~TBKM~ vs ~TH~

  • Autor subiect DeletedUser38231
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser34078

Desigur! :D Intotdeauna ai avut o slabiciune pt. mine de cand a inceput lumea! :rolleyes:

Ar trebui sa ne luam :D Ce atata scandal pe aici ... praf in ochi dom'le!

Ps: tot vroiam eu sa-ti spun ca daca tu esti promotorul a ceea ce se cheama "demotivare" ai luat teapa ... avem un psihic cat se poate de stabil... ramane sa vedem cand apare rutina la voi... e ca picatura chinezeasca sa stii ;)

In rest cum spuneam daca cumva reveniti pe bune si nu pe diverse conturi fantoma tot aici ne gasiti.

PS 2: lasati chestia cu comentariul meu la urarea lui xenimus ca e de prost gust, stiti foarte bine ca nu e loc de manevre. Eu vreau doar sa jucam corect. Adminii n-au cum ajuta sau favoriza, am jucat in trib cu ei si nu e loc de manevre, in plus e scumpa frate berea ca astia beau nu gluma ! :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Hmm eu stiu ca au cum sa ajute. In special stiu unii cum sa dea sanctiuni asa cum au ei chef :D
in fine, asta nu conteaza pentru ca oricum subiectu asta se discuta degeaba, indifernt daca e sau nu adevarat pentru ca oricum nu se rezolva nimic.

Nu stiu daca o sa apara rutina in TBKM pentru ca eu stiu ca au de gand sa joace aici.

Cred ca tu ai avut o slabiciune pentru mine. De cand e inceputa lumea asta....tot intrebi de mine :D
Vrei sa te cer asa pe extern? :D

Ps. eu nu revin si nu joc niciodata pe conturi fantoma. Joc doar pe contul meu sau mai intru la unu,altu daca ma roaga frumos sa fac anumite lucruri si sa il ajut.
Nu cred ca o sa ma vezi vreodata sa joc pe un cont care nu e al meu :p
 

DeletedUser34078

Hmm eu stiu ca au cum sa ajute. In special stiu unii cum sa dea sanctiuni asa cum au ei chef :D
in fine, asta nu conteaza pentru ca oricum subiectu asta se discuta degeaba, indifernt daca e sau nu adevarat pentru ca oricum nu se rezolva nimic.

Nu stiu daca o sa apara rutina in TBKM pentru ca eu stiu ca au de gand sa joace aici.

Cred ca tu ai avut o slabiciune pentru mine. De cand e inceputa lumea asta....tot intrebi de mine :D
Vrei sa te cer asa pe extern? :D

Ps. eu nu revin si nu joc niciodata pe conturi fantoma. Joc doar pe contul meu sau mai intru la unu,altu daca ma roaga frumos sa fac anumite lucruri si sa il ajut.
Nu cred ca o sa ma vezi vreodata sa joc pe un cont care nu e al meu :p

Ai grija ce-ti doresti de la admini, s-ar putea sa (vi) se intample :D nu stiu cat mai puteti manevra parolele alea asa dupa cum are fiecare chef. Sunt cativa de care eu stiu sigur ca au lasat parolele. La momentul oportun o sa aveti o surpriza de proportii si atunci am sa va vad cum o sa justificati atatea barbare.

Si cand am spus rutina am vrut sa fiu subtila, o sa fie sictir in toata regula. Internele sunt pe duca si parca s-ar mai ridica cu pretentii si altii din triburile asimilate de voi si puse numa' sa faca defensiva pentru greii tribului, din organizate abia daca ciupiti 1 sat, doua, orgoliile unora care vor sa impuna in fata celorlalti, deci, o galagie de motive. Asa ca hai sa nu mai pozam in tribul invincibil, ca la primul tun pe voi, intr-o formula sau alta, picati ca mustele.... si evident c-o sa dati vina pe monotonie :D
Dar sa revenim la sentimente mai placute... sa stii ca nu ma deranjeaza daca ma mai menajezi cu niste sprijin in plus, sau niste alerte cand intru iar in meniu la organizat...face parte din arta seductiei, cu cat e mai constanta cu atat mai bine :D
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Topic de razboi sau doar va place barfa? Hai va rog sa trecem peste discutiile sterile si sa mai vedem si noi, spectatorii, o analiza a razboiului, eventual o statistica interesanta? Sper ca ati inteles mesajul...
 
Ultima editare:

DeletedUser

@Drunken Monkey referitor la ce ai zis mai devreme

Ar fi de preferat sa fi impartial,dar daca tot nu esti,nu ca ar avea vreo importanta,[...]

Daca esti incapabil procesezi o incurajare intr-un context pentru a ii intelege sensul, te invit sa iti pastrezi parerile personale eronate.
Este destul de clar ca respectiva incurajare este pentru toti care citesc acest topic.


Text original quitana
[...]
Cat priveste interventia altora in discutiile din acest topic e binevenita, mai ales ca pe alte lumi poate am impartit acelasi trib sau ne-am incrucisat topoarele.
Chiar ne-ar trebui si unora si altora niste incurajari, cu sau fara majorete.
[...]

Succes !! ;)




Iar cu referire la ce ai zis mai jos

Este o vorba printre jucatorii de triburi,nu toti care fac parte din Teamul Triburile stiu si juca acest joc,adica cam 5 la suta au habar de acest joc,restul incearca sa recupereze :))

Probabil esti vrun' pui de einstein si scoti procentaje asa exacte mai ceva ca mama omida...ca sa zic..."joaca la bursa" si succes in viata, dar ai grija...mai este o vorba...apa trece, pietrele raman. Daca esti istet stii la ce ma refer. ;)

--------

@Ak-Orochimaru-Ak referitor la:

Text original xenimus
Succes !!
Fiind in TT parca nu trebuia sa tii cu nimeni...
Acum eu ce sa cred? :D

Am explicat putin mai sus. Dar pot sa te intreb si eu, de unde stii ca eu de fapt nu am adresat respectiva incurajare pentru toti care citesc acest topic sau in alt caz pentru persoanele dragute (pt ca ea este, sa recunoastem, o draguta in comparatie cu mitocaneala ce o vad postata pe langa), indiferent de tribul in care se afla?
Este mai usor sa gandesti obiectiv si sa acuzi pe aceleasi principii, dar daca faci un efort sunt sigur ca o sa poti avea si o interpretare obiectiva.
 

DeletedUser

Iar cu referire la ce ai zis mai jos



Probabil esti vrun' pui de einstein si scoti procentaje asa exacte mai ceva ca mama omida...ca sa zic..."joaca la bursa" si succes in viata, dar ai grija...mai este o vorba...apa trece, pietrele raman. Daca esti istet stii la ce ma refer. ;)


Apa trece si pietrele raman,dar sti ca pietrele sunt modelate de apa care trece,la o prima analiza pietrele par tari,dar cat de tari sunt oare daca pot fi modelate de apa?

Asta ca sa nu cred ca cuvintele tale au si o alta conotatie ;)
 

DeletedUser

xenimus eu nu am zis ca faci manevre cu ei dar cred ca 90% din oamenii care au vazut ca le-ai urat succes, cred ca pot fi avantajati de tine sau TT
cred ca ai "comiso`" de data asta.
ar trebui sa intelegi ce impact psihologic poate avea o astfel de postare, asupra taberei adverse.

si rog moderatorul sa nu imi mai stearga posturile, altfel s-ar putea sa vorbeasca singura quitana pe aici :D
Nu cred ca am spus ceva rau in acel post incat sa fie sters
 

DeletedUser5970

Si daca ar fi urat doar tribului ~TH~, succes, din postura lui, care ar fi fost problema ?
E ca si cum v-ati lua de Platini, al mai mare sef, ca tine cu Franta. Dupa teoria voastra, ar insemna sa o favorizeze doar prin simplul fapt ca e tot francez.

Ce dracu placere si putere simtiti voi dupa ce va ridicati de pe scaun, lasand in urma pe forumul asta, un post plin numai cu baliverne, nu stiu...
Va bateti cu pumnul in piept, plini de satisfactie (virtuala?)... "mama ce i-am zis-o aluia"... penibili.
Acuzele fara dovezi concrete, costa, asa ca ar fi bine sa va asumati in totalitate vorbele, asta in cazul in care nu sunteti capabili sa vi le alegeti inainte de a deschide gura.
 

DeletedUser41993

Va rog sa incetati cu rautatile ca noi vrem sa fie totul zen...

Monkey va rog sa-i mai dati voie si lui Claudiu sa mai ia cuvantul ca tare imi lipsesc analizele lui pe statistici ... mai invat si eu cate ceva.

Ia spuneti cat vreti pe secretele alea? Sa va fac o oferta: ne dati secretele si noi va lasam sa aveti un atac rasunator pe masura tribului no 1 ca sa aveti suportul triburilor aliate (nu academii) :) apoi facem fuziunea programata su SH si Avalon si BURN =)))

scuze sefu stiu ca era secret dar nu m-am putut abtine :D
 

DeletedUser34078

daca intru si eu e triplu post ? :rolleyes:

Da' ce spirituali is astia din th domne'! Si io care credeam ca sunteti cu psihicul pana la sireturile de adidasi firmati!

Rau domne si cati catapulti v-ati luat in freza ... mare grija ca mai vine un val acum tre' sa turnam niste beton ca cica ne modeleaza astia...:D

@ xenimus : sa nu cumva sa postezi dupa noi, or sa creada ca ne-am inteles ... mare grija la conotatii ca-s titrati oamenii :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu stau sa conving alcoolicii ca berea nu e buna.

Am scris fix mai sus ca pentru copii ca sa inteleaga tot omu'.
Cine vrea sa dezbata teoria conspiratie, ca... nu are ce face zilelea astea, sa fie sanatos. Eu unul...sincer ma doare fix in 14-ishpe de ce isi imagineaza x sau y. :)
Care e istet, isi vede de joc, care e carcotas mai posteaza pe aici in plus cate ceva pe langa subiect. Ideea e ca acum toti au de treaba.

Acum ca tema topicului este ~TBKM~ vs ~TH~, le urez celor din TH un calduros succes iar celor din TBKM multa bafta.
Din ce am vazut pe aici, Th e mai matur, din mai multe puncte de vedere, decat Tbkm... iar in acest joc mereu a castigat maturitatea. Sa vedem daca istoria se repeta si in cazul acesta.

Dar pana atunci felicitari celor din Th de diplomatia de care au dat dovada pana acum, cel putin pe forumul asta. De copii infumurati e lumea plictisita. La acest capitol Tbkm mai are de lucrat.

Spor!
 

DeletedUser

M-ai convins ca meriti sa fii in TT :D

In fine..succes ambelor tabere, in special celor din TH pentru ca au nevoie mai mare :D
 

DeletedUser11867

Nu stau sa conving alcoolicii ca berea nu e buna.

Am scris fix mai sus ca pentru copii ca sa inteleaga tot omu'.
Cine vrea sa dezbata teoria conspiratie, ca... nu are ce face zilelea astea, sa fie sanatos. Eu unul...sincer ma doare fix in 14-ishpe de ce isi imagineaza x sau y. :)
Care e istet, isi vede de joc, care e carcotas mai posteaza pe aici in plus cate ceva pe langa subiect. Ideea e ca acum toti au de treaba.

Acum ca tema topicului este ~TBKM~ vs ~TH~, le urez celor din TH un calduros succes iar celor din TBKM multa bafta.
Din ce am vazut pe aici, Th e mai matur, din mai multe puncte de vedere, decat Tbkm... iar in acest joc mereu a castigat maturitatea. Sa vedem daca istoria se repeta si in cazul acesta.

Dar pana atunci felicitari celor din Th de diplomatia de care au dat dovada pana acum, cel putin pe forumul asta. De copii infumurati e lumea plictisita. La acest capitol Tbkm mai are de lucrat.

Spor!

chiar daca esti admin iti cam depasesti atributiile...nu ma refer la faptul ca tii cu th...e normal sa ai preferinte...dar facand pe cineva alcoolist care baga bani in joc e cam prea mult(am luat motamo pt ca oricum si la figurat e depasita fraza)...dacai ai fost jucator obisnuit ai fi luat ban...nu te obliga nimeni sa fii admin...dar daca tot esti da dovada de respect fata de jucatori...uite de ce nu mai bag bani in joc...pt ca nu merita serviciile oferite...
si in rest sunt de acord ca th e mai matur
bineinteles ca ma astept la un ban...
 

DeletedUser5970

E tipic sa se amplifice inzecit si sa se scoata din context vorbele unui admin, recunosc, am facut-o si eu (raka mi-e martor, chiar e calda situatia) insa, as dori sa nu transformam acest topic intr-o disputa de genul.

Sa ne vedem de razboiul nostru, sa le multumim tuturor pentru incurajari, si sa ne regasim cu voie buna pe aici.
 

DeletedUser11867

nu am scos nimic din context...doar ca nu mi se pare ca un admin sa ameninte si jigneasca voalat prin proverbe...daca nu facea asta nu aveam nimic cu el...poate sa posteze ce vrea el...dar ca orice jucator normal...si daca greseste sa fie pedepsit ca atare...
 

DeletedUser34078

e hai, ca deja exagerezi ... la fel pot spune si despre tine ca instigi acum profitand de antipatia de notorietate pt admini... las-o mai moale ca nu-i frumos. propun sa inchidem subiectul, in cazul asta chiar ma lipsesc de incurajari!
 

DeletedUser5970

... si referitor la TBKM, o sa va stie lumea multa vreme de acum in colo, drept, cei, care au fost scosi de ~TH~, un simplu trib ;)
 

DeletedUser11867

e hai, ca deja exagerezi ... la fel pot spune si despre tine ca instigi acum profitand de antipatia de notorietate pt admini... las-o mai moale ca nu-i frumos. propun sa inchidem subiectul, in cazul asta chiar ma lipsesc de incurajari!

antipatia si-au castigato datorita politicii de marketing dezastruase...si-au ma revenit in ultima vreme(ex: au scos afisajul cu numarul de jucatori care era in cadere libera de la 200.000 de mii la 70.000 parca cand ma uitasem ultima oara, campionatul modial,etc.)...dar pana nu afiseaza undeva un set de reguli clare cu pedepsele aferente va exista antipatia...si ar trebuie sa faca un panou ca si trofeele in care sa fie scrisi cei pedepsiti cu motivul si cu pedeapsa aferenta...
acum chiar ca imi iau ban:)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3372

nu am scos nimic din context...doar ca nu mi se pare ca un admin sa ameninte si jigneasca voalat prin proverbe...daca nu facea asta nu aveam nimic cu el...poate sa posteze ce vrea el...dar ca orice jucator normal...si daca greseste sa fie pedepsit ca atare...

Mai, el de fapt nu a 'apreciat' pe nimeni ca fiind alcoolic; de fapt proverbul era folosit la modul general, si pun pariu ca in niciun caz nu a vrut sa sublinieze nimic despre saracii alcoolici..

Ati prins si voi un admin aici, si repede l-ati bagat la inghesuiala :D
 

DeletedUser7708

Ce vă mai place shaorma. Repede faceți din țânțar armăsar. Hai să nu exagerăm și să revenim la subiect. TBKM-ul, când estimați că terminați internele? :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus