Tutoriale/Strategii personale/ Lectii avansate

  • Autor subiect DeletedUser11083
  • Data de început

DeletedUser

de ce e mai rapid manual ? :|

am zis ca mai rapid si sigur :p am incercat si 3 programele... da' din moment ce te inveti sa dai manual si iti iese, singurul avantaj prin folosirea lor e dat de programarea lor sa plece la o ora cand tu nu esti on (din cate stiu e un singur program care stie asta). sincer, ma bazez mai mult pe mana mea si pe ochisori decat pe PC sau program...
 

DeletedUser

poate cu limitarea asta, o sa invatam si noi sa dam nobilii de pe sate separate. aici intervine stiinta (precum si un net bun) ca sa lipesti atacurile asa cum trebuie, in ordinea care trebuie si in timp scurt. trenuletul la secunda in momentul asta cam orice n00b il poate da. in schimb, sincronizarea atacurilor e mai greu de facut de un jucator fara experienta. (ambele facute intr-o lume de bun simt, unde nu se folosesc autoclickuri si alte prostiute)
 

DeletedUser

cand ai dat ultima oara un trenulet? ia incearca sa dai cu un spion pe un sat de barbari... daca imi demonstrezi ca ii dai in 10 ms, eu imi dau stergere pe toate lumile

Papusa, pe lumile unde joci tu, adica pe lumile special facute pentru n00bi e limitat intervalul atacurilor de pe acelasi sat :))

Unde nu exista aceasta limitata dau trenuletul in 5 milisecunde si nu numai eu, desteapta lui tata :))
 

DeletedUser21652

Papusa, pe lumile unde joci tu, adica pe lumile special facute pentru n00bi e limitat intervalul atacurilor de pe acelasi sat :))

Unde nu exista aceasta limitata dau trenuletul in 5 milisecunde si nu numai eu, desteapta lui tata :))

lume ptr noobi ?

moama chiar vreau un printscreen sa vad si eu cum poti fi asa rapid
daca tu poti face asa eu o cer pe mine in casatorie
 

DeletedUser

pe un server care mergea ?

eu vreau sa vad acum nu de anul trecut

Prietene tu crezi ca stau sa iti fac tie print screen-uri? Zi merci ca ti-am dat atata atentie incat am cautat o postare mai veche de a mea..

Ti-am aratat ca se poate ca sa nu mori EDITAT TT si nu trebuie sa fie extraterestru cel care da atacurile asa.. Daca asta ti se pare ceva extraordinar, afla ca am cunostiinte care dau 500 de atacuri intr-o secunda.. La ei o sa te inchini?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21652

Prietene tu crezi ca stau sa iti fac tie print screen-uri? Zi merci ca ti-am dat atata atentie incat am cautat o postare mai veche de a mea..

Ti-am aratat ca se poate ca sa nu mori EDITAT TT si nu trebuie sa fie extraterestru cel care da atacurile asa.. Daca asta ti se pare ceva extraordinar, afla ca am cunostiinte care dau 500 de atacuri intr-o secunda.. La ei o sa te inchini?

nu ma inchin stai fara griji dar una cand imi arati acum in prezent si alta e cand te raportezi la trecut

daca intr-adevar vrei sa dovedesti si sa demonstrezi ca poti sa dai asemenea atacuri fa acum un printscreen sa se convinga si nobul de mn ca nu a fost pura nimereala



later edit

daca te dai asa mare ar trebui sa fie un fleac ptr tn sa mai dai odata atacurile alea nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=556976&postcount=169

Poftim.. Pe un server pe care mergea..

p.s. da, lume pentru n00bi.. moral, bonus de noapte, 300 ms limita de nobili, injumatatirea timpului de constructie cu ajutorul pp-urilor.. ti se pare a fi o lume de profesionisti? :)


Tin minte postarea asta a fost facuta la o tema cu atacuri la secunda si erau postate si atacuri de genul de pe .net .

Nu sunt de acord cu asta ca o lume de noobi ca e bonus de noapte stati ma voi "profesionistii " lu peste toata ziua si toata noaptea la calculator sa paziti conturile ,acuma trebuie lumea sa nu mai doarma noaptea si sa-si mance viata in fata calculatorului pt un rahat de joc .toti distrusii stau nonstop la calculator si zi si noapte in fata calculatorului acolo mananca, acolo dorm .
 

DeletedUser

Tin minte postarea asta a fost facuta la o tema cu atacuri la secunda si erau postate si atacuri de genul de pe .net .

Nu sunt de acord cu asta ca o lume de noobi ca e bonus de noapte stati ma voi "profesionistii " lu peste toata ziua si toata noaptea la calculator sa paziti conturile ,acuma trebuie lumea sa nu mai doarma noaptea si sa-si mance viata in fata calculatorului pt un rahat de joc .toti distrusii stau nonstop la calculator si zi si noapte in fata calculatorului acolo mananca, acolo dorm .

Admit ce spui, dar e problema noastra cum ne descurcam :) Putem sa ne gasim sitteri constiinciosi, sau co-playeri americani ..
Ca sa faci performanta in jocul asta nu trebuie sa fi no-lifer..
 

DeletedUser

doar ca nu trebuia sa le explici si lor chestia asta ca de maine o sa ii vezi ca se dau rotunzi ca si ei stiu de ce se intampla asta.

Hai sa-mi bag picioru`, exact cu asta m-as putea lauda. N-am mai jucat de 4-5 luni, cand jucam nu era implementata aceasta regula de 100 ms intre atacuri.

Multumesc pentru raspunsul oferit, n-as mai fi dormit la noapte daca nu aflam, dar acum iar nu dorm pana maine ca sa incep sa ma laud ca stiu raspunsul la intrebare :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ia mai sa fi fericit ..

73037655.png

47805847.png

23738384.png

97002469.png


p.s. Voi va contraziceti doar de dragul originalitatii voastre.. cand colo sunteti niste copaci ..
Am ajuns sa ma intrebe una ca "mine" cand am dat ultima data un trenulet.. lol
 

DeletedUser

Ce zici tu e ceva ideal mai ales pt serverul roman pe .net se joaca mult cu coplayeri care isi impart orele ca sa acopere contul 24 de ore ,dar pe serverul roman asta e ceva exceptional am fost in trib bun cu jucatori buni dar fiecare avea si alte ocupatii la nevoie se sacrificau jucatori ca sa stea si noaptea dar este o prostie dupa mine ar trebui sa fie introdus bonus de noapte de 200% cum au bagat pe UK.5 le-ar sari la toti amatorii de atacuri pe bonus de noapte tot cheful de a mai ataca si la cei la care nu le place bonusul de noapte pot juca ori pe .net ori pe serverul roman pt ca si aici se deschid lumi fara bonus de noapte ,trebuie sa fie si lumi de un fel si de altul si fiecare sa joace unde vrea nu altii sa profite de munca ta ca nu ai pe cine sa lasi inlocuitor si sa-ti distruga tot noaptea .

Apropo de ce zici tu .. Interesant ar fi sa avem bonus de noapte pe care sa il putem fixa cand dorim noi in decursul a 24 de ore .. Nu stiu ce s-ar alege de o lume cu setarea asta, dar as fi tentat sa o incerc :)
 

DeletedUser

sefu', ia fa asta pe L21... si mai citeste o data despre ce lumi vorbeam eu de limitarea la 100 ms
 

DeletedUser

sefu', ia fa asta pe L21... si mai citeste o data despre ce lumi vorbeam eu de limitarea la 100 ms

Eu zic sa recitesti tu ce ai scris :)

BTW.. limita asta de 100ms dezavantajeaza mult jucatorii buni si care joaca pe atac.. De exemplu: sunt la inceput, joc pe atac, dau trenulet pe unul, el imi face split sau roaga un coleg sa imi faca split si apoi imi da backtime la un sfert de milisecunda :)) si imi da si cu berbecii ca sa fie treaba treaba...

In cazul in care nu aveam prostia asta de limita nu mi-era frica de split, dar in 300 de milisecunde cam orice nubisor o nimereste..
Si sa dau nobilii ca ciobanul, adica nobilul insotit de 500 de topoare si 300 de usori in speranta ca omor def-ul din split, nu-mi convine din 2 motive:
1. scade substantial puterea de distrugere a nuke-ului.
2. exista riscul ca oponentul sa imi faca cuping si atunci chiar m-am nenorocit grav.
 

DeletedUser

tocmai pt ca am avut de cateva ori atacurile dupa modelul de mai sus am realizat ca s-a bagat si la noi limita de 100 ms. asta incepand cu L19.
stiu ca dezavantajeaza jucatorii de atac, dar te avantajeaza ca aparator. ca e de bine, sau de rau... tine de postura in care te afli.
stiu ca tu, dudu si vladi sunteti printre putinii care dau atacurile intr-un timp record, nu am contestat asta niciodata, am si spus asta, dar imi e lene sa caut pe unde... dar, din moment ce ni s-a bagat limitarea, trebuie sa jucam cum ni se canta... de-aia am si spus ca de acum in colo cine vrea atacuri in timp scurt, trebuie sa dea nobilii dupa 4 sate si sa le potriveasca frumos. doar ca pt asta, trebuie totusi sa ai 4 sate cu nobili si toate cele.
sincer, azi am de atacat pe L21 un jucator bun... mi-a picat netu la munca si dau dupa stick... imi e groaza cum o sa ii dau ca stiu clar ca il tine sa ma faca (fiind si mai mare decat mine) :( dar... asta e, nu mai merg la sutime, mergem la risc.
si, ce spui tu de atacuri cu 500 de topoare la nobil, e cea mai mare prostie care ar merge facuta in mometul asta, ca daca e sa iti omoare nobilul ti-l omoara si cu 50 si cu 500 de topoare daca se baga sprijin ok.
o sa ajungem probabil pe lumile viitoare sa facem cheta de nobili printre colegi, o sa invatam sa sincronizam atacurile si asta e...
 

DeletedUser8343

Reveniti on topic si va rog sa va stergeti singuri postarile care nu-s la subiect ca sa nu le sanctionez eu.
Multumesc!
 
Sus