosito, ce sa-ti spun ca oricum nu intelegi :D

La cum spui ca tdk ar trebui sa-i multumeasca mirificei razboinice a luminii aka SelenaXXX ma gandesc ca jocul asta se joaca pe bani nu de placere. ce ar trebui sa faca tdk acu sa-i pupe picioarele? Vai de capul vostru ...
 

DeletedUser1630

iaca noi,asa prapaditi cum suntem...am respins peste 85% din atacurile de azi
 

DeletedUser2786

tu iar simti nevoia sa te lauzi. Brava! fericit? acum treci in genunchi
 

DeletedUser5796

domnule freesoul exista un banc legat de ingenunchiere
O profesoara noua incearca sa predea lectii de psihologie unor copii. Ea intra in clasa spunand: - Cine crede ca e prost, sa se ridice in picioare! Dupa citeva secunde, se ridica in picioare Bula. Profesoara i se adreseaza: - Tu de ce crezi ca esti prost? - Nu sint prost, doamna, dar imi parea rau sa stati in picioare numai dumneavoastra

Asa ca mai bine stam noi in genunchi ca nu ne ridicam la rangul tau.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus