WANTED vs 3-A & S~LW [ Unleashed Hell ]

DeletedUser

ultima data cand am postat, pe un thread deschis de mine, Wanted mi-a tot reprosat ca-mi fac reclama, etc... si ca ma bag in seama :)

asadar, sa ma bag in seama in discutia asta, dar numai pentru ca avem granita cu ambele triburi, si ne-am luptat cu ele de-a lungul timpului...

so, din pdv COA, razboiul asta e binevenit. il asteptam de ceva vreme, si chiar sunt curios ce se va intampla.

ca o analiza, dupa ce am trecut prin razboaie de cu ambele, pot sa spun ca Wanted ataca mai bine si mai organizat decat 3-A si, per total, s-au dovedit un adversar mai redutabil. chiar daca in razboiul cu 3-A practic noi am pierdut si in cel cu Wanted am avut un avantaj de sate, consider ca per total sunt mai activi si mai bine organizati.

in ambele triburi sunt jucatori de respectat (hector - caruia personal n-am ce sa-i reprosez, sau mya19), asa cum sunt si profitori si oportunisti. tind, la fel, sa cred ca 3-A are ceva mai multi oportunisti decat Wanted, desi la nivel politic, Aliat ii surclaseaza de departe pe adversari. insa asta nu e intotdeauna un lucru bun....

Cert e ca razboiul asta se va duce cel putin la fel de mult in domeniul diplomatiei/politicii (ca sa fiu civilizat) ca si in cel al atacurilor. Iar asta e un lucru ce taie din distractia jocului.

interesant e insa un lucru: pana acum ceva vreme, toata lumea considera COA drept o masa de manevra, un trib slabut si usor de dominat. ma rog, fiecare are dreptul la o opinie si nu-s deloc convins ca impresia s-a schimbat. de cand cu razboiul "titanilor" din apropiere, 3-A a revenit la sentimente mult mai bune fata de acum o luna cand noi ne razboiam cu Wanted si, in loc de a-si pregati membrii, citez, "pentru un razboi de scurta durata cu COA", ne ofera alianta pe care se codeau s-o faca atunci cand noua ne-ar fi folosit. din pacate pentru ei, iarasi Aliat s-a miscat mai repede, a fost mai flexibil si mai intuitiv.... desi toate astea e posibil sa aiba un pret.

pentru a limita speculatiile, COA nu a luat inca partea nimanui in razboiul asta. ne gandim serios sa o facem, si vom anunta cat de repede. sunt curios daca asta va conta...

intre timp, succes tuturor si, ca un sfat, incercati cu atacuri cu trupe, nu intepaturi mai mult sau mai putin verbale. s-ar putea sa fie mult mai fun...

over and out :)
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: WANTED
Players:

Side 2:
Tribes: 3-A
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 821
Tabăra 2: 402
Diferență: 419

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 69
Tabăra 2: 14
Diferență: 55

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 6,752,785
Tabăra 2: 3,059,111
Diferență: 3,693,674

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 705,820
Tabăra 2: 131,228
Diferență: 574,592

image.php


Intre timp pe harta..:)
:eek:
 

DeletedUser15488

@somut
esti intro mare eroare........dupa ce razboiul dintre triburile noastre s-a incheiat 3-A nu a avut niciodata intentia sa va atace........nu stiu pe cine citezi tu acolo....probabil pe ALIAT care a facut presiuni mari sa va atacam impreuna cu ei........nu v-am atacat pt ca ne pastram cuvantul dat, desii probabil ca pt noi ar fi fost mai avantajos, dar se pare ca onorea nu mai e considerata o virtute
io ti-am zis ca te-a pacalit alait dar nu ma crezi...o sa-mi dai dreptate cand o sa-ti parchezi tribul in gard
 

DeletedUser

pe forumul vostru clar a aparut un mesaj,de la dondon,*** nu ma insel,in care se anuntau membri sa se pregateasca de un razboi de scurta durata :D
 

DeletedUser

titone,

eu m-am referit la 2 puncte distincte, si anume:

1. am discutat de multe ori cu voi in timpul razboiului nostru cu Wanted, pe 2 directii: fie o alianta de moral, publica, dar fara multa actiune, care i-ar mai fi descurajat pe ei, ori una activa cu intrarea voastra in razboi. Am inteles ca aveati si alte razboaie, dar cu MT aveati granita mica, cu B-A va bateti de cand lumea si n-ar fi schimbat nimic, iar cu Sangre ne bateam si noi. asa ca n-ar fi fost cine stie ce efort. totusi, n-ati vrut, spre deosebire de S-LW care au venit in intampinarea noastra cu alianta si, sincer, desi n-avem cine stie ce apropieri, am apreciat si respectat sincer miscarea.
2. mesajul de pe forumul vostru, scris de cineva din conducere, am senzatia ca dondon, in care membrii erau pregatiti de un razboi cu noi. ma scuzi, dar cand noi discutam de alianta si voi va pregatiti, chiar si declarativ, de razboi..... ce te astepti ? sa stau cu mainile in san ?! no offence, dar fiecare se gandeste la el, toti avem ceva orgolii, iar asta pentru noi a sunat foarte urat....

faptul ca Aliat este un jucator (nu-l cunosc ca si individ) parsiv, nu cred ca e contestat de nimeni. asta e uneori o calitate, uneori un defect. depinde cum privesti si si daca stii sa citesti printre randuri. ca metodele lui sunt, din cate am vazut, relativ neortodoxe, iarasi e stiut si inteles, dar ne putem face temele in privinta asta. dar tin sa-ti spun ca, tocmai, nu de la Aliat pleaca reticenta noastra si frustrarea acumulata. ci de la voi. pentru ca, cu exceptia lui Hector (btw, apreciez foarte tare cand cineva isi tine cuvantul, lumea e plina de diletanti) care a fost pe aceeasi linie de la inceput, toti ceilalti de la voi au dat-o din colt in colt. cand toti ceilalti din jur vroiau sa ne ia la ei (noi suntem putini si foarte uniti), voi incepeati conferintele cu fraza: nu vrem sa discutam de nici o fuziune.... N-am vrut niciodata sa fuzionam, dar simplul fapt denota altceva....

In concluzie, mai avem vreo 2 zile sa decidem ce si cum, asa cum am promis, iar mie imi place sa-mi tin cuvantul. Asa cum i-am spus si lui Aliat, eu personal am fost impotriva vreunei aliante cu ei, asta a fost decisa de fosta conducere sub presiunea unui razboi si cu voi. iar eu sunt pus sa aleg acum daca-mi respect colegii si prietenii, sau nu... asadar, in momentul asta, sincer, tind sa fiu de partea Wanted, cu toate riscurile pe care le presupune decizia asta, fiind convins ca o relatie cu Aliat imi va produce surprize pe viitor....

sau poate alegem a treia varianta, cine stie ?!

once again, good luck to all

PS. stiu ca thread-ul e despre razboiul Wanted - 3-A, si nu despre COA, dar e iminenta intrarea noastra in el in curand, de vreo parte, asa ca sper sa nu va suparati pe postarile extensive ;)
 

DeletedUser

bafta multa orice veti alege :) ti-am spus-o si in privat, e o onoare sa o spun si public. ma bucur sa vad ca in aceasta lume 5 aproape obsedata de a castiga prin recrutari si fuziuni gigantice mai sunt si oameni care prefera calitatea in locul cantitatii.
 

DeletedUser6637

Side 1:
Tribes: WANTED
Players:

Side 2:
Tribes: 3-A
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 821
Tabăra 2: 402
Diferență: 419

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 69
Tabăra 2: 14
Diferență: 55

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 6,752,785
Tabăra 2: 3,059,111
Diferență: 3,693,674

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 705,820
Tabăra 2: 131,228
Diferență: 574,592

image.php


Intre timp pe harta..:)
:eek:

unde-s zmeii aia din 3-A care desfiintau M.T. ???? au dat de greu ca acum chiar au si granita cu un trib bun ???

Multa bafta WANTED ...
 

DeletedUser

merci de "aprecieri" DARKacid (sau baza?!!).... adica pana acum aveau granita cu niste fraieri ca noi, de aia o duceau bine cei din 3-A... sau cu "verzele" din MT, nu ?!

ce interesant ar fi thread-ul asta daca unii ar lasa coada mai jos, si toti s-ar incadra intr-un discurs corect... dar, deh...

@nud: tie-ti multumesc sincer pentru cuvinte ;)
 

DeletedUser

pe forumul vostru clar a aparut un mesaj,de la dondon,*** nu ma insel,in care se anuntau membri sa se pregateasca de un razboi de scurta durata :D

mesajul de mine a fost trimis...acest lucru il stiti foarte bine, ca urmare inobilarii de catre Thory a nu mai putin de 13 sate din 3-A. In discutiile incipiente nu a vrut sa le returneze si din acest motiv am spus de scurta durata sa-mi iau inapoi satele nici mai mult nici mai putin. Nu am spus nimanui sa atace ci doar sa fie pregatit.

Ce am scris mai sus este ceea ce trebuia inteles si este o explicatie coerenta asupra mesajului care nu lasa loc pentru neintelegeri.


@somut SLW v-a oferit alianta, ma intreb daca sti si cum s-a ajuns acolo...? cineva a tinut totusi cu voi.
 

DeletedUser

dondon, nu era cumva mai simplu sa ne anunti de asta si s-o rezolvam fara "razboaie de scurta durata" ?
 

DeletedUser

dondon, nu era cumva mai simplu sa ne anunti de asta si s-o rezolvam fara "razboaie de scurta durata" ?

am "discutat" cu seba2dor (din cate am inteles svdr nu mai face parte din comitet) daca imi aduc bine aminte si de aceea a plecat si mesajul dat fiind ca nu am gasit partener de discutie. Cine a discutat cu mine (si nu sunt putini) si a cerut rezolvare indiferent de situatie/caz a gasit si raspuns si rezolvare.

Hai sa incercam acum on topic, daca sunt nelamuriri la discutia de mai sus se vor continua pe privat.
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: 3-A
Players: bossuunikat

Side 2:
Tribes: WANTED
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 101
Tabăra 2: 225
Diferență: 124

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4
Tabăra 2: 36
Diferență: 32

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 749,300
Tabăra 2: 1,858,999
Diferență: 1,109,699

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 37,485
Tabăra 2: 357,339
Diferență: 319,854

image.php





Deocamdata WANTED ne curata de inactivi pe care noi nu am putut sa ii inobilam.Nu este inca problema,deocamdata nu au ajuns sa ia de la cei activi.

Iar relatia cu COA din ce am citit ar putea deveni din ce in ce mai rea.:(
Sa vedem ce se va intampla....
Waiting...
 

DeletedUser

nu serios , dar WANTED are un atac in desfasurare pe 3-A ... cel putin eu am probleme in trimiterea atacurilor din cauza "problemelor de server" :rolleyes:

ca sa nu fiu inteles gresit , le tin pumnii tehnicienilor , pentru a rezolva problema cat mai rapid :D
 

DeletedUser15488

off topic defapt noi suntem mai dezavantajati de problemele pt ca nu am mai putu trimite sprijin

on topic
am scormonit prin arhive si am mai gasit ceva interesant pt somut & CO

titone în data de 28.02. la ora 19:41
esty?

mocanu gxg în data de 28.02. la ora 19:48
acum da

titone în data de 28.02. la ora 19:50
am inteles ca seba nu e, ai cineva de la voi te-a recomandat ca fiind unul dintre cei cu putere de decizie
am auzit prin sat ca ati vrea sa faceti alianta cu wanted?
e adevarat?

mocanu gxg în data de 28.02. la ora 19:51
este o varianta de a continua, in conditiile date, dar nu singura

titone în data de 28.02. la ora 19:59
parerea mea personala este ca nu trebuie sa aveti incredere in Aliat......el era frate cu cei di MT si nu a ridicat un deget sa ii ajute desii puteau echilibra balanta
cauta conflicte facile, dar cu voi nu le-a mers si d'aia vor sa incheie
puteti sa va bazati pe diplomatia cu noi pt ca noi nu umblam la ea decat in cazuri exceptionale, si nu e cazul acum
aveti incredere ca va iesii soarele si pe strada voastra

mocanu gxg în data de 28.02. la ora 20:14
sunt convins cat de relative sunt relatiile in acest joc. sincer nu stiu cat voi fi de implicat in continuare, incerc sa ajut cat pot pe colegii mei, iar daca dorinta lor este sa continue voi face tot posibilul sa fie asa.

acum nici o luna am participat impreuna la o conferinta in care v'ati exprimat parerea despre pozitia noastra pe harta, personal stiu ce inseamna pentru triburile mari o relatie cu un trib mai mic (nu este altceva decat ... facem alianta pana va vine randul), probabil din aceasta cauza a'ti intarziat sa va aratati interesul unei relatii oficiale cu noi sau teama de a nu atrage dusmania celor din wanted, dat fiind ca acestia incercau sa ne scoata la margine. ori noi aveam nevoie de acest lucru mai mult pentru moralul jucatorilor pentru ca in realitate lucrurile nu stau rau pentru noi iar voi nu ne puteati ajuta, mai mult decat ati facut'o.

titone în data de 28.02. la ora 20:20
pai tocmai d'aia nu am pistonat pe idea asta, nu va putem ajuta decat punctual
nu ne e teama de "furia" wanted pt ca nu trebuie sa-i intereseze pe ei relatiile 3-A - COA...pt ca ei au aliata cu toti dusmanii nostrii
daca vrei chear acum colaram harta cu bleo?.....vrei alianta?

mocanu gxg în data de 28.02. la ora 20:47
alianta nu putem face de dragul meu sau al tau, o facem daca exista interese comune, daca exista incredere reciproca ... ori voi spuneti de cand suntem pe 5 ca nu suntem de incredere (ex. Q), ca incercam sa cautam conflicte etc (vezi Theory) ...

te rog sa astepti o zi doua, seba2dor va reveni si veti putea discuta astfel de probleme, eu nu pot hotara singur aceste lucruri.

multumesc,

titone în data de 28.02. la ora 20:52
nu e adevarat, nu consideram ca voi incercat sa creati conflicte iar in ceea ce priveste increderea ea se castiga in timp si cred ca a trecut destul timp, si am trecut prin destule ca sa avem incredere unii in altii

OK o sa astept un raspuns de la voi dupa ce va consultati

sa auzim de bine!


inca mai astept raspunsul, deci sa nu mai aud ca nu am vrut noi
 

DeletedUser

maine in 15 martie va fi ziua Z si ma copleseste ideea ca totul depinde noi(~COA~) :D
Atunci vom anunta ambele parti de partea cui vom fi :)
 

DeletedUser15488

o spui de parca ar fi vreo surpriza, doar ati asteptat sa va asezati satele
 

DeletedUser

Sa vedem pentru cine va intra CoA in razboi, dar pana maine mai bag odata statisticile:
Side 1:
Tribes: WANTED
Players:

Side 2:
Tribes: 3-A
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 218
Tabăra 2: 84
Diferență: 134

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 29
Tabăra 2: 4
Diferență: 25

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,772,395
Tabăra 2: 690,057
Diferență: 1,082,338

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 286,389
Tabăra 2: 40,840
Diferență: 245,549

image.php
 

DeletedUser

permiteti-mi si mie o intrebare pentru 3-A...

Deci, in primul rand, isi mai aduce cineva aminte de mine?
Probabil, sunt multi jucatori care isi aduc aminte de mine, asta nu conteaza,

In cazul in care va aduceti aminte de mine, explicati-mi si mie, ce trib viclean a putut fi 3-A... si, ca sa va reamintesc cum a fost, acum mult timp in urma, cand eu eram pe lumea 5

Mai tineti minte cand eram pentru 3-A spion in COA? (probabil ca nici nu isi aduc aminte :) )
mai tineti minte ce ati facut atunci cu mine?
mi-ati luat 2 sate, am vorbit cu conducatorii sa mi le inapoiati, a spus ca nu se poate, am lasat, treaba asa cum era, dupa cateva saptamani, v-am cerut invitatie inapoi in 3-A.. nu mi-ati dat... si m-ati innobilat intern !
Frumos lucru, totdeauna a fost 3-A viclean, dar, nu am spus la nimeni, acum, am spus...

Acum, va rog incepeti cu mesajele acelea frumoase, ca nu va aduceti aminte de mine, si ca nu am fost spion nicaieri :)
 
Sus