Scitii vs Mirobolanta Coalitie

  • Autor subiect DeletedUser2786
  • Data de început

DeletedUser

Multumesc mult Gaby si multumesc si celorlalti ! :) Felicitari atat tie cat si celorlalti Sciti, dar si adversarilor !



Numai bine in viata reala :)
 

DeletedUser

In primu rand , felicitari Ovi , felicitari Scitii !

.. multumim zmeului fara picioare care a venit cu acea ideea (delete) daca nu era el , inca mai continuam lumea cam 3-4 ani :D

Ideea nu a venit de la Zmeu , dar nu are rost sa mai vorbim acuma !
Felicitari Scitilor , mai multe nu are rost sa mai zic !

Si cei care treceti prin Hunedoara va astept cu un telefon , nr meu de telefon il are Ovidiu !
 

DeletedUser3395

Felicitari tuturor jucatorilor, buni, mai putin buni dar care au mers pana la capat indiferent in ce trib au jucat!




PS:
PS: Da stiu, o sa veniti cu zeci de mesaje contra si jignitoare dar chiar nu conteaza. Daca va intrebati ce am castigat dupa 4 ani va spun eu ca sa nu faceti speculatii, 3 prietene extraordinare care merita fiecare zi petrecuta in acest joc.

:D :*
 

DeletedUser40458

Felicitari castigatorilor acestei lumi.

Eu sunt curios de un singur lucru,daca dupa poll-ul ce va avea loc de la mijlocul lunii pana la sfarsitul ei,se va vota ca lumea 3 sa se restarteze,o sa mai reintrati cu triburile ce au dominat harta lumii 3 si anume Scitii,Die., LS-AX si parca au mai fost vreo doua dar nu mai retin care? :-?


Ar fi frumos sa va vad iar de la inceput,insa nu cred ca ati avea rabdarea necesara sa faceti asta :|
 

DeletedUser1630

salutare la toata lumea...eu va doresc bafta la toti,sper sa ma anunte si pe mine cineva daca se mai afce vreo adunare vara asta

daca ajungeti in iasi,dati un semn...tot timpul am iesit cu colegii,dusmanii la un spritz si mi-a facut placere de fiecare data

ce am castigat eu aici pe l3...prieteni,prieteni buni
 

DeletedUser

Eu sunt curios de un singur lucru,daca dupa poll-ul ce va avea loc de la mijlocul lunii pana la sfarsitul ei,se va vota ca lumea 3 sa se restarteze,o sa mai reintrati cu triburile ce au dominat harta lumii 3 si anume Scitii,Die., LS-AX si parca au mai fost vreo doua dar nu mai retin care? :-?
Ar fi frumos sa va vad iar de la inceput,insa nu cred ca ati avea rabdarea necesara sa faceti asta :|

Heei, care a aprins lumina si l-a trezit pe buimacul de mai sus? :))
Totusi, n-ar fi frumos sa te duci tu inapoi la culcare?
 

DeletedUser12514

Felicitari tuturor, atat aliati cat si adversari, care au facut ca L3 sa aiba si parti bune si parti rele dar una peste alta a fost o lume frumoasa in opinia mea. Bafta tuturor.
 

DeletedUser40458

Heei, care a aprins lumina si l-a trezit pe buimacul de mai sus? :))
Totusi, n-ar fi frumos sa te duci tu inapoi la culcare?


Se putea sa nu vina un destept sa comenteze?
Bine zicea andurill intr-un post anterior,ca nu intra pe extern ca tot timp se gaseste cate un obosit sa te balacareasca sau sa comenteze.

In fine,felicitari din nou castigatorilor acestei lumi dar si celorlalti jucatori ce au activat pe lumea asta.

Nu am sa mai postez pe lumea asta.

O seara buna.
 

DeletedUser

De-aia se numeste forum ca sa poti comenta pe diverse teme.
Ar fi minunat si daca cei care se trezesc special pentru asta ar sti si cu ce se mananca subiectul respectiv, dar atunci am avea deja o situatie ideala si, prin urmare, destul de greu de atins.
Deh, vorba ta.. unii ie mai dastepti decat altii :)
Noapte buna.

PS. Asteptam in continuare (cu aceeasi nerabdare) poza de grup a premiantilor.
 

DeletedUser38294

Mihaitza s-a terminat lumea nu mai fi frustrat ca ati luat bataie. Sau te-a enervat faptul ca respectivul nu a mentionat si T.D.K. in grupul marilor triburi. :)) Vezi tu ca si din afara l3 T.D.K. a parut un trib micut, micut.
Felicitari inca o data castigatorilor si anuntati-ma si pe mine daca se mai organizeaza intalnirea aia a tuturor tribalilor de pe l3.
 

DeletedUser11198

o mare intilnire ar fi ceva ff interesant ..cred ca as face efortul sa vin si eu :)
 

DeletedUser

Mihaitza s-a terminat lumea nu mai fi frustrat ca ati luat bataie. Sau te-a enervat faptul ca respectivul nu a mentionat si T.D.K. in grupul marilor triburi. :)) Vezi tu ca si din afara l3 T.D.K. a parut un trib micut, micut.
Felicitari inca o data castigatorilor si anuntati-ma si pe mine daca se mai organizeaza intalnirea aia a tuturor tribalilor de pe l3.

ai fost cnv pe lumea 3 ca sa vorbesti tu de T.D.K. ??
daca nu ... stai in banca ta si shhhh ..
l3 e gata .. iesiti la aerr :)
 

DeletedUser

maselare ai baut ma sticla de viski? sau mai degraba zis,ai deschis sampania azi?
 

DeletedUser

Parte 1:
Jucători: bamse939
Parte 2:
Triburi: Scitii

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 679
Tabăra 2: 351
Diferență: 328

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 7,199,092
Tabăra 2: 3,447,500
Diferență: 3,751,592

chart



Nu ma pronunt de zona nordica a tribului scitii, dar in zona sudica pe granita au avut 2 jucatori cu onoare si bun simt...komodoro si karmuz...in rest figuranti total paraleli cu acest joc.
De sigur acum va veni anofelu sa zica "uite inca un ofticat", dar ii raspund eu de pe acum ca nu sunt ofticat, din contra sunt chiar fericit ca odata cu incheierea acestei lumi pot lasa in urma jocul pe care l-am treminat cu fruntea sus ramanand unicul membru ls-ax activ pe granita pana in ultima zi!
Iar voi ce va felicitati atat pt victorie...fiti mai realisti...a fost o victorie contra satelor de barbari...mie unul mi-ar fi rusine sa ma laud cu asta...doar putini dintre voi sunt cei care sunt fericiti pt prieteniile ce le-au castigat si atat, pe aceia ii felicit si eu!

PS. Noroc ca am ramas singur si ati mai luat 290 de sate de la mine ca sa nu fie statistica mea prea buna :))

ADIO L3 si TRAITIVA VIATA REALA, FITI INVINGATORI UNDE CONTEAZA CU ADEVARAT!
 

DeletedUser

Nu am jucat lumea 3,dar am vrut sa felicit pe cei ce au jucat si castigat lumea aceasta. Asadar Felicitari castigatorilor!.... Eu sunt curios din fire si am vrut sa admir pe stats,istoria cuceririi acestei lumi.Am dat pe primul loc,am desfasurat 25 de pagini de cuceriri.ooops!erau doar inobilari interne.dar nu m-am descurajat,am zis ca al doilea nu e asa.intradevar ,am desfasurat 27 de pagini pana sa ma dau batut.La al treilea insa,situatia s-a schimbat,......doar barbare.:)felicit rabdarea castigatorilor,sincer.Felicitari tuturor acelor jucatori ai lumii 3,care au atacat adversari pana in ultima zi,care au fost atacati,care au reusit sa pastreze intacta pentru atatia ani,placerea de a juca un joc impotriva unui alt jucator,care au avut onoarea sa piarda ,sau de ce nu sa castige,cu capul sus.Sunt sigur ca exista astfel de jucatori in sciti cat si in triburile inamice.jos palaria in fata voastra ps.dau tot mai multa dreptate unui prieten,jucator bun care stie intradevar cu ce se mananca jocul asta,ce imi zicea acum ceva timp,ca pe serverele .ro e bine sa joci pana pe la 100 de sate,dupa,daca vrei doar joc pur,e mai bine sa incepi o lume noua. Cu respect!
 

DeletedUser

Despre innobilarile interne facute de un jucator ar putea fi multe de zis ... Exista o categorie aparte de jucatori care nu innobileaza nimic altceva in afara de sate ale jucatorilor adversi si/sau sate de barbari. Intr-o lume de joc, in care totul se reduce la anduranta, la capacitatea de a rezista si de a duce la bun sfarsit jocul, esti nevoit sa innobilezi intern pentru ca daca nu o faci tu, o vor face altii si vei ramane in urma. Tot ceea ce conteaza este sa nu pui pe primul plan satele luate intern doar pentru ca sunt mai usor de luat, ci sa incerci sa iei de la jucatorii adversi atunci cand atacul tau este pregatit, iar mai apoi cand iti refaci trupele sa mai iei sate si intern.


Doeion este castigatorul de drept al acestei lumi, iar din punctul meu de vedere, faptul ca are nu stiu cate pagini de innobilari interne nu ii afecteaza cu nimic imaginea, deoarece toti cei de aici suntem constienti de ceea ce este in stare pentru ca stim mai bine ceea ce a facut pentru acest trib, iar in al doilea rand, detine si prima pozitie la agresori, lucru ce ii confirma statutul de detinator al primei pozitii. Innobilarile interne au fost facute cu scopul lor, iar pe primul loc mereu au fost pusi jucatorii de granita care chiar aveau nevoie de sate defensive cu care sa se sustina si jucatorii care erau activi cu inlocuirea suportului trimis la colegii atacati. Pozitia in clasament detinuta de andurill la finalul jocului, eu zic ca spune totul despre cine a fost pe primul plan cand venea vorba de interne.

Fiecare jucator a avut un rol bine determinat in acest trib, in functie de timpul disponibil, de calitatile de care beneficia ca si jucator. Am reusit sa ne completam unii pe ceilalti, iar slabiciunea unuia era puterea altuia. Asta e ceea ce face un trib castigator, un tot unitar.

Cat despre mine, mi-am dorit cu ardoare sa detin un continent in proportie de 100 %, ceea ce am si reusit, si in al doilea rand ... imi doream si locul 1, dar oboseala a fost mult prea mare, iar finalul L3, se apropia parca cu pasi mult prea repezi ca sa reusesc.

Sunt constient ca a surclasa alti jucatori este o satisfactie proprie foarte mare, dar sunt o multime de alte lucruri care definesc un jucator de Triburile. Lupta pana la 100 de sate la inceput de lume, scoate in evidenta unele calitati de jucator, dar capacitatea de a duce la bun sfarsit o lume scoate in evidenta calitati precum abilitatea de a rezista, abilitatea de a-ti pastra psihicul intact si, mai presus de toate acestea, o rabdare iesita din comun. Majoritatea de aici au aproape 4 ani de joc si numai printr-o prietenie stransa cu ceilalti membrii, ni s-a parut ca timpul a trecut foarte rapid.

S-au format multe prietenii stranse, majoritatea si le-au prelungit si in viata reala si inclusiv eu, sunt multumit de faptul ca am reusit sa cunosc persoane minunate, nu numai din tribul Scitii, dar si din celelalte triburi. Le doresc tuturor numai bine in viata reala si cred si eu ca ar fi frumos sa se faca o intalnire la care sa participe cat mai multi jucatori de pe Lumea 3 :)

P.S. : Felicitari bamse939 pentru statistica frumoasa pe care ai realizat-o si numai bine si tie !
 

DeletedUser1383

M-am lasat de vreun an de Lumea 3 si acum am revenit pe aici, vad ca s-a incheiat.

FELICITARI castigatorilor !
 

DeletedUser19095

Nu ma pronunt de zona nordica a tribului scitii, dar in zona sudica pe granita au avut 2 jucatori cu onoare si bun simt...komodoro si karmuz...in rest figuranti total paraleli cu acest joc.
De sigur acum va veni anofelu sa zica "uite inca un ofticat", dar ii raspund eu de pe acum ca nu sunt ofticat, din contra sunt chiar fericit ca odata cu incheierea acestei lumi pot lasa in urma jocul pe care l-am treminat cu fruntea sus ramanand unicul membru ls-ax activ pe granita pana in ultima zi!
Iar voi ce va felicitati atat pt victorie...fiti mai realisti...a fost o victorie contra satelor de barbari...mie unul mi-ar fi rusine sa ma laud cu asta...doar putini dintre voi sunt cei care sunt fericiti pt prieteniile ce le-au castigat si atat, pe aceia ii felicit si eu!

PS. Noroc ca am ramas singur si ati mai luat 290 de sate de la mine ca sa nu fie statistica mea prea buna :))

ADIO L3 si TRAITIVA VIATA REALA, FITI INVINGATORI UNDE CONTEAZA CU ADEVARAT!

daca tot s-a ajuns in faza de depanat amintiri iar pentru unii capetele infierbantate s-au mai racorit, chiar daca nu de tot, ar fi cazul sa spun ce s-a intamplat intr-adevar in zona sud...
momentul de facto al constituirii aliantei impotriva scitilor a fost momentul in care scitii au declarat razboi(ma rog, in prima faza a fost neutralitate) ls-ax-ului...
din punctul de vedere al aliantei nou constituite declansarea razboiului urma sa se produca doua trei saptamani mai tarziu, acest timp urmand a fi folosit pentru asigurarea granitei ls-ax si infiltrarea unor conturi de moral.
nu se putea astepta din partea noastra momentul asta asa ca razboiul l-au declansat scitii in data de 12.04.

iata cum s-a prezentat situatia in data de 12.04. in momentul declansarii ostilitatilor:

ls-ax:100% conturi active in granita nou formata
scitii:aprox 30% conturi active in zona de granita

ls-ax: preponderent sate defensive in granita
scitii: preponderent sate defensive in granita

ls-ax:sprijin pe 2-3 jucatori
scitii:sprijin 0
aici trebuie mentionat cate ceva...in vreme ce ls-ax retrasese deja tot sprijinul trimis in fosta granita cu tdk, noi nu beneficiam de trupe natale acasa decat in k 74 k84 k94...mie, de pilda, mi-au ajuns trupele acasa abia pe data de 11, in preziua declansarii razboiului.
incepand de la k-urile cu 5 si mergand inspre est, mare parte din aparare ara trimisa in nord, o parte din ea ramanand acolo pana la sfarsit.

bun...mai departe...
a venit ziua de 12.04 si odata cu ea dezastrul de 3 zile pe care l-a suportat ls-ax.
ce s-a intamplat?
pe marea majoritate din cele 70% conturi inactive din sud au intrat jucatori din nord.
lasand la o parte elementul surpriza, primele zile au fost singurele in care confruntarea a fost egala.
mai exact:
-au fost singurele zile in care conturile din zona sud(atat noi cat si ls-ax) au fost active
-au fost singurele zile in care zonele expuse de ambele parti nu beneficiau de sprijin

atunci s-a vazut "valoarea" ls-ax...adica o diferenta de in jur de 5000 sate pierdute in 3 zile

ce a urmat?
-jucatorii din nord, incet, incet nu au mai intrat pe conturi, astfel incat in scurt timp zona noastra sud avea 70% conturi parasite
-sprijinul tdk si ls-ax a ajuns pe satele din granita sud
-satele noastre din granita erau in continuare doar cu trupe natale pentru ca zona sud nu avea resurse pentru a sprijini granita
-melbel, coordonatorul zonei sud s-a lasat de joc

cum s-a continuat?
-initial ls-ax a intrat ca in branza in conturile inactive si tot ce luau transformau in atac;
concomitent au inceput coordonarile pe zone sau pe jucatorii activi care au inceput sa piarda si ei sate...in continuare, tot ce se lua se transforma in atac
-contraofensiva din partea nostra nu a existat...in continuare nu exista un coordonator

zona sud practic era parasita si vraiste, cei care mai jucam in zona stateam practic permanent la primire...unii au clacat si in felul asta au disparut inca cativa jucatori.

ce a urmat?
incercarea de redresare a zonei sud
mai exact:
-innobilarea conturilor inactive
-renuntarea la anumite zone: k94 si k95
-incercarea de stabilizare a unei noi linii de granita

in mare parte nu s-a reusit...
-internele mergeau greu
-satele de atac ale ls-ax cresteau ca numar, la fel si atacurile
-coordonatorul sud lipsea in continuare, atacam sporadic si firav
-se luau sate in albastrul nostru cu cate 100 topoare la nobil...in felul asta s-au produs si cateva infiltrari deranjante
-se pierdea foarte mult inca pe conturile inactive

totusi, in timp, pe nesimtite, au inceput sa apara si semne bune:
-jucatorii activi nu mai pierdeau sate
-infiltrarile in albastru nu mai aveau suucesul de altadata, marea majoritate fiind anihilate
-odata cu internele au inceput sa se gaseasca resurse pentru sprijinirea granitei
-s-au realizat coordonari la scara mica, firave inca, dar care aveau o cat de mica eficienta, astfel incat jucatorii activi castigau sate...nu multe, dar castigau.

se pierdea in continuare foarte mult insa pe inactivi...

si asta a continuat mult timp

inceputul finalului:
-inactivii practic au disparut...ca urmare si satele moca
-granita era cat de cat aparata
-s-au facut cateva coordonari, nu foarte fericite ca si organizare dupa parerea mea, dar care au dus la castig de sate
-am inceput sa fim pe plus

finalul:
-s-au facut 2-3 coordonari cat de cat acceptabile
-ls-ax a inceput sa scartaie din toate incheieturile
-s-a ajuns la apararea cu usori si topoare
-ls-ax avea pierderi importante care cresteau in progresie geometrica

singura reduta, ls-ax, se prabusea desi era pompata din toate directiile cu resurse
coalitia a intrat in vrie, s-a incercat unificarea ca si masura de criza...un esec total.
castelul de nisip s-a prabusit...


asa ca bamse, tu care injurai pe la profil...

asta e istoria adevarata a celei mai glorioase perioade a ls-ax :)




ps.
eu ma opresc aici, las pe altii sa continue...:)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus