Propunere: mutare NOBILI / autokill NOBILI

DeletedUser

de exemplu:

Mutatul Paladinului dureaza mereu 6 ore! Indiferent ca satul nou e aproape sau in celalalt capat al hartii...

pentru mutarea nobilului s-ar putea stabilii un lucru asemanator...
 

DeletedUser45906

si eu sunt pro pentru mutarea nobililor dintr-un sat in altul precum paladinul
 

DeletedUser45234

Este o idee foarte buna si benefica pentru a avea cati mai multi nobili din scurt!
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
De acord cu conditia ca mutarile de nobili sa se faca cu viteza acestora. De acord si cu decazarmarea :)
 

DeletedUser

salve,

pentru lumile cu taleri ar fi interesant o schimbare la organizarea nobililor...

ar fi super daca am putea trimite/muta nobilii in alte sate... asa ca si paladinul...

alternativ sau aditional ar fi frumos de a avea posibilitatea de autokill a nobililor... un fel de decazarmare in curtea nobililor...

n-ar strica... asa ca idee pentru 2015 :))

Ralf10 / CarlaDaimler

O idee fara rost, jocul ar fi prea usor daca ti-ai trimite nobilii de colo colo.
Invata si tu sa ataci cu mai multe sate consecutiv.
 

DeletedUser

O idee fara rost, jocul ar fi prea usor daca ti-ai trimite nobilii de colo colo.
Invata si tu sa ataci cu mai multe sate consecutiv.

ti-e consecutiv destul asa?

w5yhk2n5rga9.jpg


exact de asta e vorba... vreau sa am mai mult timp la dispozitie sa dau atacuri consecutive... nu sa stau sa omor nobili sa-i refac in alta zona...

daca tot n-ati inteles, eu nu vorbesc aici de conturi cu 10, 20, 30... 100 de sate... vorbim de 500+ sate si nobili 100+ disponibili...
 

DeletedUser

Ma baieti, ceea ce vreti voi este prea mult. Cred ca aveti destule scripturi si alte dracovenii care va fac viata mai usoara.

Unde vreti sa ajungeti? Sa iti faci doar cont pe triburi si de restul sa se ocupe calculatorul? vreti totul automatizat. Asa nu mai are farmec jocul, trebuie sa ai si ceva manual (sa iti storci putin "cerebelul") , altfel s.ar duce farmecul jocului daca ar fi totul automatizat.

Am dreptate sau nu?
Cei care prefera stilul mai "old school" stiu despre ce vorbesc!
 

DeletedUser

Ma baieti, ceea ce vreti voi este prea mult. Cred ca aveti destule scripturi si alte dracovenii care va fac viata mai usoara.

Unde vreti sa ajungeti? Sa iti faci doar cont pe triburi si de restul sa se ocupe calculatorul? vreti totul automatizat. Asa nu mai are farmec jocul, trebuie sa ai si ceva manual (sa iti storci putin "cerebelul") , altfel s.ar duce farmecul jocului daca ar fi totul automatizat.

Am dreptate sau nu?
Cei care prefera stilul mai "old school" stiu despre ce vorbesc!

cu propunerea care am facut-o revine stilul "old school" mai degraba...

dar ce vreau sa va zic eu tot timpul, nu e vorba de jocul cu 1-100 de sate... presimt ca nu ai crecut singur un cont peste 100 de sate pana acuma... in fine...

e vorba de 500+ de sate... daca stai sa spargi 100+ de nobili, sa-i muti in alta zona, in care mai trebuie sa si muti niste resurse, imbatranesti pe triburi... :)
 

DeletedUser

cu propunerea care am facut-o revine stilul "old school" mai degraba...

dar ce vreau sa va zic eu tot timpul, nu e vorba de jocul cu 1-100 de sate... presimt ca nu ai crecut singur un cont peste 100 de sate pana acuma... in fine...

e vorba de 500+ de sate... daca stai sa spargi 100+ de nobili, sa-i muti in alta zona, in care mai trebuie sa si muti niste resurse, imbatranesti pe triburi... :)

Am avut chiar si 800+ sate.
Intradevar...... este destul de dificil cand ai peste 500 de sate, dar....asta este farmecul jocului, la inceput sa fie usor ...apoi sa fie din in ce in ce mai greu.
Oricum, ideea ta nu este rea ....dar cu ultimile implementari adaugate ,ma face sa cred ca in cel mult 2,3 ani "triburile" ..va ramane doar numele de acest joc.
 

DeletedUser42834

ar cam trebui sa le multumiti moderatorilor .RO ptr ca la Versiunea 21595 8.25.1 nu s-a facut update si ptr aceasta optiune!
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
ar cam trebui sa le multumiti moderatorilor .RO ptr ca la Versiunea 21595 8.25.1 nu s-a facut update si ptr aceasta optiune!

Ceea ce nu vreti sa acceptati sub nicio forma si continuati sa ne acuzati este ca NU noi decidem daca propunerea x sau y va fi implementata si nici nu ne ocupam de implementarea efectiva.

De la noi pleaca o lista cu propunerile facute de jucatori, inclusiv asta cu nobilii, ce se intampla mai departe (cand/cum/daca) nu mai tine de noi.
 
Ultima editare:

DeletedUser

si daca i-ai duce in vizita la inno tot nu i-ai convinge ca e sau nu e adevarat
 
Sus