-SPQR- F. vs. BURN F.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

eu iti zic 100% si pacat ca numai am mesajele sa le pun aici...erau pe sitter la SPQR:)

angel nu am nimic ca io recrutat doar ca mo mirat modalitatea:) probabil este un bun orator si de aia vorbeste la tel...
 

DeletedUser

Si care e problema daca i-a recrutat, nimeni nu este batut in cuie intr-un trib sau altul.Fiecare are dreptul sa faca ce ii place, in functie de deciiziile luate plateste sau nu, asta depinde de mai multi factori.
Se presupune ca fiecare plecam la mai bine , de aici tragem concluzia ca , conducerea tribului din care au plecat nu isi facea bine treaba daca nu si-a asigurat unitatea tribului nu?
E mai bine ca au facut asa atunci cand relatiile dintre cele 2 triburi s-au stricat, s-au preferati cumva sa fi ramas in trib si sa fi informat si sprijinit dusmanul?
Nu incercati sa aruncati vina asupra lor, de vina e stilul de conducere abordat, parerea mea.:)

hai ca incerc sa lamuresc eu aceste chestii, ca vad pe unii ca vorbiti in necunostinta de cauza :D

Toata smecheria a fost cu bigdady89 care vezi doamne are "prieteni" in burn si el nu a fost de acord sa ii atace, cu toate ca aveam motive destul de intemeiate sa facem asta de multa vreme... mai pe romaneste, acest razboi incepea acum vreo 2-3 luni de zile daca nu era bigdady care sa ne convinga mereu sa trecem cu vederea jocurile urate facute de burn ( recrutari de la inamicii nostri, sprijinirea inamicilor nostri, etc... )

Era si normal sa fie urmat de tot grupul lui de prieteni.. acum regret ca nu i-am scos de pe harta atunci cand s-a desfiintat tribul viitor, si le-am dat o sansa sa joace in continuare alaturi de noi.. am mers pe ideea ca un jucator activ nu se innobileaza, e de preferat sa il recrutezi (asa am facut si noi cu grupul lui bigdady).

S-a dovedit acum pe final ca a fost o decizie neinspirata, dar asta este acum, nu condamn pe nimeni... greseala a fost de partea noastra.

Oricum prefer sa pierd razboiul stiind ca am luptat pe harta, si nu am fugit ca o Editat TT printr-un trib sau altul ca sa imi salvez "averea virtuala" . :)


ps : raul , ce smecherii ai facut ma? report post-uri? :)))) tragic :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu am facut report la posturile alea de spam... ca sa sti

P.S. cred ca ei prefera sa apara ca si o "femeie usoara" in ochi vostri decat sa fie una ca oameni, gen clepo :) (Editat TT)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu am facut report la posturile alea de spam... ca sa sti

P.S. cred ca ei prefera sa apara ca si o "femeie usoara" in ochi vostri decat sa fie una pentru oameni gen clepo :) (Editat TT)


adika....? :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

vick mafiotu2 astăzi la ora 22:14
Apărător
Nume: [player]vick mafiotu2[/player]
Trib: [ally]CrashF[/ally]
Puncte: 4088697


Sat atacat
[coord]496|591[/coord]
Puncte: 9797
Nivelul zidului: 9

Trupe prezente
[unit]spear[/unit] 52080

[unit]sword[/unit] 70360

[unit]axe[/unit] 8750

[unit]archer[/unit] 73220

[unit]spy[/unit] 1155

[unit]light[/unit] 4768

[unit]heavy[/unit] 416

[unit]catapult[/unit] 840

[unit]knight[/unit] 1


1. Atac
Agresor: [player]miti0306[/player]
Trib: [ally]Hahaha[/ally]
Puncte: 4324065
Origine: [coord]498|584[/coord]
Ora de sosire: 13.02.11 22:16:16:772

2. Atac
Agresor: [player]FugiCaVin[/player]
Trib: [ally]BURN[/ally]
Puncte: 2939276
Origine: [coord]494|600[/coord]
Ora de sosire: 14.02.11 00:51:14:832


3. Atac
Agresor: [player]jackass925[/player]
Trib: [ally]2011[/ally]
Puncte: 5003285
Origine: [coord]490|614[/coord]
Ora de sosire: 14.02.11 01:13:16:894

4. Atac
Agresor: [player]jackass925[/player]
Trib: [ally]2011[/ally]
Puncte: 5003285
Origine: [coord]489|614[/coord]
Ora de sosire: 14.02.11 01:18:31:352

5. Atac
Agresor: [player]jackass925[/player]
Trib: [ally]2011[/ally]
Puncte: 5003285
Origine: [coord]490|615[/coord]
Ora de sosire: 14.02.11 01:32:51:384

6. Atac
Agresor: [player]FugiCaVin[/player]
Trib: [ally]BURN[/ally]
Puncte: 2939276
Origine: [coord]499|602[/coord]
Ora de sosire: 14.02.11 02:13:53:560

7. Atac
Agresor: [player]miti0306[/player]
Trib: [ally]Hahaha[/ally]
Puncte: 4324065
Origine: [coord]500|581[/coord]
Ora de sosire: 14.02.11 02:14:03:004

8. Atac
Agresor: [player]jackass925[/player]
Trib: [ally]2011[/ally]
Puncte: 5003285
Origine: [coord]479|609[/coord]
Ora de sosire: 14.02.11 02:56:37:954

9. Atac
Agresor: [player]jackass925[/player]
Trib: [ally]2011[/ally]
Puncte: 5003285
Origine: [coord]479|609[/coord]
Ora de sosire: 14.02.11 02:56:38:132

[/quote]


uite aici caracter 0 ... am zis ca am sa o demonstrez si am demonstrato :)))))))))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cei cu regiunea boldata? un player din burn ataca pe unu din crash... da de titan04 nu zici nimic?

sau de sutele de incalcari de rezervari ale crashului pe satele de barbari de la eva pe vremea cand inca aveam alianta, nici de astea nu zici nimic? fugi si plange in alt colt ca ma pun sa trimit cate 1 argila la tot crashu numa sa nu mai puteti ataca conturile din burn de pe sittere din spqr...
 

DeletedUser

sa stai sitter la aliati e o chestiune de onoare, nu la asta sunt buni aliati?
cat despre atacurile care zici erau intarziate asta a fost dat acuma..premeditat:)

cat despre rezervarile de la eva :) aveati cate 40 de sate rezervate de jucator:)))))))))))
penibil:D
 

DeletedUser

puterea ta logica ma lasa fara cuvinte... subestimezi inteligenta noastra cu a unui copil mic la care ii dai o acadea sai treaca durerea... si sincer nam sa ma cobor la nivelu asta... inteleg propaganda dar in limitele ratiunii ... adica nu ma pune sa tolerez o discutie ce se imbiba in prostie inca de la a doua replica :)
 

DeletedUser

nah ghinion :p
v-am stricat un pic planurile cu SPQR asta e :)
am stat si eu sitter la ..inactiv...cei care erau "carne de tun" dupa informatiile celor care au schimbat tabara :)
trebuia si eu sa ma distrez nu?:))))))))))))))))))
 

DeletedUser

mare lauda pentru lucruri marunte .. ca banuiesc ca nu s-au intamplat multe chestii .. nici nu s-a inceput cu organizari de atacuri etc etc .. eu d-aia nu prea am comentat aici .. astept sa inceapa calumea razboiul .. sa apara statistici reale .. si dupa sa pot face misto de adversarii mei .. ca doar e un joc .. ne distram
 

DeletedUser

topicul asta incepe sa semene din ce in ce mai mult cu topicul de pe l21 "88 vs URSS". pfu,si eu care credeam ca am scapat de genu ala de topicuri :(

ce naiv sunt :eek:
 

DeletedUser

Din cate am vazut ,eu sunt primul dintre cei care au plecat care intra aici.Pentru cei din SPQR:ati intrebat pe cineva "conducatorilor" ,cand ati decis razboi cu BURN?Ma trezesc eu ca tot omul prins la mijloc cu apararea rarefiata si cu inca un trib pe urma mea.Normal ca pe voi cei de la adapost , nu va interesat sau cei din nord,nord-vest care aveati alianta cu OLD-TKL si cine avea de suferit :LEGIO X care una peste alta trebuiau sa isi atace si prietenii.Nu stiu ce Editat TT nu ati inteles de ce am plecat,si v-am anuntat ca nu o sa atac "colegii" decat daca sunt atacat si n-au trecut 2 minute si au aparut atacurile.Sper ca v-am lamurit acum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Explicatia asta e pentru toate cele 22 schimbari de trib sau doar pentru ultima?:))
 

DeletedUser

Dar nu ma intereseaza bai pustiulica :D

Diplomatia o stabileste conducerea... nu e de competenta ta sa comentezi. Din cate imi amintesc au fost discutii indelungate pe forum, puteai sa iti dai seama si singur de startul acestui conflict...nu mai incercati sa inventati scuze... ca sunteti niste lasi care ati plecat cu coada intre picioare.

Dar ma bucur ca am scapat tribul de astfel de Editat TT, care se plimba de colo colo ca sa-si salveze pretioasele sate !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ai gresit topicul sau doar atat poti?
comentarii pe langa ca de obicei..
 

DeletedUser

Si daca nu tine de competenta mea ,de ce sa raman intr-un trib care nu ma ajuta cu nimic?
Si te rog pastreaza aceste vorbe pentru cei care iti permit nu ma lua tu pe mine cu "pustulica"..Si nu am plecat pentru sate am plecat langa prietenii de pe lumea asta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

presimt ca se va lasa cu multe banuri ... eu zic sa nu continuam pe ideea asta .. ci pe razboiul real .. ne intepam cand vedem un atac mai ciudat .. chestii de genu
 

DeletedUser

Si daca nu tine de competenta mea ,de ce sa raman intr-un trib care nu ma ajuta cu nimic?
Si te rog pastreaza aceste vorbe pentru cei care iti permit nu ma lua tu pe mine cu "pustulica"..Si nu am plecat pentru sate am plecat langa prietenii de pe lumea asta.

hush hush ... ca faci praf :D
Jucam pe harta ... :D nu aici ... aici comentez doar eu cand am chef si tu doar cand iti permit eu :cool:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus