Trib de avansati de pe toate lumile

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Pe TW am vazut jucator care avea 6 sate luandu-se de unul cu 50 de sate si surprinzator ala cu 50 de sate a inceput sa piarda satele...

Un exemplu care sustine ideea ca punctele nu inseamna nimic, ca numarul de sate nu inseamna nimic.

Sunt curios cum se determina daca un jucator e avansat sau nu. Poate sa ajunga unul pe primul loc pe o lume si sa fie un noob sadea, avand norocul sa fie seful unui trib (unde nr conteaza nu valoarea jucatorilor), sa dea diverse ordine, iar fraierii sa le execute fara sa comenteze si el sa iasa mereu in avantaj luand sate in veselie (teoria fraierii isi rup trupele distrugandu-le apararea eu iau satele, daca comenteaza careva il dau imediat afara si ordon sa fie atacat pe motiv ca m-a jignit, bineinteles ca ce a scris pe forumul intern e repede curatat), desi practic nu a facut mai nimic sa merite satele alea...
 

DeletedUser

Oricum eu sunt fidel tribului L~D(Life Or Death nu copia de pe L6) si pe lumea 7.
Inca nu ne-am hotarat coordonatele... de obicei erau S-E... dar ne bate gandul sa schimbat si noi aerul.
 

DeletedUser

Nu o sa vin pe lumea 7.
Pe lumea 6 am sitter si o sa revin cand o sa am chef, i-am spus ce trebuie sa faca. Probabil ca o sa revin cand o sa imi treaca sila pe care o am fata de toate serverele de jocuri online romanesti... Am incercat mai multe jocuri online pe servere romanesti acelasi rahat e peste tot... La cum ne purtam nici nu e de mirare ca nu ne vor strainii...

Libertatea e buna numai ca e prost inteleasa de marea majoritate a romanilor...
 

DeletedUser4838

Nu o sa vin pe lumea 7.
Pe lumea 6 am sitter si o sa revin cand o sa am chef, i-am spus ce trebuie sa faca. Probabil ca o sa revin cand o sa imi treaca sila pe care o am fata de toate serverele de jocuri online romanesti... Am incercat mai multe jocuri online pe servere romanesti acelasi rahat e peste tot... La cum ne purtam nici nu e de mirare ca nu ne vor strainii...

Libertatea e buna numai ca e prost inteleasa de marea majoritate a romanilor...

Vad si eu un post care merita comentat.

Am jucat pe un server britanic si nu se compara atmosfera de colegialitatea de acolo. In spatele jucatorilor se ascund oameni, si intr-adevar romanii au niste defecte innascute: orgoliu, trufie, egoism si infatuare. Depinde de la caz la caz.


Iar ca sa nu ma aflu in treaba si sa fac off-topic, parerea mea, citind acest topic, acest pretins lider nu face altceva decat incearca sa stranga jucatori experimentati, insa nu cred ca are "stofa" necesara acestui lucru. Trebuie mai intai sa fii cunoscut pe extern, nu sa vii cu nume anonime si sa spui ca realizezi lucruri marete.

Eu am primit invitatie in-game, insa nu o sa dau curs, mai am mult de lucru pe L4 si am inceput, din fericire sa joc si pe L6. Oricum nu as intra in tribul Faust, chiar daca m-as plasa in N-V. Traiesc in Romania, deci in Sud-Estul Europei, cam asta e zona mea preferata si pe "triburile".
 

DeletedUser

pentru multi dintre romani libertate inseamna "la furat"
apropo sud-estu e si zona mea preferata
 

DeletedUser7072

niciodata nu am inteles cum poate cineva sa pretinda ca face un trib mare prin massconcediere. mai alews daca pretinde ca aduce in trib o serie din cei mai expwerimentati jucatori de triburile de pe serverul romanesc. pai ii concediezi pe cei mai buni?

ciudat mod de gandire. oricum la ce ii mai inviti daca ii concediezi dupa 3 zile? arata a poitica de innobilari usoare
 

DeletedUser

Mdea.....majoritatea jucatorilor "avansati" din punctul meu de vedere se vor duce in tribul pe care si-l aleg si colegii de pe alte lumi(in general isi creaza unul). Putini jucatori care au experienta cred ca vor veni intr-un trib in care nu cunosc pe nimeni...parerea mea.
 

DeletedUser

sunt de acord cu tine. La inceput merge, pana apuci sa-ti cunosti colegii. Apoi incepi sa selectezi genul de jucatori cu care doresti sa colaborezi in continuare si mai greu sa cauti noi oameni pe care nu-i cunosti si care poate nu se vor potrivi cu stilul tau de joc.

doar parerea unui noob...
 

DeletedUser11222

vrea cineva sa vina cu mine in trib?adik chiar daca nu ma cunoasteti o sa va dau un mik portofoliu deal meu:)
 

DeletedUser

Trib serios se va face fără îndoială.

De către cine încă nu se ştie.

Totul va deveni clar atunci când se va deschide L7 şi va depinde FOARTE mult de caracteristicile ei.
 

DeletedUser2368

Lumea nici nu a inceput... Topicurile despre triburi curg garla ! :) Nu exista profesionisti si noobi... Doar oameni care invatza si altii care nu invatza... :D Toti am inceput de jos... Dar unii am invatzat si continuam sa invatzam pe zi ce trece si jucam acest joc... Altii se cred a-tot-stiutori si profesionisti si raman cu acest gand ! Tribul este o idee, dar aceasta "publicitate" poate face mai mult rau decat bine ! :D
 

DeletedUser

daca va fi pe 7 vre-un trib ca ~TOP~ de pe 6 ala va fi cel mai tare(asta daca limita de membri va fi max 100)
 

DeletedUser11222

Lumea nici nu a inceput... Topicurile despre triburi curg garla ! :) Nu exista profesionisti si noobi... Doar oameni care invatza si altii care nu invatza... :D Toti am inceput de jos... Dar unii am invatzat si continuam sa invatzam pe zi ce trece si jucam acest joc... Altii se cred a-tot-stiutori si profesionisti si raman cu acest gand ! Tribul este o idee, dar aceasta "publicitate" poate face mai mult rau decat bine ! :D

de ce spui "unii am invatat"? te crezi un player care nu poate fi doborat decat atunci cand se lasa el?
 

DeletedUser2368

Vad cine a inteles mesajul si cine nu ! Nu explic inteles vorbelor mele, las la latitudinea fiecaruia sa inteleaga ce vrea ! Si sincer nu ma cred tipul de player care l-ai reprezentat tu... Am fost doborat, dar am si stricat si eu la randul meu destule copilari... Asa e jocu... Mai si pici, dar te ridici iar, invetzi din greseli si progresezi... Nimeni nu este imbatabil si invicibil ! :D
 

DeletedUser11222

da, dar judeci foarte mult si prin asta iti dovedesti calitatile, conteaza cum judeci, nu ce judeci!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus