O noua provocare,ptr L.1O

  • Autor subiect DeletedUser21587
  • Data de început

DeletedUser

Catalin, aici tin sa te contrazic: dintotdeauna, spionajul a fost o arma. Ultimul razboi in care am auzit de comportament de gentleman in conditii deosebite, a fost Primul Razboi Mondial. Va provoc sa aflati singuri la ce ma refer. De atunci, spionajul a devenit o arta. In triburile.ro nu esti trib mare, daca nu esti spionat. Treci peste indignarea ta si adu-ti aminte discutiile noastre de acum ceva vreme despre acest subiect.
Ca sa sintetizez: incercati sa ne spionati dragilor. Veti reusi, nu veti reusi, este irelevant. Ce este important este ca noi nu avem spioni in RAI, indiferent ce credeti voi. Nu este un trib atat de important incat sa merite efortul sa infiltram un spion acolo si sa-l mai si controlam. Daca mai da dovada vreunul de simpatie deosebita si ne trimite cate o informatie, este alta poveste. Dar nu o cautam in mod special. Nu exista nimic din ce ati putea face care sa merite sa va spionam. Lucrurile sunt clare: e suficient un singur spionaj pe un singur sat de la noi ca sa va asigurati de drum drept spre marginea hartii. Sunt destui care pot confirma asta.
Stimate rahman ra, presupunand ca gasesti prin zarg vreun idiot care sa-ti dea sitter, sperand ca noi dormim, ia-ti gandul. Suntem o adunatura de scelerati care sunt prezenti pe forum la ore imposibile. Ca sa nu mai existe niciun dubiu: chiar nu suntem cu toate acasa.
Cu asta, sper ca orice comentariu zarg se va opri si nu vom raspunde la pseudo-provocari. Chiar avem de purtat un razboi si nu avem timp de meschinarii.

Dragi membri RAI, cel mai bun sa castige!



ce imi place ...un nebun arunca piatra ( adica io , eu pe dex) si 10 inteligenti se chinuie sa o scoata.... hi hi hi .... doamne ce imi place cand va vad alaturi de nebunul sef al triburi .ro ....:):):)
 

DeletedUser

Indraznesti tu sa vorbesti de LR??? cine ai fost in LR?? ce ai facut pt LR???
Man, in locul tau nu as comenta, u nu ai intrat in LR decat la sfarsit, cand marii jucatorii au dat delete la cont si tradatorii au fugit in BURN!!!!
Si ca sa stiti, "MAREA VOASTRA FAMILIE" este doar o MARE FERMA!!! Daca sunteti atat de mari si de buni de ce recurgeti la asemenea injosiri??? Ghici cine era siter la damper cand i-au fost date msj!!!! Asa ca ...

Ce pot sa iti spun, eu am fost in general in LR si am plecat o data cu xxbxx King zdac,
NU stiu cine ai fost tu stimabile pe L3, eu am fost la inceputul LR acolo
Respectul meu pt LR pt ceea ce a fost la inceput si pt dony care a vrut sa faca o familie acolo

Un raspuns pt tine la, ""MAREA VOASTRA FAMILIE" este doar o MARE FERMA!!!
Tribl Smir a avut 5 razboaie la care a iesit invingator, daca o sa pierdem de acum inainte, chiar nu conteaza noi jucam :)

Rugamintea mea pt toti jucatori
Jucati Triburile si nu mai jigniti pe nimeni pt ca nu merita si Totusi e un Joc

Va doresc tuturor bafta, chiar si celor care considera ca tribul SMIR este un trib de nimic.

PS
Toate triburile sun bune in felul lor si inca o data nu mai jigniti, puteti doar sa faceti remarci pe baza dovezilor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am fost si eu un "mic" General si prieten cu zdak si ina, scrumyera, n109ud si multi altii!!! Si eu pe tine te tin minte, dar acolo am avut nick Megatron!!!!
Asa ca daca nu te tine memoria, nu e vina mea!!!!:D
ps: eram in continente diferite si nu am avut treaba unul cu celelat, u erai, daca nu ma insel langa donny si zdak!!! Eu eram in Sud, la granita cu BURN!!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce sa fac asta e , si appo cativa dintre ei sunt cu mine in trib dar cu alt nick
bafta
 

DeletedUser

Pt congres :
Este binecunoscut ca spionajul este cea mai redutabila arma intr-un razboi.Dar daca vrei sa spionezi ,fa-o inteligent.Ceea ce au facut baietii din RAI a fost doar o incercare de prost gust.Alegeti dragilor un jucator de pe granita cu noi ,puneti-l sa iasa pt o saptamana din trib ,fabricati cateva mesaje in care va amenintati cu jucatorul respectiv, sacrificati cateva sate si atacati-l ...mai sacrifica si el 2-3 sate si va ataca pe voi ...pe urma il puneti sa imi ceara invitatie in ZARG,sa imi retrimita mesajele cu cearta si cateva rapoarte si poate ve-ti avea succes. Nu mai incercati sa obtineti informatii de la jucatorii actuali ai ZARG-ului ca nu aveti nicio sansa .
Ce dracu ...trebuie sa va invat eu cum sa va infiltrati un spion....sunteti jalnici .
Sincer imi pare rau de voi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Zargosz nu are rost sa iti pui mintea cu ei. In primul rand ca majoritatea jucatorilor din marea familie nu stiu sa dea un atac la secunda :D, in al doilea rand nu va cunosc pe voi si nu stiu ca nu recrutati alti jucatori, in al treilea rand faptul ca v-au adaugat la dusmani fara sa va anunte a fost o mare greseala din partea lor. Eu cand am incercat sa pun o statistica cu marea lor familie pe un alt topic am fost acuzat de offtopic, desi ei au anuntat cu surle si trambite aceasta mare familie. Mai mult de 2-3 luni, cu indulgenta 4, nu vor rezista, deoarece eu singur ma bat cu un sfert de trib din aceasta glorioasa familie si ii fac de rusine. Nu o sa uit niciodata ca am invatat sa joc triburile alaturi de voi pe o alta lume si va multumesc pentru asta. SMIR vor fi primii care vor disparea de pe harta, ne vom ocupa noi de asta ;). Bafta cu RAI desi ei ar avea mai multa nevoie de aceasta urare.
 

DeletedUser

xblaandy, Vorbesti (tastezi) mult prea mult pt gustul meu, din acest motiv asteaptama ca ne vom intalni pana atunci, un sfat
Vorba multa saracia omului :),Inca nu am vazut nimic organizat de voi, doar amenintari

Bafta cel mai periculos jucator de pe lumea 10 =))
 

DeletedUser

O clipa, voi ati venit cu amenintari. Noi ne vedem linistiti de treaba si va luam doar satele :D.
 

DeletedUser

Zargosz în data de 29.06. la ora 15:30
Tocmai ce am aflat ca ne-ati trecut la dusmani !
Nu aveti nici un strop de onoare ? Puteati sa ne informati si pe noi de inceperea acestui razboi.Cel putin asa era onorabil.

Va doresc un razboi frumos !
[player]Zargosz[/player]

sabojr în data de 29.06. la ora 16:14
intrebarea este cine ti-a spus asa ceva...sunt si eu curios...ca la dusmani nu avem pe nimeni trecut a fost un singur trib care acum nu mai exista...bafta la joc in continuare

Zargosz în data de 29.06. la ora 16:27
Pai am primit un mesaj cu diplomatia voastra :

DIPLOMATIA [ally]RAI[/ally]

Aliaţi
[ally]G.W.[/ally]
[ally]SMIR[/ally]
[ally]~H.G~[/ally]
[ally]»WRATH[/ally]
[ally].WRATH[/ally]
[ally]WRATH.[/ally]
[ally]A~SMIR[/ally]

Pact de neatacare (PNA)
[ally]*WRATH[/ally]

Duşmani
[ally]ZARG[/ally]
[ally]_=MD=_[/ally]


Nu este reala ?

sabojr în data de 29.06. la ora 16:29
nu...poate cineva vrea sa ne bage in incurcaturi...dar asta este...

sabojr în data de 29.06. la ora 16:30
ia uite cu ce se ocupa cineva din acest frumos tribulet...pe care il mananca pielea oare?

Mesajele acestea au fost trimise de către sabojr mai departe.


ce zici domnul Zargosz????....cam care a umblat primul cu cioara vopsita eee????a primit el doamne ca e zaragos de la luna un msg nu ???si ni-l araty noaua pamantenilor????...eu v-am trecut la dusmani ca sa se obisnuiasca lumea cu voi ca drumul nostru tot spre k75 ramane,deci era inevitabil razboiul;)!!!....cat despre sfaturile pe care ni le daty voi de mari tacticieni si excelenty spioni eu va spun ca am mai auzit din astea si de pe la magii,suv care au rupt forumul asta cu arogantze...voi suntety mici....si unde sunt ii vezi pe undeva acum pe forum????....deci staty aoclocalmi,facety niste conturi babane si dati drumul la treaba ca va jigniti la punctajul vostru ce agresivi suntety:))))...

aveti grija ce faceti in continuare ca poate schimbam diplomatia si voi ramaneti cu stirile in urma :)))0....la asta ma refeream ca nu am auzit despre voi ca ati fi buni si la altceva:)
 

DeletedUser

Inamici învinşi
Ca agresor
Rang Porecla Cucerit
141 Zargosz 2,31 Mio.
Puncte: 1.662.774



Inamici învinşi
Ca agresor
118 rahman ra 2,46 Mio.

Puncte: 494.335

AM FOST PE LOCUL 53 LA INAMICI INVINSI MEY POMANAGIILOR ,BARBARILOR...!!!!!...DAR AM AVUT 2 SAPTAMANI PAUZA CA NAH AM AVUT TREABA SI AM AJUNS PE 118 MOOLT MAI RESPECTABIL DECAT 141 NU E ASA MEY BUNULE!!!!...DECI TINETY SFATURILE PT TRIBUL TAU CA CHIAR CA ESTY JALNIK RAW!!!!...BAFTA!!!...

PS:NU MI-AM FACUT CONT NICIODATA PE FORUM EXTERN DOAR CITEAM DAR ACUM CHIAR ATI INTRECUT MASURA MEY ASTYA BUNIIIIIII:))))
 

DeletedUser

Rahman.....nici nu trebuia sa iti faci cont pe forumul asta caci ,se pare ca Limba Romana iti este destul de straina !Scrie amice in Romana ...ca nu esti mai interesant daca scrii cu Y , K ,MEY si alte mizerii de genul asta .
Ca ai fost pe locul X la inamici invinsi e de domeniul trecutului si irelevant.Si eu am fost candva in clasa a 3-a ....dar nu mai sunt....ce sa-i faci timpul trece.

Si ca am primit eu Diplomtia voastra ....nu vad unde e problema? Am si multi membrii in trib ca imi pot permite sa mai raspandesc din ei ca spioni.
Iar te-ai facut de cacao !!!:) Ai postat aici mesajul respectiv ca sa demonstrezi ce ?....ca sunteti si mincinosi ? !
Esti patetic !Intai negati ca diplomatia ar fi cea reala si apoi recunoasteti ca eram trecuti la Dusmani.

Si ca sa vezi ca suntem chiar BUNI ....cel putin in comparatie cu voi :
Side 1:
Tribes: ZARG
Players:

Side 2:
Tribes: RAI
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,772
Tabăra 2: 1,516
Diferență: 1,256

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 48
Tabăra 2: 0
Diferență: 48

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 15,643,345
Tabăra 2: 8,693,104
Diferență: 6,950,241

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 428,714
Tabăra 2: 0
Diferență: 428,714

image.php



Si acum ,ca te-ai facut de ras suficient....speram sa nu mai postezi pe forum pana nu inveti sa scrii corect in Limba Romana .
 
Ultima editare de un moderator:

osândă

member
Scor reacție
1
...

Inamici învinşi
Ca agresor
Rang Porecla Cucerit
141 Zargosz 2,31 Mio.
Puncte: 1.662.774



Inamici învinşi
Ca agresor
118 rahman ra 2,46 Mio.

Puncte: 494.335

AM FOST PE LOCUL 53 LA INAMICI INVINSI MEY POMANAGIILOR ,BARBARILOR...!!!!!...DAR AM AVUT 2 SAPTAMANI PAUZA CA NAH AM AVUT TREABA SI AM AJUNS PE 118 MOOLT MAI RESPECTABIL DECAT 141 NU E ASA MEY BUNULE!!!!...DECI TINETY SFATURILE PT TRIBUL TAU CA CHIAR CA ESTY JALNIK RAW!!!!...BAFTA!!!...

PS:NU MI-AM FACUT CONT NICIODATA PE FORUM EXTERN DOAR CITEAM DAR ACUM CHIAR ATI INTRECUT MASURA MEY ASTYA BUNIIIIIII:))))
Nu va luati punctajele la inamici invinsi ale vecinilor mei (zargosz, micuta sirena, etc) Nu au saracii nici o vina.
Daca aflu cumva ca vreunul planuieste un atac vizitez victima cu citeva ore inainte, iar daca e vorba de atac organizat tot timpul ceasul meu o ia cu un minut inainte... . (trebuie sa imi restructurez si eu satele)
Am incercat in fel si chip sa fac din topor spada, dar nu mi-a iesit. Poate ar fi sanse sa vopsesc cavaleria usoara in negru poate devine grea dar asta inca nu am incercat.
A ajuns micuta sirena sa declanseze un atac cu vreo 4-5 zile mai devreme fata de data pe care o stiam eu doar doar isi mai curata niste sate de atac pe care vrea de o luna sa le transforme in sate de aparare.

PS: Asa cum au aparut puctele premium false nu apar si talerii falsi? Nu stiu daca as putea rezista tentatiei. :)
 

DeletedUser

v-am mai zis eu...legati-va de lb romana ,de scris, de spionaje ca in rest nu stiti sa luati decat sate de barbari si inobilari interne...:)))...auzi tu sa fi pe locul 141 la 1,5 mil:))))...e clar ce sti sa faci:)))...abia astept sa ne intalnim ...mai e un pick;)
 

DeletedUser

o rugaminte catre domnii administratori ....as dori daca se poate sa realizati la link-uri si unelte independente , un dictionar, translator , ceva de genul acesta in scopul intelegerii limbajului folosit de exemplarele genul celui de mai sus
nu inteleg nimic din ceea ce scrie( nu ca ar fi ceva care m-ar interesa )
va multumesc !!!
p.s. acesta este un pamflet si trebuie tratat ca atare !
 

DeletedUser

*** nu te intereseaza nu citi ...dar nu te contrazice ca vrei dictionare ca sa intelegi ce scrie din moment ce nu te intereseaza:)))....mai vorbim si noi pana ajung atacurile nu?:)

ps:a te contrazice singur e boala grrea...tratati ca atare;)
 

DeletedUser

dintr-o data lucrurile luara o cu totul alta directie ..... cel acuzat de analfabetism cronic deveni peste noapte un pui de Hegel :):):)... toata quintesenta filozofica a lumii privea cu nadejde la tanara speranta , la cel care poate va reusi sa dea raspunsul la intrebarea primordiala...

plin de nadejde ca exemplarul isi va folosi neuronul in scopul descoperirii raspunsului , ma retrag in joc sa ma pregatesc pentru cele 1000 de atacuri pe care faptura sublima, speranta filozofiei mondiale mi le-a promis :):):):):):):)
 

DeletedUser

Gata!!
Membrii zarg, la treaba!
Nu avem timp de polemici de 2 lei!
Valabil pentru toti, inclusiv pentru intemeietor!
Sper ca m-am facut inteleasa, altfel cresteti la aparatori! Si eu am sate de refacut si vreau sa schimb topoarele in spade.
Suntem deasupra acestor mizerii!
 

DeletedUser

corect noi suntem deasupra mizerilor pe care le facety pe aici....ca nah atotstiutorul zaragos a deschis "meciul"...ramane sa vedem in joc care este mizerie si care nu!!!bafta all...

Uraste-ma,dar teme-te de mine!!!(AIR)
 

DeletedUser

v-am mai zis eu...legati-va de lb romana ,de scris, de spionaje ca in rest nu stiti sa luati decat sate de barbari si inobilari interne...:)))...auzi tu sa fi pe locul 141 la 1,5 mil:))))...e clar ce sti sa faci:)))...abia astept sa ne intalnim ...mai e un pick;)

Felicitari Zarg pentru cele 48 de sate de barbari cucerite dupa cum se si vede din statistica de mai sus. :D Eu v-am spus sa nu va puneti mintea cu ei , ca nu aveti cu cine. Sunt curios cand vor fi innobilati liderii astia din Marea Familie tot asa vor face gura mare pe forum? De fapt stiu vor face gura si mai mare raspunsul va fi ceva de genul: au trisat adminii, au trisat cei care i-au innobilat, etc :D. Copilasi la munca veti avea treaba cu ridicatul zidurilor, cu scrierea de circulare de genul "HHHHEEEELLLLPPPPPP sunt atacat" si cu dezamagirea unora dintre noobi care vor fi rapusi de nobilii cei grasi a lui Zargosz si ai lui.:D
Bafta RAI ca o sa aveti nevoie si succes ZARG!
 

DeletedUser

:)..cele 48 de sate sutn luate de la fosty membri gya care au venit lanoi...deci..si cand au luat cateva sate au luat de la cei de pe k75 care au sub 150k pct!!!....pe k74 au interdictie;)....mai vorbim peste vreo luna si sper ca tot zaragos daca va mai fi sa posteze "situatya"....chiar daca vom pierde o vom face mandri ,fara mizeri din astea care fac ei acum,....speram sa nu intalnim in 2 rapoarte pe aceleasi/acelas sate/sat la diferentza mica de timp,de ex 3 min,25 min,1 ora,urmatorul text:
raport 1:zidul a fost daramat de la 20 la 10
peste 1 ora pe acelas sat
raport 2:zidul a fost daramat de la 19 la 11....

in rest soarta va decide!!!!
intotdeuna cand pierzi gandeste-te cu ce ai ramas nu ce ai pierdut!!!
respect all!!!
 
Ultima editare de un moderator:
Sus