scaderea calitatii echipelor de pe serverele de triburi

DeletedUser44123

Cam de cand s-a inchis prima lume a cam scazut calitatea echipelor, a intervenit individualismul, majoritatea joaca acum cu gandul de a sta pana la inchidere, sau cel putin asa am observat pe unde am mai jucat in ultima perioada, planuri facute inainte de vreme" gen: alianta cu x, rupem pe y, renuntam la alianta cu x ii rupem si pe ei si inchidem lumea". Dar niciodata planul de acasa nu se potriveste cu cel de pe drum.
Timpul ar mai fi unul din motive, mult timp, multe prietenii si cunostinte. Se deschide o lume noua, x isi face trib, te cheama si pe tine, te duci ca deh, sunteti prieteni si nu poti sa-l refuzi, pe harta te mai intanlesti cu altii prieteni dar prin triburi diferite, se fac zeci de aliante si pna-uri datorita prieteniilor de genu, daca nu e alianta intre triburi se fac alianta intre jucatori la genul"nu-l ataca pe ala ca e prieten si o sa colaboram, nu-l ataca pe celalalt ca nu stiu ce si tot asa pana se ajunge in stadiul in care participa doar 10 din 50 la un organizat.
Pentru a creea o echipa de calitate e nevoie de un conducator bun, care...rar se mai gaseste in ziua de azi.


... este si va fi mereu asa ,insa nu "vinovatul" ar trebui cautat ,ci solutia.

Cand nu ai nimic de platit,iti permiti orice.
 

DeletedUser35749

Ca sa gasesti solutia trebuie sa stii vinovatul...iar o solutie la cele spuse mai sus nu stiu care ar putea fi.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
... este si va fi mereu asa ,insa nu "vinovatul" ar trebui cautat ,ci solutia.

Cand nu ai nimic de platit,iti permiti orice.

Ar fi posibil daca ar face o setare prin care sa poti face un singur trib pe un cont de joc.Sa zicem ca platesti o suma ,nu prea mare dar suficienta sa nu iti permiti sa faci triburi de pe n conturi .Tribul ar apartine contului precum steagurile si il poti folosi pe toate lumile de joc.Daca ar fi unic si ar avea "actele tribului" cum au jucatorii ar putea fi verificate relizarile,esecurile ,etc de exemplu daca tribul Morometii castiga lumea n sa nu poata fi facut sub acest nume decat de intemeietorul original.Ar fi evitate si "academiile" facute de pe suporti,pentru ca daca te costa 1000 pp un trib nu iti mai permiti sa platesti 10k pp sa te faci mamut.Pentru ca ar fi intemeietor unic in orice trib si fuziunile ar fi mai rare cand unul din cei doi intemeietori implicati ar trebui sa renunte la o bulina in favoarea celuilalt.Pe scurt,triburile ar fi frumos sa fie unice,"marca inregistrata" pe un jucator ,implicit apartinand unei echipe fara sa te mai intrebi daca sunt"aia originali"sau fakeuri
 

DeletedUser

pe de o parte va plangeti de facilitatile premium pe de alta incepeti sa cereti sa platiti pentru a putea intemeia un trib . exclus sa platesc pentru a putea face trib chiar si daca numele ala il voi putea folosi doar eu , mai bine renunt si eu la randul meu la joc . si ca mine asa gandesc multi . e vorba strict de principii nu de putere financiara , pot cumpara lejer 1-2000 pp lunar dar de ce sa platesc pentru asa ceva ? vi se pare mai ok sa platiti pentru a intemeia un trib decat pentru a reduce un timp de constructie ? sumele avansate transformate in bani nu inseamna valori mari , vorbim de 20 euro dar ... de ce ? triburi tot se vor intemeia , jucatori care vor juca vor fi mai putini pentru ca neavand posibilitatea de a intemeia din motive financiare un trib ori de a adera la unul pentru ca nu mai au locuri libere nu-ti ramane altceva de facut decat sa te retragi . 1 singur vs trib ghici cine va castiga ? si in loc sa cresteti calitatea jucatorilor veti reduce numarul lor , veti reduce numarul triburilor . nu asa veti scapa de triburile premade , de aliantele facute intre popoarele prietene sau de aliantele personale .
 
Ultima editare de un moderator:

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Aici era vorba de cei care fac triburi pentru ca sa profite de altii fara sa suporte nici o consecinta.Daca tribul ar fi bound pe cont fara sa ai posibilitatea sa faci altul cu alt nume pe urmatoarea lume poate ar exista mai multi intemeietori responsabili si mai putine marsavii pe joc

bebilybra la discutii libere pe l 40
".Eu dupa cea am cheltuit o multime de bani pt puncte premiu am fost data afara din trib o data ca nu i-am imprumutat conducatorului tribului puncte premiul "
 
Ultima editare:

DeletedUser44123

pe de o parte va plangeti de facilitatile premium pe de alta incepeti sa cereti sa platiti pentru a putea intemeia un trib . exclus sa platesc pentru a putea face trib chiar si daca numele ala il voi putea folosi doar eu , mai bine renunt si eu la randul meu la joc . si ca mine asa gandesc multi . e vorba strict de principii nu de putere financiara , pot cumpara lejer 1-2000 pp lunar dar de ce sa platesc pentru asa ceva ? vi se pare mai ok sa platiti pentru a intemeia un trib decat pentru a reduce un timp de constructie ? sumele avansate transformate in bani nu inseamna valori mari , vorbim de 20 euro dar ... de ce ? triburi tot se vor intemeia , jucatori care vor juca vor fi mai putini pentru ca neavand posibilitatea de a intemeia din motive financiare un trib ori de a adera la unul pentru ca nu mai au locuri libere nu-ti ramane altceva de facut decat sa te retragi . 1 singur vs trib ghici cine va castiga ? si in loc sa cresteti calitatea jucatorilor veti reduce numarul lor , veti reduce numarul triburilor . nu asa veti scapa de triburile premade , de aliantele facute intre popoarele prietene sau de aliantele personale .

Salut,

Iti imaginezi ca oricat s-ar "securiza" , hotia megre pe principiul Darwin = Se adapteaza,evolueaza in paralel.
vi se pare mai ok sa platiti pentru a intemeia un trib decat pentru a reduce un timp de constructie ?
Da, mi se pare ok.
Tie ti se pare ok sa bagi bani in constructii si apoi sa te trezesti fara trib pt ca unii (din lipsa totala de neuroni) aleg sa te concedieze ca nu ii oferi tu 50 de lanci la comanda ostentativa, sa te concedieze pt ca nu lasi sitteri la mai stiu eu ce copilandru de 13 anisori si alte zeci de motive?
Ei bine, daca s-ar plati pt a infiinta un trib, acei copilandri s-ar gandi inainte da a face u PNA, o alianta. Te-ar trata altfel, sau acei copilandri nu si-ar mai infiinta trib ca apoi sa-l dizolve. Asta se intampla des,f des.

Tu,NYX, vrei sa fii conducator? Pai asta inseamna ca nu mai joci doar pt tine. Se presupune ca ai "la mana" soarta ,banutii,timpul altor jucatori. Timpul lor,banutii lor depind de tine. Daca tu dizolvi tribul (pe un motiv bla,bla,bla) restu de oameni care au fost in trib au numai de suferit. De ce ? Pt ca au bagat banuti,bani,sentimente si tu dintr-o ambitie rupi diplomatie cu X ,dizolvi tribul,concediezi pe X,Y ,X. Deci, scade calitatea. DE ce? Pt ca cel ce a facut un trib le poate decide soarta prin deciziile lui. Daca platesti, te asigur ca acele decizii le tocesti inainte de a la aplica. ( alinante,diplomatii recrutari,etc)
Deci, atunci cand vrei sa-ti faci trib, nu inseamna doar jocul tau, ci si jocul altor zeci de oameni.
Da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine cand spui ca se va reduce nr de jucatori, ci din contra, va creste. De ce? Pt ca atunci vor simti si ei putin siguranta in jocul lor. Acum un trib (anonim) ajunge pana la un anumit prag. Gand s-a dat de greu, ori se fuzioneaza,ori se dizolva,ori intra in razboaie penibile,recrutari aiurea. Se aduna pareri de la nemultumiti, se concediaza, bla,bla,bla si se ajunce la "Uite tribu, nu e tribu" Iar toti cei care au facut ceva pt trib = platesc. De ce? pt ca daca nu ai nimic de plata,iti permiti orice.

Nu vrei sa platesti pt a infiinta un trib. De ce,pt ca e scump ? Pai de aceea NYX ule scade calitatea pt ca toti face ce vor cand e gratis.
Copilandri sa invete intai ce e etic,moral si apoi sa ia in maini soarta altor jucatori care platesc cu bani si timp.
Eu intru mereu pe lumi noi in diverse triburi sa caut noi persoane cerebrale,jucatori cu simt de raspundere.... Te inchini ce gasesti......

"Vrei sa-ti fiu membru, vreau sa-mi fii conducator"
 

DeletedUser44123

Aici era vorba de cei care fac triburi pentru ca sa profite de altii fara sa suporte nici o consecinta.Daca tribul ar fi bound pe cont fara sa ai posibilitatea sa faci altul cu alt nume pe urmatoarea lume poate ar exista mai multi intemeietori responsabili si mai putine marsavii pe joc

bebilybra la discutii libere pe l 40
".Eu dupa cea am cheltuit o multime de bani pt puncte premiu am fost data afara din trib o data ca nu i-am imprumutat conducatorului tribului puncte premiul "

Na' exemplu. Cum sa nu scada calitatea cand acel om a investit si altii isi bat joc de munca lui.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Se pedepseste limbajul indecent,incalcarea regulilor bla,bla dar nu se taxeaza cu nimic abuzurile savarsite de cei care infiinteza triburi asupra jucatorilor de rand ,desi e cea mai "profitabila" activitate pe care o poti avea pe jocul asta.Nici nu s-ar putea creea un instrument functional pentru a pedepsi aceste actiuni dar ar putea exista o clasificare reala a triburilor in functie de seriozitatea si realizarile lor.Din momentul in care un trib ar fi unic ,cu posibilitatea de a-i urmari activitatea de-a lungul lumilor de joc s-ar schimba situatia.Nu v-ati saturat sa vedeti pe fiecare lume noua ,Burn,Circ,IMMO etc..infiintate de niste persoane care nu nici o legatura cu cei care au facut istorie in acele triburi?Daca ar avea nivele date de exemplu de trofeele zilnice,cele speciale ,de castigarea unei lumi ,nivele care sa ofere un bonus membrilor(aparare,atac) automat toti ar dori un trib competitiv nu o formalitate pe care o faci si o desfaci cu un click.
Nu se lasa nimeni de joc pentru ca trebuie sa plateasca ,daca vrea plateste ,daca nu ..nu dar clar se lasa dupa ce a platit degeaba
Ar trebui sa ai informatii reale cand alegi un trib ,nu sa dai cu presupusul ca ar fi "echipa aia" in functie de un nume pe care il recunosti.
Desigur asta se poate face si fara costuri ,dar ma indoiesc ca s-ar obosi cineva sa o faca fara un profit minim
 

DeletedUser44130

Eu as prefera sa ma abtin cat de cat, asta ca sa nu insir un roman pe care oricum majoritatea il va citi pe diagonala :) , ca fost jucator ( L1,2,5,7 ), din pacate rar mai vezi triburi duse cap-coada, adica de la inceputul lumii, sau ma rog...de cand se aseaza lumile mai bine dpdv al hartii si al relatiilor diplomatice pana la sfarsit, aici as putea da un exemplu demn de toata lauda, tribul IMMO de pe L10, trib care a dominat lumea de la inceput pana la sfarsit ( daca ma insel cumva va rog sa ma corectati ), daca mai sunt si altele de pe alte lumi, jos palaria...prefer sa nu ma arunc in afirmatii pe care nu le pot si sustine sau despre care doar "am auzit...", din pacate, dupa cum se spune si mai sus...in ultima perioada, cu mici exceptii, fiecare este interesat de sine indiferent de metode, referitor la afirmatia de mai sus cu "MED", prefer sa ma opresc, adevarat, sunt cativa jucatori buni, vechi, dar si altii....

Si ca un scurt rezumat, din punctul meu de vedere, jocul merge dupa tendinta generala a societatii, mai exact fiecare pentru el, fie ca ne place, fie ca nu.

Martzian...intotdeauna o placere sa citesc topicurile/posturile facute de tine.


Trib din care sunt mandru ca am facut parte din el, din pacate, nu am mai gasit pe alta lume asa trib

Referitor la alti conducatori...am ajuns sa cunosc cativa in ultima vreme...insa, dorinta de a domina tot, si a trada aliatii a pus stapanire pe ei. Foarte putini mai tin la relatie de prietenie, pentru ca doar asa reusesti sa strangi un adevarat trib care sa domine cap-coada. Jucatori buni...inca sunt, nu multi dar sunt. Aici ma refer la cei care atunci cand sunt atacati nu lasa sitter si fug la o tigare care tine 3-4 zile, si la cei care stau sa faca splituri si tot ce e nevoie. In rest, da, jocul a scazut calitativ din punct de vedere al jucatorilor, si a crescut ca valoare, fac referire la, bani. Stim ca asta e si scopul, asa ca avem 2 optiuni..ori continuam sa jucam, cu oameni noi pe fiecare lume...ori ne facem o echipa de 20-25 de jucatori, prieteni ( pentru ca daca sunt mai multi e foarte greu sa iasa totul ok, chiar si asa cred ca-i un numar maricel ). Sau, ne putem lasa pagubasi si parasim jocul. Acum depinde de fiecare in parte :]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@seven , asta se intampla din 2 motive :
1. intri intr-un trib fara sa ai habar daca cel ce il conduce e capabil sa te conduca pe tine , daca are calitatile necesare unui lider . asa noob cum sunt eu am pretentia ca cel ce ma conduce sa fie putin mai sus ca mine dpdv al jocului si calitatilor umane . daca constat ca x este sub mine la aceste capitole ma retrag .
2. conducatorii cu ceva la cap te lasa pe dinafara pentru ca dau invitatii doar daca le place ceea ce vad pe tw ( cazul meu ) sau daca te accepta si vad ca isi pierd timpul degeaba cu tine te dau afara . eu 1 sincer nu invit pe nimeni daca vad cont nou sau daca vad ca a avut 10000 sate dar 90% interne si barbari . am pretentiile mele :p
Tie ti se pare ok sa bagi bani in constructii si apoi sa te trezesti fara trib pt ca unii (din lipsa totala de neuroni) aleg sa te concedieze ca nu ii oferi tu 50 de lanci la comanda ostentativa, sa te concedieze pt ca nu lasi sitteri la mai stiu eu ce copilandru de 13 anisori si alte zeci de motive?
eu nu intru intr-un asemenea trib . am dreptul de a fi selectiv atunci cand nu intru alaturi de cei cu care joc de 3-4 ani si ma folosesc de el . imi place tribul , imi plac playerii intru , altfel nu . nu o fac doar de dragul de a fi membru al unui trib .
Da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine cand spui ca se va reduce nr de jucatori, ci din contra, va creste. De ce? Pt ca atunci vor simti si ei putin siguranta in jocul lor.
sa visam ca se va implementa chestia asta . ce se va intampla ? nu se vor mai infiinta N triburi ci academii dar nu in acelasi numar ca si triburile pentru ca tu cand vei vrea sa faci asa cum fac unii 5-6-8 academii te vei gandi 'ba ma costa 5-6-8000 pp-uri ' . merita sa bag pp-urile astea sau nu ? si ce vei face daca le creezi ? le vei conduce prin siter sau prin oameni cu care nu ai nici o treaba dar de nevoie le dai academia pe mana . ori ala alege la un moment dat sa mearga pe alta cale si ai pierdut pp-urile .

da , aveti dreptate si nu neg asta , nu isi va mai permite oricine sa faca un trib dar in acelasi timp voi cei ce nu va incadrati in categoria tinta acestei optiuni veti plati pentru a le face .

strict legat de partea financiara a problemei , eu 1 imi cumpar daca am chef fara sa dau bani din buzunarul propriu 2400 pp-uri lunar lejer . am telefonul de la job , cu 1800-2400 pp-uri ma incadrez un bugetul pe care il am asa ca nu imi fac griji . deci eu 1 pot plati daca va fi cazul , nu aspectul asta ma deranjeaza ci faptul ca daca vreau sa renunt la 40 si sa intru cu cei cu care joc de 4 ani pe l48 va trebui sa platesc . o alta varianta e ca ne stim atat de bine incat putem plati 'taxa' impreuna dar iarasi , e vorba de principii doar .
Tu,NYX, vrei sa fii conducator? Pai asta inseamna ca nu mai joci doar pt tine.
eu nu joc niciodata pentru mine . joc pentru oamenii cu care joc de 4 ani ( daca nu erau ei nu mai jucam jocul asta de mult timp ) . lor le dau sate in loc sa iau eu , fac tot ce pot ca sa le fie lor bine . eu nu iau/dau internele pe prietenii ci trec pe forum totul , nu cer/trimit sprijin preferential , nu atac si nu dau tinte preferential . joc cu niste oameni de nota 15 , poate ca jucatori sunt mai slabi ca altii dar joc pentru grupul din care fac parte . niste oameni cu care discutiile nu se rezuma la 'am luat 3 sate de la ala' sau ' pe cine mai atacam maine' . pentru asta joc .

inchei cu o intrebare : daca nu vreti sa jucati in triburi conduse de playeri de genul celor descrisi in postarile de mai sus de ce nu sunteti selectivi cand alegeti sa jucati intr-un trib sau altul ? cand dati drepturi in triburile facute de voi , de ce nu sunteti selectivi si dati cui zice 'ma implic zau' ?
 
Ultima editare de un moderator:

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Nyx, daca ai fi un jucator relativ nou ,si primesti invitatie si mesaj de genul: "Noi suntem tribul SCITII si am castigat lumea 3 si suntem cei mai buni ,vino in tribul nostru" te uiti pe lumea 3 si vezi..da mai ,sunt buni.Afli ca nu sunt cand deja e mult prea tarziu pentru tine,esti inobilat de cei din jur pentru ca cei din tribul tau nu sunt cei care pretind ca sunt sau te trezesti cu nobili de la colegu de langa tine pentru ca e prieten cu sefu,asta dupa ce ti s-au cerut 100 pp pana in 15 de la unu din conducere.Si astea ti se intampla sub emblema unui trib cu renume,daca triburile ar fi "marca inregistrata"poate multi inocenti(culmea e ca mai sunt) ar avea posibilitatea sa fie si ei selectivi.
 

DeletedUser

mie nu imi pasa de numele pe care il au :) numele mereu a fost zero pentru mine , lume noua nume nou :p intotdeauna .

ideea e ca nu prin plata vom scapa de asanumitii zei ai lumii virtuale .
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Tie nu iti pasa pentru ca ai suficiente informatii sa procesezi corect ,dar sunt destui care nu au si daca tipa pe extern ca au fost abuzati ,raspunsul unora e sa rada de ei ca sunt noobi.
 

DeletedUser44123

Vezi tu Nyxule, aici nu e vorba de mine sau de o persoana anume. (Eu personal am putini,f putini colegi/prieteni cu care joc), eu ma refeream ce se intampla in marea majoritate. Faptul ca ne "plangem" pe aici nu da nota de faptul ca sunt ,personal,o victima. Ca intru pe mai toate lumile sa vad/caut potentiali colegi cu un bun simt,o etica a muncii,condutia inalta a educatiei si caracter nepatat de legile non-etice si morale; asta-i cu totul alta treaba.
Subiectul este unul general "Scaderea calitatii" si o adaugare ar fi "de ce?"

1. intri intr-un trib fara sa ai habar daca cel ce il conduce e capabil sa te conduca pe tine , daca are caliatile necesare unui lider . asa noob cum sunt eu am pretentia ca cel ce ma conduce sa fie putin mai sus ca mine dpdv al jocului si calitatilor umane fata de mine . daca constat ca x este sub mine la aceste capitole ma retrag .
Aici ma repet: nu-i vorba de de mine, de tine, ci de sutele de plyeri nou veniti,fara experienta, dornici sa joace,modesti,doritori de o relaxare. Acesti oameni trebuie sa piarda timp,bani,sentimente .... de ce?

eu nu intru intr-un asemenea trib . am dreptul de a fi selectiv atunci cand nu intru alaturi de cei cu care joc de 3-4 ani si ma folosesc de el . imi place tribul , imi plac playerii intru , altfel nu . nu o fac doar de dragul de a fi membru al unui trib .
Aceasi idee,dar o formulz altfel. Sunt incepator,am jucat mai de mult ,o perioada scurta pe o lume. acum am revenit, am timp,sunt la pesie,etc... vreau sa ma relaxez... intru pe o lume nou deschisa, cad in jurul unui trib cu 60 de membri. Unde sa ma duc? Accept pozitia si automat tribul cel mai aproape,nu ? Intru....



sa visam ca se va implementa chestia asta . ce se va intampla ? nu se vor mai infiinta N triburi ci academii dar nu in acelasi numar ca si triburile pentru ca tu cand vei vrea sa faci asa cum fac unii 5-6-8 academii te vei gandi 'ba ma costa 5-6-8000 pp-uri ' . merita sa bag pp-urile astea sau nu ? si ce vei face daca le creezi ? le vei conduce prin siter sau prin oameni cu care nu ai nici o treaba dar de nevoie le dai academia pe mana . ori ala alege la un moment dat sa mearga pe alta cale si ai pierdut pp-urile .

Acum se infiinteaza academii 10-15 la numar doar pt a avea smecherii ce sa dizolve,sa aleaga,sa profite. Un trib cu 6 academii nu e trib.
Da-mi exemplu de trib ce a inceput lumea cu 3 academii si au jucat pana la sf.... Cand ai 6 academii a cate 60 de oameni inseamna ca 6x60 = 360 cunoscuti/prieteni cu care s-a mai jucat ? Care-i motivul pt care sunt 6 academii ? "Este setare nashpa iar noi suntem multi prieteni... nu avem loc intr-un singur trib" Sa fim seriosi Nyxule.....

inchei cu o intrebare : daca nu vreti sa jucati in triburi conduse de playeri de genul celor descrisi in postarile de mai sus de ce nu sunteti selectivi cand alegeti sa jucati intr-un trib sau altul ? cand dati drepturi in triburile facute de voi , de ce nu sunteti selectivi si dati cui zice 'ma implic zau' ?
Acelasi raspuns: Nu-i ** de mine, ci de ceea ce se intampla in jurul tau/meu/nostru.


Cunosc oameni modesti care vor sa joace,care recunosc ca sunt la inceput,carora le place jocul,care investesc bani,timp... nu-i corect si hai sa-ti spun si de ce.


Se conidera prejudiciu daca un sitter face ceva pe un cont iar proprietarul face tiket ca i-ai trimis defful la ....bla,bla,bla ?
Dar de ce sa nu se considera prejudiciu daca cineva isi bate joc de banii altuia, a?

Practic, eu joc in tribul X (ca acolo am cazut,ca sunt incepator,ca abia am descoperit jocul,ca,ca,ca,ca,ca) ,ma dezvolt putin, bag ceva pepeuri,ceva timp ,ceva emotii... Vine X-ulescu si imi zice "ai imprumut ,pana maine 30 de pp ? " "cine nu ma sprijina il concediez" "nu-mi place de tine" ..... si multe altele.... ma concediaza si raman in mijlocul tribului. Ce fac? La cel mai apropiat trib nu ma pot duce pt ca era un trib aliat iar X-sulescu le zice "nu-l recrutati ca-i tradator" , deci ce fac? Ce se intampla cu banii mei,timpul meu ?

Asta nu mai este un prejudiciu ?

Vrei sa ai in maini soarta a altor playeri, conideri ca esti capabil sa ii conduci, bon. Atunci platesti daca vrei sa-ti afirmi potenta. Nu fa asta pe banii mei , pe timpul meu.
Concediaza tu fara motiv,innobileaza tu fara motiv,rupe tu aliante fara motiv,etc.... ca data viitoare cand iti zice setarea "pt a infiinta acest trib te costa 1000 pp, esti sigur ca doresti asta"? atunci baiatul/baietii or sa stea cuminti in banca lor.... stiind ca data trecuta au bagat 1000 de pp in a face un trib dar l-au destramat in 2 saptamani.....


LE: asta nu stopeaza "jmecheria" dar dacat sa fie 100 care o fac gratis, mai bine 30 cu usurarea la portofel/portmoneu....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da-mi exemplu de trib ce a inceput lumea cu 3 academii si au jucat pana la sf
eu nu urmaresc lumile pe care nu joc , nu ma intereseaza cine unde si cum joaca deci nu iti pot da exemple de pe aceste lumi . iti pot da insa 1 de pe o lume ( inchisa de 7 luni ) unde am jucat . e vorba de lumea 28 , tribul lykan .
http://ro28.triburile.ro/guest.php?screen=info_ally&id=349
tot timpul am fost 2 triburi , putin timp 3 . repet triburi nu trib si academie . pentru ca desi noi eram 2-3 triburi eram 1 si acelasi .

va inteleg punctul de vedere dar repet din nou , nu asa vom scapa de acele specimene . asta e parerea mea , nu trebuie sa fiti de acord cu ea . nu cerand sa platiti pentru a putea face un trib ( asa aveti indeparta si alti jucatori cu bun simt dar care vor refuza sa plateasca ) .
 

DeletedUser44123

eu nu urmaresc lumile pe care nu joc , nu ma intereseaza cine unde si cum joaca deci nu iti pot da exemple de pe aceste lumi . iti pot da insa 1 de pe o lume ( inchisa de 7 luni ) unde am jucat . e vorba de lumea 28 , tribul lykan .
http://ro28.triburile.ro/guest.php?screen=info_ally&id=349
tot timpul am fost 2 triburi , putin timp 3 . repet triburi nu trib si academie . pentru ca desi noi eram 2-3 triburi eram 1 si acelasi .

va inteleg punctul de vedere dar repet din nou , nu asa vom scapa de acele specimene . asta e parerea mea , nu trebuie sa fiti de acord cu ea . nu cerand sa platiti pentru a putea face un trib ( asa aveti indeparta si alti jucatori cu bun simt dar care vor refuza sa plateasca ) .

argumenteaza si comparam pro si contra.....
 

DeletedUser44123

Facem un sondaj de opinie ? (aici nu stiu daca e voie sau tre sa ** cu cineva din staff) sa vedem ce parere au cei ce se mai perinda pe extern....
Voturile sa fie argumentate: DA, pt ca,NU pt ca....
 

DeletedUser

sunt de acord cu tine dar parerea nu mi-o schimb :)
poate ne ajuta raka sau mythra
 

DeletedUser

eu personal nu cred ca regulamentul jocului poate impune asa ceva, sa platesti ca lider pentru o rupere de alianta... scuze dar uneori am luat decizia, in numele tribului de a rupe o alianta, sau de a incheia un razboi aflat in toi pentru ca am simtit ca asa trebuie. de cele mai multe ori, am avut dreptate. dar decizia nu o luam ca ma avantaja pe mine, ci pentru ca toate informatiile si indiciile care le aveam indicau ca aia e cea mai buna decizie pentru echipa. de fapt, cred cu taria ca cel mai bun mod de a avea o echipa buna este unul singur: sa-l alegi in cadrul acelei echipe ca sef pe cel care isi doreste binele echipei mai presus de binele contului lui. daca reusesti sa impui ca toti sa traga in primul rand pentru echipa, se formeaza o magie - cei care nu o inteleg o numesc comunism, dar nu e nici pe departe asa - si nu mai conteaza daca satele alea din stanga, unde ai rupt 200 de ferme de atac au ajuns pe sniping la un coleg de trib... sunt ale echipei si asta e ok.
 
Sus