Spike-uri

  • Autor subiect DeletedUser25287
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

prietene din cate stiu acest forum permite libera exprimare a parerilor proprii in limita bunului simt, asadar cu ce drept imi interzici tu mie dreptul la opinie?

daca nu va fi nimeni care sa zica si pro, atunci asta e, e problema mea, insa nu e cazul sa ma acuzi de aberatii pe mine cand de fapt tu esti cel care o face, bineinteles ca nu sunteti de acord voi pitiponcii, si bineinteles ca cel mai probabil nu exista trib pe pe K55 in care sa nu aveti cont, si cum propunerea mea se bate cap in cap cu stilul vostru preferat e si normal sa fiti impotriva.

Repet, lasa lumea sa-si exprime opinia liber chiar daca e doar ca sa fiu contrat, e suficient sa spuneti contra, nu e cazul sa ma jigniti.


Nici tu nu trebuie sa ne judeci pe noi pentru ca tu nu stii despre noi decat ca suntem niste pungasi care pun spike uri in barbari si mai nou " cel mai probabil nu exista trib pe pe K55 in care sa nu aveti cont " , nu e frumos sa acuzi cand nu ai dovezi , eu asa stiu . . . si in legatura cu multi acont este un trib care merita premiat pentru acest lucru , dar asa e jocul deci respect celor care stiu sa il joace .
 

DeletedUser8835

De când a pune spike înseamnă a trișa? Ușor, frustraților. Ăsta e tot farmecul jocului, e joc de strategie, și ce e mai interesant în joc decât să vezi cum și-o ia câte un "bun"? Dacă ai fost surprins de ceva, înseamnă că ești amator...

Cine pune spike, pune cu propriile trupe, nu cu ale mămicii victimei, să plângă atât.

Auzi...trișorii...:))
 

DeletedUser25287

Later Edit : spre uimirea ta exista , pentru ca in unele triburi nu se primesc memri noi decat pe baza de recomandari , sau jucatori cu care au mai jucat pe alte lumi :)

Cred ca stim amandoi prea bine la ce m-am referit nu crezi?:confused:

nu e frumos sa acuzi cand nu ai dovezi , eu asa stiu . . .

Dar tocmai ca nu vorbesc fara sa am dovezi, tocmai ca stiu personal cel putin 1 jucator cu cont acolo la voi si inca unul in alt trib, plus alte banuieli dar nu am dovezi in privinta lor, asadar te asigur ca nu as abera aici ceva fara acoperire, si deci da chiar va acuz de multi-cont, deoarece tot k55 stie ca asta-i adevarul.
 

DeletedUser

Cred ca stim amandoi prea bine la ce m-am referit nu crezi?:confused:



Dar tocmai ca nu vorbesc fara sa am dovezi, tocmai ca stiu personal cel putin 1 jucator cu cont acolo la voi si inca unul in alt trib, plus alte banuieli dar nu am dovezi in privinta lor, asadar te asigur ca nu as abera aici ceva fara acoperire, si deci da chiar va acuz de multi-cont, deoarece tot k55 stie ca asta-i adevarul.

:) ma faceam si eu ca nu inteleg .... acum sa nu vorbim aiurea , peste tot exista spioni , probabil si alti au la noi ... desi ma indoiesc dar niciodata sa nu zici niciodata ....eu unu nu am nevoie de multiacount sa stiu tot ce misca , sunt informat la zi de catre alti la fiecare modificare asa ca ... tineti voi 15 multiacounturi pt sprijin sau pt ce le mai tineti si in cele din urma zburati de pe lume
 

DeletedUser25287

:) ma faceam si eu ca nu inteleg .... acum sa nu vorbim aiurea , peste tot exista spioni , probabil si alti au la noi ... desi ma indoiesc dar niciodata sa nu zici niciodata ....eu unu nu am nevoie de multiacount sa stiu tot ce misca , sunt informat la zi de catre alti la fiecare modificare asa ca ... tineti voi 15 multiacounturi pt sprijin sau pt ce le mai tineti si in cele din urma zburati de pe lume

Ai auzit de zicala hotul striga hotii?

deoarece e ciudat sa aud asta venind tocmai de la voi, daca era un trib mai serios as fi crezut...:mad:
 

DeletedUser

merline cu plangerile tale facute aici nu ai facut altceva decat sa ii faci pe jucatori sa puna si mai multe capcane.
zau ca imi vine sa te caut si eu pe harta sa bag ceva pe acolo ca apoi sa aud "iar si-a rupt marlin capul'' :))
si mie mi-au facut-o dar am tacut din gura.daca incepi sa strigi mai mult in ciuda iti baga
 

DeletedUser

cei din c.k. sunt profesionisti la spike-uri

dar e normal mane sa se foloseasca ... adica na ... deasta e joc de strategie ... si spyke face parte din joc ... daca esti mai destept cu 2 sec l-ai ars ,daca nu plimbi trupele de pomana ,asta e :)
 

DeletedUser25287

merline cu plangerile tale facute aici nu ai facut altceva decat sa ii faci pe jucatori sa puna si mai multe capcane.
zau ca imi vine sa te caut si eu pe harta sa bag ceva pe acolo ca apoi sa aud "iar si-a rupt marlin capul'' :))
si mie mi-au facut-o dar am tacut din gura.daca incepi sa strigi mai mult in ciuda iti baga

Mai spre deosebire de multi altii eu am incercat sa fac ceva bun pentru toti cei care au intampinat dificultati cu sprijinul in barbari, dar se pare ca ne complacem in mizeria in care traim, si devreme ce tara noastra este o mizerie din toate punctele de vedere, de ce jocul asta ar fi diferit? Ca si in viata reala, si aici cine atrage atentia asupra unor aspecte neplacute este ridiculizat, de ce? pai altfel nu se poate, cine vrea sa urce in top apeleaza la toata gama de asa zise strategii mai mult sau mai putin ortodoxe, ca de, face parte din joc.

Cum era de asteptat, cine incearca sa faca un bine sfarseste prin a fi ridiculizat si exclus, asa ca de acum imi voi urmari interesul propriu cu orice pret si orice modalitate.

Acestea fiind zise ma retrag de la aceasta sectiune, daca am jignit pe cineva imi cer scuze, daca moderatorii au fost stresati de bunele mele intentii de asemenea imi cer scuze, de acum m-am lecuit de bune intentii, aici e fiecare pentru el asa ca renunt sa mai postez aici.

bafta.
 

DeletedUser

draga merlin tu ai cautat-o cu manuta ta.. daca nu te laudai cu asa zisele topoare de aur ale tale nu cred ca atrageai atentia nimanui. ai zis ca farmezi linistit acum uite ca te-ai inselat..
Hauz!
 

DeletedUser9828

Mai spre deosebire de multi altii eu am incercat sa fac ceva bun pentru toti cei care au intampinat dificultati cu sprijinul in barbari, dar se pare ca ne complacem in mizeria in care traim, si devreme ce tara noastra este o mizerie din toate punctele de vedere, de ce jocul asta ar fi diferit? Ca si in viata reala, si aici cine atrage atentia asupra unor aspecte neplacute este ridiculizat, de ce? pai altfel nu se poate, cine vrea sa urce in top apeleaza la toata gama de asa zise strategii mai mult sau mai putin ortodoxe, ca de, face parte din joc.

Cum era de asteptat, cine incearca sa faca un bine sfarseste prin a fi ridiculizat si exclus, asa ca de acum imi voi urmari interesul propriu cu orice pret si orice modalitate.

Acestea fiind zise ma retrag de la aceasta sectiune, daca am jignit pe cineva imi cer scuze, daca moderatorii au fost stresati de bunele mele intentii de asemenea imi cer scuze, de acum m-am lecuit de bune intentii, aici e fiecare pentru el asa ca renunt sa mai postez aici.

bafta.
esti exact ca o ferma care intra pe forumul intern a tribului si se plange ca ii farmat :)
 

DeletedUser11083

Mai spuneti-i odata ca daca se plange aici, ii veti face mai mult in ciuda...
Si spuneti-i ca nu doar glumiti....

Lupul isi schimba naravul? :)
 

DeletedUser1198

Nu a spus nimeni ca trebuie sa fie de pe contul tau :) Am jucat si eu destul, si chiar am pus spike de pe conturi ce le tineam pe sitter doar pentru acest scop. Scopul jocului esti sa-ti distrugi adversarul prin orice mijloace, sau ma insel?

oare asta sa fie scopul jocului? sa strici jocul altora? cu "distreaza-te si daca dovedesti ca esti mai bun, prin forte proprii sau macar in mod legal, bravo tie, daca nu, e doar un joc" cum ramane? mie mi se pare pura nesimtire afirmatia de mai sus. intre noi fie vorba, desi o zic in gura mare. sunt reguli nescrise, in jocul asta, legat de conturile suport,(n-are rost sa ne ascundem dupa deget, pentru ca toata lumea o stie) chestii ce nu pot fi dovedite si sanctionate in urma verificarilor, teoretic legale, parctic imorale. dar totul pana la o limita, pentru ca atunci cand treci de la te a ajuta pe tine la a-i incurca pe ceilalti, treci de partea cealalta a baricadei.

PS: niciodata n-am folosit si nu voi folosi conturile suport pentru a incurca un adversar. asta inseamna sa recunosc din start ca sunt mai slab ca el. macar pitiponcii sunt sinceri :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nesimtire? Ma faci sa rad. Imi spuneti mie de nesimtire cand voi faceti la fel doar ca nu o spuneti? Eu macar nu ma ascund dupa deget spunand ca n-am facut asta niciodata.
 

DeletedUser36817

Oricum ai face, strici jocul altuia, Intunecimea-Ta, ori de cate ori iei sate de la alt jucator.
Sau am senzatia, nu stiu de ce, ca totul se refera strict la top?

Unii joaca strict pentru a se distra, altii pentru a dovedi ca sunt mai buni. De aici neintelegerea.
 

DeletedUser

oare asta sa fie scopul jocului? sa strici jocul altora? cu "distreaza-te si daca dovedesti ca esti mai bun, prin forte proprii sau macar in mod legal, bravo tie, daca nu, e doar un joc" cum ramane? mie mi se pare pura nesimtire afirmatia de mai sus. intre noi fie vorba, desi o zic in gura mare. sunt reguli nescrise, in jocul asta, legat de conturile suport,(n-are rost sa ne ascundem dupa deget, pentru ca toata lumea o stie) chestii ce nu pot fi dovedite si sanctionate in urma verificarilor, teoretic legale, parctic imorale. dar totul pana la o limita, pentru ca atunci cand treci de la te a ajuta pe tine la a-i incurca pe ceilalti, treci de partea cealalta a baricadei.

PS: niciodata n-am folosit si nu voi folosi conturile suport pentru a incurca un adversar. asta inseamna sa recunosc din start ca sunt mai slab ca el. macar pitiponcii sunt sinceri :)

vladi sti foaaaaarte bine ca si voi o faceti ... conturile ck doar atac si conturile suport pt spyke , asa ca sa o lasam moarta :)
 

DeletedUser11083

top, netop, PITZI, scopul jocului este sa iei sate... si nu de barbari... altfel ar fi doar un loc de chatuit... e adevarat, ca fiind un joc, scopul este sa te distrezi, dar nu doar postand la mesaje amuzante si jucand fazan... :)
 

DeletedUser

dar nu e frumos sa ii faci pe cei care acum ceva timp ziceau ca intra cu echipa de soc sa isi dea delete ? :D cei mai tari cei mai bengosi ...dar de fapt stai ca am luat un spyke ... stergere cont apoi :))))
 

DeletedUser1198

toata lumea care se inscrie in joc se supune riscului de a pierde satul. insa nimeni nu e anuntat ca X sau Y intra cu 10 conturi pe care le folosesc sa iti strice tie jocul. ti-am zis, sunt reguli nescrise , respectate de toti (nu ma refer la @ndr3y_b00$$$ care intra odata la 3 zile). insa atunci cand sari calul...

gabytza daca nu ma crezi e problema ta. repet. nu am folosit niciodata manevrele pe care le faceti voi pe lumea asta. daca erau trupele voastre crede-ma ca nu comenta nimeni nimic. spike-uri s-au pus mereu. insa folosind conturile de suport pentru asta, e alta treaba. ti-am zis, e diferenta intre a te ajuta pe tine si a-i incurca pe ceilalti. ca un politist care ia spaga in mod regulat, in limitele bunului simt, insa atunci cand sare calul.. i se face flagrant.
 

DeletedUser27408

Discutii sterile. Eu cu toate spike-urile si farmul slab de pe vechiul cont eram cel mai dezvoltat in zona. Ceea ce denota ca nici cel ce pune spike nu are vreun avantaj in dezvoltarea proprie ci doar il franeaza oarecum pe adversar. Oricum spikeurile au influenta doar in faza incipienta a jocului, dupa devin nesemnificative si nu sunt o parte importanta a strategiei de joc. Sunt mici viclesuguri de inceput. Cine nu le suporta ca mine si vor o dezvoltare mai rapida se muta intr-o zona mai primitoare.
Ceea ce a spus Vladi este corect si sunt perfect de acord cu el. De asemenea nu sunt de acord cu faptul ca v-ati trezit toti sa-i sariti in cap lui Merlin care e un jucator bun si un conducator care a confirmat. Omul si-a exprimat o frustrare naturala si nu era motiv ca sa fie atacat. Mai ales de cei care pana acum nu au confirmat nimic.
Va doresc un joc placut pe lumea asta mizerabila (de setari e vorba) si sper sa ne astepte ceva mai bun cand ne ducem pe lumea cealalta. :eek:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus