Propunere: mutare NOBILI / autokill NOBILI

DeletedUser

Cred că ieşi mai câştigat (din punct de vedere al timpului pierdut) dacă omori un nobil pe un sat propriu, prin atac (sau sprijin pe un barbar din apropiere, urmat de atac), decât să-l decazarmezi/autokillezi. Presupun că dacă ai atâtea sate încât îţi permiţi mutarea lor de pe un sat pe altul, nu-ţi faci probleme din cauza resurselor. Sunt de părere că de la un anumit nivel al jocului farm-ul este inutil..resursele din minaj sunt suficiente/inutile şi nu plângi după alea 50k din fiecare pe care le-ai putea pierde prin distrugerea nobilului/nobililor.

Contra
.


scuze, dar nu ai inteles bine de ce e vorba aici...

nu mi-e important sa fac un nobil nou in cel mai scurt timp posibil... la asta te-ai referit...

IMPORTANT e sa ma ocup cat mai putin timp pentru a face un nobil nou in alta zona...

adica:

omorare Nobil, trimis resurse, recrutare Nobil
VS.
mutare de nobil prin 2-3 clickuri

la 30-40 de nobili pe care vrei sa-i muti iti ia o gramada de timp... timp pe care il poti folosi pentru farmat, de exemplu...

sper ca ai inteles de ce e vorba aici...

O zi buna tuturor!
 

DeletedUser

omorare Nobil, trimis resurse, recrutare Nobil
VS.
mutare de nobil prin 2-3 clickuri
raspunsul e mai jos


» Mută paladinul aici. Sosire: mâine la ora 01:51 atat dureaza sa mut paladinul de pe un sat pe altul desi pe harta durata este de 1.25.56 . e ora 22.08 deci dureaza 3.43 ore sa il mut iar recrutarea unui nobil dureaza 1.57.56 pe l49 .

da-mi o explicatie care sa ma convinga ca e mult mai ok sa astept 3.43 ore in loc de 2.32 ( 1.57.56 recrutarea + 35 minute distanta pe sat lipit . daca paladinul are nevoie de 3,43 ore nobilul va avea nevoie de minim 5 . e ilogic sa iti doresti o durata mai mare in loc de una mai mica .
CarlaDaimler a spus:
salut,

cine te-a facut pe tine moderator aici? :))

tu ai jucat vreodata triburile??

incredibile, postarile tale :)))
nu-s moderator , sunt un player oarecare . in regulamentul forumului nu scrie nicaieri ca daca am cont sunt obligat sa fiu de acord cu tine . cand propui ceva trebuie sa te astepti atat la pareri pro cat si contra . doar nu speri ca toata lumea va aplauda vazand ce idei bune are marele ralf . sper ca am fost destul de clar .
pe viitor nu ma mai deranja pe privat daca nu ai ceva inteligent de spus .

o zi buna sa ai

ps : daca ai chef de circ il poti face , eu nu-ti voi da concursul .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

credeam ca e interzis postarea de mesaje private... ca as avea si eu cateva...

si daca tot le pui aici, te rog sa ma numesti cu numele complet infiintat de tine: marele zeu al triburilor Ralf! asa-mi place mai bine :))
 

DeletedUser

poti folosi functia post report . sunt un user oarecare fara drepturi speciale . bafta .
 

DeletedUser42709

sunt de acord ,e o ideie buna si care se poate inbunatatii cu alte completari.
 

DeletedUser45675

Contra,

nu mai incercati sa schimbati triburile,incercati sa il jucati.
nu am chef sa stau sa scriu un roman despre de ce nu e bine sa se aplice o astfel de idee prosteasca pentru ca nu am chef la ora actuala,insa din ce am observat eu pe tine te deranjeaza TIMPUL tau liber ,vrei sa ai mai mult timp pt tine ca iti ocupa jocul foarte mult.

DRAGULE,nimeni nu te pune sa stai mult pe joc nu ai timp ..LASATE.. cauta co'player,stai pe sitter dar nu incerca sa schimbi jocul doar ca nu ai tu timp sa ii dai dreptu la nevasta ca trebuie sa spargi nobili...
 

DeletedUser

hahahha... in sfarsit unul cu coarne!!!! :))))

pai eu asta vreau! vreau sa joc!

nu vreau sa-mi pierd timpul cu mutatul nobililor, asa cum nu-mi pierd timpul cu crescut barbare si cum economisesc timp la farmare cu asistentul...

pentru mine placerea jocului e sa atac, sa ma apar, sa fac splituri, sa spionez aici si acolo, sa-mi fac o strategie de atac.... dar nu sa cresc sate, sa recrutez, sa echilibrez resurse, sa farmez, sa MUT NOBILII.... astea sunt lucruri care trebuie facute, dar pentru asta incerc sa micsorez timpul nevoit cat mai mult!
 

DeletedUser45675

pai tocmai orice noob stie sa atace sa splituiasca si sa se apere...putini stiu sa isi faca viata mai usoara prin farmat,mutat de nobili,echilibrat de resurse,recrutare...totul este o arta pentru mine,tu esti mai cu mot si vrei o schimbare care e de toata branza...!
 

DeletedUser42834

Contra,

nu mai incercati sa schimbati triburile,incercati sa il jucati.
nu am chef sa stau sa scriu un roman despre de ce nu e bine sa se aplice o astfel de idee prosteasca pentru ca nu am chef la ora actuala,insa din ce am observat eu pe tine te deranjeaza TIMPUL tau liber ,vrei sa ai mai mult timp pt tine ca iti ocupa jocul foarte mult.

DRAGULE,nimeni nu te pune sa stai mult pe joc nu ai timp ..LASATE.. cauta co'player,stai pe sitter dar nu incerca sa schimbi jocul doar ca nu ai tu timp sa ii dai dreptu la nevasta ca trebuie sa spargi nobili...


ia ma si joaca triburile versiunea 1.0 (noua ne place versiunea 8 si probabil o sa ne placa si mai mult versiunea 9) vad ca nu prea iti plac schimbarile. tu sigur joci triburile pe monitor CRT, tin sa te informez ca au aparut LCD-urile, LED-urile etc... probabil nici nu ai auzit de touchscreen :) pe scurt: ai o gandire comunista.. mostenita de la parintii tai :)
 

DeletedUser45675

deja aberezi cu acest post!
Ideea unui joc frumos este mentinerea lui pe cat posibila pentru a il pastra ca atunci cand te'ai apucat de el,altfel va deveni cu totul alt joc fata de cel care ti.a placut la nebunie!
De ce nu mai exista asa multi jucatori ca inainte? e simplu ...(o groaza de schimbari)
 

DeletedUser42834

deja aberezi cu acest post!
Ideea unui joc frumos este mentinerea lui pe cat posibila pentru a il pastra ca atunci cand te'ai apucat de el,altfel va deveni cu totul alt joc fata de cel care ti.a placut la nebunie!
De ce nu mai exista asa multi jucatori ca inainte? e simplu ...(o groaza de schimbari)

iar le dai cu schimbarile... parerea unuia cu gandire de comunist nu ma intereseaza, esti liber sa pleci la urmatorul update al jocului, cand probabil o sa apara si mutarea nobilului. Sa speram ca o sa plece toti care gandesc si joaca ca tine si o sa ramana doar membri de calitate cu care sa putem juca linistiti!(ptr noi, cei care cer schimbari nu conteaza cantitatea, conteaza calitatea!)
 

DeletedUser45675

intradevar..noroc de tine ca mai e .ro ceva calitate....tu cu 4 posturi pe extern,poftim activitate:)
de jucatori ca tine sunt satul pana peste cap,sunt liber sa imi exprim parerea daca stai si analizezi situatia daca ai fi un jucator activi ti'ai da seama ca doar pierzi la aceasta mutare,dar tu esti un mic geniu nedescoperit,probabil un baitan de 18 ani ce se da in barci pe extern scriind cu rosu sa iasa in evidenta ca ...de...cine e el!

Nu am nimic cu tine si nici nu stiu cine esti ce e cu tine ce faci aici(te'ai pierdut?) asa ca nu am de gand sa continuu aceasta polemica fara nici un rost creeata de un jucator ce nu stie nici ce e bine pentru el dar isi da cu parerea pe aici...
nu cred ca stii ce inseamna regim comunist de vorbesti asa aiurea si te rog sa te abtii ca te faci doar de ras prin posturile de mai sus.

O zi buna!
 

DeletedUser45675

corneliu,castigi mai mult timp daca ii spargi si ii faci in alta parte decat sa ii muti,daca vrei sa castigi timp intradevar!
 

DeletedUser

Am avut un prof la universitate care avea scris pe usa biroului:

„Stillstand ist Rückschritt und der erste Schritt ins Grab"

adica, "Oprirea Evolutiei este un pas inapoi, si primul pas in mormant" :)))
 

DeletedUser45492

Uite stefan , da pe pagina 2 si citeste macar ceea ce e boldat sa vezi depinde de caz , asta ar fi o optiune la alegere in cazul mutari sau spargerii nobilului . Gen ce ti se pare mai rapid aia faci , de la caz la caz , un fel de alegere , vreau sa farmez din asistent sau cu scriptul de farmare :)) Ceva gen si aici sparg nobilu sau mut .

Mie se pare o ideie buna , insa ar putea schimba putin jocul in cazul timpilor , ce e sub timpul de creare al nobilului deja ar fi rentabil sa muti pe langa asta vorba lui Ralf , economisesti resurse , insa sunt si de acord cu ce zicea parca Nyx , atunci cand faci nobilul trebuie sa si fi atent unde il faci .
 
Ultima editare de un moderator:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Usurel baieti.....respirati si 'calmati-va' intrucat vad ca discutia cu privire la propunerea facuta de initiatorul topicului degenereaza intr-o directie total gresita. :)

Incercati sa veniti cu argumente pro/contra fara sa recurgeti la jigniri mai mult sau mai putin subtile, la atacuri la persoana si alte cele.
 

DeletedUser42834

Usurel baieti.....respirati si 'calmati-va' intrucat vad ca discutia cu privire la propunerea facuta de initiatorul topicului degenereaza intr-o directie total gresita. :)

Incercati sa veniti cu argumente pro/contra fara sa recurgeti la jigniri mai mult sau mai putin subtile, la atacuri la persoana si alte cele.

mythra multumim ptr sugestie, fara tine sigur nu ne-am fi descurcat! :)
 
Sus