~TBKM~ vs ~TH~

  • Autor subiect DeletedUser38231
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ia de studiaza putin harta http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=40395...,sunt sigur ca vei avea multe concluzii de tras,daca nu te duce capul ti le voi spune eu:


Uita-te pe harta la Top tribe maps si vezi cate iesiri avem noi spre TH,cei din EST aproape ca nu au nici o treaba cu TH,aliatii nostii WWizz nu au facut cine stie ce desi aveau pozitie mai buna,la un final sa ajuns ca ei sa faca un PNApe ascuns de noi cu TH,evident iar s-au schimbat strategiile si planurile,sunt multe lucruri care nu se iau in seama asa ca nu va mai tociti gura de pomana si lasati-ne sa ne purtam noi razboiul asa cum stim
 

DeletedUser5970

Cu toata harta blocata, cu iesire rosie doar spre ~TH~, spui ca nu aveti liniste ? Wow, pai daca aveati doua razboaie, ca noi, ce mai spuneati ca sa va plangeti ?

Cu asa harta, cu atata aparare disponibilia pentru granita si cu atata lejeritate, puteti face atac in prostie, si te prezinti aici incomodat de chestii minore pentru un trib asa mare, ca voi ? Ce pot face in situatia asta, imi cer scuze in numele tribului, ca va incomdam prin prezenta si va lasam sa va pregatiti de champions league :D
 

DeletedUser34078

Cu toata harta blocata, cu iesire rosie doar spre ~TH~, spui ca nu aveti liniste ? Wow, pai daca aveati doua razboaie, ca noi, ce mai spuneati ca sa va plangeti ?

Cu asa harta, cu atata aparare disponibilia pentru granita si cu atata lejeritate, puteti face atac in prostie, si te prezinti aici incomodat de chestii minore pentru un trib asa mare, ca voi ? Ce pot face in situatia asta, imi cer scuze in numele tribului, ca va incomdam prin prezenta si va lasam sa va pregatiti de champions league :D

Trebuia naiba sa ma lasati sa intru in Avalon si se mai schimba un pic treaba nu mai faceau ei atata atac :D
off corectilor! :p
 

DeletedUser

Cu toata harta blocata, cu iesire rosie doar spre ~TH~, spui ca nu aveti liniste ? Wow, pai daca aveati doua razboaie, ca noi, ce mai spuneati ca sa va plangeti ?

Cu asa harta, cu atata aparare disponibilia pentru granita si cu atata lejeritate, puteti face atac in prostie, si te prezinti aici incomodat de chestii minore pentru un trib asa mare, ca voi ? Ce pot face in situatia asta, imi cer scuze in numele tribului, ca va incomdam prin prezenta si va lasam sa va pregatiti de champions league :D


tati,nu a zis nimeni de liniste...nu pot sa zic,ca nu avem liniste , as fi ipocrit...doar i-am raspuns colegului la o afirmatie de care nu isi are locul tinand cont de factorii enumerati,asta este tot
 

DeletedUser

Marii strategi :rolleyes: pacat ca nu putem face o rocada la numarul de sate detinute
Intr-o luna va scoteam daca aveam resursele voastre si voi pe ale noastre, e practic rusinoasa prestatia voastra si veniti pe extern incercand sa va scoateti ca nu stiu ce tactici uimitoare aplicati pe noi :D

Oro, vezi ca a scris melania ceva mai sus, reciteste, se pare ca nu ai inteles nimic din ce a scris acolo ;)

Din cate imi aduc aminte a-ti plecat toti de la 26p asa ca lasa vrajelile cu daca....
Daca erati strategi buni, erati in locul lor acum cu multe sate. Logic nu?

O parere cat se poate de avenita si pertinenta!

http://ro.twstats.com/ro26/index.php?page=tribe&id=872

Dar parca renuntasei mai la consiliere.

Claudiu imi e prieten si pot sa ii tin partea, desii nu ii mai ofer ajutor pe harta(nu ca ar avea nevoie prea mult cu voi:D )
Ce vrei sa imi dovedesti cu Aka de pe L26? Habar nu ai ce a fost acolo asa ca nu imi veni mie cu asa ceva
Ca fapt divers, oameni care i-am crezut ca au coloana vertebrala si "nimicuri" (care le aveti si voi in trib) care i-am lasat sa respire pe L26, ne-au atacat pe alianta in timp ce noi eram descoperiti si cu satele printre ei. in plus granita cu Zen era aproape toata aparata si era foarte putin deff pentru granita cu Clasic si, ca lovitura finala Brencus cu gasca lui, au iesit din trib asa ca am considerat ca nu mai are rost sa stau acolo si pot sa ma mandresc cu experienta de pe Clasica unde am batut la aia de pe acolo ca la fasole si la toti le-a fost frica de noi. Celor din MAG le-a trebuit ceva timp sa le pupe picioarele la cei din Mason ca sa ne declare razboi si sa fim inconjurati din toate partile.

Asa ca...pot sa spun ca am avut esecuri doar pentru ca am avut incredere in oameni si am fost foarte corect.
 

DeletedUser5970

Din cate imi aduc aminte a-ti plecat toti de la 26p asa ca lasa vrajelile cu daca....
Daca erati strategi buni, erati in locul lor acum cu multe sate. Logic nu?

Pfff, iar o gramada de strategi buni. Ce-mi place! I-am luat la palme pe cei mai buni strategi, doar au multe sate, mda.
N-am zis ca mi-as fi dorit atat de multe sate, am facut doar o comparatie prin extrapolare, eu le dadeam o luna, tu ne-ai dat doua :D
 

DeletedUser

Daca nu a-ti picat in 2 luni asta e din cauza ca s-au schimbat lucrurile
De exemplu atunci cand v-am dat termen 2 luni, credeam ca Wizz sunt si ei mai rasariti si vor juca si ei triburile dar, se pare ca nu prea au stiut cum sa gestioneze treaba

Norocul vostru e ca a-ti avut un al 2-lea trib in razboi cu voi, destul de slab, dupa parerea mea
 

DeletedUser11867

nu conteaza ca nu au atacat...th au blocat trupe acolo...si atac si aparare...cred ca daca nu era si wwizz era aveati probleme mult mai mari...
 

DeletedUser34078

@ Ak-Orochimaru-Ak
Ai grija cum vorbesti de aliatii vostri, care candva ii numeati de baza!:p Nu-i frumos! ;)
S-au aparat asa cum am fost noi nevoiti s-o facem cu voi, doar ca intre timp o sa schimbam "politica".
Si daca un trib care e nevoit sa pareze sute de fulluri si sute de nobili, e slab, din punctul tau de vedere, esti limitat in aprecieri.
Dar cum spuneam punctul tau de vedere, nu conteaza, d'aia am tinut sa marchez prin acel link contributia ta pe lumea 26, cu acelasi nr. de academii si acelasi "potential".
Nu mai gasi scuze pt. o evolutie si o manageriere foarte slaba. Stiu perfect ce-a fost acolo pentru ca am jucat, spre deosebire de tine. Contul meu era -Antonia- :p
Relevant e, ca pierdeati zilnic, in jur de 20 de sate. Ceea ce in Th nu s-a intamplat! Asa ca despre ce vorbim?? :rolleyes:
 

DeletedUser

@ Ak-Orochimaru-Ak
Ai grija cum vorbesti de aliatii vostri, care candva ii numeati de baza!:p Nu-i frumos! ;)
S-au aparat asa cum am fost noi nevoiti s-o facem cu voi, doar ca intre timp o sa schimbam "politica".
Si daca un trib care e nevoit sa pareze sute de fulluri si sute de nobili, e slab, din punctul tau de vedere, esti limitat in aprecieri.
Dar cum spuneam punctul tau de vedere, nu conteaza, d'aia am tinut sa marchez prin acel link contributia ta pe lumea 26, cu acelasi nr. de academii si acelasi "potential".
Nu mai gasi scuze pt. o evolutie si o manageriere foarte slaba. Stiu perfect ce-a fost acolo pentru ca am jucat, spre deosebire de tine. Contul meu era -Antonia- :p
Relevant e, ca pierdeati zilnic, in jur de 20 de sate. Ceea ce in Th nu s-a intamplat! Asa ca despre ce vorbim?? :rolleyes:

sincer... wwizz varza... pasta... anti-jucatori :) trebuiau sa dispara de mult de pe harta dar ca si orice alt parazit a profitat de diplomatia slaba si si-a facut un locsor acolo in centru... singurii lor dusmani sunt barbarii... sa speram ca nu pentru mult timp
 

DeletedUser34078

sincer... wwizz varza... pasta... anti-jucatori :) trebuiau sa dispara de mult de pe harta dar ca si orice alt parazit a profitat de diplomatia slaba si si-a facut un locsor acolo in centru... singurii lor dusmani sunt barbarii... sa speram ca nu pentru mult timp

honey, eu am sesizat altceva ipocrizia! adicalea, acum dupa ce nu le mai face jocul, wizz e slab ;) cat priveste aprecierea celor din wizz, sub alt aspect chiar nu ma intereseaza. :)
 

DeletedUser5970

Daca nu a-ti picat in 2 luni asta e din cauza ca s-au schimbat lucrurile
De exemplu atunci cand v-am dat termen 2 luni, credeam ca Wizz sunt si ei mai rasariti si vor juca si ei triburile dar, se pare ca nu prea au stiut cum sa gestioneze treaba

Norocul vostru e ca a-ti avut un al 2-lea trib in razboi cu voi, destul de slab, dupa parerea mea

:D:D:D deci
voi, tbkm, marii strategi, marii razboinici, cei mai tari si cei mai si, nu v-ati putut impune contra TH, pana in prezent, datorita faptului ca Wwizz nu sunt la fel de buni ca voi.
Aproape ca mi-ai smuls o lacrima la modul in care ai pus problema, nu-mi vine sa cred ce adversar avem, vroiam si noi ceva mai calitativ, cerem prea mult ?


... cum sa vii fratica sa spui asa ceva, dupa ce atata timp v-ati tot umflat in pene pe aici, e trist ce se intampla, cum gasiti voi mereu un vinovat, pentru orice, numai sa nu picati voi de rasul lumii.

Norocul vostru e ca a-ti avut un al 2-lea trib in razboi cu voi, destul de slab, dupa parerea mea

deci asta e prea penala :D voi aveti si ghinion de fel
 

DeletedUser

honey, eu am sesizat altceva ipocrizia! adicalea, acum dupa ce nu le mai face jocul, wizz e slab ;) cat priveste aprecierea celor din wizz, sub alt aspect chiar nu ma intereseaza. :)

vezi ca incep sa curg si eu ca mierea pe aici daca ma mai iei cu honey =)))
 

DeletedUser

@ Ak-Orochimaru-Ak
Ai grija cum vorbesti de aliatii vostri, care candva ii numeati de baza!:p Nu-i frumos! ;)
S-au aparat asa cum am fost noi nevoiti s-o facem cu voi, doar ca intre timp o sa schimbam "politica".
Si daca un trib care e nevoit sa pareze sute de fulluri si sute de nobili, e slab, din punctul tau de vedere, esti limitat in aprecieri.
Dar cum spuneam punctul tau de vedere, nu conteaza, d'aia am tinut sa marchez prin acel link contributia ta pe lumea 26, cu acelasi nr. de academii si acelasi "potential".
Nu mai gasi scuze pt. o evolutie si o manageriere foarte slaba. Stiu perfect ce-a fost acolo pentru ca am jucat, spre deosebire de tine. Contul meu era -Antonia- :p
Relevant e, ca pierdeati zilnic, in jur de 20 de sate. Ceea ce in Th nu s-a intamplat! Asa ca despre ce vorbim?? :rolleyes:

Daca stii ce s-a intamplat acolo, cred ca stii ca in afara de mine si 1-2 , ceilalti care trebuiau sa se implice, nu au facuto
Am cedat din cauza ca m-a tradat Brencus si a fugit ca o fetita speriata impreuna cu gasca lui si pentru ca trebuia sa am sprijinul lor in conducerea tribului si nu am avut
Pana sa fac fuziunea aia, m-am descurcat foarte bine cu academiile care le aveam si le gestionam destul de bine
Si daca noi pierdeam era din cauza ca erau destul de multi slabi si Clasicul avea un grup destul de bine format in acea zona. Dar cred ca nu stii cum s-au chinuit zile intregi sa ia niste amarate de sate care erau in centrul lor, nu?
Proasta gestionare a fost din cauza ca in afara sa conduc tribul, mai trebuia sa mai stau si la toti ametitii pe conturi.
Pe clasica mi-am invatat lectia si am intrat doar cu 7 oameni si am jucat foarte relaxat

si gaby cred ca tu ai ceva lipsa prin minte si nu pricepi...eu nu fac parte din TBKM si nu stiu ce se intampla in acest moment acolo sau pe harta. urmaresc doar hartile avansate si atat
 

DeletedUser5970

Incerci sa-ti arati limitele si apelezi la atacuri la persoana pentru a recupera teren ?
 

DeletedUser34078

Daca stii ce s-a intamplat acolo, cred ca stii ca in afara de mine si 1-2 , ceilalti care trebuiau sa se implice, nu au facuto
Am cedat din cauza ca m-a tradat Brencus si a fugit ca o fetita speriata impreuna cu gasca lui si pentru ca trebuia sa am sprijinul lor in conducerea tribului si nu am avut
Pana sa fac fuziunea aia, m-am descurcat foarte bine cu academiile care le aveam si le gestionam destul de bine
Si daca noi pierdeam era din cauza ca erau destul de multi slabi si Clasicul avea un grup destul de bine format in acea zona. Dar cred ca nu stii cum s-au chinuit zile intregi sa ia niste amarate de sate care erau in centrul lor, nu?
Proasta gestionare a fost din cauza ca in afara sa conduc tribul, mai trebuia sa mai stau si la toti ametitii pe conturi.
Pe clasica mi-am invatat lectia si am intrat doar cu 7 oameni si am jucat foarte relaxat

si gaby cred ca tu ai ceva lipsa prin minte si nu pricepi...eu nu fac parte din TBKM si nu stiu ce se intampla in acest moment acolo sau pe harta. urmaresc doar hartile avansate si atat

Cin' se scuza se acuza ... sau cum era?

Ce diferenta mai Madalin intre postarile de la inceput si astea mai recente... s-a cam terminat benzina a? :D
Daca luam postarile la analiza sa vezi cum te contrazici... da' norocul nostru ca nu mai joci, a ramas TBKM fara strateg, :p sau poate doar asa sitter la ametiti ? :D nu de alta da nu prea va ies toate manevrele alea din siting ;)

So ... cam asta a fost toata propaganda ! O sa-ti ducem lipsa! :D
 

DeletedUser

Imi pare rau sa te dezamagesc quitana dar eu aici am intrat doar din distractie
probabil de pe 28, nu o sa ma mai vezi pe aici decat foarte foarte rar pentru ca am treaba pe Tribal Wars Master
Stiu ca ma iubesti si o sa imi duci lipsa dar, cu timpul o sa iti treaca :D


Ps. nu mi se termina benzina, doar imi piere cheful. Si TBKM nu a stat niciodata in Ak-Orochimaru-Ak. Am fost o perioada foarte scurta la ei, atunci cand a lipsit kenji si apoi goloie. Dupa m-am retras pentru ca nu e o lume pe placul meu
 

DeletedUser34078

Imi pare rau sa te dezamagesc quitana dar eu aici am intrat doar din distractie
probabil de pe 28, nu o sa ma mai vezi pe aici decat foarte foarte rar pentru ca am treaba pe Tribal Wars Master
Stiu ca ma iubesti si o sa imi duci lipsa dar, cu timpul o sa iti treaca :D


Ps. nu mi se termina benzina, doar imi piere cheful. Si TBKM nu a stat niciodata in Ak-Orochimaru-Ak. Am fost o perioada foarte scurta la ei, atunci cand a lipsit kenji si apoi goloie. Dupa m-am retras pentru ca nu e o lume pe placul meu

Si mie imi pare rau ca dai inapoi acum, sau mai rau, minti. Voi nu jucati la distractie, ca nu stiti ce e aia. Nu stai constant la ora 3 dimineata, nopti intregi sa dai spionaje doar pentru amuzament. In primul rand ca nu e sanatos pt. organism. La Parazitu saracu' nici nu se pune problema, deja a facut ceva existential si mi-s martori colegii. Adica scuza-ma toate au limita... e treaba lui si sanatatea lui, insa nu-mi veni mie cu gogosi ca baietii din TBKM sunt detasati, ca nu-s. Eu is un observator mult mai bun ca tine si mai avizat si le-am luat "pulsul".

E bine totusi ca ai simtul umorului intact :)) poate d'aia o sa-ti duc doru' care este el :D


Cat priveste cheful si dispozitia pe joc, cred ca altele au fost motivele pt. care ai lasat-o balta, desi te laudai cu cateva pagini in urma cu strategia ta de a ne "face" psihic si o sa diparem in 2 luni, ca magaru-n ceata! :rolleyes:
Sincer cred ca gulie s-a cam simtit in plus si o fi pus conditii sa-i lasi cu tehnicile tale de intimidare. Si atunci gasesc ca era firesc sa nu fie pe placul tau.

In fine sa ne mai scrii despre TWM, impresii la cald! ;) Bafta!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus