Protest general

  • Autor subiect DeletedUser2147
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

yujq.jpg
 

DeletedUser30498

Mi se pare mie sau acest topic si-a pierdut din energie? lipseste ceva.

Este deja 1 Aprilie si sper sa apara o veste care sa linisteasca topicul de tot. Imi place ca tonul discutiilor s-au linistit de cand Uxini e retinut cu treaba in banat(e din Timisoara) impreuna cu Lordkaos;Xena 07;plitanu;--emy--;@tomo;Cipik28;thorique;MAIER;cel micut;johaness;hetfield;bubujupanu;AmouReuX;TOTOCI ;puyut;deathblood;alinapopescu;janet96.

Impreuna ne exprimam profunda ingrijorare pentru viitorul jocului in conditiile prezente si viitoare.
Ii astept pe fiecare sa isi exprime in continuare parerile despre majorarea tarifelor dar cu bun simt si respect fata de echipa i
 

DeletedUser

Este deja 1 Aprilie si sper sa apara o veste care sa linisteasca topicul de tot.

Imi place ca tonul discutiilor s-au linistit de cand Uxini e retinut cu treaba in banat(e din Timisoara) impreuna cu Lordkaos;Xena 07;plitanu;--emy--;@tomo;Cipik28;thorique;MAIER;cel micut;johaness;hetfield;bubujupanu;AmouReuX;TOTOCI;puyut;deathblood;alinapopescu;
janet96. Impreuna ne exprimam profunda ingrijorare pentru viitorul jocului in conditiile prezente si viitoare.
Ii astept pe fiecare sa isi exprime in continuare parerile despre majorarea tarifelor dar cu bun simt si respect fata de echipa innogames.

Poate traim intr-o tara unde cenzura inca functioneaza dar banii nostrii pleaca afara, iar daca tot se tine trambitza ca nimic nu tine in acest joc de romania, macar sa fim tratati nemtzeste...
 

DeletedUser

Poate domnii admini ar trebuie sa explice de ce au fost banati respectivii si de ce se baga pumnul in gura de parca am fi intr-un regim totalitar :)
 

DeletedUser3061

Inca o data, haideti sa nu transformam aceasta tema in altceva decat ii este subiectul. Cred ca am fost destul de rezonabil si tolerant vis-a-vis de discutiile purtate, nu intindeti coarda prea mult, regulamentul se va aplica in continuare.

tzepeshgr, imi asum anumite comentarii care insotesc linkurile utile, in explicarea intentiei mele. Repet, interpretarea dvs. este simplista si eronata, si va dau dreptate, nu are nici un rost sa continuam.

iarasi aceiasi politica de sicanare a jucatorilor iarasi aceiasi politica de a pune pumnul in gura... UITE MAI LORD vezi tu de aceea nu sunt jucatori multumiti de scumpirea PP... ca daca jucatori aveau un serv care sa nu cada daca jucatori aveau un serv pe care voi moderatori si admini sa nu ii tratati ca pe niste scalvi, daca jocul nu avea probleme de genul care sunt acuma... iti garantez eu tie 100% ca lumea nu zicea nimica e scumpiera PP... insa cum sa scumpesti PP cand voi nu aveti nici una din acestea? cand domnisoara admin moni columbeanu vine cu amenintari ca ne luam ban pe joc, cand tu incepi sa sicanezi prin amenintare ca vezi domne se aplica regulamentu...

uite adex eu sunt pro puncte premium scumpite dar in anumite conditii pe care e-am precizat deja o data si aici....

vreau sa te intreb ceva da voi admini moderatori de ce nu respectati regulamentul ?

uite eu iti dau 3 exemple care au avut loc in termn de 48 de ore... acum 2 zile am depus un tiket imi raspunde un admin domne ce faci tu aici vezi caiei ban daca mai aduci acuze nefondate la adresa adminilor... dupa care hop inchide tiketu.... la cateva ore distanta vine un alt admin la fel si ala ba mai mult dumnealui imi arata si ce regula am incalcat.... tare rau ce sa mai ... iar eu depusesem un tiket cum ca un x jucator a incalc regulamentul si cand colo tot eu era sa mi-o iau in barba....

si ultimul exemplu este al duduii moni columbeanu... sefu nu puteti sa ne amenintati una doua va inchidem cont pe lumea pe care jucati... sincer acuma... din cate stiu eu si voi aveti un regulament de genul acesta.... nu este nici o problema am facut deja un mail catre cei de la ino este al doilea in 3 zile.... sa vedem ce or sa zica acestia cand or sa vvada si inca un mail si inca un mail si tot asa....

voi nu vreti sa intelegeti un lucru nu suntem sclavii vostri si nici voi ai nostri suntem jucatori iar voi faceti o munca voluntara pe care trebuie sa o faceti corect. fara sa amenintati fara sa bagati pumnul in gura etc.... cum pot eu sa respect vreodata un admin ca moni columbeanu sau ca cei 2 care mi-au raspuns la tket.?
sincernu crez ca am dreptate ca pana acuma mi-au dat dreptate toti admini. ce vrei sa iti zic aici pe forum ce si cum despre cine e cu cine, cine ce face .... sincer? stim aceste lucrui insa din respect tot pentru voi le tinem pentru noi... crezi ca noua nu ne-ar fi usor sa venim sa bagam si noi pumnu in gura... (figurativ), dar noi inca mai aratam respect... a ca sa uni care de la primu tiket incep injura fac dreg da de acord rupei contu in 2 nu il mia descizi si gata dar nu poti sa tratezi toti jucatri dupa comportamentul a 2-3 jucatori care injura sitemul de tikete....

sincer acuma daca eu ma apuc acuma sa zic cine e domna de mai devreme cine e x cine e y cine e z cine e t... vrei sa vezi cata tambalaul iese, dar pe noi spre deosebire de voi ne intereseaza jocul pentru ca ne place, fie ca vrem sa recunoastem fie ca nu ... insa ca sa platim PP scumpite trebuie sa avem si noi niste garantii...de ce pai daca eu iti dau tie 37 de euro pentru 10 luni de premium si mai vine un admin ca domnisoara de mai devreme sa ma ameninte pai in cazul ala iese rau ... mai ales ca eu sunt o persoana in acest joc foarte sloboda la gura..


sincer aucma citeste aceste randuri si te rog mult sa imi spui daca am sau nu am dreptate??
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@Rest, toti cei banati au primit sanctiuni care nu au nici o legatura cu protestul initiat : linkuri ilegale, reclame, jigniri, provocari ... este o forma de "solidaritate" pe care eu, sincer, nu o inteleg. Toate sanctiunile au venit dupa avertismente si RUGAMINTI la respectarea regulamentului.
@baghera, eu nu sunt in masura sa judec nemultumirile tale. Te rog sa ti le exprimi pe caile cunoscute (sistemul de suport). Precizez ca si jucator te sustin 100 %, dar mai mult nu pot face pentru tine, crede-ma. In schimb am pretentia ca pe forum sa nu incalcam regulile.
 

DeletedUser

Iti dai seama cand aduc aminte de lucruri neplacute pentru TT, si de posibile efecte neplacute, iau ban.
 

DeletedUser

????????????

am trimis si intemeitorilor de pe L12 ,eu sunt de acord daca vor fi si ei o sa fie pace generala si pe L12
Cetelin astăzi la ora 01:34
punctuletz11 în data de 31.03. la ora 17:30
- da o circula in trib sa votam si da si u la alte triburi acest mesaj sa putem protesta, sa se ieftineasca contul premium si dai si la dujmani ca doare e un mesaj de binefacere !!!
- potzi da acest mesaj si pe alte lumi, cu cat mai multe voturi cu atat mai multe sanse !!!

PROTEST CONT PREMIUM, E SPRE BINELE NOSTRU

Incepand din acesta clipa toate triburile de pe lumea 1 au incheiat orice razboi ca urmare a lipsei de profesionalism a adminilor, servere care nu merg cu toate ca noi investim bani. Totodata s-a anuntat ca de pe 8 aprilie contul premium se va scumpi (aproape dublu).

Deci va fi o pace generala!

Astfel nici un trib nu va mai ataca si nici un membru de pe serverele.ro nu va mai cumpara puncte premium! Se va urmarii scaderea profitului INNOGAMES in Romania!
- Pe L 1 sant razboie pe viatza si pe moarte dar sau oprit deocamdata, moi nu trebe SA NU NE atacam e de ajuns daca dam un vot, e alegerea voastra.

Va rog sa fiti solidari cu noi toti.

Pt alte informatii:



http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=26162

http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=26134


- acest mesaj a fost trimis de un player de pe triburile L 1 unde joc de 2 ani !!!
- daca suntetzi de acord cu scumpurile contului premium nu il mai cititzi daca nu cititzil si datzi un vot mai jos

Toata lumea la vot, sa ne sustinem cauza:


http://www.gopetition.com/online/35211.html


Accesati aici: "sign the petition" si completati doar campurile in dreptul carora se afla o steluta rosie .


Protestul continua!


- da un raspuns daca ma ajutzi sa facem cumva sa contactam cat mai multzi playeri sa fie si ei informatzi ???

Sp1suLeTz în data de 31.03. la ora 21:53
Ok..o sa dau si pe lumea 5 :D

Sp1suLeTz în data de 31.03. la ora 21:53
...

Mesajele acestea au fost trimise de către Sp1suLeTz mai departe.



 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12877

@Rest, toti cei banati au primit sanctiuni care nu au nici o legatura cu protestul initiat : linkuri ilegale, reclame, jigniri, provocari ... este o forma de "solidaritate" pe care eu, sincer, nu o inteleg. Toate sanctiunile au venit dupa avertismente si RUGAMINTI la respectarea regulamentului.
@baghera, eu nu sunt in masura sa judec nemultumirile tale. Te rog sa ti le exprimi pe caile cunoscute (sistemul de suport). Precizez ca si jucator te sustin 100 %, dar mai mult nu pot face pentru tine, crede-ma. In schimb am pretentia ca pe forum sa nu incalcam regulile.

adex...sunt si eu curios totusi de o simpla chestie: de ce pana sa se inceapa acest protest nu au fost banati acesti jucatori daca tot spui ca au promovat linkuri si reclame ilegale? Hai sa fim seriosi prietene ca totusi nu toti suntem copii de 5 ani. Cu ocazia asta domnita moderator Alizeea poate imi explica si mie cum imediat ce am postat ca sunt pro petitie mi-am luat warn pentru un post de acum mai bine de 2 saptamani? Sa inteleg ca daca mi-as fi tinut gura s-ar fi trecut cu vederea faptul ca am spus ca o anumita persoana a iesit ca un urs din hibernare si nu as fi fost avertizat? E pacat ca in felul asta se bate joc de jucatori si am impresia ca si voi ca admini, dar si cei de la inno nu inteleg faptul ca TOTUL exista doar datorita NOUA, celor care care jucam efectiv.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@nemesis22 - as prefera sa nu discutam despre sanctiuni, nu este tocmai indicat, transformam aceasta tema in altceva. Este adevarat ca ele pot veni cu o anumita intarziere. Moderatorii nu au timp sa urmareasca permanent discutiile pe forum, de asemenea pot surveni sanctiuni in urma raportarii posturilor de catre alti utilizatori. Astfel ca nu exista un termen imediat de dictare a unor sanctiuni, ele pot surveni si la o diferenta de cateva zile de la afisare.
Inca o data, nici un utilizator nu a fost banat, sanctionat, avertizat pentru manifestarile de protest legate de modificarile CP.
 

DeletedUser12877

sunt curios acum de ce a fost sters postul lui adirepulse...a deranjat???
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Care din ele ? Cel in care jignea adminii sau cel in care provoca discutii in legatura sanctiuni date altor useri, desi am explicat cum stau lucrurile si am rugat sa se inceteze cu asta ?
Nu deranjeaza asta, este neregulamentar si deci, sanctionat.

Bine ar fi sa gasiti o forma de protest conforma cu regulile forumului.
 

DeletedUser14558

Adex ...Adex ... de te-ai pune in locul nostru !!!! dar nu ai cum ... sau aplicam vorba aia ... eu am fost ca voi dar voi nu o sa fiti ca mine !!!
incercam o tabla neagra ? si vezi daca-ti place postura !!! eu cred ca nu :)

oricum ! bine zicea colegul de mai sus !!!
SARBATORI FERICITE TUTUROR
 

DeletedUser12877

adex hai sa nu intram in polemici acum, pentru ca eu unul nu inteleg unde erau jignirile lui la adresa adminilor. Sa fi fost acolo unde a facut lista cu cei banati sau acolo unde a spus ca se practica politica pumnului in gura??? Sa fiu sincer...cu riscul de a fi trimis si eu in vacanta, va spun ca va comportati ca niste copii mici, in sensul in care orice lucru care nu va convine sau care lasa loc de interpretari atrage dupa sine o scurta vacanta. O sa aveti probleme din ce in ce mai mari cu playerii de pe toate lumile si veti fi nevoiti in cele din urma sa ajungeti la un consens cu jucatorii daca o veti tine in acest fel. Nu am avut si nici nu am intentia sa jignesc pe cineva prin postul meu, dar hai sa ne comportam ca niste oameni maturi si sa privim lucrurile cu sange rece si sa analizam situatia si sa incercam impreuna sa gasim o cale de rezolvare, pentru ce este clar ca banarea a tot mai multor jucatori nu este o solutie.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Imi asum aceste decizii si sunt gata sa renunt oricand la activitatea pe care o fac, daca cineva crede ca o fac abuziv si la comanda.

Incerc doar sa transformam aceasta sectiune intr-una model, intr-una in care jucatorii noi vin si citesc lucruri interesante si invata de la cei care joaca de mult acest joc. Nu voi accepta ca ea sa devina un circ.
 

DeletedUser14558

sa nu uita totusi ca CIRC e pe locul 1 in L1 ... deci ... poate sa fie si circ :)
mai glumim ... nu a cerut nimeni da-ti dai demisia !!! precis mergem din lac in put ... asa ca nu insista nimeni si nici nu cred ca avem puterea !
 

DeletedUser

Lasati omul in pace (pe lord adex), el face doar ce i s-a spus si anume sa dea cu linia la palma celor care nu au unghiile curate si batistuta. :)
Haideti sa lasam sa se mareasca nr celor ce semneaza petitia, iar dupa, inaintata celor de la innogames si asteptam deznodamantul. Daca acela nu este cel dorit de noi, cel mai simplu ptr noi si dureros ptr ei este sa nu mai accesam serverele lor. Sa vezi atunci graficul lor cu care se mandresc
growthen.png
, pe 2010 se duce vertiginos in jos si atunci poate se vor sesiza.

p.s. dupa cum spun ei, doar 15% din veniturile lor provin din conturile premium ceea ce inseamna aprox. 1,5 mil euro. o fi putin o fi mult nu stiu :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

poate nu e treaba mea dar citez pe cineva care a spus asta la politica si propaganda l5 -> protest general


sper sa avem un avocat pe aici :))



Art. 3. din HOTĂRÂREA nr. 1.308 din 20 noiembrie 2002
Pe teritoriul României, tranzacţiile efectuate prin intermediul mijloacelor de plata electronica şi relaţiile dintre participanţii la aceste tranzacţii se fac în conformitate cu prevederile Regulamentului Băncii Naţionale a României nr. 4/2002.


Art. 6. lit. c din HOTĂRÂREA nr. 1.308 din 20 noiembrie 2002
Prin acţiunea sau omisiunea contrară prevederilor legii comerţului electronic, care se invoca în acţiunea în justiţie, sunt afectate interesele colective ale consumatorilor din statul din care face parte entitatea respectiva.



Art. 8. din HOTĂRÂREA nr. 1.308 din 20 noiembrie 2002
(1) Subiectul mesajelor transmise prin posta electronica, care constituie comunicări comerciale, trebuie sa înceapă cu cuvântul "PUBLICITATE" scris cu majuscule.
(2) Comunicările comerciale trebuie sa cuprindă cel puţin următoarele informaţii referitoare la persoana în numele căreia sunt făcute:
a) numele sau denumirea completa;
b) codul numeric personal sau codul unic de înregistrare, după caz;
c) domiciliul sau sediul;
d) numerele de telefon şi fax;
e) adresa de posta electronica.
- Ati respectat acest articol? Eu am primit mesaj de la “Team-Triburile” cu denumirea „Modificarea sistemului de puncte premium “


Art. 9. din HOTĂRÂREA nr. 1.308 din 20 noiembrie 2002
(1) Destinatarul comunicărilor comerciale are dreptul de a-şi revoca consimţământul de a primi asemenea comunicări prin simpla notificare a furnizorului.
(2) Furnizorul are obligaţia de a implementa o procedura gratuita, accesibila inclusiv prin mijloace electronice, prin care destinatarul sa poată sa îşi revoce consimţământul.
(3) Revocarea consimţământului prin mijloace electronice trebuie sa-şi producă efectele în cel mult 48 de ore de la iniţierea procedurii.
(4) Furnizorul trebuie sa facă publica procedura prevăzută la alin. (2) pe pagina proprie de Internet şi în cadrul mesajelor care conţin comunicări comerciale.



Art. 2. alin. 16 din ORDONANŢĂ nr. 21 din 21 august 1992
clauză abuzivă - o clauză contractuală care nu a fost negociată direct cu consumatorul şi care prin ea însăşi sau împreună cu alte prevederi din contract creează, în detrimentul consumatorului şi contrar cerinţelor bunei-credinţe, un dezechilibru semnificativ între drepturile şi obligaţiile părţilor;
-cresterea preturilor privind beneficiile serviciului premium unilateral de furnizor


Art. 2. alin. 22 din ORDONANŢĂ nr. 21 din 21 august 1992
practici comerciale abuzive şi/sau incorecte - orice acţiune, inacţiune, conduită, demers sau comunicare comercială, inclusiv publicitate, din partea unui operator economic în relaţie directă cu promovarea, vânzarea sau furnizarea unui produs sau serviciu, care aduce atingere în mod direct intereselor consumatorilor;
-cresterea preturilor privind beneficiile serviciului premium unilateral de furnizor



Art. 8 din ORDONANŢĂ nr. 21 din 21 august 1992
Guvernul adoptă reglementări specifice în scopul prevenirii şi combaterii practicilor ce dăunează intereselor economice ale consumatorilor.
- in speta cele 8 legi (active pe teritoriul Romaniei) privind comertul electronic


ART. 9 din ORDONANŢĂ nr. 21 din 21 august 1992
Operatorii economici sunt obligaţi să pună pe piaţă numai produse sau servicii care corespund caracteristicilor prescrise sau declarate, să se comporte în mod corect în relaţiile cu consumatorii şi să nu folosească practici comerciale abuzive.
- cresterea preturilor privind beneficiile serviciului premium unilateral de furnizor
- adica prin scrhimbarea planului de premium ati micsorat cantitatea de beneficii modificand crescand cu 50% profitul dumneavoastra astfel afectand echitatea cost-beneficiu
- oricum dupa faza asta multi jucatori cu conturi de milioane (sustinatori ai sistemului de premium platit se vor lasa de joc deoarece in actualul mod de plata obtin pentru 5 Euro – echivalentul a 2 sms-uri de 1,99+TVA – 30 zile premium pe cand in urma modificarilor noului plan tarifar o sa obtina 30 zile premium la 4 sms-uri a 1,99+TVA. Adica in loc de 5 Euro acum o sa plateasca 10 Euro pet imp de criza migram spre alte jocuri de acelasi gen

Art. 9.3 litera i) din ORDONANŢĂ nr. 21 din 21 august 1992
Orice notificare cu privire la modificarea conţinutului clauzelor contractuale referitoare la costuri va fi transmisă consumatorilor cu cel puţin 30 de zile înainte de intrarea acesteia în vigoare. Consumatorul are la dispoziţie un termen de 15 zile de la primirea notificării pentru a comunica opţiunea sa de acceptare sau de neacceptare a noilor condiţii. Neprimirea unui răspuns din partea consumatorului în termenul menţionat anterior nu este considerată acceptare tacită;
- Pica fraza dumneavoastra “Preţurile pentru cont premium vor fi modificate începând cu data de 8 aprilie” Eu am primit oferta dumneavoastra pe 30 martie deci aceasta modificare de preturi ar fi corecta conform prezentului articol incepand cu 30 aprilie sau poate nu stiu eu sa calculez. Poate ma elucidati putin cu aceste termene... Oi fi interpretat eu gresit LEGEA? Sau... credeti ca jucatorii de pe aici sunt doar pusti de 8 ani?


Art. 10 litera f) din ORDONANŢĂ nr. 21 din 21 august 1992
De a plăti, pentru produsele sau serviciile de care beneficiază, sume stabilite cu exactitate, în prealabil; majorarea preţului, tarifului, taxelor, comisioanelor, dobânzilor, penalităţilor şi a altor eventuale costuri stabilite iniţial este posibilă numai cu acordul scris al consumatorului;
- Nu stiu cati consumatori au fost de accord cu majorarea pretului. Poate ma elucidate dumneavoastra


Art. 20 alin 4 din ORDONANŢĂ nr. 21 din 21 august 1992
Vânzătorii şi prestatorii de servicii trebuie să informeze consumatorii despre preţul final al produsului sau despre tariful serviciului prestat, pe care îl suportă consumatorul, care să cuprindă toate costurile, inclusiv taxa pe valoarea adăugată şi toate costurile suplimentare, şi să le ofere acestora toate informaţiile şi documentele tehnice, după caz, care trebuie să însoţească produsul sau serviciul.
- Dumneavoastra in reclama privind noul plan tarifar (abuziv) premium afisati pretul fara TVA lucru care este interzis de acest articol. TVA-ul si serviciile conexe trebuie aratate exact in pretul final al ofertei conform prezentului articol valabil pe teritoriul Romaniei si pot conduce la articolul 50 litera c si aliniatul 3 prezentate mai jos


Art 50 litera c) din ORDONANŢĂ nr. 21 din 21 august 1992
c) încălcarea dispoziţiilor art. 5, art. 7 lit. b) prima, a 2-a şi a 5-a liniuţă, lit. c) a 3-a şi a 4-a liniuţă, art. 9, art. 10 lit. a)-f) , h) şi i), art. 11 şi art. 14, cu amendă contravenţională de la 2.000 lei la 20.000 lei;


Art 50 alin(3) din ORDONANŢĂ nr. 21 din 21 august 1992
Nerespectarea dispoziţiilor legale privind protecţia consumatorilor care, potrivit art. 50, constituie contravenţie, dacă fapta a avut ca urmare afectarea gravă şi în mod repetat a intereselor economice ale unuia sau mai multor consumatori, se sancţionează cu amendă contravenţională de la 5.000 lei la 25.000 lei.


Art. 2 din ORDONANŢĂ nr. 130 din 31 august 2000
(1) În sensul prezentei ordonanţe, următorii termeni se definesc astfel:
a) contract la distanţă - contractul de furnizare de produse sau servicii încheiat între un comerciant şi un consumator, în cadrul unui sistem de vânzare organizat de către comerciant, care utilizează în mod exclusiv, înainte şi la încheierea acestui contract, una sau mai multe tehnici de comunicaţie la distanţă;
b) consumator - orice persoană fizică sau grup de persoane constituite în asociaţii, care, în executarea contractelor care intră sub incidenţa prezentei ordonanţe, acţionează în scopuri din afara activităţii sale comerciale, industriale sau de producţie, artizanale ori liberale;
c) comerciant - orice persoană fizică sau juridică care, în executarea contractelor care intră sub incidenţa prezentei ordonanţe, acţionează în cadrul activităţii sale comerciale, industriale sau de producţie, artizanale ori liberale, precum şi orice persoană care acţionează în acelaşi scop, în numele sau pe seama acesteia;
d) tehnică de comunicaţie la distanţă - orice mijloc ce poate fi utilizat pentru încheierea unui contract între comerciant şi consumator şi care nu necesită prezenţa fizică simultană a celor două părţi;
e) operator de comunicaţie - orice persoană fizică sau juridică a cărei activitate profesională constă în a pune la dispoziţie comerciantului una sau mai multe tehnici de comunicaţie la distanţă.
(2) Tehnicile de comunicaţie la distanţă sunt prevăzute în anexa care face parte integrantă din prezenta ordonanţă.
- Definitii privind contractele la distanta (pentru clarificari)


Art. 3 alin (1) lit. c. din ORDONANŢĂ nr. 130 din 31 august 2000
(1) Înainte de încheierea contractului la distanţă comerciantul trebuie să informeze consumatorul în timp util, corect şi complet asupra următoarelor elemente:
c) preţul bunurilor sau tarifele serviciilor, cu toate taxele incluse;
f) dreptul de denunţare unilaterală a contractului, cu excepţia cazurilor prevăzute în prezenta ordonanţă;
h) perioada de valabilitate a ofertei sau a preţului;
- Nu ati informat toate tarifele pe care le prestati
- Nu ati precizat perioada de valabilitate a ofertei privind serviciile unui cont premium.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Imi asum aceste decizii si sunt gata sa renunt oricand la activitatea pe care o fac, daca cineva crede ca o fac abuziv si la comanda.

Incerc doar sa transformam aceasta sectiune intr-una model, intr-una in care jucatorii noi vin si citesc lucruri interesante si invata de la cei care joaca de mult acest joc. Nu voi accepta ca ea sa devina un circ.

Lord Adex..o parte a hotararilor luate de tine,sunt drepte.
Insa nu te lasa condus de „actiune la primul impuls”.
Oamenii au inteles deja demult cum trebuie sa se comporte pe forum.
Nu ai cum sa inchizi gura tuturor celor care au nemultumiri cu privire la admini si moderatori,cand numarul acestora este foarte mare ,sub diferite aspecte..
-prea multi dintre noi,„au patit-o !”

Pentru ca aceasta sectiune sa devina un model - in primul rand trebuie sa se schimbe atitudinea adminilor fata de noi,jucatorii..
- si restul „celor atotputernici”,admini-mozi,vor beneficia de tot respectul nostru !


Se impune DEBANAREA celor care „au gresit”..pentru a ne continua PROTESTUL,PENTRU A FI CAT MAI MULTI.

(Mai ales ca se zvoneste ca in curand vom ramane fara admini si moderatori..)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus