Roma VS Gentle+ RS

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Eu zic sa te linistesti, Gentle a fost scos de pp-urile voastre nu de voi, va spargeati ca noobi si in 4 zile era atacul refacut pe viteza 1 si plus ca nu am avut academie pe GN, intreaba-l pe intemeietorul de acolo, nu mai stiu cum il cheama, am intrat sa ii ajut o perioada, dar voi i-ati pacalit cu toate vrajelile voastre sa ii luati la voi, ati facut alianta cu tot continentul ca sa ne scoateti, noobilor si GN au venit la mine, nu am fost eu la ei.

Jocul se joaca si cu pp-uri, este adevarat dar voi va bagati salariile, apucati-va de suplimentare la munca, sa strangeti pp-uri pentru urmatoarea lume.

Sunt chiar curios care este echipa voastra de final daca o sa ajungeti acolo, din 10 academii, oare care vor fi norocosii ? ca tot ziceati de noi cu lumea 61 de echipa de final, noi macar am fost 2 triburi fiecare cu academii, voi sunteti un trib mamut plin de aroganti care se lauda cu salarii mari si raman "limitati" pe un joc

app: Nu se zice cucerit LIKE, se zice tradat LIKE

Spor,
Iar ai iesit sa intorci cartea in fata si sa pacalesti lumea pe extern? Voi v-ati luat bataie 2 lumi la rand asa ca mai lasa placa cu pp.
Nu te mai da lovit ca nici un jucator din Gentle nu era in top la farm sau ceva ca sa zici ca ati jucat extraordinar dar v-au batut ppurile. Ca sa nu mai spun ca cel putin jucatorii pe care ii aveam eu pe langa din Gentle au fost mai mult ferme ca trupe n-avem :D
 

DeletedUser42954

Menajerule, e exact aceeasi situatie cu Roma pe 61. Joac-o p-asta.
Se aseamana situatia. Daca nu era MARINCIU cu siguranta ma retrageam dintr-un singur motiv,ca toti "noobii" care au cedat tentatiei sa schimbe tabara in speranta ca isi vor salva satele,sa aiba parte de un discurs plin de emfaza din partea lui Enix care sa ii laude ca au castigat lumea,dar ca vor trebui sa cedeze satele,deoarece fiecare va ocupa dupa merit un loc in tribul castigator.Concluzie: Bine ati venit in Roma sa ne cedati satele (in cel mai bun caz ramaneti cu un sat).
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Menajerule , o sa te pun sa imi pregatesti discursurile pt ca vad ca tu stii dinainte ce si cum o sa zic. Totusi,tu le pregatesti dar eu le scriu. Ok?

Macar baiatul cu prosopul sa ramai daca nu prinzi echipa castigatoare.
 

DeletedUser42954

Menajerule , o sa te pun sa imi pregatesti discursurile pt ca vad ca tu stii dinainte ce si cum o sa zic. Totusi,tu le pregatesti dar eu le scriu. Ok?

Macar baiatul cu prosopul sa ramai daca nu prinzi echipa castigatoare.
Nu ma intereseaza sa castig bai "gunoiule" nici o lume( asta daca sunt menajerul,inclusiv 61 nu ma intereseaza)
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Sa înțeleg ca ma pot retrage de la a face organizate? E gata lumea?

Nu de alta dar doar pentru voi am revenit, mai ales după apelurile in care ma înjurăti pe la 12-1 noaptea.
 

DeletedUser42954

Nu au fost din RS nici macar nu avem numarul tau(poti sa il dai sa compari vocile).Postarea e clara in ce priveste pozitia noastra fata de lumea aceasta.
P,.S -sau te baga legend pe skype pe conferinta voce.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
A încercat nimicul de acerstyle care in mod misterios a dispărut de pe extern si cu gibilancacataru sa ma bage. Am refuzat pentru ca exista o șansa fosrte mare sa nu ne înțelegem in românește.

In alta ordine de idei, atât pe mine cât și pe natasha ne suna persoane sa ne înjure. Cuvântul tău e 0. Gibilan face numărul tău public in killer, dar eu nu îmi pierd vremea sa te sun.

Diferența se vede aici.

Nu mi-ai răspuns clar menajerule; mai jucati sau nu?
 

DeletedUser46527

Chiar atat de micut esti incat sa crezi ca am fost afectat de pierdere ? :)) Stai linistit, am pierdut in start unde pp-urile sunt baza, voi ati pierdut dupa cateva luni de joc unde toata lumea era dezvoltata si deja v-ati pierdut ceva timp si pp-uri acolo..

A doua lumea in care sunteti scosi in cateva saptamani ...sunt sigur ca puteti mai mult ,,, apropo , sper ca nu ati uitat sa va retrageti steagurile
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Nu doar pp-urile, aliantele.

Aviz amatorilor, daca intrati pe k-ul Gentle, doar cu ei aveti voie sa faceti alianta, sau sa fiti neutrii si ai aliati cu restul k-ului.

De ce ii refuza restul triburilor sincer nu stiu, are ceva de-a face cu l53!?
 
Scor reacție
98
Iar ai iesit sa intorci cartea in fata si sa pacalesti lumea pe extern? Voi v-ati luat bataie 2 lumi la rand asa ca mai lasa placa cu pp.
Nu te mai da lovit ca nici un jucator din Gentle nu era in top la farm sau ceva ca sa zici ca ati jucat extraordinar dar v-au batut ppurile. Ca sa nu mai spun ca cel putin jucatorii pe care ii aveam eu pe langa din Gentle au fost mai mult ferme ca trupe n-avem :D
Mai baga o fisa, nu am pierdut 2 lumi la rand, nubz
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Ai dreptate, chiar 3, caci pe 61 Gentle a fost 0 pe harta, doar noroc cu RS cu diferenta de sate, si recrutari.

Cum se spune?

Fortza Gentle,

Al vostru Alin,
 

marakesh

member
Scor reacție
0
Doar ca sa ma laud cat de praf e RS in razboi direct.

Roma a intrat singura, fara aliati.
Aici te contrazic Sefu' :)))) (pentru sate moca ma vand repede :)))). Din cate am inteles de la Puma si de la Fame, inainte sa inceapa lumea s-a stabilit ca se intra roma+fame+kill vs RS-Gentle. Nu stiu daca e adevarat sau nu pentru ca eu am intrat la mult timp dupa ce a inceput lumea si nu cunosteam actorii si eventualele simpatii si antipatii. Spun doar ce vorbeste lumea.

Razboiul cu RS putea fi transat de mult de Roma daca nu erau la mijloc anumite orgolii si anumite decizii pe care nu le-am inteles si care se puteau rezolva discutand.
1. Roma cand a rupt alianta cu kill pentru 2-3 saptamani daca nu ma insel. Sa admitem ca Roma a avut 80% dreptate acolo cand a facut pasul asta.
2. A urmat fuziunea Kill - SN (la care am contribuit si eu putin). Cu 2 zile inainte se realizase PNA Roma-Kill. Roma nu a fost informata ca va urma fuziune pentru ca inca erau discutii si nu era gata transferul. A urmat ruperea PNA-ului. Aici a fost greseala lui Dicsie si a lui Puma. Din cauza numarului mare de membri se facusera noi academii Kill care nu fusesera incluse in PNA academii care erau atacate de jucatori din Roma. Cand ai fost anuntat Dicsie ca se incalca PNA-ul ai reactionat ciudat (parca vroiai sa gasesti un motiv sa fie incalcat) si nu inteleg de ce pentru ca Kill facuse ce se stabilise la inceput: isi ocupase k-ul. Aici a fost prima greseala a lui Dicsie pentru ca putea scoate RS-ul de mult: Ramanea PNA-ul in picioare, pana pe 30 se facea alianta, pe 30 era gata atacul si din Roma si din Fame si din zona Kill si se dadea atac organizat cum se stabilise. Daca se facea lucrul asta nu era fiecare trib cu cate 2 granite ci era doar RS-ul inconjurat.
Parerea mea e ca desi nu iti convenea fuziunea Kill-SN (desi nu vad de ce pentru ca SN-ul era aliat cu RS si kill-ul le stricase alianta) puteai sa astepti pana era scos RS-ul si dupa aia se rezolvau lucrurile daca nu se schimbau intre timp datele problemei.
Greseala lui Puma a fost ca nu a stiut sa isi controleze limbajul si sa negocieze. Se puteau rezolva problemele daca se lasa de la fiecare si daca era alta atitudine. Parerea mea.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Parerea ta. Roma nu a intrat si nu a discutat nici cu Fame, cu atat mai putin killer.

Sunt satul de subiectul puma, pe scurt, om de nimic. Nu vine la noi sa ne zica el ca la sfarsit de lume o sa fim barbari, in conditiile in care a plans la fame sa facem din nou PNA, si dupa imi spunea mie ca eu m-am dus la Fame si m-am rugat de ei sa ne faca pna cu Killer.

Plus ca killer a inceput sa recruteze la noi in k pe timp de PNA si etc...in fine, stim noi mai bine ce a fost.

Scurt, Roma nu a intrat cu nimeni, total fals ce spui tu. Puma nu merita nicio atentie din partea noastra.
 

marakesh

member
Scor reacție
0
dupa cum am mai spus: nu stiu daca e adevarat sau nu pentru ca nu am fost de la inceput.
Oricum la cum arata harta acum, dupa trecerea in masa din Kill in Roma, la care am contribuit si eu un pic, din ultimele 4-5 zile, situatia e echilibrata cu un mic mare avantaj Roma.
Parerea mea e ca RS-ul a pierdut 2 ocazii bune sa rastoarne scorul in favoarea lor.
Sunt curios ce vor face acum l-a organizat. cate sate vor lua.
 
Sus