Quit vs. A Team

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser30910

se pare ca A Team e cu moralul la pamant :(
imi pare rau pentru unii jucatori de acolo...in rest isi cam merita soarta (din cauza conducerii)
 

DeletedUser

Dreptul la replica

Salutare tuturor.
Avand in vedere ca multa lume vorbeste despre mine, fara a ma cunoaste si fara a sti motivele reale pentru care am parasit tribul "A Team", ma vad nevoit sa imi justific decizia, nu atat fata de cei care arunca cu noroi cat fata de cei care ma cunosc si care au luptat alaturi de mine pe diferite lumi.
Dupa cum stiu cei care ma cunosc, pana la aceasta lume, nu am jucat cu acest id decat ca intemeietor al unui anume trib. Pe lumea 25, am intrat la insistentele a doi buni prieteni / colegi de trib. Am intrat in "A Team" odata cu ei, fara a cunoaste pe nimeni din conducerea tribului sau dintre membrii sai.
Mi-am vazut de joc si bineinteles "m-am dezvoltat pe spatele tribului" asa cum afirma unii (si cum spatele tribului crestea pe zi ce trece, datorita zecilor de invitatii, am avut unde sa ma dezvolt in liniste).
Primul contact indirect cu conducerea l-am avut pe forum, unde prezentam situatia nucleului format de cei 3 "tradatori" care de fapt au fost 4, recte: eu, akarafeo, pinkuta roz si kelvyk, si unde solicitam ceva sprijin preventiv pentru a ne putea muta noi defensiva intre noi, acolo unde ar fi fost nevoie in caz de atac, fara a ramane descoperiti pe flancuri. Mi s-a dat "ignore" asa ca .... n-am mai insistat. (nu pot sustine afirmatia de mai sus cu dovezi pentru simplul motiv ca nu mai am acces la forum)
Al doilea contact, de data asta direct, cu conducerea a fost cand "s-a trezit strategul din mine" sa faca el de nebun propuneri de distrugere a trupelor inamice, dupa cum urmeaza:
The paisan în data de 09.07. la ora 07:34
Neata. Am o propunere si totodata o rugaminte la tine.
Daca toate lucrurile merg bine, astazi la ora 08:54:26 satul [coord]580|422[/coord] va fi al meu. Pozitia "strategica" a acestui sat m-a determinat sa il iau si tot aceasta pozitie ne va putea fi de mare folos daca vom sti sa ne organizam.
Satul este situat in coasta urmatorilor jucatori: [player]tampitus[/player], [player]noi-cosmar[/player] si [player]w0nd[/player] din tribul [ally]Quit[/ally]. Am fost spionat de [player]w0nd[/player] si probabil in scurt timp, probabil, voi fi tinta unui atac organizat (e normal sa nu le placa faptul ca ma dezvolt langa ei).
Propunerea mea este ca dupa ce iau satul sa organizezi un sprijin permanent pe el, de la cine si cu cat consideri tu necesar, dar neaparat cu foarte multi spioni pentru a-i forta pe cei 3 sa atace orbeste si sa isi rupa trupele acolo. Am organizat asa ceva pe lumea 7 si crede-ma ca a fost un real succes si un factor complet demoralizator pentru cei care isi rupeau sistematic trupele pe satul respectiv.

Sper ca ai avut rabdarea sa citesti tot "romanul" si ma bazez pe sprijinul tau ;).

P.S. Nu organiza nimic pana nu iau satul. apararea pe care o am acum imi permite sa il sustin o perioada.

Numai bine !

raj* în data de 09.07. la ora 07:58
sunt sitterul

The paisan în data de 09.07. la ora 08:14
ok sa ii spui te rog de mesajul asta cand revine

raj* în data de 09.07. la ora 08:16
ok

The paisan în data de 09.07. la ora 08:23
sau ...... ai putea retransmite mesajul cuiva din conducere care poate lua o decizie in acest sens

raj* în data de 09.07. la ora 08:26
i-l trimit si lui chivu

The paisan în data de 09.07. la ora 08:28
ok, ms

The paisan în data de 09.07. la ora 08:59
daca se poate demara actiunea de sprijin ar fi ideal pentru ca am luat satul. N-ar trebui pierdut timp ;)

raj* în data de 09.07. la ora 09:07
chivu e pe sitter

The paisan în data de 09.07. la ora 09:32
:)) nu e nimeni din conducere care poate lua o decizie ?
Asa s-a terminat discutia si ....... am luat iar "ignore"
Al treilea contact, din nou direct, a fost cand mi-am mai incercat odata norocul:
chivulet în data de 15.07. la ora 12:11
Sal'tare,

Exista pe forum o lista de sate care trebuie sprijinita in mod permanent de catre trib!!! Hai sa ne comportam ca o echipa si sa acoperim acele sate cat mai bine pentru a reusi sa avem o baza de plecare .

Lista respectiva cuprinde mai multe sate si toate trebuie sprijinite permanent. Este primul examen de maturitate al nostru ca "echipa" si sunt convins ca toti vom participa la aceasta.

Postati pe forum si raspundeti mai prompt la cererile de suport ale colegilor!!!

[player]Chivulet[/player]

The paisan în data de 15.07. la ora 17:54
salut. o sugestie: lista aia ar trebui facuta la modul general si nu pe k-ul respectiv.

ia spre exemplu satele mele din vest din vecinatatea lui [player]noi-cosmar[/player] si [player]w0nd[/player], sau satele lui [player]kelvyk[/player] din nord din vecinatatea lui [player]tampitus[/player] toti 3 din [ally]Quit[/ally]. daca eu cel putin (care tin granita de vest) nu sunt sprijinit din trib, ca sa imi pot muta apararea unde e nevoie ........ nu prea voi face fata unui atac organizat din partea lor.

prezentasem mai devreme ideea blindarii satului [coord]580|422[/coord] cu trupe de aparare si spioni astfel incat sa ii fortam pe cei trei sa atace orbeste acolo si sa piarda trupe dar ........ n-am dat la momentul respectiv de niciun conducator si ideea s-a stins
Asta a fost tot si ........... din nou "ignore". K-ul respectiv, unde se facuse lista, era probabil un K special nu ca toate celelalte K-uri. Nu comentez mai departe pentru ca va puteti imagina si singuri ce era cu K-ul respectiv.
Al patrulea contact si cel care a pus capac, este tot direct si cred ca exemplifica cel mai bine situatia tribului pe care eu, in lasitatea mea, l-am tradat:
The paisan în data de 23.07. la ora 11:02
E cineva on ?

206cc în data de 23.07. la ora 11:10
eu

The paisan în data de 23.07. la ora 11:13
salut. stii ceva de [player]superpandev[/player] ? era sitter la [player]kelvyk[/player], jucator care de ieri are intr-una atacuri. noi l-am sprijinit cu tot ce aveam in zona si n-a pierdut niciun sat (cat a fost comunicare si am stiut unde sa trimitem sprijin). de azi-noapte de la 1 cand i-am trimis din nou sprijin, n-a mai zis nimic si vad ca a pierdut deja un sat, iar pe celelelte are atacuri non-stop (am lancieri de veghe care au crapat toti)

206cc în data de 23.07. la ora 11:15
eu am ajuns acasa acum juma` de ora, dupa 26 de ore de munca. Crede-ma ca nu stiu nimic de pandev. El in weekend se trezeste mai tarziu ca sta noaptea

The paisan în data de 23.07. la ora 11:21
:( naspa. am pierdut mai toata apararea pentru a-l sprijini pe [player]kelvyk[/player] si se pare ca totul a fost degeaba. stia de ieri ca la 7 dimineata are atacuri cu nobil. putea sa dea sitter altcuiva :(

nu ma intelege gresit, e clar ca tu n-ai nicio vina, dar ....... e de-a dreptul frustrant sa pierzi trupe aiurea. uite-te la [player]kelvyk[/player] pe ce loc e la inamici invinsi o_O. eu am pierdut 38.410 de trupe de aparare acolo

206cc în data de 23.07. la ora 11:27
mie-mi spui? la raj am pierdut ieri 4 sate, nu s-a gasit sprijin pentru intemeietor, ce vrei?

crezi ca am fost nebuna cand i-am bagat pe aia la interne? aveau fermele acasa si sate in marea albastra :(

The paisan în data de 23.07. la ora 11:29
e clar ca ceva nu merge si n-avem niciun viitor. in felul asta ....... ne ducem unul cate unul.
Sa va mai spun ca, la colegul nostru care era asediat, era sitter tot un membru al conducerii, care, in intelepciunea lui de conducator, stiind ca la ora 7 dinimeata ajungea un trenulet de nobili pe satul colegului, el a catadicsit sa apara pe joc pe la ora 13 ?????
Nu mai are rost pentru ca noi suntem lasi si tradatori. Noi am fugit la dusman pentru a ne apara satele. Eu unul am vrut sa dau stergere cont in ziua aia dar, am fost convins de unul dintre cei doi care m-au facut sa revin in joc sa nu o fac.
Daca ne duceam in alt trib nu eram lasi si nici tradatori dar ...... daca ne-am dus la dusman suntem lasi. Pai fratilor, ne-am dus intr-un trib, care prin actiunea sustinuta de atac, ne-a demonstrat ca acolo exista organizare.
Eu cam atat am avut de spus. Mai departe, judecati singuri !
 

DeletedUser19202

CU mentiunea ca totusi tu nu esti ca ceilalti 2 si esti intr-adevar o pierdere mare
am sa-ti spun doar cateva cuvinte
-regret nespus ca am acceptat un siter aruncat aiurea...si ca m-am chinuit pe el
daca stiam ce aveati sa faceti cred ca era mult mai corect sa nu il apar deloc si sa nu omor nimic(oricum clar le pierdea pe toate din prima zi..)
si probabil ca daca ar fi pierdut satele alea si era printre voi nu ar mai fi avut nevoie sa va mai invite

cred ca era cel mai corect
dar asta e ..am gresit
nu se va mai repeta

n-ai decat sa faci ce vrei si sa spui ce vrei..insa oricum ai judeca unu care pleaca in trib dusman se cheama intr-un singur fel ..

n-am ziso dar ii inteleg pe cei care teau catalogat astfel
 
Ultima editare de un moderator:

zekmes

Game Suport
Scor reacție
7
felicitari pentru post...o opinie sustinuta cu dovezi...de ar fi toate "divergentele" argumentate in acest stil...ar fi o placere sa citesti acest forum...
 

DeletedUser

felicitari pentru post...o opinie sustinuta cu dovezi...de ar fi toate "divergentele" argumentate in acest stil...ar fi o placere sa citesti acest forum...

Unii mai incearca si lucruri de genul asta, dar li se taia macaroana cu "daca si cu parca.." si glume expirate de mircari. (a nu ma intelege gresit, nu ma refer la topicul asta, sau la forumul acestei lumi, ci in general.)

Cat despre postul lui paisan, mi se pare absolut intemeiat si bine argumentat ceea ce a sustinut. Si eu sunt impotriva 'tradatorilor' dar acestia pot fi numiti asa cand o fac din pur interes personal.. nu cand sunt neglijati sau tratati diferit fata de ceilalti membrii ai tribului. (Daca ar fi dupa mine, tradatori sunt altii din acel trib, dar nu este datoria mea de a nominaliza)
 

DeletedUser37741

asta e ca si cu securisti se dau in gat intre ei crezand ca le va fi mai bine :))
 

DeletedUser

cum am mai spus daca si la un joc stai cu frica.. atunci in viata reala te uiti de 7 ori in spate cand mergi pe strada..
 

DeletedUser25287

Nu intotdeuna frica este motivatia spionajului, mai sunt si alte situatii ca spre exemplu multicontul, lucru pe care nu ai cum sa-l controlezi, sau mai pot fi unii motivati pur si simplu de dezinteres fata de tribul respectiv, sau de ce nu la caterinca, adicatelea nu prea suporti conducerea tribului si ca sa le faci rau dezvolti relatii de joc cu conducerea adversa si le transmiti info...

In fine sunt doar cateva din posibilitatile de spionaj fara a fi motivat de atat de mult acuzata teama, e bine sa analizati mai atent pe cine tineti in trib si sa aveti un spirit de observatie cat mai ascutit, de cele mai multe ori sunt micile detalii care trec neobservate dar fac diferenta intre eliminarea scurgerilor de informatii si implicit securizarea tribului, si intre paranoia generalizata cauzata de frica de a mai posta ceva pe forum din cauza spionajului, oricine face cate o greseala la un moment dat si daca esti capabil sa o vezi l-ai si prins.
 

DeletedUser10519

la deal pentru unii la vale pentru altii dar harta e in continuare rosie in orice directie ai privi ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus