Triburi pe care nu le respect

DeletedUser

eu nu respect GD pt ca liderul isi bate joc de istoria acestor meleaguri:eek:
cititi cu totii forumul lor sa vedeti ce abereaza baiatul ala acolo:confused:
GEES,talk about a wild imagination:mad:
el transforma istoria in povesti nemuritoare!:eek:

cine isi bate joc de istorie, eu sau tu care nu esti documentat si vorbesti prosti inainte de vedea multe lucruri. mie rusine cu persoane care nu-si stiu propria istorie.
 

DeletedUser

cine isi bate joc de istorie, eu sau tu care nu esti documentat si vorbesti prosti inainte de vedea multe lucruri. mie rusine cu persoane care nu-si stiu propria istorie.

baiatule,mai bine te documentezi decat sa vii cu texte nedocumentate oficial si luate de pe site uri obscure si probabil nerecunoscute nici de majoritatea academicienilor romani.ti am spus si pe mesaj privat in joc ca sunt dispus sa ti dau niste lectii in ceea ce priveste istoria;)

PS aquilla este un cuvant : latin si nu de origine traca.daca tot esti liderul geto-dacilor mai bine iti spuneai zamolxis,deceneu,scorrilo etc.prafffffff:rolleyes:
 

DeletedUser

baiatule,mai bine te documentezi decat sa vii cu texte nedocumentate oficial si luate de pe site uri obscure si probabil nerecunoscute nici de majoritatea academicienilor romani.ti am spus si pe mesaj privat in joc ca sunt dispus sa ti dau niste lectii in ceea ce priveste istoria;)

PS aquilla este un cuvant : latin si nu de origine traca.daca tot esti liderul geto-dacilor mai bine iti spuneai zamolxis,deceneu,scorrilo etc.prafffffff:rolleyes:

aquilla vine de la aquila=vultur (emblema Romaniei) mai simbolifica intelepciunea, libertatea, etc. limba latina nu era vb numai de romani era vorbita si de daci chiar inainte de razboaiele daco-romane. lectii nu cred ca poti sa-mi dai ptr ca vad ca nu cunosti. deci ar fi bine sa nu mai vorbesti. din nou continui in prostia ta. si dac ma ataci ce rezolvi? nu cumva esti si tu un mare academician care a citit carti de propaganda si nu a stiut sa vada printre randuri. plus ca site-urile nu sunt obscure, grupul di care fac parte e aprobat de stat. in grup sunt oameni ce au terminat facultatea de istorie si nu numai. sa nu mai zic ca are membri si in SUA plus alti profesori care nu sunt romani si care ne atesta. dar ce sti tu un creier odihnit ce se uita la tv si trage concluziile imediat ce a uzit o stire. mai ai multe de invatat despre propriul popor. eu cred ca tu esti mai praf decat mine. mie mila de tine.
 

DeletedUser

normal ca era vorbita si de daci datorita schimburilor comerciale ce au avut loc inantea de cucerirea romana cat despre aberatiile tale mie mi se pare ca se apropie putin de legionarism ca numai aia erau atat de convinsi ca stramosii nostri erau buricul pamantului.si,ia zi Atlantida nu era locuita tot de daci:confused:

mai devreme te plangeai ca noi nu putem avea o discutie elevata dar vad ca te ai enervat si incepi sa jignesti.cat despre cultura mea dobandita de la televizor
poti sa ti spun ca te inseli amarnic.macar l ai citit pe mircea eliade?
 

DeletedUser

Nici tu si nimeni altcineva nu detine adevaruri absolute cand e vorba de istorie...Daca esti atat de documentat, probabil ca stii ca deseori a existat subiectivitate excesiva in multe din "izvoarele" dupa care s-a scris istoria si ca de si mai multe ori, modalitatile de interpretare au fost atat de variate incat...
 

DeletedUser

Sunt un om liber sa cred in ceea ce vreau ! Nu trebuie sa dau socoteala cuiva pentru convingerile mele si pentru modul in care mi le-am format...cu atat mai putin pe un forum, al unui joc...
Faptul ca tu te erijezi in "profesor de istorie" si simti nevoia sa ne ridiculizezi nu inseamna obligatoriu ca ai si dreptate...poate doar ca dai dovada de o anumita limitare in conceptii. Intr-o lume virtuala putem alege sa fim ceea ce dorim, sau putem ...lipsiti de imaginatie sa ne concentram pe niste locuri comune si sa ne umflam muschii sa vada lumea ce destepti suntem...
...si ca gest de maxima superioritate...sa zicem "baiete"
macar daca ziceai "garcon"...capatai un aer mai elitist...
 

DeletedUser

Nici tu si nimeni altcineva nu detine adevaruri absolute cand e vorba de istorie...Daca esti atat de documentat, probabil ca stii ca deseori a existat subiectivitate excesiva in multe din "izvoarele" dupa care s-a scris istoria si ca de si mai multe ori, modalitatile de interpretare au fost atat de variate incat...

pai asta incerc si eu sa ti spun ca istoria este plina de subiectivism iar eu consider de mult timp ca noi ,noua generatie trebuie sa ne acceptam istoria si cu bune si cu rele.tu ai dreptate,exista multi care nu si stiu istoria dar crede ma eu nu ma numar printre ei.sincer chestia la mine e ca mam saturat sa aud povesti inaltatoare despre poporul roman.avem si bune si rele si trebuie sa acceptam asta.as mai vorbi mult ca mi place subiectul dar intru rau in off topic:D
 

DeletedUser

Sunt un om liber sa cred in ceea ce vreau ! Nu trebuie sa dau socoteala cuiva pentru convingerile mele si pentru modul in care mi le-am format...cu atat mai putin pe un forum, al unui joc...
Faptul ca tu te erijezi in "profesor de istorie" si simti nevoia sa ne ridiculizezi nu inseamna obligatoriu ca ai si dreptate...poate doar ca dai dovada de o anumita limitare in conceptii. Intr-o lume virtuala putem alege sa fim ceea ce dorim, sau putem ...lipsiti de imaginatie sa ne concentram pe niste locuri comune si sa ne umflam muschii sa vada lumea ce destepti suntem...
...si ca gest de maxima superioritate...sa zicem "baiete"
macar daca ziceai "garcon"...capatai un aer mai elitist...

sincer imi cer scuze pt aroganta de care am dat dovada cand ti am spus "baiete".a fost un cuvant spus sub imoperiul nervilor si nu isi avea rostul
 

DeletedUser

daca vrei putem sa discutam pe tema asta si unul din noi va vedea anumite chestii pe care celalalt nu le-a vazut. fiecare cu argumentele lui. si eu imi cer scuze ca te-am jignit dar nu-mi place sa fiu calcat in picioare fara ca persoana aia sa ma cunoasca. doar sa-si dea cu parerea despre mine. am vazut posturile tale si nu mi-au placut
 

DeletedUser

ar fi interesant daca am putea discuta treburi interesante in afara jocului.acum trebuie sa pec dar te voi cauta zilele urmatoare cu un mesaj in joc
 

DeletedUser

si te rog nu te mai lua de trib, ptr ca oameni au fost facuti sa fie condusi, ei nu pot lua decizii. eu sunt la fel un om. fiecare mai greseste, si vad ca multi dintre cei care joaca uita ca defapt e un joc. iar tribul mi-l reprezint. nu mint. intreaba-ma si-ti raspund. nu-mi place sa ma ascund, imi recunosc greselile dar nu uit ca si altii au gresit fata de mine, se stiu ei.
 

DeletedUser

si te rog nu te mai lua de trib, ptr ca oameni au fost facuti sa fie condusi, ei nu pot lua decizii. eu sunt la fel un om. fiecare mai greseste, si vad ca multi dintre cei care joaca uita ca defapt e un joc. iar tribul mi-l reprezint. nu mint. intreaba-ma si-ti raspund. nu-mi place sa ma ascund, imi recunosc greselile dar nu uit ca si altii au gresit fata de mine, se stiu ei.

cu regret iti spun ca caeasta dorinta nu pot sa ti o indeplinesc atata timp cat unii membrii ai tribului tau au avut comportamentu pe care l au avut.cine seamana vant culege furtuna
 

DeletedUser

cu regret iti spun ca caeasta dorinta nu pot sa ti o indeplinesc atata timp cat unii membrii ai tribului tau au avut comportamentu pe care l au avut.cine seamana vant culege furtuna

e adevarat proverbul, dar trebuie sa sti ca avem in trib spioni si ca orice spioni ei pot minti pe forum in leg cu anumite atacuri sau pot ataca aliatii ptr a face celelalt triburi sa rupa aliantele cu noi. sau pot mintii pe altii ca ei reprezinta tribul. cat despre zuper si altii neastamparati, nu am ce sa zic. dar nu-i aprob asta sa fie clar. ar fi trebuit sa ma intrebati pe mine care e pozitia tribului. ptr eu l-am creat si eu sunt cel care decide soarta lui. mircea si hades sunt niste persoane care stiu sa aduca vorbe urate despre altii dar in curtea proprie nu se uita, nici macar la ei. am avut discutii cu ei in joc si am vazut ce hram poarta. multi se coboara la nivelul lor. si in fiecare trib sunt oameni care ar trebui sa nu joace sa nu mai zic sa posteze pe forumuri.
 

DeletedUser

ahahahahahaha

mircea si hades sunt niste persoane care stiu sa aduca vorbe urate despre altii dar in curtea proprie nu se uita, nici macar la ei. am avut discutii cu ei in joc si am vazut ce hram poarta. multi se coboara la nivelul lor. si in fiecare trib sunt oameni care ar trebui sa nu joace sa nu mai zic sa posteze pe forumuri.

"curtea proprie"...hmmm ...stai linistit la noi in TLD nu se injura ca la usa cortului
:D
daca erai un lider responsabil inchideai topicul respectiv dinainte sa evolueze lucrurile...stiu ca am avut discutii in joc,problema plecand de la o ferma pe care o adapostesti sub umbrela "GD",but hey,whats new?...:rolleyes:

cat despre cine ar trebui sa joace si cine nu, NU CRED ca ai competenta sa decizi acest lucru,limiteaza-te la ce poti :"Brain washing-ul" membrilor GD,aici te descurci de minune
:D

Sa ai spor!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

"curtea proprie"...hmmm ...stai linistit la noi in TLD nu se injura ca la usa cortului
:D
daca erai un lider responsabil inchideai topicul respectiv dinainte sa evolueze lucrurile...stiu ca am avut discutii in joc,problema plecand de la o ferma pe care o adapostesti sub umbrela "GD",but hey,whats new?...:rolleyes:

cat despre cine ar trebui sa joace si cine nu, NU CRED ca ai competenta sa decizi acest lucru,limiteaza-te la ce poti :"Brain washing-ul" membrilor GD,aici te descurci de minune
:D

Sa ai spor!

se putea sa nu te bagi tu? cu cei ca tine nu vorbesc pentru ca nu sti sa porti un dialog.
 

DeletedUser698

si te rog nu te mai lua de trib, ptr ca oameni au fost facuti sa fie condusi, ei nu pot lua decizii. eu sunt la fel un om. fiecare mai greseste, si vad ca multi dintre cei care joaca uita ca defapt e un joc. iar tribul mi-l reprezint. nu mint. intreaba-ma si-ti raspund. nu-mi place sa ma ascund, imi recunosc greselile dar nu uit ca si altii au gresit fata de mine, se stiu ei.



Eu sicer de abia am intrat ieri, dar acuma inteleg sincer de unii in romania sunt asa de vai de ei:

Pai daca tu ai fost facut sa fii condus atunci eu spun sa TE ABTII sa mai comentezi ca pe mine ma deranjezi .... doamne ce mentalitate. Pai de aia suntem unde suntem ca vii tu cu mentalitate de genul asta, uita nene eu nu am fost facut sa fiu condus eu am fost facut sa conduc .... intelegi ..... asa ca nu mai abera :))

Duh, multa lume cu probleme pe aici ;)
 

DeletedUser

Eu sicer de abia am intrat ieri, dar acuma inteleg sincer de unii in romania sunt asa de vai de ei:

Pai daca tu ai fost facut sa fii condus atunci eu spun sa TE ABTII sa mai comentezi ca pe mine ma deranjezi .... doamne ce mentalitate. Pai de aia suntem unde suntem ca vii tu cu mentalitate de genul asta, uita nene eu nu am fost facut sa fiu condus eu am fost facut sa conduc .... intelegi ..... asa ca nu mai abera :))

Duh, multa lume cu probleme pe aici ;)

pe tine cine te-a bagat in seama. nu faci obiectul discutiei
 

DeletedUser698

pe tine cine te-a bagat in seama. nu faci obiectul discutiei

Pai ai zis ca iti place sa fii condus, nu trebuie sa ma bagi tu in seama .... EU SUNT SEFUL TAU .... asa ca jet !!!

Asta e faza tu traiesti sa fii condus eu traiesc sa conduc de astia ca tine oameni cu gandire ca a TA ..... :D

Mai invata.
 

DeletedUser

se putea sa nu te bagi tu? cu cei ca tine nu vorbesc pentru ca nu sti sa porti un dialog.

Problema e ca nu poti intelege ce zic...folosesc un vocabular prea elevat pentru tine...nu-i nimic,data viitoare ma cobor la nivelul tau,poate asa intelegi si tu ceva....:p


pe tine cine te-a bagat in seama. nu faci obiectul discutiei


ce vrei nene,asta e se mai baga si lumea in seama pe aici...ce e forumul tau?..:eek:
 

DeletedUser

aquilla, ce grup e ala al tau, dom`le? Dacia Nemuritoare? "Prietenii lui Napoleon Savescu"? "Fan Club Pavel Corut"?
 
Sus