Propuneri.... concursuri

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

DeletedUser

deci sa imi dau si eu cu parerea pe aici :)) [iote cine lipsea]
hmm , cred* ca ar fi fain un concurs gen "workshop" unde participanti ,pe tema "triburi" ,desigur , creeaza o "opera" , punand poze din timpul creatiei [adica evolutia ei ..din stadiul de schita , pana la "opera" de final ...desigur in poze trebuie sa apara si "creatorul" in timpul lucrului] folosind "materii" gen peturi,harite,cutii ...etc [orice minune care poate fi folosita]
Nu este o tema originala, dar nu am mai vazut.o aplicata pe tema triburi si cred ca ar fi interesant....
o mica libertate de exprimare a conceptului "triburile" unde se pot descoperii noi talente :D



* a se observa ca am inceput cu "cred" [eu cred ]adica este o parere, a mea :p
deci nu.mi sariti in cap:))
 

DeletedUser

Propun un concurs de MISS TRIBURILE.
Participantele sa puna poze de la mare, de pe unde vor ele - in costum de baie - si noi sa dam note.
Garantat va avea succes, lasati falsa pudoare si opiniile referitoare la protectia copiilor ca ne-am plictisit.. :D
 

DeletedUser36071

Propun un concurs de MISS TRIBURILE.
Participantele sa puna poze de la mare, de pe unde vor ele - in costum de baie - si noi sa dam note.
Garantat va avea succes, lasati falsa pudoare si opiniile referitoare la protectia copiilor ca ne-am plictisit.. :D

+1 , pacat ca probabil ... nu se va face :(
 

DeletedUser

Tre' sa-l tragem de maneca pe raka, sa-i dam o bere, sa il prindem in toane bune.. si nu se stie.. :D
Dupa, ce si le ia, e treaba lui.. :D

Eu imi ofer serviciile sa prelucrez poze - daca-s prea intunecate, daca mai apare vreun burtos in fundal, s.a.m.d.. ce vor concurentele, aia facem, important e sa le ajutam sa ia premiul.. :D
 

DeletedUser39591

cavalleras,
am o intrebare:) poti sa modifici poza unui baiat ca sa arate ca o fata sexy ? :)
 

DeletedUser

mah o fi el maetru la prelucrat dar asta poate sa o faca numai Dumnezeu ;)

eu pot orice, ca sunt grafician, si exista o relatie de egalitate in aceasta privinta.
Asa cum Dumnezeu ne-a facut pe noi, asa il putem face si noi pe el ;)

Blasfemieeee!! :D
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
yoandyo - buna propunerea, ne gandim si la asta.

Cavalleras - poze in costum de baie zici ? Si de unde stim ca nu votam/votati niste poze luate de pe net ?...sau insotim inscrierile cu un scan de la CI ? :D, serios...putem face, dar nu stiu cate doamne/domnisoare vor avea si taria sa se inscrie, sa isi faca publica imaginea ( a se citi fata/chipul ).

am o intrebare poti sa modifici poza unui baiat ca sa arate ca o fata sexy ?

Aici exista 3 variante :

- varianta simpla - il decupezi pe baiat si pui tipa in loc ( asta daca ti neaparat sa pastrezi cadrul/fundalul )
- varianta mai complicata - te apuci si inlocuiesti pixel cu pixel incepand de la fata si terminand la picioare ( daca este cazul si nu neaparat in ordinea asta ).
- varianta cea mai complicata - pozezi o fata :D
 

DeletedUser

damn.. inca un Dumnezeu p-aici in afara de mine.. si mai e si rosu pe deasupra.. :D
Nu stiu, la faza cu votatu' pozelor luate de pe net.. tre' sa ma mai gandesc. :p
Deocamdata n-am raspuns.. :(
 

DeletedUser18865

Pai daca tot suntem pe triburile...sa fie ceva legat de joc oarecum, intamplator pe la mesaje amuzante am gasit cativa cu un real talent "aburistic", veniti si voi cu idei pe ce subiect sa se concentreze si il facem :)

Se mai abureste ceva luna asta?Sau e planificat pentru viitor?
Cat despre talentul de a "aburi",ei bine acest lucru cred ca a intrat in sange romanilor.In principal daca daca deschizi televizorul 30 de secunde pe un canal de stiri, inveti sa "aburesti" pana schimbi canalul (<30 de secunde).

Idei? Pai idei se pot gasi cu sutele: fie sa comentam un mesaj de pe forum, fie sa ni se dea un caz (real sau nu) de pe triburile despre care sa ne exprimam opinia...

Acum sa inteleg si eu mai bine, prin "a aburi" va referiti la a bate campii cu stil creand o impresie generala buna?
 

DeletedUser

In search of the ultimate Track -idee concurs
Ideea este preluata de pe alt forum, acela fiind gladiatusul, unde a avut succes, eu fiind unul din participanti.

Jocul suna asa: Vor fi 6 utilizatori
inregistrati in concurs. Fiecare participant va propune 4 melodii, pe
care un moderator (cine se ofera) le va cauta pe youtube, apoi le va amesteca dupa cum il taie
capul.
Apoi, pe rand, fiecare participant va alege doua numere, care de fapt
reprezinta numarul pieselor, care deja sunt amestecate si facute
vraiste. In cazul in care voturile vor fi 3-3 atunci ultimul vot il va avea moderatorul
, asta in cazul in care reusim sa ne "adunam" si nu va fi nevoie
sa participe si el. Dupa prima runda, piesele care nu primesc suficiente
voturi vor fi eliminate, astfel, in a doua runda vor intra 12 de piese
si tot asa.

Cateva rugaminti:

Fara manele si muzica populara, nu intrebati de ce, pentru ca nu am sa va raspund.
Incercati sa nu trimiteti piese pe care le ascultati non-stop pe MTV, KissFM,
etc., pentru ca nu veti reusi decat sa propuneti piese pe care deja
le-a propus un alt jucator.

Deci ar fi 6 participanti - ei vor posta in locul destinat concursului - care apoi ii vor trimite moderatorului (NU POSTA) lista cu cele 8 melodii alese pentru a intra in joc.

Modalitati de trimitere a listelor: PM

deci, ce ziceti?:D
 

DeletedUser28514

Eu unu nu am inteles nimic, deci fiecare vine cu o melodie si votam fara sa stim ce votam, corect? Booon, la sfarsit ramane o melodie hmm care e concursu defapt ca eu nu ma prind?

@Edit

Fara manele si muzica populara

Amice tu unde traiesti? In america? Bun bun esti anti manele dar muzica populara ce nu iti convine? Adevaru e ca la nunta ta o sa asculti Mafia "Bag ***-n lume si vo fac cadou" asa e?

Si daca tot am ajuns aici cu dedicatie pentru voi:)).

http://www.youtube.com/watch?v=0OY2THVE5x4
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ma scuzi, ala era un copy paste de pe forumul gladiatusului. partea aia. impotriva muzicii populare nu am nimic :D pai melodia aia e melodia castigatoare. iar cel care are melodia castigatoare va primi un premiu ales de cei care se vor ocupa de concurs.
 

DeletedUser

naspa rau , nu-mi place ideea lui b3stialu . cum naiba sa votez fara sa stiu ce votez ? si mi se pare o prostie sa limitezi numarul participantilor
 

DeletedUser

deci intai ca e ideea mea :D
dupa, stii ce votezi. moderatorul va pune cate 2 melodii pe care votezi si alegi care iti place mai mult. asa ramane una si tot asa mai departe. ideea e ca nu se va sti a CUI sunt melodiile decat la final, asta ca sa nu fie ceva de genul, e melodia lui cavalleras si de asta o votez :)
si se limiteaza numarul participantilor ca sa nu dureze x ani concursul. s-ar putea face mai multi participanti si fiecare sa trimita mai putine melodii.
 

DeletedUser

raman la parerea mea , pot ? am voie ?
de ce sa limitezi numarul participantilor la concurs ? o prostie
si apoi ce anume vrem sa premieze acest consurs ? originalitatea in nici un caz

nu mai incerca sa ma convingi , am dreptul la o parere proprie si mi-o mentin chiar si daca acest concurs va fi realizat
 

DeletedUser

concurs de tricouri ude ? :p

5d1cd.gif
 

DeletedUser

pai normal ca ai dreptul la o parere. :) la fel cum si eu il am. iti respect parerea. dar cred ca nu intelegi ca ar fi cam greu sa vina multa lume. totusi, se pot face sa intre 32 si fiecare sa aleaga o melodie :) oricum, era doar o sugestie, nu tin neaparat sa fie realizata
 

DeletedUser38220

Pai daca tot suntem pe triburile...sa fie ceva legat de joc oarecum, intamplator pe la mesaje amuzante am gasit cativa cu un real talent "aburistic", veniti si voi cu idei pe ce subiect sa se concentreze si il facem :)


Propun un concurs de scris povesti amuzante in care sa fie ascuns cat mai mult din regulamentul jocului Triburile , adica cititorii sa fie cei care trebuie sa descopere unde gresesc/procedeaza neregulamentar personajele din povesti. Povestile din care sunt descoperite toate neregularitatile ascunse, ies din joc.
Scriitorul va da la Raka in pv numarul de neregularitati ascunse in poveste, inaintea afisarii acestuia pe forum

Pot fi premiate cei care scriu cele mai amuzante povesti, dar si jucatorii care gasesc cele mai multe rezolvari

exemplu, la ce ma refer:

Ursuletul Panda a decis sa baga si el internet de calitate si viteza mare, deoarece i s-a luat de atatea interuperi de care avusese parte si culmea ca in majoritatea cazurilor, legatura era intrerupta tocmai cand vroia sa lanseze cate un trenulet de nobili din contul lui Sarpe Mare, unde mai intra ocazional cand Sarpele era plecat in delegatie, pe increzutul vecin Iepuras, care nu numai ca nu merita denumirea de aliat, dar chiar ajunsese la limita de tradator de elita , asa ca mai speria cu cate un fake si de la el, sperand ca asa poate sa determine sa tina gura lui despre tranzactia cea mare din padure. Cui i-ar conveni sa fie dat in vileag despre mierea contrafacuta dar frumos vanduta la familia regala?! Si cu Iepurasul nu se stie niciodata, se vorbea in padure ca de aia daduse nume de Miere la tribul lui ca sa avertizeze pe toti ca stie de tranzactie, dar numai atunci lasa pe oricine sa se bucure de protectia tribului, daca ii este dat cel putin 2 borcane de miere originala..ce face el cu mierea, habar n-am...se zice ca da in schimb ptr pp. Astfel de cadou mai rar vezi!

(sunt 7 neregularitati ascunse)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus