Scitii vs Mirobolanta Coalitie

  • Autor subiect DeletedUser2786
  • Data de început

DeletedUser7003

Salutareee :) Felicitari Scitilor si tuturor jucatorilor ramasi pana la final :)
 

DeletedUser38860

Cea mai tare lume de pe .RO ! :X ( sunt un ex-jucator ) . Am facut parte acum 2 ani din tribul Scitii , numit pe atunci Tribunii si sunt cu adevarat un trib ! Felicitari Scitiilor !
 

DeletedUser

Avand in vedere ca e momentul in care punem punct lumii, as dori sa revenim la momentul care a declansat acest razboi, precum si o analiza a planului care a dus la acest deznodamant:
zmeul cu trei picioare în data de 25.03. la ora 14:39 Citat
Salut gasca nebuna!
Dupa cum bine se stie in data de 26 aprilie va inceta PNA-ul cu tribul LS_AX.
Sfarsitul acestui PNA se va concretiza intr-o noua alianta.
O parte dintre voi stiti deja acest lucru pentru ca am avut posibilitatea sa discutam. Pentru cei care nu stiau despre aceasta schimbare de diplomatie voi argumenta mai jos ce anume a contribuit la aceasta situatie.
1. Dupa cum vedem cu totii sunt multi membri care au parasit scena din cauza faptului ca fie s-au plictisit fie timpul nu le-a mai permis sau mai stiu eu ce alte motive.
2. Realitatea este ca a trecut mult timp de cand fiecare din noi a cucerit primul sat pe L3.
3. Am analizat posibilitatile ca noi sa incheiem pe podium acest razboi si dupa ce m-am sfatuit cu o parte din voi am ajuns la concluzia ca este momentul ca noi gasca nebuna sa punem lucrurile la punct pe L3.
4. Dintr-o discutie cu Anduril in urma cu ceva luni, am inteles ca Scitii sunt cei mai buni de pe harta L3 si ca ei se pot bate fara probleme cu toata lumea si nu vor pierde.
5. Daca am pastra actuala diplomatie probabil ca pe termen lung am pierde. Reluarea ostilitatilor cu LS ne va aduce un plus, cu siguranta, dar pe termen foarte scurt.
Deriva in care se gaseste aliatul nostru in acest moment se poate accentua si ne putem trezi la un moment dat cu Scitii langa noi iar atunci va fi deja prea tarziu pentru a mai face ceva. Daca s-ar intampla asta am fi o prada sigura. Scitii ar deveni mult mai puternici decat sunt in acest moment ceea ce ar da posibilitatea revigorarii implicit a celor din LS asta ar presupune o contraofensiva majora din care noi nu am iesi invingatori.
6. Una peste alta ar insemna mult foarte mult timp pe care sunt sigur nu multi il mai avem la dispozitie.
Razboiul contra scitilor il estimez la minim un an, poate um an si jumatate...nu mai mult, daca totul va decurge in conformitate cu planul deja in derulare.
7. Vom beneficia de o pozitie foarte buna in acest nou razboi pe care il vom deschide. Va fi un razboi mai greu decat am avut cu LS dar fara a fi acuzati ca suferim de falsa modestie nici noi nu suntem prostii satului cum le place scitilor sa ne numeasca.
8. Vom avea o granita cu Scitii posibil chiar 2 deschideri (2 sau chiar 3 zone)
9. Vom merge in granita nou formata doar conturi 100% active. In acest sens voi deschide separat un topic pe care il voi intitula GRANITA SCITA. In acest topic vreau sa va inscrieti toti cei care sunteti convinsi ca vreti actiune (sau timpul va permite).
10. Nu va merge sub nici un motiv nici un cont inactiv TDK in granita cu scitii.
11. Vom trece la o noua formula de conturi care probabil vi se va parea nebuneasca....stati linistiti inca nu m-am tacanit chiar de tot.
12. NU veti discuta cu nimeni nici din sciti nici din DIE nici din LS despre ce va urma sa facem.
13. LS_ul va lupta alaturi de noi si vor duce greul acestui razboi. dar despre asta vom mai discuta.
Voi ruga toti colegii prezenti aici sa modifice denumirile ironice ale satelor la adresa LS.
Voi reveni cu mai multe date.
Astept intrebari

3. Podium = locurile 1, 2, 3 - erati deja pe 3, dar ca urmare a maretului plan al zmeului, ati terminat ca inexistenti (actualul trib TDK este doar o incercare palida de refacere a unui trib DESFIINTAT).
4. Ca intotdeauna, Andurill a avut dreptate!
5. Scitii oricum au fost mai puternici, pentru ca au fost UNITI, nu s-au innobilat intre ei, iar voi nici asa nu ati iesit invingatori.
6. Ai avut dreptate cu estimarea timpului, doar rezultatul l-ai gresit!
7. Ai estimat bine, a fost mai greu: 3 contra 1 a fost mai greu decat 2 vs 2. Asta arata ca LS ne-a tras pe noi in jos, iar, dupa ce au trecut de partea voastra, v-au tras pe voi in jos (sorry LS-AX, dar asta e concluzia zmeului). Cat despre prostii targului... va las pe voi sa trageti concluziile.
9. Daca alea erau conturile voastre active... nu ma mir ca ati terminat prin delete, nu pe harta)
11. Ni stiu ce sa spun legat de tacanit...
13. CORECT! LS a dus greul! Cand LS a cazut, toti ati dat delete!

Lasand deoparte ironia, planul a fost bun. Ati avut 2 momente in care ne puteati face praf, dar cei care nu au stiut sa gestioneze resursele uriase ale aliantei, au fost CONDUCATORII! Asa ca nu te mai lovi cu caramida in piept zmeule. s-ar putea sa te ranesti rau! Planul a fost bun, punerea in aplicare a fost de rahat!
Bafta mai departe!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser186

ma gromka , tu ai dus tot greul ma , erai atacat non stop , nu puteai merge nici la baie ca trebuia sa fentezi nobilii si sa iti ridici zidul. ai fost cel mai bun ma , asa ca nu o mai da tu pe ocolite cu cine a declansat razboiul , de ce , care sunt cauzele care au dus la infrangere , cu cat a batut Romania la fotbal , cati s-au lasat de joc si cat de buni ati fost voi , ca de fapt tu asta vrei sa auzi ....Ai fost cel mai bun din tribul scitii. :D

L3 a fost una din cele mai frumoase lumi de pe .ro asa ca,
Hai felicitari tuturor celor care au jucat pe l3 , fara noi toti nu puteau castiga scitii , fara scitii nu aveam pe cine sa injuram ;) .
 

DeletedUser19095

cata limba de lemn...
eu ma bucur ca am cunoscut un "tataita" perfect...searbad, anacronic si repetitiv in ciuda varstei nu tocmai inaintate.

tu, inainte sa te gandesti sa ajuti pe altii, gandeste-te cum sa te ajuti pe tine.
hai pa tataita...ai sa imi lipsesti...:(
 

DeletedUser19095

cum scrii tu tataitza...ca un om batran si satul de zile...:D

cum mesteci tu la nesfarsit aceleasi putine idei obosite...
dar pentru mine esti interesant tataita...apreciez estetica uratului in general si imi place sa privesc eurile contorsionate de suferinta...:)
nu simt compasiune pentru tine...daca ti-am lasat cumva impresia asta...vorbesc cu tine doar din placere...
ti-am urmarit procesul de descompunere inca din primul moment in care am vorbit...e un proces lent dar continuu...si as vrea sa imi mai scrii...legatura noastra nu trebuie sa se termine...

voi fi aici sa te ascult tataita...de fiecare data cand vei avea impresia ca ai ceva de spus..:)
 

DeletedUser4132

deci daca eu spun ca maine ploua, si maine intr-adevar ploua, gata sunt rainman??? uau, prietene, esti tare.
pana sa te iei de altii, vezi ca ro.twstats.com raporteaza ca tarot nu ar mai juca pe nici o lume. deci ce mai cauti pe aceste meleaguri ???

Cu toti stim ca forumul unui trib nu e teritoriul exclusivist doar al acelui trib.
asta e precum scandalul cu conotatiile sexuale de la profilul lui free. oameni buni, doar pentru ca voi va ganditi la o prostie, nu inseamna ca toata lumea se gandeste la asta, inseamna ca aveti voi mintea bolnava!
deci tarot, doar ptr ca tu stii ca forumul unui trib nu e teritoriul exclusivist doar al acelui trib, nu inseamna ca toti stiu treaba asta. inseamna doar ca tu ai fost suficient de .... zic neserios sa nu folosesc alte cuvinte, incat sa aflii ca se poate.

crede-ma, din ce-ai postat se vede clar ca nu ai idee cine e extraction point. ai vorbit total pe langa. felicitarile mele, ai mai bifat un mesaj pe forum,in curand o sa ajungi member, n-o sa mai fii junior ;)
 

DeletedUser3251

Cred ca e cam finalul acestei lumi si situatia este deja clara si definitiva.
Mai toti din tribul Scitii spun ca ar fi frumos sa am un anunt si pe extern cu felicitari etc etc.
Mie nu imi place forumul extern, este o porcarie in care orice ai spune vine un alt cocon si incearca sa te balacareasca. Cam asta e situatia cu forumurile externe in orice joc unde sunt romani mai multi.

In principiu eu sunt gamerita, unii merg constant in cluburi de noapte, altii prefera iarba,alcoolul, viata prin munti, unii calugaria, eu in timpul liber sunt gamerita.
Triburile e cel mai simplist joc pe care l-am jucat eu, te pune sa gandesti putin, activitatea de a sparge tastatura e redusa, nici nu te tine in priza.
Eu personal as fi abandonat jocul in primele luni pentru ca devenise plictisitor dar e unul din putinele jocuri care te implica in comunicare si relatii si te tine putin prins, mai ales daca ajungi un fel de project manager pe acest joc. Cam asta faci cand esti lider, project manager, iei bucati le lipesti, le coordonezi pana apare produsul finit.
Poate fata de alte lumi de joc eu personal am avut norocul sa adun o echipa relaxata, care a inteles ideea de joc si strategie putin. Eu le multumesc ca au avut rabdarea sa ma suporte si sa aiba si incredere in mine, referitor la actiunile din joc.
In principiu jocul asta este politica, strategie, planuri, spionaj, intimidare, etc. Majoritatea jucatorilor cand au un esec in orice fel de joc au o problema in a recunoaste ca altii sunt mai buni si atunci apare cealalta parte a jocului cand oricine este vinovat si sigur ai fost inselat, este imposibil sa castige altul daca nu esti tu, etc etc etc.
Indiferent de parerile taberei adverse, deletul este o forma de renuntare in care recunosti ca esti invins. Cand nu mai poti juca cedezi contul, cand nu mai faci fata jocului si esti pe punctul de a pierde sau a claca renunti prin delete.
Faptul ca tabara adversa a clacat asta inseamna ca au fost jucati bine si psihic.
Da, in jocul asta poti sa ajungi si paranoic si sa clachezi.
Asa ca indiferent de parerile multor jucatori si de presupunerile lor, Scitii au fost mai buni pe aceasta lume, au stiut sa joace si in final au inchis lumea.
Ce este drept am avut si bafta sa avem o tabara adversa haotica in planuri si strategie. Au fost doua momente in care eu personal am zis am belit "...". Din fericire pentru noi tabara adversa nu a stiut sa joace in acel moment. Ati fost extraordinar de multi jucatori in coalitie, destul de mari, destul de activi dar fara gandire strategica. Nu ai nevoie de admini, de fata morgana, de zeul soarelui ca sa faci o strategie. Este doar logica, modul de a observa actiunile adversarului, putina imaginatie si un grup de oameni cu chef de joc.



Va doresc bafta in ce planuri aveti, felicitari la toti jucatorii pentru cei 4 ani de joc (este extraordinar de mult timp) si le multumesc jucatorilor sciti actuali si fosti sciti pentru acest joc.



PS: Da stiu, o sa veniti cu zeci de mesaje contra si jignitoare dar chiar nu conteaza. Daca va intrebati ce am castigat dupa 4 ani va spun eu ca sa nu faceti speculatii, 3 prietene extraordinare care merita fiecare zi petrecuta in acest joc.
 

DeletedUser

Altceva mai bun nu aveti de facut ?
lumea e gata mai lasati in pui mei triburile si tot ce tine de el si mereti la o plimbare in parc , la o berica cu prietena\prietenul
e vara e timpul sa ne bronzam :D
Nu am sa mai comentez nimic legat de joc pentru ca nu vad rostu dar va zic inca odata ca E VARA :X !!
Succes`uri mie si la cei care dau bacu anu asta si in rest toate cele bune in viata si poate odata si odata o sa ne intalnim undeva toti de pe lumea 3 :D

Bafta !
 

DeletedUser

Numai bine si tie Dragos si multa bafta ca de luni incepe greul la voi ! :)

Si o vara frumoasa !
 

DeletedUser11501

Dat fiind faptul ca lumea 3 se apropie de final, voi spune si eu cateva cuvinte.

A fost o onoare sa joc in acest trib.
SCITII este al doilea trib in care am jucat unde regula de baza e jocul de echipa.
Un trib cu oameni destupati la minte, care cunosc tainele jocului.
O echipa cu lideri care gandesc strategic si cu sange rece in momentele dificile.
Un trib care si-a construit un renume ce va ramane multa vreme un etalon pe triburile.ro.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6065

felicitariiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!
pentru mine ramane ce a mai frumoasa lume unde am jucat , desi am renunt la ea
cu referire la anduril nu am ce sa ii reprosez si doar sa o felicit pentru felul de a tine n frau tribul si de a si inpune modul si strategia de joc , pentru asta iti trebui timp si rabdare , n rest imi amintesc cu placere de vreo 2 weked uri cu branza de la berbeci si cum un nene zicea ca imi face tichet ca am lipit nobili :))
pentru alti care se dau zmei sa lase tastatura mai usor ca la prrimi 5 spioni au fugit ca potarnichiile
n rest
jocul asta iti arata caracterul cu adevarat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu as dori sa felicit pe toti cei care au pus umarul la aceasta epica victorie, mai concret :
1.toti ce si-au dat delete (selena, rosito, casalotul,kolim,hgk,scorpya, ttr... si multi altii, chiar prea multi ca sa-i amintesti pe toti)
2.cei care si-au pus cu adevarat amprenta pe acest joc cu puternicul si onorabilul lor caracter... adica dudus84, vultur75,yettisor, engy si multi altii
3.adminii pt ca au administrat asa bine aceasta lume (se stiu ei)
si in cele din urma jucatorilor scitii... cu printesa razboinica in frunte: Andurill.
ati facut o treaba excelenta , BRAVO, BRAVO !!!!
 

DeletedUser31890

Buna seara!

La finalul acestui joc tin sa-mi felicit colegii de trib(nu o sa enumar pe nimeni fiindca relatiile dintre noi s-au bazat pe respect, colegialitate si bun joc asa ca nu risc sa uit pe cineva) pentru castigarea acestei lumi; o lume cu multe lucruri frumoase (ca vorba aceea "cele bune sa se adune, cele rele sa se spele") si nu in ultimul rand o lume cu oameni minunati.
A fost un joc cu multe rasturnari de situatii , cu multe lucruri perturbante dar nu in ultimul rand cu un bun strateg in randul scitilor: Yna. Felicitari Yna pentru ca ai reusit sa duci la bun final acest joc cu acest grup minunat!
Felicitarile sunt deasemeni si pentru "dusmani" fiindca fara sare si piper jocul nu ar mai fi fost interesant.(Cu aceasta ocazie ii multumesc lui Dan pentru ajutorul dat fiicei mele; toata stima!)

Cu multa stima,
Mel
 

DeletedUser

Acum la final de...
Hai sa nu mai fim atat de dramatici. Poate ne lasa adminii forumul deschis, sau macar sa deschida o tema noua, unde sa putem organiza o intalnire a cat mai multor jucatori de aici, dar nu pe litoral cum vor unii. De ce sa nu ne intalnim in Oradea? Asa as putea veni si eu pe jos/ Serios vorbind, o locatie prin mijlocul tarii ar fi ideala.
As fi tare curios daca si in realitate oameni gen walkye, crapu etc au limbajul la fel de colorat. Ah da, puteti sa va aduceti si 'gorilele', cei care nu va descurcati singuri, cu conditia sa-si plateasca singuri berea.

In alta ordine de idei, bafta celor care au bacul, admirei sau alte examene de genul asta, dar si celorlalti va doresc tot binele. O viata buna sa aveti!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Sub nici o forma forumul nu va fi inchis, se va crea o sectiune speciala "Lumi Inchise" unde va fi mutata toata sectiunea "Lumea 3" si vor fi lasate cateva teme deschise pentru discutii/depanat amintiri.
 

DeletedUser

topkplayers.png





Primul jucator de pe Triburile.ro ce detine un K in proportie de 100 % :)
 
Sus