raembo

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

flik

member
Scor reacție
0
Contul colegului nostru raembo a fost spart ieri seara undeva in jurul orei 19 (inclusiv furata si adresa de mail cu contul de messenger).Fostul titular cu noul titular au avut un schimb de replici in care cel care e acum pe cont ia cerut 2000pp ca sa-i cedeze contul inapoi si e acelasi care prin circulara cere pp de la colegii din trib.

Admini au zis sa le dea discutia intre el si cel de pe cont in care acela cerea cele 2000p ca o sa-i dea contul inapoi, totusi nu au facut-o.

Intre timp contul lui raembo ataca aliatii din persia.

Eu personal am vorbit cu raembo la telefon si stiu sigur ca acum cel de pe cont nu e proprietarul.

Deoarece adminii nu dau curs unei cereri rezonabile facuta prin tiket de multi dintre colegii nostrii va rog sa sustineti demersul nostru de pe forum, poate poate ...

Solicitam ca pana la solutionare cazului,contul sa ramana inchis.
 
Ultima editare:

DeletedUser5970

Tribul ~TH~ -TH- sustine aceasta cauza si cerem blocarea temporara a contului in cauza.
Dorim siguranta conturilor in care investim timp, emotii si eventual bani iar in cazul in care bariera de securitate este sparta, dorim sa stim ca vor fi actiuni prompte din partea celor in masura sa repare ceea ce s-a stricat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Din partea tribului Persia vin cu cateva dovezi sa zicem prin care se poat deduce cateva lucruri importante si ca acela nu este adevaratul jucator:


Persia - matusalem231 astăzi la ora 20:23Mulţumesc Citat Prelucrare Şterge
DarkNightRacer55 astăzi la ora 18:11
Abia astept k sa vad daca o sa mai ai trupe si cladiri in curand!!!
Te credai smecher?...acum a venit randul tau sa fii farmat!

timp de o saptamana l-am tot farmat ,dupa care i-am luat 2 sate ...unul mare si altul mai mic ....a mai incercat un jucator sa ma atace dar trimisese spioni ...acum asta imi trimite 8 atacuri cu berbeci (eram on cand au inceput atacurile)...agresorul este raembo




este posibil ca ,contul DarkNightRacer55 sa aibe legatura directa cu ,contul raembo

plus discutia mea purtata cu el :



G0d 0f War astăzi la ora 19:26
ca intemeietor al tribului Persia si aliat al vostru ,te contactez in legatura cu un jucator care zice ca are 8 atacuri de la tine...?! Vorbeste prostii sau este adevarat?!

G0d 0f War astăzi la ora 19:41
te poti deranja sa imi trimiti un raspuns?!

raembo astăzi la ora 19:44
spune

G0d 0f War astăzi la ora 19:45
pai eu nu am nimic de spus...vreau sa imi spui tu de ce ataci un jucator din alianta...atata tot...care este motivul...sa stiu daca el a grsit cu ceva!

raembo astăzi la ora 19:46
pe cine?

G0d 0f War astăzi la ora 19:47
[player]matusalem231[/player]

raembo astăzi la ora 19:48
fake-uri:))

G0d 0f War astăzi la ora 19:49
Pai si care este motivul ? De ce ai ajuns sa dai niste fakeuri unui membru din alianta?!

raembo astăzi la ora 19:50
:p

G0d 0f War astăzi la ora 19:54
tu faci la misto...? esti intreg la minte...?

raembo astăzi la ora 19:55
ce ai ma.. vrei sa te atac si pe tine:p

G0d 0f War astăzi la ora 19:56
Crezi ca daca ai 200k de puncte ti se pare normal sa vorbesti asa cu mine...?cand este vorba de o incalcare a tratatului nostru dintre cele 2 triburi?

raembo astăzi la ora 19:57
si...


raembo astăzi la ora 19:59
:)))))))

G0d 0f War astăzi la ora 20:22
ce ti se pare amuzant ?!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38231

tribul ~TBKM~ de asemenea cere blocarea temporara a contului pana la solutionarea problemei,avand in vedere pozitiile triburilor noastre pe harta si relatiile diplomatice. :)
 

DeletedUser2518

pentru siguranta conturilor ar trebui blocat contul respectiv pana la clarificarea problemei.
 

DeletedUser

nu pot vorbi in numele tribului god, dar personal va sustin :) se pierde din farmecul jocului cand se intampla chestii de genul :) oricum cel mai probabil o sa fie blocat contul raembo si nicidecum nu se vor recupera pierderile... asa sa intamplat in cazurile de genul acesta (cele pe care le cunosc eu)
 

DeletedUser

eu cardyou cer la admini mai multa atentie la ce se intampla pe acesta lume si sa fie blocat pt lucrurile iese la iveala
 

flik

member
Scor reacție
0
haguug astăzi la ora 20:07
deci nu esti titularul..asta da

raembo astăzi la ora 20:05
esti un copil.. cum sa spui ca am furat cand am dovada ca am primit si parola de mail si joc :)))

haguug astăzi la ora 20:02
o sa vezi..de pe IP ..te gaseste..stii ca e caz penal
ai gresit numele....

raembo astăzi la ora 19:59
ce furt mai... visezi sau ce dracu..:)))

haguug astăzi la ora 19:59
nu asta e numele..
hai cu numarul de mobil...
stii ca intre timp politia studiaza cazul de furt ci incalcarea legii....asa ca mai avreme sa cedezi contul titularului

haguug astăzi la ora 19:53
nu

raembo astăzi la ora 19:52
da de ce... nu ai incredere sau?

haguug astăzi la ora 19:51
acum scrie numarul tau de telefon

raembo astăzi la ora 19:50
Marchis Robert Ionut din cluj :p

haguug astăzi la ora 19:44
astept..raspuns

haguug astăzi la ora 18:41
spune-mi numele de familie si adresa si atunci inseamna ca stii si numele meu

raembo astăzi la ora 18:26
proprietarul contului k ieri mi-a stat un prieten pe cont
poti sa ma ajuti cu PP-uri?

haguug astăzi la ora 16:39
cum te cheama ?
unde stai?
si spune cum ma cheama pe mine ?

haguug astăzi la ora 16:38
cine esti tu ?

raembo în data de 12.03. la ora 22:56
Poti sa ma ajuti si pe mine cu 200 pp pentru 3-4 zile si apoi ti le dau inapoi?
ms mult
 
Ultima editare:

DeletedUser

Sustin si eu blocarea contului pana se va prinde cel care a furat contul! Nu e tocmai placut sa te trezesti ca investesti timp si bani si te trezesti fara din cauza unora!
 

DeletedUser

daca accepti ca si co player pe cineva,va asumati raspunderea pentru tot ce face el pe cont.
asta ar trebui sa stiti de la inceput.
Sustin si eu inchiderea contului ,dar fara email nu si va mai recupera contul proprietarul.
asa ca ....
 

DeletedUser

Pot sa va confirm si eu ca titularul acelui cont nu mai e in posesia lui, fiind prieten foarte apropiat cu titularul, in fiecare zi ma cauta sau il cautam, de cateva zile nu mai stiu nimic de el si nici pe id-ul de ymessenger nu-l mai vad, pe care intra zilnic fara nici o exceptie, deci e foarte clar ca nu mai e aceeasi persoana in posesia contului.

Sustin blocarea temporara a contului, dar mi se pare corect ca acesta sa fie inapoiat proprietarului de drept!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3192

Contul colegului nostru raembo a fost spart ieri seara undeva in jurul orei 19 (inclusiv furata si adresa de mail cu contul de messenger).Fostul titular cu noul titular au avut un schimb de replici in care cel care e acum pe cont ia cerut 2000pp ca sa-i cedeze contul inapoi si e acelasi care prin circulara cere pp de la colegii din trib.

Admini au zis sa le dea discutia intre el si cel de pe cont in care acela cerea cele 2000p ca o sa-i dea contul inapoi, totusi nu au facut-o.

Intre timp contul lui raembo ataca aliatii din persia.

Eu personal am vorbit cu raembo la telefon si stiu sigur ca acum cel de pe cont nu e proprietarul.

Deoarece adminii nu dau curs unei cereri rezonabile facuta prin tiket de multi dintre colegii nostrii va rog sa sustineti demersul nostru de pe forum, poate poate ...

Solicitam ca pana la solutionare cazului,contul sa ramana inchis.

Pentru cont spart proprietarul e singurul in masura sa deschida ticket prin care sa reclame acest lucru!
Pentru asta sa isi faca un nou cont pe aceasta lume, iar de pe acest cont sa trimita un ticket in care sa dea si adresa de mail pe care a fost inregistrat contul spart.
 

DeletedUser

un amic de pe l14 alaturi de care am jucat f mult timp,a patit acelasi lucru,un idiot care juca cu numele Pitter90 cu 1 sau 2 t nu stiu sigur i a luat si cont si email,nu si le a mai recuperat,desi adminul a confirmat faptul ca ,ALTCINEVA e in posesia contului decat titularul
 

DeletedUser38225

Si tribul VVV sustine blocarea contului pana ce problema este rezolvata, iar contul revine in posesia detinatorului original si as ruga admini sa faca din aceasta problema o prioritate.
O seara placuta tuturor si toate cele bune.
 

DeletedUser3192

Si tribul VVV sustine blocarea contului pana ce problema este rezolvata, iar contul revine in posesia detinatorului original si as ruga admini sa faca din aceasta problema o prioritate.
O seara placuta tuturor si toate cele bune.

Asa cum am spus mai sus putin singura cale prin care isi poate recupera contul este ca proprietarul sa deschida un ticket si sa discute cu un admin asupra situatiei sale.
Contul nu va fi banat provizoriu la cererea a unor terte persoane!
 

DeletedUser8802

Tribul WWizz sprijina si el aceasta initiativa de a bloca contul raembo pana la o clarificare a situatiei .Sper ca parerile reprezentantilor triburilor acestei lumi sa fie luate in considerare ca si investitori in acest joc.
 

DeletedUser5970

tribul ~TBKM~ de asemenea cere blocarea temporara a contului pana la solutionarea problemei,avand in vedere pozitiile triburilor noastre pe harta si relatiile diplomatice. :)

Ca o mica paranteza pe care va rog sa o scuzati, mi se pare putin egoism aici, lasi de inteles ca soliciti toate cele doar pentru ca sunteti aliati, daca ar fi fost un dusman, probabil nu ar fi reprezentat interes.
I se poate intampla oricui, din pacate si cred ca numai sub presiunea noastra se pot imbunatati unele lucruri.
 

DeletedUser41497

un cont de mail nu se poate sparge,probabil e proprietarul si isi bate joc de voi :)
 

DeletedUser

sa fim seriosi...nu cred ca poti zice asta....sa faci rau la niste oameni ca asa ti se scoala mai ales dupa ce ai petrecut ceva timp cu ei...mi se pare aberant sa te gandesti ca ala are chef de mistouri
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus