Protest general

  • Autor subiect DeletedUser2147
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Rest, activitatea se desfasoara pe un spatiu virtual, gazduit de servere din Germania. Dupa cum spun si conditiile acceptate de fiecare jucator la inscrierea pe acest joc, se aplica legislatia germana. Ca aceasta este armonizata sau diferita de cea europeana, romaneasca, este altceva. In fine, nu mai insist cu acest aspect, fiecare il intelege cum vrea.

Cum au fost alesi adminii si moderatorii - prin interviuri in urma aplicarii de catre acestia a intentiei de a face parte din echipa. Cine sunt - jucatori de triburile care se ofera sa faca pe baza de voluntariat o activitate suplimentara. Cum sunt platiti - simbolic (5PP lunar).
 

DeletedUser

scuzati-mi intervenentia.
insa vad ca pe aici este un moderator on'line.

lord alex , dar voi nu vati gandit ca si noi suntem oameni ? si ca banii se castiga greu iar noi jucam de placere , nu sa bagam 50$ pe triburile.ro ????
problema cea mai mare este faptul ca , daca acum s'a scumpit asa contul premium iar noi am fi fost de acord , iti garantez ca pe viitor iara se scumpe'au. nu este posibil sa platim atat pentru un joc . pana la urma este un joc , dal naibii ca unii au si familie si copii , iar 50$ sunt ceva .

asa ceva nu se poate , voi moderatorii si administratorii ne luati de prosti si credeti ca suntem robotii vostri . GRESIT !!!
atat am avut de spus " sper ca cei la conducerea triburile.ro sa'si dea seama de gravitatea situatiei si sa nu scumpeasca PP.

Gio19ro L10 . Multumesc.
 

DeletedUser

Rest, activitatea se desfasoara pe un spatiu virtual, gazduit de servere din Germania. Dupa cum spun si conditiile acceptate de fiecare jucator la inscrierea pe acest joc, se aplica legislatia germana. Ca aceasta este armonizata sau diferita de cea europeana, romaneasca, este altceva. In fine, nu mai insist cu acest aspect, fiecare il intelege cum vrea.

Cum au fost alesi adminii si moderatorii - prin interviuri in urma aplicarii de catre acestia a intentiei de a face parte din echipa. Cine sunt - jucatori de triburile care se ofera sa faca pe baza de voluntariat o activitate suplimentara. Cum sunt platiti - simbolic (5PP lunar).


e usor sa accepti ceva ce nu cunosti ...


InnoGames oferă jocul, în mod exclusiv, consumatorilor în conformitate cu § 13 din Codul de procedură civilă german (BGB). Utilizarea jocului în scopuri publicitare sau în alte scopuri profesionale este interzisă. Minorii au dreptul de a se juca doar în cazul în care există acordul reprezentantului legal înaintea înregistrării pentru joc.

Poate ne poti face si noua cunoscut codul ala....




InnoGames îşi rezervă dreptul de a suspenda funcţionarea jocului, fără precizarea motivelor

Tie ti se pare corect asta, atat timp cat noi platim niste bani?!



Utilizatorul nu dispune de nici un drept cu privire la o anumită metodă de plată.


Interesanta asta..:rolleyes:

Eu stiam ca legislatia din Germania e mult mai complexa....dar...na...luam putin de la ei..putin de la noi...si iese totul roz... :)
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Din pacate sunt tot mai dese cazurile in care oamenii se implica in activitati ale caror reguli nu sunt cunoscute si, ulterior, fac caz de asta. Din cate stiu, necunoasterea legilor nu te exonereaza de la respectarea lor.
@marlboro00, ai fost de acord cu acele conditii prin inregistrarea pe site. Poate era mai bine sa iti pui aceste intrebari atunci.
@Shamp, nu adminii, nu moderatorii, nu conducerea triburile.ro a hotarat modificarea tarifelor si a modalitatii de calcul a punctelor premium.
 

DeletedUser

Din pacate sunt tot mai dese cazurile in care oamenii se implica in activitati ale caror reguli nu sunt cunoscute si, ulterior, fac caz de asta. Din cate stiu, necunoasterea legilor nu te exonereaza de la respectarea lor.
@marlboro00, ai fost de acord cu acele conditii prin inregistrarea pe site. Poate era mai bine sa iti pui aceste intrebari atunci.
@Shamp, nu adminii, nu moderatorii, nu conducerea triburile.ro a hotarat modificarea tarifelor si a modalitatii de calcul a punctelor premium.

perfecta dreptate...doar o intrebare.....si atat :)

De cand se baneaza un membru din cauza faptului ca a deschis un protest(totusi legal si in Germania si Romania(nu exista termen,conditie sau regula sa interzica asta...))...si ca sa nu tragem noi concluzii proaste...poate ne spui si motivul.. :p:p


@Shamp, nu adminii, nu moderatorii, nu conducerea triburile.ro a hotarat modificarea tarifelor si a modalitatii de calcul a punctelor premium.

intelegem perfect regulile de piata...voua vi s-a scumpit hostul...si automat...si voi l-ati scumpit mai departe..(clienti mai putini, bani mai multi...nu pierzi nimic... :p)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai si atunci o sa dea triburile.ro faliment , ca nu cred ca o sa accepte careva preturile astea !
daca noi nu cumparam puncte premium , si tot se inregistreaza jucatori , serverele o sa se duca pana la urma .
iar daca nu sunt bani , nu se pot deschide lumi noi.
cam asa sta problema alex , nu stiu ce sa zic , insa daca o tinem tot asa , o sa se ajunga rau
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Am explicat de foarte multe ori. Actiunile de protest iscate de acest anunt au fost si sunt permise in limita regulamentului. Au fost sanctionate jignirile, acuzatiile si criticile adresate echipei de administrare, postarea de linkuri interzise, alte nerespectari ale regulamentului care, repet, nu au avut legatura cu acest demers. Probabil vazuta ca forma de solidaritate s-a continuat aceasta atitudine in dorinta asocierii acestor masuri cu protestatarii si, implicit, atragerea de simpatii pe de o parte si de noi prilejuri de nemultumire pe de alta parte.

Consider ca abaterile au fost facute premeditat, cu vadita intentie de rea vointa, in contradictie cu numeroasele explicatii, apeluri si avertismente facute de admini si moderatori.
 

DeletedUser

Consider ca abaterile au fost facute premeditat

PREMEDITÁ, premeditez, **. I. Tranz. A pune la cale, a pregăti, a plănui o acțiune (de obicei reprobabilă).

Nop...a venit odata cu anuntul...deci...o ipoteza falsa :p:p



Urez tuturor membrilor un Paste fericit , frumos si luminos! :)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Pai eu nu ma refer la protest ! Ma refer la acei useri care afisau un mesaj neregulamentar desi exista un precedent imediat, desi stiau foarte bine ca vor fi sanctionati si incalca regulamentul, desi au fost RUGATI sa inceteze. Asta este premeditare.
 

DeletedUser28580

si care ar fi acel mesaj neregulamentar?:)
legile ?
am citit destul de mult,dar nu am vazut cam nicio jignire/injurie ...
adex poate ca nu am dreptul sa te judec,dar ai cam dat cu batu-n balta..acum ca vezi ca cei cu protestu au dreptate..arunci vina asupra unuia si altuia..oricum ,eu nu te invinuiesc,esti un simplu moderator nu stiu de ce trebuie tu sa raspunzi intrebarilor care ar trebui sa fie adresate celor de la inno,care stiu mai bine ce se petrece :)
pasti fericite/paste fericit nu stiu cum se spune oricum . :D
 

DeletedUser

ProtestulContinua.jpg
 

DeletedUser28580

Congratulations. You have successfully signed the petition:
Reduce the price of premium points on Tribalwars, all servers.

You are signer #1958 [?]

:)
speram sa se ia in considerare protestul.
 

DeletedUser30606

Din pacate sunt tot mai dese cazurile in care oamenii se implica in activitati ale caror reguli nu sunt cunoscute si, ulterior, fac caz de asta. Din cate stiu, necunoasterea legilor nu te exonereaza de la respectarea lor.
@marlboro00, ai fost de acord cu acele conditii prin inregistrarea pe site. Poate era mai bine sa iti pui aceste intrebari atunci.
@Shamp, nu adminii, nu moderatorii, nu conducerea triburile.ro a hotarat modificarea tarifelor si a modalitatii de calcul a punctelor premium.


intrebarea contra voastra este daca voi teoretic sunteti interfata intre noi jucatorii si ei detinatorii jocului a-ti facut ceva contra acestei masuri si aici ma refer la scumpire, sau nu v-a interesat, nu vreau dovezi sunt acceptate si raspunsuri de genul DA sau NU, in plus nu era mai bine si mai elegant ca voi adminii si moderatorii care a-ti aflat primii sa le spunei asa de la obraz bai e rusinica sa facem asta asa pe la spate mai bine dam direct cartile pe fata, si le spunem ca se scumpeste CP nu ca se modifica nu stiu ce sistem, aia trebuia sa faceti voi, dar proverbe romanesti precum capul plecat sabia nu-l taie si nu musca mana de te hraneste la noi sunt foarte bine bagate in creierul nostru de roman, in loc de taria de caracter care trebuia sa o aibe cineva din staff-ul administrativ si sa le zica verde in fata bai eu asa ceva la amaratii aia nu le fac mai bine le zicem adevarul, vreti sa o le spune-ti voi nu aveti decat eu nu o fac
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@apsu, vin si te intreb in ce masura nemultumirea noastra (admini, moderatori etc) schimba decizia de majorare a tarifelor ? mai mult, am anuntat prin afisari publice ca in calitate de playeri pe alte servere suntem la fel de afectati ca oricare alt jucator. ce cap plecat, ce mana muscata ? mai mult, nemultumirile tuturor se rasfrang asupra noastra, chiar crezi ca este un mod placut de discuta acesta ? chiar crezi ca avem ceva de castigat din aceste mariri ? faceti niste afirmatii care sunt lipsite de un element foarte important : motivul ! Ce motiv am eu sa sustin sau sa combat anumite decizii ale Inno ? Eu sunt pus aici sa aplic un regulament, cel al forumului, iar adminii pe cel al jocului.
 

DeletedUser30606

lord adex, tot respectul in ceea ce spui, daca zici ca nu iti convine si te afecteaza si pe tine pe alte lumi acolo unde esti jucator ce faci, nu am zis nimic ca unu si altul a fost bant eu zic doar ca solidaritatea trebuie sa fie si cu voi nu numai intre noi, voi sunteti jucatori pe alte lumi, OK, tie iti convine ca se majoreaza pretul la CP, daca il ai gratis iti convine, daca nu il ai nu iti convine si din acest motiv noi restul muritorilor am fi preferat sa vedem sustinere din partea adminilor nu in a injura pe cei de la innogames era suficient sa vad un admin care sa zica ba astia sunt marlani eu ma las de aceasta treaba adica renunt la calitatea de admin, pentru ca nu sunt de accord, e simplu eu unul renunt pentru simplu motiv ca nu am ajuns bataia nimanui de joc cand incerci sa maschezi ceva prin afirmatia ca se schimba sistemul punctelor premium dar de fapt tu il scumpesti incerci sa iti bati joc de mine si de inteligenta mea (din experienta marea majoritate a jucatorilor ce reusesc sa creasca peste 2 milioane de puncte sunt in varsta de peste 20 de ani deci avem ceva putere de intelegere), e la fel cum ai zice de acum innainte painea de 500 de grame va costa 1 leu ca si pana acum dar intamplator painea de 500 de grame va avea 200, aici este ideea scumpirea daca era fatisa cred ca ar fi avut un impact mai bun, dar fiind mascata noi am fost luati de fraieri si nu acceptam din acest motiv protestam, iar din partea adminilor noi vroiam sa vedem solidaritate, nu exista asa ceva chiar daca si voi pe alte lumi suntei jucatori. Asta de ce oare? deoarece avantajele de a fi admin va fac sa nu va mai ganditi ca sunteti si jucatori, altfel nu exista explicatie. gandeste-te la o afacere ei sunt proprietarii iar voi adminii un fel de directorasi sau administratori, nemultumirile plebei trebuiesc aduse la cunostinta celor din varf de catre cei de la mijlocul piramidei, daca innogames s-ar gasi in situatia in care multi admini ar renunta, si multi jucatori ar renunta la CP si chiar la joc, impactul scaderii incasarilor din CP, impactul in care nu ar mai avea admini care sa se ocupe de acest joc si de forum, precum si imaginea negativa ca li se va crea pe toate site-urile unde apar reclamele lor, si toate forumurile unde se vorbeste despre triburi, garantat s-ar gandi de doua ori innainte de a mai dori sa scumpeasca CP nejustificat si mascat

si da tu esti pus acolo sa faci ceva dar asta e alegerea ta, poti renunta oricand de ce nu o faci?

apropo am 30 de ani nu incerca sa imi raspunzi pe ocolite, am suficienti ani ca sa imi dau sema dac vorbesti cu mine sau in general, cand la inceputul mesajului scrii apsu insemana ca mi te adresezi mie deci am rugamintea de a nuaburi nu imi place cand cineva face acest lucru, voi tineti cu buna stiinta la posturile voastre ok, partea proasta ca fara noi s-ar putea si posturile voastre sa nu mai fie asa de multe, deci sincer cand zici ca esti la randul tau nemultumit dar nu faci nimic impotriva acestui lucru mai ales ca nu esti un simplu jucator si te complaci intr-o anumita situatie cu scuza ca esti pus doar sa faci asta atunci scuze mesaje, caci nu isi au rostul tu esti pus doar ca sa veghezi ca noi sa nu scriem cuvinte obscene, sa nu injuram si sa respectam amaratul ala de regulament care fara noi nici acum nu ar fi fost tradus cum trebuie asa cum se intampla si pe THE WEST unde regulamentul din lipsa de admini si moderatori este tradus partial
 

DeletedUser15028

pot spune ca am citit cu interes acest forum pana acum si pot trage destule concluzii .ideea este ca multzi de aici v-atzi indepartat un pic de la ideea de baza si aceea de PROTEST.firma inno este o societate comerciala care are ca scop principal maximizare de profit.ca atare ei pot scumpi sau reduce cand doresc costul punctelor premium in functie de politica lor.daca vrem sa avem un cuvant de spus nu tre sa ne pierdem pe legislatzie pt ca nu vom iesi la capat deloc.aceasta politica a lor daca dorim sa o influentza este sa NU MAI CUMPARAM DELOC puncte premium.si atunci ei singuri vor reveni sau nu la decizia lor!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus