Propunere Lumea 21

DeletedUser33560

Ar fi perfect ca ferma sa fie extinsa 24000 sau 30000 si sa aibe biserica!
 

DeletedUser

Viteza server : 1
Viteza trupe : 0.5
Limita de membri in trib : 10
Fara diplomatie
 

DeletedUser

fara diplomatie nu cred ca o sa vezi server normal
:)

mi se pare aiurea
tine cont ca diplomatie inseamna si razboi,si aliati...nu numai aliati
:D
 

DeletedUser25287

Daca esti destept iti faci si aliati si dusmani pe o asa lume...Cont Premium=>marcaje :)

Corect, insa nu ti se pare o lume exclusivista? de cand cu modificarea preturilor la punctele premium s-au inmultit cei fara CP
 

DeletedUser

pai da dar actele diplomatice inseamna tot ce tine de aliati si dusmani +nap
fara dusmani este sim city
:)
 

DeletedUser

in Polonia de exemplu s-au deschis in ultimul timp 9 lumi consecutive cu viteza 1 si 0.5 asa ca bucurativa ca Romania are o lume cu viteza 1,5 pentru ca degraba nu veti mai avea asa setari:D

eu mias dori o lume cu viteza 0,5 pentru ca peste tot este doar la noi nu s-a deschis , asa vor juca si cei care stau prost cu timpul liber
 

DeletedUser24788

in Polonia de exemplu s-au deschis in ultimul timp 9 lumi consecutive cu viteza 1 si 0.5 asa ca bucurativa ca Romania are o lume cu viteza 1,5 pentru ca degraba nu veti mai avea asa setari:D

eu mias dori o lume cu viteza 0,5 pentru ca peste tot este doar la noi nu s-a deschis , asa vor juca si cei care stau prost cu timpul liber

eu vreau una cu viteza 0,1 vorbesc serios... asa as intra de cateva ori pe zi si nu as avea pbleme sa nu stiu de unde sa intru p triburi ca astept atacuri... pe lumi cu viteza 1.5 .... VORBESC SERIOS
 

DeletedUser

eu tot serios am vorbit, 0,1 e prea putin dar 0,5 ar fi perfect ... sau viteza 1 si viteza trupelor 0,5
 

DeletedUser

Sincer si eu as fi de acord cu o Lume de viteza 0,5... si probabil majoritatea jucatorilor care ar vrea sa mai joace, dar lipsa timpului nu le permite.

Am vazut cateva posturi care cereau Viteza 2 si cost redus pentru taleri. Cele 2 setari se bat cap in cap... si chiar nu v'as dori o asemenea lume. Pe viteza 2 majoritatea vor avea resurse sa bata taleri intr'una si sa innobileze barbar dupa barbar.

Viteza 2 impune prea mult timp pierdut zilnic pe joc, iar tipul jocului fiind strategie, nu vor castiga cei mai buni, vor castiga cei mai activi.

Eu spre exemplu as juca pe o lume cu urmatoarele setari:
Viteza: 0,5
Trupe: 0,5
Bonus de noapte activ.
Limita in trib: 300 (dar aici e discutabil)
Costul talerilor: normal...
Fara biserica...
Si personal, nici cu armele de la paladin nu sunt de acord.

Iar in ceea ce priveste contul premium, daca as putea sa dau 5 comenzi si sa joc cu scripturi fara cp, as renunta imediat la el.
 

DeletedUser

De acord cu tine, Covei, numai la partea cu CP cam fortezi nota! :)
Chiar si asa, vor castiga cei activi! Farmeaza tot timpul, se dezvolta mai repede si te innobileaza chiar daca face mult pana la tine! Ca face trupe multe, fiind on! ;)
 
Sus